סוף עונת הערכים?

אמצו את הריק, את הסיסמה החלולה, את השואו, ההצגה ותנועות הידיים. היפטרו מהתוכן, החזון, הערכים. אל תיתנו לעמדה או דעה לעמוד בדרככם, כייסו דעות של אחרים קודם שיאמצו את דעותיכם, עשו סקרים ואמרו להמון את מה שהוא רוצה לשמוע, אל תעשו דבר כי זה ממילא מיותר.

אלה העצות שנתן השבוע עורך "הארץ", אלוף בן ("יאיר, מאחוריך", 20.5), לפוליטיקאים בישראל. עצות אלה לא נשמעות לראשונה במגרש הפוליטי; שמעתי אותן בעבר מאסטרטגים, יועצים ופרשנים, המשווקים לנו את פוליטיקת הכלום כנוסחת ניצחון ואת ההישרדות הפוליטית כתחכום. במצב שישראל נמצאת בו ובסוג ההחלטות הנדרשות לעתידה, ישראל זקוקה להנהגה שתקבל החלטות דרמטיות כדי להצילה משקיעה חברתית, מדינית ומוסרית. איננו יכולים להרשות לעצמנו הנהגה נגררת אחרי דעת הקהל; זה הלקח ההיסטורי של העם היהודי. הרי בעיני העם היה סיר הבשר במצרים עדיף על המסע לארץ ישראל, או שהיינו נשארים במדבר עם עגל הזהב ולא מקבלים את מערכת הערכים המוסרית של לוחות הברית. גם התנועה הציונית לא היתה קמה אלמלא הנהגה שפעלה להעיר עם מנמנום מסוכן.

המנהיגות בישראל משועבדת לסקרים? דברו על זה בפייסבוק

שנים ביקשנו לחנך דור על חשיבות ההנהגה ואי היגררות אחרי קולות ההמון. לימדנו תנ"ך על שאול שאיבד את מלכותו כי נגרר אחרי העם, ציטטנו את דוד בן גוריון שאמר שאינו יודע מה העם רוצה, חשוב מה העם צריך, ועל זה יילחם. הורים הסבירו לילדים קטנים איך לא להיכנע ללחץ קבוצתי, השאלה הרטורית היתה: ואם היו אומרים לך לקפוץ מהגג, היית קופץ?

התשובה הברורה לכל ילד התהפכה, המסר החדש הוא: רקוד לקול חליל הסקרים, ממילא לא תיפגע, להיפך - תישאר בשלטון, גם אם כל השאר ייפגעו.

זוהי בשורת הכלום. למה להוביל, אם אפשר להיות מובלים; למה להסתכן בהחלטות שנויות במחלוקת, אם אפשר לא להחליט דבר. זוהי גם תעודת הפטירה של האידיאולוגיה, דווקא בעיתון המבקש לקדם השקפת עולם.

אפשר גם להפסיק לעשות את החשבון האוטומטי של מתמטיקת הגושים. מה הופך מישהו להיות חלק מגוש אידיאולוגי, אם אין לו אידיאולוגיה מלבד הרצון להיבחר או להצטרף לכל ממשלה, תהיה דרכה אשר תהיה. אם האחדות נהפכת למלה ריקה ואינה קיימת סביב מטרה או חזון משותף. ובמחשבה שנייה, אם כל העניין, כאמור במאמר, הוא להיות כמו בנימין נתניהו כדי להחליף אותו, למה להחליף? גם הסקרים מיותרים. נסתפק כולנו בהגיגי האח הגדול ותוכניות הריאליטי, לתפארת מדינת ישראל.

זאב ז'בוטינסקי הפליא לתאר מנהיגות נגררת. "בנינו ישתוממו כאשר יקראו פעם את הביוגרפיה האמיתית של אותם המנהיגים האישיים שהם כה מרובים עכשיו בכל הארצות. ישתוממו כשיתגלה כי רבים מהם ולעתים קרובות ביותר היו בעצם לא יותר מסמרטוטי כותנה רכים בידי סביבתם המקרית".

העלאה על נס של מיומנות פוליטית כתחליף לדרך עולה לנו ביוקר. תכמנות פוליטית אינה מחליפה חוכמה מדינית, ויכולת הישרדות אישית אינה המתכון לביטחון לאומי. ישראל זקוקה היום לכל חוכמת המנהיגות כדי ליזום ולהוביל הסדר מדיני, להוציא את ישראל מהבידוד, לקבע את עקרונות השוויון בלי שיקולים פוליטיים סקטורליים.

מנהיגות כזאת צריכה לדחות את עצות הסיסמה והדימוי הריק ולהוביל את בשורת החזון והתוכן.

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 210
  אין גבול לצביעות ?
 2. 209
  מאמר מעולה

  מלאת הערכה ללבני ולפוליטיקה שהיא מייצגת

 3. 208
  אדלר חומסקי

  הייתה גברת שניהלה תעמולת בחירות , ללא ערכים ורק על פי החלטות משרד הפרסום. המסר העיקרי היה לא תצביעו בשבילי תקבלו את הביבי. זה היה מאוד ערכי. חלילה מלהזכיר את נקיי הכפיים במפלגתה. נו באמת הגזמת!

 4. 207
  האם ציפי נסיכה מפונקת או

  שיש בה את תכונות המנהיג והכוחות לקום מחר בבוקר ליום חדש של עבודת סזיפית לבחור בכיוון הנכון ולהתחיל ללכת.

 5. 206
  איך את מעיזה לצטט את ז'בוטינסקי???
 6. 205
  מתי תפסיקי להיות בובה על חוט של כמה יועצי תקשורת?

  מתי תחזרי להיות ציפי?

 7. 204
  אין גבול לחוצפה, לציניות ולזלזול.

  רק לפני שבוע עשתה עמנו חסד ופרשה וכבר היא חוזרת לספר לנו על המים העכורים בהם הטיבה לשחות. זה לא שהיא לא לגמרי צודקת אבל לא בכדי כ״כ הרבה תגובות עוסקות בה ובפועלה ( אם היה דבר כזה ) אני כמו רב המגיבים חש תחושת גועל ומיאוס ממנה ומכל חבריה לבית המחוקקים שהפך מזמן לבית שימוש. באמת מייאש...

 8. 203
  אם לא היה הפגנה בקייץ מעניין מה הייתה כותבת

  מה שאמרו לה לכתוב

 9. 202
  יש לי הרגשה שציפי לבני עברה לנצרות..סטרו לה על הלחי השמאלית והיא מגישה את הימנית. במילים אחרות: נזרקה מהקן שבו גדלה אבל ממשיכה לסגוד לז'בוטנסקי. איפו הכבוד העצמי המינימלי??
 10. 201
  אז אני מבין שלא תצטרפי ללפיד
 11. 200
  את בשלטון דמוקרטי שנבחר על ידי העם ולמען העם

  את מתנשא מעל המון העם ואיזה ערכים את מוכרת האם לא החלפת ערכים שחונכת עליהם

 12. 199
  הבעיה לא רק המנהיג אלה שיטת בחירות מסוכנת- תודה ציפי ליבני!

  שיטה שבבוקר אומרים שהמנהיג שקרן ובאישון הלילה מצטרפים אליו ומחזקים את ממשלתו?! ציפי ליבני לא היתה עושה דבר כזה! שמעתי הבוקר עיתונאית ידועה שאמרה שהעניים לא סובלים כאשר מזדקנים לעומת זאת מעמד הביניים נשחק. זה הסטה של מעמד הביניים נגד המעמדות השחוקים- אני קורה לזה קאפיטליזם של חזירים!

 13. 198
  כמה קל להתבכיין
 14. 197
  לבני תקפה את נתניהו על כל היוזמות שהיא עצמה רצתה בהן בעבר.ולכן עפה וטוב שכך.
 15. 196
  מנהיגה גדולה מהחיים. טוב שנפטרת מקדימה

  אני אחרייך במים ובאש

 16. 195
  בגדול את צודקת - אז למה ישנת 3 שנים באופוזיציה? למה לא ראינו אותך דופקת על כל הדלתות בכנסת ובממשלה? למה לא נלחמת 3 שנים על דעותיך? מנהיגת אופוזיציה שמתנהגת כנסיכה ולא מנהיגה אין לה זכות להטיף לנו מוסר!
 17. 194
  כן נגמרו הערכים. הערך העליון הוא הכסא. ברק העלה את הערך הזה למדרגה הכי גבוהה.
 18. 193
  דוגמה לפישפש שעלה למעלה

  חוץ מאנגלית - שהיא לא יודעת - היא לא יודעת כלום. סליחה, שכחתי שהיא יודעת ש=28 זה יותר מ=27.

 19. 192
  מודה שרק רפרפתי.....

  בגילי המתקדם, ואני בת 65, אני חייבת לומר לציפורה ליבני שהיא האשה שהרגשתי כלפיה את הבוז העמוק וחוסר כבוד כפי שלא חשתי כלפי אף פוליטיקאי אחר בארץ.
  גב' ליבני. בעיני את האדם הריק, המאוס, המתחסד וחסר הערכים והכישורים
  הגדול ביותר שעבר בחיים הציבוריים שלנו.
  בדיבורים את תותחית, במעשים אפס מוחלט. אף פעם לא סבלתי את ההתלהמות ההיסטרית שלך וחוסר האינטיליגנציה הרגשית בה לקית.
  שמחתי מאד שנשרת ונעלמת מחיינו.
  וצר לי לומר לך שהופתעתי שכל כך הרבה אנשים חשים כמוני!!

 20. 191
  ליבני, בתקופתך גם האופוזיציה רוקנה מכל תוכן... שיא גינס.....
 21. 190
  פתאום ראיתי את שמך..................

  והאמיני לי, מיד הרגשתי גועל וסלידה.
  בעיני את מלכת השואו, האובסססיביות , האגו מנייקיות, הרדידות , הריקנות ,
  הכל נסב סביבך , בקיצור, מלכת הכלום. אלמלא מס. עתונאים שלקקו לך ללא הרף היית נעלמת מחיינו מזמן!
  תבטיחי דבר אחד, אל תחזרי אלינו. רובנו ממש לא מתגעגעים!!

 22. 189
  בעולם אוטופי יש צדק, יש דין ויש דיין, יש אבירי חופש הדיבור אשר עוטפים פוליטיקאים

  עוטפים פוליטיקאים טהורים תחת גלימותיהם הרחבות וחסינות האש והיריקות.

  ציפי ליבני, את אמיתית ונחושה.

  בואי אלינו חזרה במנהרת הזמן. אולי כשנהיה מוכנים- עוד מאה שנה?

 23. 188
  לישראל דרושה "התקווה" אחת ודגל אחד של כ-ו-ל-ם כל היתר מיותר ורק מושך זמן בדרך לאבדון
 24. 187
  המחזה בעל למופת עדיין מוצג בקאמרי

  האם את חושבת שאת טובה מגיבורו? לידיעתך גם אצלך הערך העקרי הוא ציפי ואת מובילה אותו עם סיסמאות נדושות ואפס מעשים

 25. 186
  המנהיגה השפויה היחידה שנשארה...
 26. 185
  גברת ציפורה לבני היא מדע בדיוני ותו לא!
 27. 184
  להזכירך עמדת בראש מפלגה שערכים היו אצלה מילת גנאי
 28. 183
  להזכירך עמדת בראש מפלגה שהערכים אצלה היו מילת גנאי
 29. 182
  אין כל סיכוי להסדר מדיני. מי שאינו מבין זאת, אינו יכול להחזיק בתפקיד רציני בממשלה. טוב שהכותבת התפטרה מהכנסת.
 30. 181
  נו שוין. אז הבנו שהגברת ליבני מאמינה ב"ערכים" - אבל מה הם בעצם הערכים שבהם היא מאמינה? רמז? ידע אישי? משהו? פישפשתי בכל ההגיג שלה ולא מצאתי. דממת אלחוט. היתכן שגם היא משתדלת שלא להרגיז את ה"המון" (אוי, הפטרנליזם - ושמא במקרה זה יש לגרוס: מטרנליזם?) במלים אחרות: הייתכן שלמעט "אני יותר ראוייה מביבי" - אין לה בעצם מה למכור? ...אז זה כנראה פירושו של "אם עבד אם הלך נולדת בן מלך" ...

  או

 31. 180
  טוב שציפי נזכרת להשמיע מילים ברורות בלי בעצם להגיד שום דבר , וגם זאת רק כשהיא כבר לא רלוונטית. האם הציניות של אלוף בן תפורה על המאמר של לבני?
 32. 179
  מתאמץ ולא מצליח לזכור מעשה מועיל אחד שעשתה . ממנה קיבלנו את 1701 הגרוע, וגם היתה שותפה בכירה לכישלון הקשה בעופרת יצוקה . לא נתגעגע !
  1. 1701 נותן שקט בצפון כבר שש שנים

   אולי אדון\גברת כוכבי יסביר\תסביר במה הוא "גרוע"

 33. 178
  רוצי ציפי רוצי, יש לך עתיד בפוליטיקה, אבל... חכי מעט, חכי טיפה, תני לקודקודים הנוכחיים להישחק עוד קצת וזהו, ואז תבואי את, רעננה, מנוסה מהעבר, ותציגי את מה שאת מביאה איתך בהצלחה. אבל, אם תנסי להידחק בעיתוי הנוכחי, בין כל המאצואיסטים, קחי בחשבון את שלי יחימוביץ שמה לעשות, כרגע נמצאת במקום יותר מוגדר ממך, כל הנתונים יחד מראים שלא תרוויחי הרבה למקפיצת ראש נוספת עכשיו לביצה הפוליטית, קחי לך פסק זמן אמיתי, לכי תרצי כמו ביבי בעולם הגדול, קחי לך כסף גדול על הרצאה בהתחשב ברזומה של מזכירת המדינה הישראלית לשעבר, ועוד כמה שנים תבואי מחדש עם כמה קמטים מתחת לעינים שרק יוסיפו לך הילה רצינית, זה הצ'אנס שלך, עצה של פרשן פוליטי שמצא את המקום הזה ככלי להעביר לך את המסר הזה, בהצלחה!
 34. 177
  הכל נכון אבל

  נזכרת קצת מאוחר לא? כראש אופוזיציה עשית כמעט כלום. אז מה אם עמדת על העקרון שלא לחבור לביבי? מה עשית? שורה תחתונה כלום ועוד אחד
  וממש ממש חבל

 35. 176
  מה עם כל העבריינים שחיבקת!

  את מדברת על פוליטיקה נקיה?! את חיבקת עומרי שרון העבריין את חיים רמון העבריין את גלעד שרון החשוד ועוד כהנה וכהנה לכן את האחרונה שיכולה לדבר על ערכים ועל פוליטיקה אחרת.

 36. 175
  ציפי לבני, אני מתחנן בפניך, אנא הגישי נגדי תביעת דיבה. אני כותב עלייך מאמרים שבהם אני מכנה אותך שקרנית. יש לי כתובת, תקלידי בגוגל "ארכיונרי", ותעשי איתי חסד. את שקרנית, שקרנית, שקרנית, שעבריינים מורשעים לוחשים על אוזנך.

  בשבוע הבא אפרסם מאמר שבו אעלה סרטונים בהם את מגלה שנכנעת לדרישות הכספיות של החרדים. לא הקמת ממשלה בגלל שלא נכנעת לדרישתם להצהיר שלא תחלקי את ירושלים. הסכמת לשלם להם מיליארד שח. שקרנית מאוסה. ולבעלך אני אומר-
  תהיה גבר ותקפל אותה מאיתנו. ההורים שלה מתהפכים בקברם.

 37. 174
  ערכים .....

  לכל האנטי לבני,אתם לא רציניים ולא רציונאלים,גב' לבני אדם עם עיקרונות ,ערכים ,מוסר ויושר פנימי ואישי...לכן אתם עם הפוליטקאים האחרים,הגיע הזמן שתהיה לנו מנהיגות רצינית שלא מזגזגת ומה שאומרת בערב משתנה למחרת בבוקר,...

 38. 173
  מילים,מילים...

  מילים מילים, היא בדתה ממוחה הקודח..

 39. 172
  רק לבני יכולה ורוצה להנהיג
 40. 171
  ציפי המשיכי לכתוב בהארץ - הנביאה בשער מקומך אינו

  בפוליטיקה השאירי זאת לפוליטיקאים

 41. 170
  ציפי מניגה את לא .לא יעזור תנסי את האפשרות כעיתונית אולי בזה תמצאי את עצמך .
 42. 169
  יבורך כחלון שבפועליו גרם לכך שראש הממשלה, השרים, וחברי הכנסת, הפכו ללעג , לקלס ולשנינה, כמי שנרדמים בשמירה, ומתעוררים להשליך את מחדליהם על האחר. בשעות אלו מיישם אחמיניג'ד, הנושא עתה אם אומות העולם, את מה שלמד מנתניהו. הוא נוקט סחבת ועמימות שעה שהוא מסתתר מאחורי ניסוחים שמשביעים את רצונם של שני צדדים מנוגדים. ביבי, אחר שמרח את דוח טרכנברג בסיוע אטיאס, פטרון דירות חינם לעדתו, ריבע את המעגל גם למופז המרובע. הוא הבטיח לו שוויון בנטל ושינוי שיטת הבחירות. אבל מופז, כמו האמריקנים והאירופאים, שחותמים עתה הסכם עם האיראנים, רוצה שישקרו אותו. הוא, כמושפלי כחלון, מסתמך על המדינה שבה זיכרון הציבור קצר ביותר, כי אצלנו ארוע קריטי מהיום נדחק למחרת על ידי אירוע קריטי חדש, וחוזר חלילה.
 43. 168
  על איזה ערכים את מדברת? "קדימה" בראשותך יצגה יותר מכל את פשיטת הרגל האידיאולוגית בקרב המפלגות הגדולות.

  מה בדיוק היו העקרונות שאת ושותפייך האמנתם בהם? במה המדיניות שהתיימרת לייצג היתה שונה מזו של נתניהו? נראה שהקו המנחה היחיד היה "כל מה שהשלטון הנוכחי עושה, נטען שהיה צריך להיות ההיפך". זוהי לא אופוזיציה, זוהי פארודיה של אופוזיציה. כניסתו של מופז לממשלה רק מדגישה כמה הגבולות בין המפלגות הגדולות הפכה לפיקציה, כמה תהליך הבחירות הפך לפארסה.

  גם אם באופן אישי את אדם ראוי, היית חלק משיטה נפסדת המרוקנת את הדמוקרטיה בישראל מכל תוכן. בימינו, האופוזיציה הראויה היחידה היא זו הקמה כנגד כללי המשחק. לא את, ולא אף אחד מחבריך לסיעה התכוונתם לעשות זאת - הייתם ונשארתם חלק מהבעיה, לא חלק מהפתרון.

 44. 167
  ציפורה. התסכול שלך מוציא אותך מדעתך. כל עוד את בבית אין לי בעיה!!!
 45. 166
  העיתון צריך למכור עצמו, זה הערך העליון?
 46. 165
  תודה שהגבת. זה ממש התבקש. ושיואיל עורך הארץ לעשות חשבון נפש אמיתי על עתונו שלו.
 47. 164
  142 לא רוצים ערכים. הבנת?
 48. 163
  השלום ערך עליון. על זה לא התפשרה לבני. תודה לך, רק שאת בין אנשים קטנים.
 49. 162
  ציפי - חודש וחצי אחרי: יצאת גדולה!!!

  יצאת ממפלגה רקובה. הרבה אנשים, כמוני, מעריכים אותך עכשיו אפילו עוד יותר. בהצלחה!

 50. 161
  ציפיטפוט - בחודש אחד מופז עשה יותר ממה שעשית בקדנציה שלמה

  חסרת תועלת שכמוך.
  רוממות השפה בפיך אבל ידייך חסרות מעש.

  הפקרת את הקואליציה לש"ס ואגודה.

 51. 160
  קשקשנית בגרוש משכירה דירות בצורה שפוגעת בסטודנטים תתביישי לך!! מתנשאת

  עושקת סטודנטים.

 52. 159
  בחרת את האכסניה מיקמת עצמך בקירבה רבה מידי לתרווח שלי-זהבה.

  לא נשכח את ההתנתקות ( הפיכת 9000 בני אדם לפליטים עבור חזון טירור למיליון איש ויותר )!

 53. 158
  לפני שאת מטיפה לנו מוסר, הסבירי למה לא רוצים אותך אפילו במפלגתך.

  מדוע נחלת שם, במפלגה שאת בראשה כמה שנים, מפלה מבזה כל כך? הרושם מהכתבה שלך הוא שהיה צריך להחליף את העם, ולא את מנהיגתו המפוארת, ציפי ליבני. אבל זו טענתו הרגילה של כל מובס בבחירות. מלכתחילה לא היית צריכה להכנס לפוליטיקה. בוודאי לא בדרך המנוגדת לדרכו של אביך איש האצ"ל הנאצל. העדפת כסא על אידיאולוגיה, היום אין בידך לא מזה ולא מזו. קחי עצה בחינם: שבי בשקט והתפללי שישכחו שהיית כאן.

 54. 157
  ריקנות

  לאן נעלמו המנהיגים האידיאולוגים?

 55. 156
  הפוליטיקאים ברמה הערכית הכי נמוכה בנושא ערכים. בושה וחרםפה לעם ישראל.
 56. 155
  בגלל אנשים כמוך יש טעם לחיות במדינה ההזויה שלנו

  הפכנו להיות מדינה של יחסי ציבור שהיחצ"נים העיקריים וחסרי עמוד השדרה הם ביבי ברק ומוזה שלישית כלום

 57. 154
  כל משמיצי לבני הם חסרי ערכים ויחצנים.
 58. 153
  תגובתה של לבני צודקת ולענין. רק שיש מפולת גדולה לערכים, ועיתון הארץ לוקח בזה חלק קטן.
 59. 152
  ערכי עיתון הארץ מהם? ציניות בטח לא, דמגוגיה שקרית בטח לא. אז למה הציניות, והדמגוגיה כל יום חמישי?
 60. 151
  אני שוללת ציניות של אלוף בן, אני לא צריכה לנחש שזו ציניות. שאלוף בן יתקן עצמו.
 61. 150
  אלוף בן הוא עורך של עיתון שיש בו מגוון דעות ,אבל גם הסגנון קובע מי צריך ציניות ודמגוגיה?
 62. 149
  מכיון שהכסא הפך ערך עליון, כל השאר כבר לא חשוב. זה בדיוק הענין.
 63. 148
  מספיק עם ''העם היהודי'' גברת לבני מדינת ישראל דמוקרטית שוויונית רבת תרבויות לכל נתיניה
 64. 147
  ...אמרה מי שפרשה רק בגלל שנבחרה למקום השני בבחירות דמוקרטיות

  אליבא דליבני, "פוליטיקה נקייה" היא פוליטיקה בה לא מכבדים תוצאות בחירות דמוקרטיות, רק משום שהיא עצמה נבחרה למקום השני. ועכשיו הגברת מטיפה לנו על נקיון כפיים ונגד "פוליטיקת כלום". תואיל נא הגברת לכתוב את הגיגיה לעצמה, בתקווה ששאר החברים למפלגה הנאלחת שלה- שהינם בדיוק כמוה וכמו חבריהם לקואליציה- יצטרפו אליה בקרוב מאוד.

 65. 146
  ההשמצות על לבני הם שקרים. לא הצטרפה לממשלת ביברק זה כבר מראה על ערכים.
 66. 145
  הישראלי שלא עלה לפסגה והציל מטפס טורקי הוא סמל לישראלי עם ערכים. חיי אדם בראש.
 67. 144
  תגובות מבישות של מגיבים עלובים. לבני לא ראתה בכסא ערך.
 68. 143
  87 שוחד לדתיים, ואי עשיה לשלום מנעו מלבני את הכסא.
 69. 142
  לא הצבעתי ללבני ומפלגתה, אבל יש לי הערכה אליה, שלא הכסא היה עיקר בשבילה.
  1. מה זה אדלר, ציפי עוד משלמת?
 70. 141
  לפוליטיקאים בישראל הכסא הוא ערך עליון.
 71. 140
  אלוף בן היה ציני!!!!!!!!!!!!!!!

  קודם כל חבל שציפי לבני כנראה לא הבינה את הציניות של אלוף בן, שיצא, כמוה, כנגד ההתנהלות הזו של הפוליטקאים.

  דבר שני- אני חושב שאם ציפי לבני נכנסת לפוליטיקה היא חייבת לשים על עצמה רק אבל רק את הטייטל המדיני. אין אף אחד בכנסת היום שמדבר מדיני, לא שלי לא ביבי לא שאול (למרות שבשעתו כן דיבר). ציפי לבני כבר הייתה שם באנאפוליס, היא מכירה את האנשים את המטריה, ולכן לדעתי היא התקווה המדינית היחידה שאני רואה כרגע.. עם כל הצער שבדבר..

  1. גם אני הייתי באנאפוליס וראיתי את האנשים ו... אז מה?
 72. 139
  מיצי קריכלי? נשמע מוכר

  אבל מאיפה, לעזאזל?

 73. 138
  ציפי לבני, התוצר המובהק של האדלריזם השפל מדברת על ערכים. נו באמת.
 74. 137
  וואלה איפו הסתתרת כל השנים, ציפי? האם זו את או אחותך התאומה שחולקת עליך ציפי?

  מזכיר לי קטע מההצגה "שבעה החטאים של הבורגני הקטן" Die sieben Todsünden der Kleinbürger שכתב ברטולט ברכט ב-1933 ושזכתה להצגת הבכורה בתאטרון ,Théâtre des Champs-Elyssées בפריז כשהוא כבר גלה מגרמניה. בשיר האחיות מופיעה נפשה החצויה של אנה.
  אנה #1 טוענת שהיא ואנה #2 הם אותה אשה, וששתיהן עושות את מה שטוב לאנה. אנה #1 מתחזה למוכרת, ואנה #2 לסחורה הנמכרת. המקום: שבע ערים בארצות הברית...

 75. 136
  משימתו של מנהיג במדינה אינה דומה לחיפוש דרך לרצות את מנהיגי העולם

  מנהיגות שמחפשת פופולאריות עולמית חוטאת לאזרחיה כשהם נמצאים במצב שבו נתונה ישראל, גייס חמישי מבית שפונה לעולם כדי להציל אותה מעצמה במקרה הטוב, וגייס חמישי מבין ערביי ישראל שפונה לעולם ומבקש מהם בעצם להתחרט על כך שהקימו את ישראל כמדינה. עד עדי כך.
  כשהם מעלים את הנכבה למשל, הם אינם מעלים זכרון כואב של עברם, כי אילו כך היה, הם היו לומדים את לקחי הלאומנות שהוציאה אותם למלחמה שמטרתה להשמיד עם אחר, היו מלמדים את ילדיהם, וכל זאת רק כי רצו לרשת את אדמתו.
  מנהיג ישראלי לא אמור לשתול בראשם של הפלסטינים שהם לא אמורים לעשות כלום תמורת השלום, כאילו זו משימה ישראלית בלבד? היהודים לקחו את האדמות והיהודים יחזירו אותם וזהו?
  אולי מנהיגי העולם יאהבו זאת, אבל אנחנו נאבד את מדינתנו, כי הערבים יצאו ב67, לקחת את מה שלא הצליחו ב47. ושום דבר לא השתנה. במלחמה הבאה הם יצאו שוב למען אותה מטרה עצמה:  אם לא ייקבעו כאן מסמרות ברזל שימנעו זאת מהם.
  רוצים מדינה? בבקשה. רוצים את האדמות היהודיות שלנו במתנה? בבקשה. אבל הכל עולה ביוקר, הוא לא בא ככה בחינם: הכרה במדינה יהודית, אזרוח הפליטים של 47 אצלם, והכרזה על סופו של הסכסוך באופן מוחלט. 
  אבל מנהיגי העולם לא יאהבו אותנו אם נדרוש זאת? למה? מדינות אירופה לא דרשו מגרמניה שיצאה פעמיים למסעות כיבוש נגדם את אותם דברים בדיוק? להבטיח במעשים כאלה ואחרים את חוסר התוחלת שביציאה נוספת לכיבושם?
  וכן שכחתי אני רוצה משהו נוסף אבל חשוב לי מאוד: אזרוח ערביי ישראל הטוענים שהם פלסטינים אצלם אם ירצו זאת. עכשיו הם ישנאו אותנו יותר? מה לעשות, מדינות אירופה דאגו לעצמם מצויין? גם לנו זכות לדאוג לעצמנו.
  בידוד עולמי? למה? זו לא זכותנו לדאוג לאינטרסים שלנו?
  אולי הפחד של המנהיגים הישראלים לומר בפה מלא מהם התנאים שלנו להענקת האדמות שלנו במתנה הוא זה המביא חוסר הבנה מוחלט מצידם מצידם?


 76. 135
  לפי התגובות גם כאן לבני הפסידה את "הפריימריז". אבל חוששני שלבני לא מבינה את זה. היא עדיין חיה בסרט שלה.
 77. 134
  המנהיגה הישרה היחידה שהייתה לנו בפוליטיקה בחרה לעזוב. לי זה אמר הכל

  הלוואי שהמלים היפות שכתבת יחלחלו בחזרה למערכת הערכים העצבית של מדינתנו ומהר. אחרת כבר אין על מה להלחם

 78. 133
  מישהו מוכן להסביר לי מהי כן האידואולוגיה של גברת לבני...

  מרוב נאומים קשקשניים על היעדר ערכים לא זכור לי איזשהו נאום עם ערכים...
  אני לא יודע למה אבל לבני מזכירה לי קצת את מירי רגב...
  אולי יש לגברת לבני סגנון של פופוליזם שקצת מיטיב להתבטא...

 79. 132
  המחנכת הדגולה. מנהיגת העם. ציפיטפוט
 80. 131
  היא מדברת על להיות חלולה - היא הדבר הכי חלול שיש

  ציפי לבני ניהל מפלגה מושחתת, וכתבות על השחיתויות האלו מילאו את העיתואנים וערוצי הטלוויזיה. באמת שאין חלולה וסתמית ממנה. והיא באה להעביר בקורת? מגוחך

 81. 130
  ציפי לבני

  חבל שהייתה לך הזדמנות שתקת!

 82. 129
  כתיבה מאוד רדודה בדיוק כמו התנהלותה וחוסר תפקודה. חבל, ציפיתי ליותר.
 83. 128
  האם זה טור סאטירה?

  שהרי אם לא גברת לבני באמת שוגה בהזיות בנוגע לתפקודה הפוליטי.

 84. 127
  באיחור

  כל זמן שדקלמו ביבי או ציפי , עברת את מבחן עושי דעת הקהל
  התעוררת באיחור וכל מה שאת מטיפה לו היינו חייבים לשמוע קודם בשעת היותך ליד ההגאים
  החיים מחוץ לזרקורי התקשורת הם אכזריים וחבל שתתבזי
  יכולת מיד לאחר פרישתך מקדימה להצטרף לגברת יחימוביץ או למר לפיד
  אז הכל יכל להיראות עקבי והגיוני

 85. 126
  המאמר.

  אני מקווה שהמאמר שכתבת יעזור לך להתגבר על זריקת מההנהגה בבחינת
  "עשיתי את זה" על פי מאמרך זה עוד מעט הנשיא לשעבר קצב יקרא בקולו
  לגנות כל הטרדה מינית וכל אונס,הניה מעזה ידבר על טוהר הנשק ואחמדינגד
  יקרא להומניות ולחופש הדת בכל העולם.ערכים הצחקת אותי את שהיתה
  לך הזדמנות להכנס לממשלה עם כוח אדיר ולמנוע את כל הזליגות והחריגות
  שנכפו על ראש הממשלה מטעם שס וישראל ביתנו,העדפת לשבת באופזיצה
  באפס מעשה,כי אחת דרשת או להיות ראש ממשלה או לשבת באופזיציה,
  אבל מסתבר שגם לשבת באופזיציה ולהנהיג אותה את נכשלת.

 86. 125
  האלימות, המוות בכבישים, העוני בישראל על מה זה מצביע?
 87. 124
  ומה הם הערכים של ביברק אם לא הכסא? בסוף ערכים מנצחים.
 88. 123
  ההתקפה נגד לבני מרושעת ולא צודקת. הכסא לא ערך.הכסא אמצעי.
 89. 122
  יועצי לבני-רמון, צחי הנגבי, גלעד שרון ועוד הרבה מו

  תגידי לי יועציך ואגיד לך מי את - מושחתת

 90. 121
  אם כן, מקווה שאינך שוקלת כלל לחבור ליאיר לפיד בשום קונסטלציה
 91. 120
  כל זמן שאירופה נשלטה על אופורטוניסטים חסרי מעצורים כמו ביסמרק ומטרניך, הכל היה סבבה.

  כשה'ערכיים' עלו לשלטון והחלו לבלבל במח, התוצאה היתה מלחמת העולם הראשונה. במקום לסיים אותה עם הסכם ריאלי, הם שוב בחרו בערכים, וה'ערכי' הגדול מכולם וודרו וילסון סלל את הדרך למלחמת העולם השנייה.

 92. 119
  ואילו ערכים יש במפלגת קדימה?

  ערך הכיסא, ערך הג'וב ואל נא נשכח את חברנו הטוב צחי הנגבי - המואשם היקר בשחיתות, מתן עדות שקר, מרמה והפרת אמונים.

 93. 118
  לא הכל הכסא, אמרה לבני וקיימה. לא לסחטנות וקיימה.
 94. 117
  לא לבני כשלה, מפלגתה כשלה. אוהבי כסאות.
 95. 116
  לבני לא וותרה על הערכים ועל מה שהטיחה, לא לסחיטת הדתיים ולא לממשלה שלא מביאה שלום.תודה.
 96. 115
  חבל שפרשת

  דברייך כל כך נכונים, וכל כך נוגעים למהות קיומנו והתדרדרותנו. נשבר ליבי כשהחלטת לפרוש. מקווה לראות אותך בבחירות הבאות בראש רשימה ראויה יותר מקדימה. תהיי חזקה

 97. 114
  מה ללבני ולערכים?
 98. 113
  מה רע בקצת נמנום?

  הלוואי והיינו יכולים לנמנם גם במאה השנה הקרובות.
  מאז אוסלו אי אפשר לנמנם כאן שניה-אם היית מסוגלת לגרום לנו לנמנם אולי גם את היית ראש ממשלה-אבל את לא :)

 99. 112
  גברת ליבני שימי לב -

  הכותרת שבחרת למאמרך מעיד על אופייה של מנהיגותך:
  ערכים אינם עונתיים וכך שאין להם סוף עונה או תחילת עונה.
  ואת גבירתי, בתור מנהיגה שהתנהלותה מאד תנודתית וכן(!) תלויית עונות ומצבי-רוח, אין לך לגיטימציה לנופף בשום ערכים.
  אידיאולוגיה וערכים הם תשתית למנהיגות אבל העשייה היא המנהיגות האמיתית
  ואת גבירתי , לא גילית כזו.
  תני בבקשה למישהו אחר לנסות גם אם האידיאולוגיה או הערכים שלו מוטלים עדיין במחלוקת.

 100. 111
  ציפי אני ממשיך לתמוך בך !
 101. 110
  עם היד על הלב גב' לבני, האם לא זה מה שאת עצמך הקרנת? ריק, שואו, סיסמאות חלולות והטפות מוסר צדקניות ללא מהות אמיתית, הצגה ותנועות ידיים ללא תוכן אמיתי..... ואיזה חזון היה לך? שרק את תיבחרי ויהי מה, וכל השאר לעזאזל כי לא נבחרת..... וכשניתנה לך ההזדמנות לעשות ולהשפיע, נתת לאגו של 'מלכת הכיתה' להחליט בשבילך. האם שמעת על שכל ישר?...... ומה עשית שלוש שנים כראש האופוזיציה? כלום, נאדה, שום דבר! תשלימי עם העובדה שאין לך את הנתונים ואת הכישורים לשום סוג של הנהגה. את לא מנהיגה! תפנימי!...... ויש לי בקשה קטנה אלייך, בעניין היושר, הניקיון והערכים, ההכחשות החוזרות שלך ושל מקורביך על כך שלא הצעת לחרדים מיליארדים, תרדי מזה. זה לא סוד שכן הצעת להם, אבל הם לא רצו בך וטעמם עימם.
 102. 109
  את היית חלק מהרגרסיה של ישראל ולא עשית מאומה!

  במשך 12 מתוך 40 שנות הרגרסיה האחרונות(מזל שהרוסים הגיעו והאטו אותה) את היית חלק מבית נבחרנו ולא תרמת יותר מדי, לא מבתוך הממשלה ובטח לא מתוכה. מנהיגותך הייתה ריקה מתוכן ואם היה באמת חשוב לך לעצור את דעיכתה של ישראל אז היית קמה על רגלייך ומתפטרת מתפקידך כיו"ר האופוזיציה. לא עשית כך ובכך ביטלת את עצמך מלדבר על מנהיגות. לאחר שהפסדת את כוחך מול חדל אישים בעל בצע כוח החלטת להתפטר, בהחלט החלטה אמיצה! אז אנא ציפי הניחי לנו לנפשנו ולכי תועילי במקומות אחרים שבהם תוכלי להשתמש בכוח שצברת במשך שנותייך בפוליטיקה. אני בטוח שיש טייקון שהיה רוצה אותך כיו"ר הדירקטריון שלו.

 103. 108
  מאמר מצוין. גם הגשמת הלכה למעשה, אבל המפלגה לא היתה איתך. חבל.
 104. 107
  העריקה מהליכוד למפלגת המושחתים ורודפי הבצע והכיסאות מדברת, כולם להקשיב.
 105. 106
  את מבטאת ההתחסדות והתמוטטות הערכים

  ציפי שלום.... הצבעתי עבורך. אני מצטער ומרגיש טיפש מטופש.
  תפקידך ההיסטורי מסתכם בהפטשי. כולך דמגוגיה זולה ואופורטיוניסטית. לא עשית דבר מלבד רענון מחלצותייך. זמנך עבר לכל היותר את יכולה להיות מספר 2 של דפני. לא אבזבז עלייך תו אחד נוסף.

 106. 105
  ציפי לבני המנהיגה

  ציפי לבני אישה ראויה. יחד עם זאת, המאמר מדיף ריח של בכיינות. היא זכתה ב-29 מנדטים והצליחה לבזבז אותם. היא הודחה מראשות מפלגה משום שחבריה מצאו אותה בלתי ראויה. לענייןה יושר. לא בטוח שמפקד הארגזים מול מופז לפני כשלוש שנים והאנשים שמקיפים אותה, יכולים להיות עדות לטוהר מידות

 107. 104
  מי זאת לכל הרוחות, ציפי? אני לא מצליח להיזכר מי היא ומה בדיוק עשתה, ילדים, תוכלו לעזור לי מעט? באיזה חלק של ההזיה היא מצויה? נשלח בשנית
 108. 103
  מי זאת לכל הרוחות, ציפי? אני לא מצליח להיזכר מי היא ומה בדיוק עשתה, ילדים, תוכלו לעזור לי מעט? באיזה חלק של ההזיה היא מצויה? נשלח בשנית
 109. 102
  Politics is not exactly a playing ground for nice kids but rather--thugs
 110. 101
  לבני את אישה הגונה אבל אם יש לך אידיאולוגיה, אני לא שמתי לב אליה בשלוש השנים האחרונות. לא היית אופוזיציה, ומה שיחימוביץ' עשתה בתפקיד הזה בשבועיים, את לא עשית שלוש שנים.

  פעם איגפת את נתניהו מימין כאשר תקפת אותו על הקפאת ההתנחלויות, אחרי זה שתקת כאשר חכים מהמפלגה שלך הגישו הצעות חוק אנטי דמוקרטיות וגזעניות בעליל, בעודם יושבים על קולות מרצ והעבודה. פעלת נגד שישינסקי וייצגת היטב יחד עם חבריך את בעלי ההון.

  את כל אלו עושה הליכוד טוב ממך. קדימה בראשותך לא התרסקה סתם כי ישבה לה באופוזיציה. קדימה בראשותך התרסקה כי היא לא באמת אלטרנטיבה אידיאולוגית לליכוד. זה מה שאומר לכם הציבור, אתם לא שונים, ואם תיבחרו דבר לא ישתנה.

  האלטרנטיבה היחידה לליכוד היתה ונשארה לעולם מפלגת העבודה. ובמיוחד עכשיו בראשות שלי יחימוביץ'. אנא ממך, את וחברייך ל"מרכז" המדומה, בבקשה אל תפריעו.

 111. 100
  ואת זה כותבת מי שהעלתה את רמת הכלומניקיות לדרגת אמנות

  רוקדים לצלילי הסקרים? הלא סיסמת הפריימריס שלך היתה שהיתרון היחיד שלך על פני מופז הוא שאת יכולה לעלות יותר בסקרים. את, ציפי לבני, ישבת 3 וחצי שנים באופוזיציה עם המפלגה הגדולה ביותר בלי לעשות דבר. לא בתחום החברתי ובוודאי גם לא במדיני. הליכוד עם 12 מנדטים באופוזיציה עשה יותר רעש ממה שקדימה עשתה.
  ואני לא מדבר על הירושה שהשארת אחרייך בדמות חובות כבדים ופיצול.
  יש משפט שאומר ששתיקה יפה לחכמים.
  אני לא חושב שאת אישה טיפשה. אני חושב שכפרסונה יש לך את המעלות שלך ואני יודע להעריך דברים שעשית עבורנו. אך הפוליטיקה אינה מקומך ולא במובן החיובי. לא הצלחת להזיז מהלך משמעותי אחד בכל שנות כהונתך. לכן- עדיף להשאיר את הבמה לאלה שכן יודעים לעבוד.

 112. 99
  הן ביבי מצליח להוביל את המדינה לערכים שהוא עצמו מאמין בהם. הוא באמת לא מאמין לאוייבים.

  כתבת על ביבי אך התכוונת למופז. ביבי לא עזב את ערכיו (או הליכוד) והתעקשותו ללכת בדרכו דווקא מצליחה, אפילו הסקרים מראים זאת. לעומת זאת קדימה בראשותך לא הצליחה לקדם את שהבטיחה לבוחריה. עליך לעשות חשבון נפש ולא להאשים יריבים פוליטיים בכשלונך.

 113. 98
  מעניין וראוי אם הייתי מצביע פה זה היה גם רלוונטי

  אבל, בכדי שאהיה מוכן להשתתף בהליך השלטוני נדרשים תנאי סף שבלעדיהם אינני מרגיש מחוייב לשיטה.
  הראשון, הפרדת הדת מהמדינה, השני קביעת גבולות וסיום הכיבוש, מחלוקת על מקום הגבול היא לגיטימית ,הכיבוש לא. שלישית כל הקנסות והעלויות סביב אכיפת מהירות מופרזת מהחוקית יוחזרו לי עם ריבית. עד אז לא אטול חלק ולא אהיה שותף פעיל בארגון ביזה המתקרא מערכת פוליטית. נראה שלא צריך למהר ולהחליט בעבור מי להצביע מתוך המופזיה-צה"ל/דתיים

 114. 97
  ציפי את לא המנהיגה נקודה.

  כל המאמר הזה בא בעצם לפרט תכונות שעאילו לך יש. את מונעת ע"י אגו כמו כולם והרצון שלך לשלוט גדול משל כולם כי אפילו מספר שתיים זה לא נסבל מבחינתך. עובדה שעזבת לאחר שהפסדת.

 115. 96
  מספיק לשמוע ממך לא היית ולא תהיי מנהיגה בטעות נבחרת ליור מפלגה הזויה מתאים לך להיות תת נספח לעניני תרבות בשגרירות שלנו באיים המלדיביים
 116. 95
  מסכים... אבל ציפי לבני מבטאת את הפוליטיקה הרדודה וחסרת הערכים אולי טוב יותר מכל פוליטיקאי אחר בישראל

  וקדימה מסמלת את הרדיפה אחר אינטרסים אישיים ללא התייחסות לערכים יותר מכל מפלגה אחרת בתולדות ישראל.

  לכן לא ברור מדוע דווקא הגברת לבני אומרת דברים אלו...
  אגב, השפה הרדודה והתחביר העילג מתאימים לתדמית של הגברת לבני.

 117. 94
  שלוש שנים מנהיגת האופוזיציה

  ובקושי שמענו את קולך. גברת לבני, את אחראית למצב העניינים לא פחות (אם לא יותר) מאלה עליהם את מתגוללת.

 118. 93
  מי הכותבת?

  חיפשתי בסוף הכתבה לראות מי הכותבת - אבל לא היה כתוב. היא נשמעת מעניינת, אולי כדאי שתצטרף לפוליטיקה?

 119. 92
  הפוסל במומו פוסל

  ואת, ציפק'ה, גם את הצטרפת למפלגה שכל תכליתה היא הכלום והשום דבר. ההשתרכות אחר דעת הקהל ושום אמירה או הצהרה על דרך או חזון. מפלגה חדשה שמטרתה הייתה משחק כיסאות קודר וציני על גב הבוחר הטיפש, שחשב ש"קדימה" פשוטו כמשמעו. הבוחר הרי אינו טורח להבין את התוכן...גם את לקחת בזה חלק, ובשמחה יתרה. גם את לא אמרת כלום, אלא שרדת.

 120. 91
  גבירתי הנכבדה, אם אתה איש רוח אפשר לדבר על עקרונות וערכים ולקבל מחמאות והערכה מהציבור. אם אתה פוליטיקאי מצפים ממך למעשים. את גבירתי קיבלת 100 בתחום הערכים והמוסר אבל 0 מוחלט במעשים. כלכך רציתי שתעמדי בראשות הממשלה או לפחות תחזיקי בה בעמדה בכירה ומשפיעה. במקום זה קיבלתי אשת עקרונות. זה טוב וחשוב אבל מעמדה זו לא הצלחת לקדם שום עיקרון או ערך בו את דוגלת. שונאים גדולים יותר עם הבדלים תהומיים יותר ממך ומביבי שיתפו פעולה ביניהם. רוצה דוגמאות? פרס ורבין,פרס ושמיר, ביבי ושרון, ואילו את בחרת להישאר בצד של המדברים יפה אבל אינם עושים.
 121. 90
  ציפי.כבר היו אחרים לפנייך שניסו ולא רק דברו.כמו רבין ברק.אולמרט ושרון.....
 122. 89
  יפה אמרת!
 123. 88
  ציפי הגיעה למקומה הנכון.: עיתונאית. פוליטיקאית היא לא...
 124. 87
  מכתב. לביבי

  ביבי. לטיפולך. אולי. דרך כך. תבין

 125. 86
  התעוררת ציפי ?היית אופוזיציה נהדרת ממש.
 126. 85
  הרבה מילים - ללא תכלית
 127. 84
  גם את הדברים הבאים כתב אלוף בן על נתניהו -

  "מאז שובו לשלטון ישראל נהנית מרגיעה ביטחונית, צמיחה כלכלית ויציבות
  פוליטית שלא נרשמו בדור האחרון". (אלוף בן "הארץ" 22.6.11)

  1. גם סין הקיסרית בתקופת מינג וצ'ינג נהנתה מיציבות כלכלית ופוליטית

   אבל מרוב שהיה טוב, האוכלוסיה גדלה מאוד, האדמות הצטמצמו והחלו מגפות של רעב. במקביל, האירופאים נחתו פתאום על החופים, ואז התברר לסינים שבזמן שהם נחו על זרי הדפנה ונהנו מהיציבות, העולם המערבי עקף אותם בסיבוב והשאיר אותם שנות דור מאחור. לקח לסין הרבה מאוד זמן להתאושש מהמצב הזה.

   גם אצלנו, הרגיעה שמלווה בקפאון מדיני וחברתי-כלכלי היא אסון שיתפרץ לרעתנו עוד כמה שנים.

  2. ושנה אחר כך הוא התבדה והבין כמה הוא טועה. ומה עם יציבות פנים? מה עם התנחלויות, שנאת זרים וכפירה בשלטון החוק?
 128. 83
  הבריחה אל הערכים

  הגלגל הפוליטי ממשיך להסתובב ולהרים ולהוריד בכל פעם פוליטיקאי אחר. עכשיו ליבני למטה, אז כמו כל הפוליטיקאים שלמטה, היא מדברת פתאום על ערכים. ליבני בתחושה שהיא נצמדה לערכים גם כשעמדה בראש קדימה, אבל היא היא טועה. לדבר על ערכים ולפעול על פיהם אלו שני דברים שונים. לליבני היתה הזדמנות היסטורית להכנס אל הממשלה ולדאוג שאותם נושאים חשובים ששאול מופז מדבר עליהם כסיבות שהובילו אותו לממשלה, באמת ייקרו. אז יש לה מחלוקת עם נתניהו באספקט המדיני. אז מה? אם קדימה היתה נכנסת לממשלה לאחר הבחירות והיתה שמה לעצמה מטרה לשנות את שיטת הממשל, לפתור את נושא אי התרומה של החרדים וערביי ישראל למדינה, היא היתה תורמת למדינה הרבה יותר מאשר ישיבה באופוזיציה. אך בדיוק כפי שהיא כרגע טוענת כלפי מופז, היא חשבה על עצמה ולא על המדינה. ביבי לא רצה לתת לה רוטציה, אז לעזאזל המדינה.

  1. הדרך האחת לא נבחרת צריך למצות את השניה, שחיתות זה לטשטש את הגבול ולהכנס כמו ברק ומופז, טובת המדינה ? שחיתות פוליטית? איוולת
  2. BB קינג רצה אותה בתנאי שלא יוותר על שותפיו "הטבעיים" להישרדות ולשיתוק שלטוני. לכן נכון עשתה לבני שלא הצטרפה כעלה תאנה של BB קינג. הרי מילה שלו זה לא מילה. קבלני הקולות של קדימה שחייבים שלטון כדי לקבל את האתנן שלהם ולעזאזל המדינה - הדיחו אותה. למי שלא מבין הפריימריז, שבהם קבלני קולות חורצים גורלות של נבחרי ציבור על בסיס של תן וקח הם שורש הבעיה של המערכת הפוליטית בישראל הסיבה העקרית לשחיתות. עליהם יש להוסיף את הבעיה שהמיעוט בכנסת שולט ברוב. אבל בזה אשם BB קינג שכדי לשרוד יקריב את היקר לנו מכל.
  3. אורי אתה צודק לחלוטין.בית'ר נתניהו מקשקשים על "חוסר מנהיגות"

   יש לבטל בחוק את הפריימריז בצורתם היום.הם לא מתאימות לישראל.מתאימות למדינות גדולות עם מליוני מצביעים.

  4. נכון מאוד!
 129. 82
  ליבני משתתפת במשחק מסריח
 130. 81
  כמה חכם, כמה נכון !ציפי לבני - ישר כוח!
  1. איזה ערכים בדיוק ציפי לבני מקדמת ביחד עם חיים רמון??
 131. 80
  שנתיים לא שמענו אותך.למה.?אז, לא היה מה לעשות?לא שיחקת-הפסדת. בגלל שאויבנו מפוצלים ולא מתקדמים לקראתנו ,דוקא זמן נכון עכשיו,לחכות,..עד שתנאים חדשים יצוצו.יש גם בחירות באמריקה..
 132. 79
  סוף עונת הערכים!

  סוף עונת הערכים? ליבני את מתעתעת אז מה עשית בליכוד?
  ואז מדוע לא הצטרפת למרצ+עבודה? אז תעשי טובה ואל תגררי
  את ז'בוטינסקי למרצ-עבודה ליבני את זייפנית פוליטית שיותר ויותר
  אנשים לא מאמינים לך ולכן השותפיות עם המורשעים רמון ועומרי
  מאותתים על סוף דרכך הפוליטית

  1. תנוח אדון ברוך, קרא המאמר

   לא קראת את המאמר, העיקר להגיב

 133. 78
  ציפי ליבני לראשות הממשלה
  1. נכון. ציפי לראשות הממשלה בניגריה.
 134. 77
  מי שמדברת. היא תמיד מדברת על ערכים ועל דרך מבלי לציין אילו ערכים ומה הדרך.

  יושבת ראש האופוזיציה שאיפשרה בריקנות שלה לימין להתחזק ולחולל כאן גל פשיסטי.
  ההתחסדות שלה עכשיו ממש מקוממת. היא שלא התייצבה מול גל החקיקה האנטי דמוקרטי, היא שאפשרה לחברי כנסת מהסיעה שלה לחוקק חוקים גזענים, להשתתף בהסתה נגד השמאלנים - עדיף שעכשיו תשתוק.

 135. 76
  לשמוע את מנהיגת מפלגת העבריינים קדימה מדברת על ערכים, את הלוזרית המפוארת מדברת על יעילות פוליטית ואת הכלומניקית הזאת, גברת החלטה 1701 שבזכתה דרום לבנון ריק מנשק מג'ברשת כך על מנהיגות וערכים, זה מגוחך בערך כמו שאולמרט ידבר על תוכן ועל ערכים. אני שמח שיש לה תוכניות לחזור לפוליטיקה. יהיה תענג לראות את הכלומניקית הנפוחה הזו מתרסקת מחדש.
 136. 75
  אכן מאמר חשוב ונוקב אך חובת ההוכחה עליך. והיכן היית כשבתא הקברניט היה לך, גברת ליבני, אפשרות לשבת ולנווט ? כל שאר ההתחשבנויות עם סש ובלי סמש רייקים מתוכן לעומת האפשרות להנהיג. החמצת הזדמנות ובריק הזה נכנס קוסם שרלטן שמרמה מדינה שלמה של המון רב ועדר טועה
 137. 74
  יושר אישי אינו תחליף למנהיגות

  אין ויכוח כי מנהיג אידיאולוגי עדיף על הפרגמטי, אף שהמדובר במינונים ולא בערכחם אבסולוטיים. עם זאת, כמי שעמדה בראשות האופוזיציה ולא זכורה הובלת התנגדות משמעותית אחת לממשלה בתקופתך, עמדת הפרשן ראויה לך. בהצלחה בתפקידך החדש, ומי ייתן כי תבשילי בו ליכולת הנהגה כדי להתמודד שוב על עמדת השפעה.

  1. ואיזה מנהיגות ואומץ היה לך נגד מפעל הקולוניאליזם היהודי באדמות הפלסטינים? לא שמענו ממך שום דבר מרוב פחד מהסקרים.
 138. 73
  מסתבר שגם לציניוצ של לבני אין גבולות

  מה כבר עשית כשהיית שם?
  במה את שונה מיתר הפוליטקאים?
  הפסדת, פרשת ועכשיו את מנסה לעשות remake לתמדית שלך.

  לא על גבי ולא על אשכנזי

 139. 72
  ציפי

  למה עזבת את את הליכוד, אם לא מתוך פוליטיקה קטנונית? כשהדעות שלך לא התאימו לחברי מפלגתך, העדפת לשרוד בכנסת, ולרמוס את הדמוקרטיה - סליחה: לא קוראים לזה אנטי דמוקרטיה. קוראים לזה לא להיגרר אחרי ההמון. ובכן, הרוב קובע, ציפי. הוא לא קובע מה כל יחיד חושב, אבל הוא קובע מי יהיה בראש. אבל גם כשקדימה, בהליך דמוקרטי בחרה להדיח אותך מראשותה, העדפת לפרוש. כי מהם כללי המשחק הדמוקרטי מול דעתי, אני ואפסי עוד? נשבור את המסגרת ונקים מסגרת חדשה. מה שעבד עם נטישת הליכוד יעבוד גם עם נטישת קדימה, הלא כן?

 140. 71
  למשל: המאמר הזה
 141. 70
  לבני משמשת במונח חלול, שהיא עצמה מייצגת, מי שרקד במנגינת הסקרים זו היא עצמה, ולכן הפסידה את כיסא ראש הממשלה, הסקרים הצביעו כי נתניהו לא ישרוד יותר משלשה חדשים, ולבני השחצנית הייתה בטוחה שהנה הכיסא יתפנה עבורה, בינתיים שכנעה את את בכירה הממשלה של אובמה שהיא זו שמייצגת את הציבור בארץ... הנזק שהיא גרמה למדינה עצום,

  שלא לדבר על הכישלון ההסברתי שלה כשרת החוץ ב"עופרת יצוקה" ובירי על הדרום, האישה חלולה חסרת כריזמה ובעיקר יושר אישי ויכולת להודות בכישלון. ה"ילדה" המפונקת של התקשורת לא קבלה מה שרצתה הלכה הביתה. כדי להמשיך ולהכפיש.

 142. 69
  מחכים למנהיגות אמיתית, מחכים לך ציפי לבני !
 143. 68
  את אוסף האופורטוניסטים המרכיבים את שכבת שלטון ההון את מכנה מנהיגות?
  1. אם תרצה או לא הם מנהיגים אותך או אם תרצה מוליכים אותך
 144. 67
  ציפי ליבני

  היעדרותה של ציפי ליבני מהשיח הפוליטי השוטף חושפת ללא שום צעיפים וכיסויים את התנהלותינו כחברה המאבדת את ערכיה בימים של אובדן דרך ואיש הישר בעיניו יעשה...מצד אחד אנחנו באים בטענות אל השלטון הכמעט דיקטטורי ש"נקלענו" אליו ...ומנגד" איש הישר בעיניו יעשה ואין מלך בישראל"....אין אופוזיציה אז ההמון הופך לאופוזיציה....ומעודף שרים(עצים) אין רואים את היער ובעירה קטנה הופכת לגדולה ובמקום סוף מעשה במחשבה תחילה יחפשו שוב סופר טנקר שיכבה להבות שלא היו צריכות להדלק.....

 145. 66
  דוגמה אישית

  גברת לבני ויו״ר קדימה ! לשעבר כמובן
  במקום להטיף מוסר תעשי בדק בית אצלך כל שני וחמישי מגיע לקרית מלאכי להתחבק ולהתנשק אם ראש העיר מוטי מלכה הבן אדם הבלתי אנושי והמושחד

 146. 65
  אילו ערכים קידמה קדימה?

  שר אוצר גנב? 2 מלחמות צודקות? התנתקות מחבלי ארץ שהביאה טילים למחצית משטחה של מדינת ישראל?
  אולי עדיף לא לעשות כלום במקרה של קדימה...

 147. 64
  ציפי שואבת השראה מעורך הארץ ? טוב.....מעולם לא היתה מנהיגה אמיתית !!! פשוט יצא לה טוב עם קדימה ואריק שהיה צריך אישה. ראינו איך תפקדה במלחמות שלה ושל אולמרט !!! כשלון מוחלט.
 148. 63
  אפשר לחשוב מה את עשית?! אופוזיציה חלולה
 149. 62
  אסור לך לחבור ליאיר לפיד הדיקטטור

  את צריכה להנהיג

 150. 61
  די - צאי לנו מהחיים. בלון שכולו יח"צ של תקשורת. נוסי לך... נוסי
 151. 60
  נכון, אבל...

  הבעיה היא, לצערי, שלא רבים, ממש מעטים, בציבור הישראלי חושב כמוך והשיעור שקיבלת בהתמודדות על הנהגת קדימה גם אישר זאת. השאלה כיצד מנחילים את הגישה שלך לציבור הרחב ?. ברור בעידן בו אנו שרויים זה שיותר מקשה ואין ספק שמהמקום בו את נמצאת עכשיו זה קשה שבעתיים.

 152. 59
  ציפי לבני מאד קרובה לבטא רצון להחליף את העם ( בן אהרון ). מנהיג אמיתי צריך
 153. 58
  שפתיים יישקו מאמר אדיר למי שמנותק מהמציאות דברייך מתאימים לפילוסוף היושב במגדל השן ולא למדינאי שצריך לעיתים ללכלך את הידיים כדי לשלוט. התעלמותך מהסביבה הפוליטית הביאה אותך לדרך ללא מוצא ולכתיבת מאמרים או מסות המבטאות ניתוק מהמציאות - אולי מקומך שם באולימפוס
 154. 57
  כמו בתקופת כהונתך, מלבד סיסמאות אין במאמרך שום מתווה דרך למדינה ולכן את נכשלת!!
 155. 56
  יכול להיות שהדרך הנכונה מובילה דווקא לעוד בידוד מדיני כי העולם הלך למקום הלא נכון?

  בואי נאמר שכל העולם חושב שעלינו מייד להחזיר את השטחים לידי הפלסטינים, כי לדעתם הם שייכים להם נקודה.
  כשאנחנו טוענים שהשטחים בכלל לא אמורים להיות ״מוחזרים״ כי הם בכלל שטחים יהודיים, ונעניק חלק מהם במתנה תמורת תנאים שמתאימים לנו, העולם יקבל זאת?
  ואם לא, יגבר הבידוד המדיני לא? ואז יקפצו כל המתחסדים הקוראים ליציאה מבידוד מדיני דווקא לדרך שתוביל אותנו לאבדון, אבל בנתיים נהנה מתשואות ההמון העולמי?
  כי העולם יודע טוב מאיתנו מה אנחנו צריכים? כי הוא חכם יותר? למד הסטוריה יותר? מעמיק יותר? ערכי יותר? מה העולם יודע טוב יותר מאיתנו מה נכון עבורנו, האם טובתנו חשובה לו יותר מאשר לנו?
  הבידוד בעולם הוא בידוד פופוליסטי. נכון שבלי העולם אי אפשר בכלל לחיות, אבל אנחנו אמורים לנהוג בחוכמה זהירה, אמורים להוביל את העולם לפקיחת עיניים בכיוון האנטרסים שלנו והם:
  שטחים שלנו יוענקו במתנה לפלסטינים תמורת הכרה במדינה היהודית, תמורת אזרוח הפליטים שלהם אצלם, תמורת הכרזה על סופו המוחלט של הסכסוך.
  אף אחד בעולם לא היה מוותר על תנאים אלה אחרי שתי מלחמות שמד שהערבים יזמו ויצאו אליהן כלפנו, בדיוק כמו שתי המלחמות שמדינות אירופה חוו מידי הגרמנים. אחרי מלחמת העולם השנייה דאגו לחוקק אמנות בינלאומיות כדי להבטיח שגרמניה לא תוכל בכלל במשך שנים ארוכות מאוד לחזור על תרגילי הכיבוש שהם חוו איתה פעמיים!!  
  אנחנו אמורים דווקא לוותר על עמידה שכזו על זכויות שיש לנו בדיוק כמו שיש להם? למה? כי נמצא עצמנו בבידוד? אולי דווקא אם נדבק באמת ההסטורית ולא נזוז ממנה, יתפרק מאליו הבידוד ותגיע ההבנה? תגיע החוכמה שברחה לה מראשיהם, כי אנחנו עצמנו שכחנו שמה נכון להם נכון גם לנו?
  כל מי שמוותר על תנאים אלה, לא דואג לתקומתה של המדינה לעולם ועד עם שטומבה בטאבו, בדיוק כמו שיש לכל מדינות העולם האחרות

 156. 55
  גברת לבני,ברגע שהתפטרת מהכנסת דקה לאחר שהפסדת אבדת את קולי

  ואת נכונותי להאזין לך

 157. 54
  אנחנו לא ראויים לך

  ההפסד כולו שלנו

  1. נסחפת קצת הלא כן ?
 158. 53
  לבני אישה ערכית וישרה. ויש הרבה צדק אם זה שעיתון הארץ הפך להיות כמו ישראל היום

  לבני עשתה מה שאף פוליטיקאי לא עושה - ויתרה על הכיסא למען שמירת ערכיה וכולי תקווה שהציבור יגמול לה על כך ויחזיר אותה כראש ממשלה

 159. 52
  קשקשנית זולה

  חוץ מלקשקש ולדבר אין לגברת הזאת שום עשיה.

 160. 51
  ציפי ליבני היקרה .המון תיקווה הייתיה לי בך,עשית שום דבר וכנראה אין לך יכולת לעשות אז לפחות שבי בשקט
 161. 50
  אמת אמת אמת.
 162. 49
  הללויה

  יפה כתבת גב' לבני. יפה עד מאוד. חזקי ואמצי.

 163. 48
  כל מילה בסלע. לצערנו, לבני, חלק גדול מהעם הזה הוא פשוט אינפנטיל ובוחר את הנהגתו כמו שהוא בוחר קבוצת כדורגל.

  בגלל זה ביבי הוא מלך גם אם המלך הוא עירום.

  1. יאללה ביתר
  2. נכון, זה אותו העם שבחר בציפי ונתן לה 28 מנדטים. ומה היא עשתה עם זה?
 164. 47
  מעולם לא היה כלי ריק מוערך יתר על המידה בפוליטיקה הישראלית כציפורה לבני. ריק מכישורים, ריק מאידיאולוגיה, ריק מאישיות, ריק מכושר ביצוע, ריק מחיבור למציאות. מעולם לא הוערך כל-כך בפוליטיקה הישראלית כלי ריק כמו ציפורה לבני
 165. 46
  את מדברת על ברק
 166. 45
  איזה חזון ממש כלום ושום דבר
 167. 44
  פאטתי. מה עשית 3 שנים כראש האופוזיציה?
 168. 43
  ציפי לבני שובי לפוליטיקה והמשיכי להשמיע קול שפוי
 169. 42
  מילים כדורבנות

  כשאני קוראת את זה אני נזכרת למה הצבעתי לך בבחירות.
  השלב הבא הוא שאנשי ציבור בעלי אידאולוגיות הגיוניות יתאחדו להקמת ממשלה אלטרנטיבית. מה דעתך על להשתלב בתנועה הירוקה? זו מפלגה שמנהיגיה עדין לא התלכלכו בפעלולי נתניהו למיניהם.

 170. 41
  חוכמת ההמונים גדולה ברגיל מחוכמת היחיד והחרגת הדמוקרטיה לה מטיפה הכותבת ("איננו יכולים להרשות לעצמנו הנהגה הנגררת אחר דעת הקהל") מעידה על הסכנה שבאישיותה. פרישתה מהפוליטיקה היא אפוא כורח היסטורי.
 171. 40
  ציפי הנאיבית

  לא להאמין שציפי באמת חושבת שאלוף בן קורא לזרוק את האידאולוגיה. הנאיביות שלה שוב בשיאה. אלוף בן כואב מאוד ורק מדגיש את מה שכותבת היא עצמה. אלוף בן הדגיש איך רק המילים הריקות שולטות (לדוגמה נאום בר אילן) ואובדן מוחלט של מנהיגות. אלוף בן מבין שהמנהיגות עצמה, בחוסר יכולתה לשנות את המציאות בהחלטות (ולא במילים), מובלת ע״י קיצונים ימניים אל עבר אובדן ערכיו של הבית השלישי ואחר כך קיצו הפיזי.

 172. 39
  לשם שינוי - כל הכבוד ! אך מה שגורע מכל מה שכתבת פה הוא, איך נשאר יום אחד מיותר בסביבת שרון ופורום החווה המושחת , אולמרט והמעטפות ? לו קמת וזרקת את המפתחות אז - הייתי מצדיע לך...
 173. 38
  ציפי, יפה אמרת. אבל העם מכור לשטיקים וטריקים, וקשה, קשה מאד להגמל. המשיכי בדרכך.
 174. 37
  מוסר כפול

  הטפת המוסר יה במקומה. להזכירך גברת לבי, ת הקפת ת עצמך בום סטרטגים וסטרטגיות, בדיוק כמו המלך ביבי.

 175. 36
  סוף עונת הערכים?

  אני משוטט איפה היית בשלוש השנים האחרונות. למה אתה לא ביקר בכל פינה לצרוח ולצעוק האמונה שלך. אתה לא אמן או סופר להשמיע את דעתך על הנייר וללכת. דמויות Publice חייבים להיות נוכחים כדי publice ולא להסתתר מאחורי idelogy.

 176. 35
  מבחינת טוהר פוליטי ציפי לבני נמצאת מעל כל הממשלה הנוכחית
 177. 34
  "תכמנות"? לא "תחמנות"?
 178. 33
  זו בדיחה?

  חסרת האידיאולוגיה מהמפלגה חסרת האידיאולוגיה מטיפה (יחד עם אולמרט) לנו על בשורת חזון.
  להעיף את ראש הממשלה מכסאו זו לא אידיאולוגיה.

 179. 32
  ומהי האידואולוגיה של קדימה?

  כתבת טוב שלם על העדר אידואולוגיה וחזון. אולי אחת ולתמיד, תנצלי את הבמה והסבירי לנו מה האידולוגיה והחזון של קדימה... את האידאולוגיה של ביבי אני מכיר, לשלי גם אידיאולוגיה ודרך ברורים מאוד. רק את של קדימה איני מכיר...

 180. 31
  מי זאת לכל הרוחות, ציפי? אני לא מצליח להיזכר מי היא ומה בדיוק עשתה, ילדים, תוכלו לעזור לי מעט? באיזה חלק של ההזיה היא מצויה?
 181. 30
  מי זו?? נשמע לי מוכר ...
 182. 29
  תודה, והערה למערכת

  זה יופי שאתם מביאים לקוראים מומחים לענייני מנהיגות להסביר לנו מה ואיך צריך לעשות דברים אבל המעט שיכולתם לעשות זה להוסיף בשורה או שתיים פרטים על הדוברת, שנדע מי מרצה לנו. אחרת אתם סתם יכולים להביא מישהו מהרחוב.

 183. 28
  מאוחר מדי מעט מדי

  אני הייתי מאלו שתמכו בך ואת נעלמת והשארת אותנו האנשים השפויים בידי תחמנים ושורדים פוליטית חבל שכך כי את המחיר כולנו נשלם השינוי מתחיל בנו ומה איתך?

 184. 27
  בוקר טוב ציפי, מי כתב לך מאמר ? מלכת ההפרטות מתעוררת....
 185. 26
  לאזרחים יש זכות למהיגות ראויה

  יש מספיק אזרחים שלא מוכנים להסתפק ב"בחירות ריאליטי". התארגנות פוליטית חדשה, ערכית וראויה תזכה להצלחה ואולי תוציא אותנו מהבוץ

  1. עד שנגיע לימות המשיח בו ניתן הזדמנות לרע במיעוטו

   שלי יחימוביץ ק

 186. 25
  את בטח לא מתכוונת לביבי המלך?
 187. 24
  הערך היחיד שלך זה לא לשבת עם חרדים חוץ מזה את אותו דבר כמו ביבי
  1. לא מדויק, היא כן רצתה לשבת איתם וכן הציעה להם מיליארדים, אבל הם לא רצו לשבת איתה.
 188. 23
  בוקר טוב גברת כלום
 189. 22
  איזה ערכים הבאת לפוליטיקה? סולדריות . רווחה . כלכלה צודקת?
 190. 21
  מלים יפות גב׳ לבני !
 191. 20
  חבל

  חבל שלא שמענו ממך חצי מילה לאורך כל תקופתך באופוזיציה,ישבת שם ושתקת ובכך איכזבת כמו כל השאר

 192. 19
  מדהים איך עדיין גברת לבני מנסה למתג עצמה כ"גברת ערכים"

  רק על השתתפותה במחדלי מלחמת לבנון השנייה היא הייתה צריכה להעלם מהמפה הפוליטית לעולם.

  איפה היית גברת לבני בתור שרת חוץ,כשהוסכם על הפסקת אש וחברך אולמרט שלח חיילים למות בשביל כלום?במה התבטאו הערכים שלך אז?

  שלא נדבר על ישיבתך ארוכת השנים עם כל חברי מפלגת קדימה כשבדרך חברייך כמו רמון והנגבי מואשמים בפלילים ואת ממשיכה להעזר בהם,איפה היית אז מיסיס קלין?

 193. 18
  ריבונו של עולם. לא עשית דבר מכל הגבוהה גבוהה שבפיך כאופוזיציה.

  פובליציסטים יש לנו מספיק

 194. 17
  כמה חבל שהגברת לבני לא השכילה להשמיע את קולה

  בהיותה מנהיגת האופוזיציה . עכשיו היא מדברת על עקרונות השוויון ? למה לא שמענו את קולה בקיץ האחרון ? כמו תמיד האישה הזו נמצאת בפיגור פאזה .

 195. 16
  יה, איזה הפסד שאת לא המנהיגה שלנו. יש בך כ"כ הרבה ערכים וחזון. את כ"כ ישרה ואמיצה, את כ"כ חכמה ופקחית. אז באמת עדיף בשבילך ובשבילנו שתישארי בבית ותחשבי עלינו, ותכתבי מאמרים נוטפי ערכים. נורא חשוב שנקרא אותם ונשמח בשבילך שאת לא צריכה שוב לטבול את ידך הענוגה בביצה העלובה של האנשים חסרי הערכים והמעש
 196. 15
  נכון.
 197. 14
  האם ציפי לא מבינה שהכלום באמת לא חשוב לראש הממשלה ולכן הוא יאמר כל מה שרוצים מאזיניו לשמוע? נתניהו נלחם במילים ברורות רק על נושא אחד והוא העברת ההון מהציבור לקומץ בעלי הון.
 198. 13
  זה רק נדמה לי שלא הבנת את הסרקזם?
  1. אכן. נדמה לך בלבד.

   בברכה

 199. 12
  לא נקפה אצבע לשחרור גלעד שליט. נאה דורשת
  1. ההבנות שלך לגבי מה נדרש ממנהיג אכן גדולות ונצורות, לעולם לא תסלח לה?
 200. 11
  אי אפשר שלא לאהוב את הגב. ליבני אבל דבריה הם "כדור ליום שאחרי" -

  מאות אלפי האמהות והאבות שקמים בבוקר לעבוד,לגדל את ילדיהם,לבנות את ביתם,למלא את השורות בצבא,בבתי החולים,במערכת החינוך,בנמלים,בכבישים,על הפיגומים ובשדות הם המנהיגים האמיתיים של החברה שאיבדה את דרכה. הם לא צריכים נאומים על ערכים הם חיים אותם. כדאי רק לדאוג שנבחרי העם יהיו ראויים למכוניות החדשות שלהם.

 201. 10
  את דומה לי שכיוונת את דברייך אליהם ציפי. אינך שונה. כשהייתה לך הזדמנות- פישלת, גם כשרת חוץ וגם כשהובלת את קדימה. יש פער גדול בין דברייך למעשייך. אינך הבחירה שלי. עם כל כמה שהייתי רוצה לראות אנשים ראויים בהנהגת המדינה. יתכן שאפשר יהיה לתת לך צ'אנס נוסף, אבל לא כר"מ. לתואר הזה, אחרי הפלופים שלך- אינך ראויה כעת. תוכיחי את עצמך בתפקידים זוטרים- ואח"כ נראה. זו הגינות בעיני.
 202. 9
  המאמר החלול שאת כותבת עליו מתייחס לפוליטיקאי החלול ד"ר יאיר לפיד

  שמחפש כל דרך להיכנס לממשלה החלולה של נתניהו.
  מקווה מאוד שלא תשתפי עם הכלום הזה פעולה.


  ואם את כבר מדברת על אידיאולוגיה - איזה אידיאולוגיה יש או היתה לחברי קדימה שאת ניהלת?

  איזו אידיאולוגיה תהיה לאלה שיושבים עכשיו בכנסת מטעם קדימה ועכשיו את מנסה שיפרשו מקדימה אלייך?

 203. 8
  לבני תוקפת את עיתון הארץ משום שלא הבינה את המאמר של אלוף בן שתיאר מציאות פוליטית קשה בכתיבה אירונית, צינית, וכואבת וזו האשה שרצתה להיות ראש הממשלה. מה גם שאינה מבינה כי הזוהמה הפוליטת שהיא מתארת מובנת בשיטה שליידי קלין הייתה חלק ממנה ושתקה. תואיל לבני להפסיק לייל על מר גורלה הפוליטי ותניף את דגל שיוני השיטה האולגרכית שהיא אבי אבות הטומאה עד כדי סכנה לקיומה של מדינה.
 204. 7
  She is really saying that if she isn't the prime

  minister then we need to replace the nation. It doesn't work this way. A person can always be replaced but not a nation. The nation needs a unity government and not new elections every 2 years that will lead to new elections in another 2 years and nothing else

 205. 6
  מי זו הכותבת הזאת?

  מה היא עושה בחיים שיש לה זמן לכתוב להארץ?

 206. 5
  ציפי לבני, את היית ונשארת פוליטיקאית קטנונית, צינית ואגואיסטית. לא נסלח לך שהקרבת את קולותינו על מזבח האגו המנופח שלך, במקום להכנס לקואליציה ולהשפיע שם.

  השקרים שלך לא יועילו, עובדה גלויה היא שאת הצעת לחרדים יותר מאשר נתניהו, אך נדחית בבושת פנים בגלל חוסר כישוריך לנהל משא ומתן. כל מה שענין אותך זה החלום ההזוי להיות ראש ממשלה בכל מחיר, ובזבזת את מאות אלפי קולותינו, כולל הקול שלי. לא רוצים יותר שמוע ממך ועליך! הסתלקי!

  1. בסדר "רחלי"
  2. תכבדו את ציפי ותשתקו-היא הייתה הראשונה להניף את נס המרד

   באהרון ברק.הייתה חודשים ספורים שרת משפטים וסרבה לכנס את הוועדה למינוי שופטים(בתוקף תפקידה)כי אהרון ברק לא הסכים להציג מועמדים ראויים מלבד מועמדיו.כל שרי הפנים לפניה היו הדום רגליו של השרלטן כולל יוסבף לפיד שאח'כ היכה על חטא.אז קצת כבוד לאשה בעלת עיקרונות.

  3. מה לא נכון

   ה"בסדר" לא מספיק.מה בדיוק אמרה רחלי שהוא לא מדוייק??

  4. "קולותינו" - בהסתמך על התגובה שלך אני משוכנעת שלא הצבעת לה בבחירות
 207. 4
  אלוף בן שאליו מתכוננת לבני הציג במאמרו מציאות כואבת באופן ארוני, ציני וכואב. את זה לא הבינה מי שהתיימרה להיות ראש ממשלה. ואגב גם הגב' לבני שפתאום מדברת על ערכים לקחה חלק בכללי המשחק המושחתים של השיטה כפי שחשף רביב דרוקר בתכנית "המקור" כיצד קיבלו קבלני הקולות של לבני שכר עצום מקפת המפלגה תמורת כלום, מלבד תמיכה בלבני. מופז רק שיכלל את השיטה וזכה. כלומר רק לאחר שנפלה ברשת השיטה חוזרת לבני להיות "ליידי קלין" המתוקה. אבל כעת זה כבר מאוחר. השחיתות השלטונית בישראל וכל מה שעליו מלינה הגב' לבני מובנה בשיטה האוליגרכית שהיא אבי אבות הטומאה. אז במקום להמשיך לבכות על מר גורלה האישי ולשחק את הצדיקה, תואיל "ליידי קלין" להצטרף למאבק למיגור השיטה שהרסה כאן כל חלקה טובה עד כדי סכנה לקיומה של המדינה.
 208. 3
  זהבה!
 209. 2
  לציפי-נעלמת עם בוא החורף ,ממתינים לאביב שבו תשובי חזרה

  תשמעו סיפור- לא פקדו אותי,אבל נסיתי להצטרף לקדימה כדי לתמוך בציפי בגלל שהיא שניהלה מו'מ בידיים נקיות עם הפלסטינים.שלוש פעמים נכנסתי לאתר שלהם ובקשתי להצטרף ולא זכיתי לשום תשובה.בסוף כתבתי לה מכתב אישי לכנסת ישראל.לא ענו לי ,אבל קבלתי הזמנה אישית להצטרף לאסיפת נשים בבאר שבע ...שבו כך הבטיחו,היא תנאם .גם זה משהו צריך להודות .מוזר.בסוף לא הצטרפתי.

 210. 1
  פוליטיקה היא אומנות האפשר
  1. אם ללבני היו תקוות שעדיין יש לה מנדט, בא טור זה שלה והתגובות הקשות והוכיח לה שוב, שהיא שוב הפסידה, ובצדק!
  2. הבינה או לא הבינה; גרדרובה מהודרת ויקרה היא הבינה מאוד מאוד!