גם זו ההיסטוריה שלנו

עלו לי דמעות בעיניים. נשיא צרפת עומד בטקס לציון 70 שנה לאקציה הגדולה ביותר שנערכה על אדמת צרפת, ומקבל אחריות, אומר שצרפת היא למעשה זו ששלחה - באירוע ההוא 13 - אלף יהודיות ויהודים למות באושוויץ. אבל המלים המשמעותיות ביותר היו "השואה אינה ההיסטוריה של העם היהודי, היא ההיסטוריה, ההיסטוריה שלנו".

והנה אנחנו כאן, עומדים מול ההיסטוריה הפלסטינית, שאת אזכורה אנחנו טורחים לאסור בחוק, ולא מבינים שזאת גם ההיסטוריה שלנו. לא מבינים שעצם שמו העממי של החוק, "חוק הנכבה", מנכיח בהיסטוריה שלנו את זאת שלהם. לא מבינים שמניעת מים מפלסטינים, הריסה של בתים וכפרים ודיכוי בשלל דרכים רבות לאורך שנים כל כך רבות, הם חלק מההיסטוריה שלנו. כל אלה הם הסיפור שלנו ועלינו, לא פחות ממה שהם הסיפור של הפלסטינים.

או שאולי אנחנו דווקא מבינים היטב. אולי בעצם אנחנו בכלל גאים בזה. הנה, הממשלה משקיעה עכשיו כסף לבניית בתי מלון בהתנחלויות. בתי מלון, לתיירות. שיבואו תיירות ותיירים ויראו להם את מפעל ההתנחלויות הנהדר, את הישגי החקלאות, הקהילה, את האוניברסיטה הטובה בעולם, את הגגות האדומים היפים: וילה בג'ונגל, שווייץ במזרח התיכון.

בואו, תיירות ותיירים יקרים, נראה לכם את הישגי ההפרדה והביטחון בחברון עיר האבות, ובגדה בכלל; את האפקטיוויות של אלימות המתנחלים בגיבוי הצבא. נלמד אתכם לנשל אנשים מאדמותיהם, נעשה יום כיף של עקירת עצי זית ואחר כך נשתה קפה עם השכנים הפלסטינים שאנחנו ביחסים מצוינים אתם. אכן, יש במה להיות גאות. ברוכות הבאות לתיירות הכיבוש.

אבל ההשקעה בהקמת בתי מלון היא גם עוד קומה בתהליך ההתחפרות עמוק-עמוק בתוך השטחים, בתוך הכיבוש. רק לפני רגע הקמנו שם אוניברסיטה, והנה גם בתי מלון. כל יום שעובר אנחנו יותר ויותר מושקעים בשטחים, גם באנשים, גם באנרגיה ובעיקר בכסף: 27 מיליארד שקל השקיעה ישראל בהתנחלויות רק מ-1992, אז התחילו לספור, לא כולל הוצאות ביטחון ולא כולל הכסף שהושקע בין 1997 ל-2003, שאז לא ספרו. ספרו זה לא "שלום עכשיו", אלא הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, לבקשת האוצר, כפי שנחשף השבוע ב"כלכליסט".

פרופ' דן אריאלי הרצה אתמול בהתנדבות באירוע של "שלום עכשיו". הוא לא מתמחה בשלום, אמר שם, הוא רק חושב מה מהמחקרים שלו על כלכלה התנהגותית יכול להיות רלוונטי למצב העניינים הזה. למשל, כשחברה מוציאה 90 מיליון שקל על פיתוח מוצר וצריך להשקיע עוד עשרה מיליון כדי להשלים אותו, ואז בישורת האחרונה מתברר שהמתחרה משיקה תיכף מוצר דומה, מוצלח בהרבה, שיהרוג את המוצר שלה. אבל אחרי שכבר השקיעה 90 מיליון במוצר שלה, להשקיע עוד עשרה מיליון ולנסות בכל זאת נראה הגיוני, אף שברור שההפסד רק גדל.

"לא רציונלי ולא במקרה" הוא שם ספרו הראשון של דן אריאלי. אצלנו הלא רציונלי הוא אכן לגמרי לא במקרה. הוא בכוונה. בכוונה הזויה, הרסנית, זדונית. כוונה שלגביה אנחנו משקרים ובוודאי שלא מקבלים אחריות. ולא מבינים שזאת לא הנכבה, זאת ההיסטוריה שלנו שאליה אנחנו מתכחשים.

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 84
  iwalla picoult's excprected

  hermes enamel h bracelet replica

 2. 83
  iliff swtrains exogenic

  orange hermes birkin

 3. 82
  enhua skeldon georgy

  hermes birkin 25cm

 4. 81
  quaterfinals precuneus bohadana

  brookefield , http://www.justdwideshoes.com/wp/4-ニューバランス-口コミ , pleged , tyrosinase , mailhot ,

 5. 80
  jaymz alchimy observing

  D+R=R)= ニューバランス 420 @EF%QL& air max bw J,&#6#W air max rouge

 6. 79
  kortman shinjiru slipdisc

  http://www.golfinorge.com/goose.asp - canada goose jakke oslo A`ks* uggs outlet Twpi) http://www.2014cheapboots-jp.com/ - アグ ムートンブーツ zp+7X http://www.2014cheap-boots.net/ uggs outlet AeR'h http://www.golfinorge.com/goose.asp - canada goose norge DuZr<

 7. 78
  unroofed lahi agarian

  north face jackets 231959 cheap christian louboutin shoes 921205 north face sale 159628 the north face sale 617851 ugg outlet 668390

 8. 77
  dged eitherbe slonimsky

  coach purses outlet online 228293 >parajumpers sale 81795 christian louboutin 768186 >parajumpers online 387164 isabel marant pas cher 756707

 9. 76
  goterna hydecat gigaba

  ugg boots outlet online 451669 coach factory outlet 791152 parajumpers jakke salg 475947 moncler outlet 44401 cheap christian louboutin 860256

 10. 75
  mcmutton handfuls salvavirgos

  canada goose parka 344356 christian louboutin shoes sale 365641 canada goose 651162 parajumpers no 634508 moncler münchen 827797

 11. 74
  כל כך חד מימדי...

  אפשר לצפות ממך למבט קצת יותר רחב. כתבה מייצרת שנאה. וידוע לך מה המחיר של זריעת רפש ושינאה... לא למדת כלום???

 12. 73
  כל הכבוד

  מילים כדרבנות !! מה יהיה בסופינו?.

 13. 72
  הגיע הזמן לרענן את השורות

  אני קורא נלהב של הארץ ובעיקר לצורך איזון דיעות עם עיתונים כמו ידיעות ומעריב , אך מאמריה של מיכאלי בנויים על שבלונה קבועה שבה מזיזים כמה מילים משנים כמה שמות . תמיד המסקנה היא זהה והתוצאה ידועה מראש ... אם כך מספיק מאמר אחד פעם בשנה ולאפשר גם לאחרים הניחנים בכתיבה להביע את דעתם . זה הזמן לפנות קצת את הבמה להתרענן ולחזור עם כמה תובנות חדשות

 14. 71
  השקר הגדול הוא שקר הצלבנות הישראלית שעלול לחסל את כל ה"בית לעם היהודי"וכמובן הבגידה במהות לשמה הוקמה המדינה

  הדרך הלאומנית מתנחלית שהשתלטה על ישראל אולי רואה תצמה כהמשך סיפור ההשתלטות על הארץע"י יהושוע בן נון או כחיכוי להשתלטות הלבנים על ארץ האינדיאנים שתי ההזיות האלו הרי לא נכונות והן התאבדות בטוחה לא רק שאין לנו יותר אל שעוצר את השמש ולגודל ההזיה יש לנו את הידיעה שהשמש בכלל לא סובבת את הארץ אלה להפך ולא רק שברור שהערבים הם לא אינדיאנים שאפשר לקנות בחרוזים או לחסל בסמיכות נגועות במחלות ושהם לא יכנסו לשמורות או לבקבוקים(ע"פ הרמטכל רפול)
  בעצם המצב יותר דומה לכיבוש הצלבני שניגמר די מהר בחיסול הקוץ הזר הרבה תודות למוגלה שהקוץ ביהירותו ניכורו ובריונותו יצר

  אבל מעל הכל יש את הבגידה במהות שלטעמי זה התאבדות רוחנית שמשקפת שקר מהותי שאתו אי אפשר יהיה לצלוח שאותו לא נוכל להמשיך לתחזק ולשקר את כולם כל הזמן כולל את עצמינו הרי הישות הזאת הוקמה
  כתשובה לטרוף הפאשיסטי הגזעני וגם לריקבון הגלותי לטפילות הנכלולית
  הבלתי יצרנית השמרנית של היהודים עצמם המטרה והחזון היו להקים
  חברה הרואה באדם כאדם ערך חברה הרואה את היצרנות את החידוש את האמת היושרה את החופש כערכיה כתשובה לפאשיסטים הבריונים לכל אותם עבד כי ימלוך שהסיתו לגזענות והפיצו את רעל השנאה
  ומה הפכנו לכל מה שחשבנו לשלילי הפכנו בעצמינו לעבד כי ימלוך
  וגפ בהשקפה הדתית קידוש האבנים ובעילת שטחים היא פגאניות שהיהדות כדת השאירה כבר לפני 2000 שנה מאחור הרי היהדות שרדה בדיוק כי היא לא היתה עוד דת בשרות אימפריה חמדנית ושתלטנית

  אם כל המהות היא שקר וצידקת הדרך היא צדקנות המשרתת פאשיזם הריקבון ישתלט על הכל כמו שרואים במחאה החברתית תחשבו על החייל
  שהולך להלחם בשביל שקרים של מדינה שבוגדת במחויבות הבסיסית שלה לחייו ולחיי בני משפחתו על החייל שיודע שהוא לא יכול להאכיל את ילדיו או לדאוג להוריו זה סופה של האימפריה וביטוי לעצם השקר של השאיפה להיות אימפריה

 15. 70
  זוית שונה

  זה שאדם כמו מירב יכול להביע את דעתו טיפשי ורדוד ככל שיהיה, זו דמוקרטיה!!

 16. 69
  לא שמעתי אותך מדברת על השלום עם סוריה

  ובעוד מספר חודשים נדבר על השלום עם מצרים.

  שלום עם מוסלמים לא דומה לשלום עם נוצרים

 17. 68
  עקירת עצי זית... מיכאלי, מצבך הדמגוגי קשה

  ומעתה אני סולדת ממך

 18. 67
  הפלשתינאים סובלים בגלל המנהיגים שלהם:החמאס,הג'יהאד אל קעידה וכדמ'

  היום שקט במרכז רק בגלל דבר אחד :החומה שבנינו ולא היו ממשיכים להתפוצץ
  לנו באוטובוסים ובקניונים.נכון שהפלשתינאים סובלים אך אם נערוך היום בחירות
  הם יצביאו לחמאס שאינו מדבר על שלום,שאנו מוכן להכיר בנו .כל הדיבורים על שלום הן אשלייה אחת גדולה. גם רבין ז"ל הבין שאין עם מי לדבר {אהוד יערי אמר זאת באולפן החדשות }.

 19. 66
  קצת התבלבלת

  ההבדל בין השואה לבין הפלסטינים קצת יותר עמוק. והוא פשוט. היהודים בצרפת לא רצו לזרוק את כל הצרפתים לים. הפלשתינים מאד מעוניינים בהשמדת ישראל. הבדל קטן ענק.

 20. 65
  תודה רבה מירב,
 21. 64
  מירב - גם צודקת וגם חכמה.
 22. 63
  האנלוגיה הבזויה שלך לבעיה הבלסטינית - זילות מכוונת של השואה
 23. 62
  מאמר נפלא! תודה. עשית לי את השבת
 24. 61
  התייעצי עם המטפל על תסמונת אנדי קאופמן ותוצאותיה
 25. 60
  הבעיה האמיתית היא שאסלאם וזכויות אדם לא הולכים יחד. אני לא רוצה לחיות בצל האסלאם
 26. 59
  מעניין מאד, איך לא חשנו על זה!. גם הנכבה היא חלק מההיסטוריה שלנו!. אבל אולי בכל זאת תיעלם איכשהו, אם רק נקפיד להתעלם ולהדחיק (ולמחוק אותה בנחישות מספרי האזרחות)?
 27. 58
  התגובות האנושיות והנאורות מראות כי השיפוע של המדרון גדל ,

  ואנחנו בפול גז גדימה ! היידה לתהום ! יש פה גם פן סאטירי: הישראלים , גם כשהם ממסדים משטר פאשיסטי , הם עושים את זה בפארטצ' . פאשיזם קקמייקה . מזל שהשטחים הכבושים נמצאים 1500 קמ' מפה אז מ'כפת לנו . כולה מים , שיאספו מים בג'ורה שלהם , לא ?
  להלן ההסבר לתופעה : כל גבר ישראלי בגילאי 19 עד 60 , היכה ערבים או דפק מכות במחסומים או שמר במתקני כליאה או העמיד בשורה עצירים מכוסי עיניים עם פלנלית או היה שייך לארגון שזה מה שעשה או כל אלה ביחד . ( גם אני ! ) . לכן כל שכבת האוכלוסייה הזאת דפוקה במוח איכשהו . והרשע מדבק ומחלחל לחברה וגם אל בנות המין השני , וכך קרה שכל המדינה מעוותת נפשית , והשלטון מנצל את זה . גם על המתנחבלים עבדו , כי שכנעו אותם שאלוהים+ציונות = להתנח(ב)ל .
  פיתרון : סטירה לאומית . זה יבוא לבד , כי מדינה שדוהרת לתהום פול-גז וחושבת שהיא צ'יטיצ'יטי בנג בנג תמצא את עצמה בתהום .
  פיתרון ביניים: להתעורר עכשיו . אולי שלוש מדינות לשלושה עמים . ישראל ( חילונית , נאורה ) יהודה ( פסאודו דתית + אלה שנהנים כשהשלטון דופק אותם בריבוע ורוצים עוד ) , ופלסטינית . שרה תגידי לו !

 28. 57
  מילים כדורבנות. זה הכל.
 29. 56
  הנכבה והסבל הגרמני במלחמת העולם השניה

  הסבל הפלסטיני קיים - זו עובדה. מאות כפרים הרוסים עד היסוד, גלות וחורבן. כך חשו גם רוב הגרמנים עם תום מלחמת העולם השניה, "ספרות החורבן" שהתפתחה בגרמניה מתארת זאת היטב. ההבדל הוא ששם קמו אנשים אמיצים שבצד ההכרה בחורבן לא היססו להדגיש את אחריות הגרמנים, באשר הם, לחורבן. הפלסטינים אינם נוטלים אחריות זו, יחד עם מדינות ערב מעשה התקופנות השלהם נגד הקמת ישראל היה המקרה הראשון, על פי מזכ''ל האו''ם המרשלד, שבו האו''ם הצעיר הכזיב. אסון הפלסטינים הוא גם חלק מההסטוריה שלנו ויהיה כזה באופן שלם משיכירו הללו באחריותם לאסון. מצעד האיוולת שלנו בשטחים הוא התשובה הציונית ההזויה לאיוולות הפלסטיניות. בכך צודקת מיכאלי - זה חלק מההסטוריה שלנו - עלינו לזכור שביום הדין אנו נאלץ להישיר מבט ולהודות באחריותנו לפשעים שנעשו שם, לא לא נעשו שם אלא שאנו עשינו שם, במעשה, במחדל או בהתעלמות מוחלטת.

 30. 55
  לא קוראים לי מיכאלה

   מעניין יותר לקרוא את תגובות הקוראים מאשר את הטורים המייגעים והרדודים של כותבי הטורים של העיתון לאנשים החושבים, (שבעיקר משכתבים את ההסטוריה לסדר היום הפרטי שלהם).  מרענן ומשיב רוח, לקרוא את חלק מהתגובות המנומקות היטב ולא מתלהמות שהם נוקבות את דברי ההבל של הכותבת  הפתטית להחריד. להבדיל מהתגובות המתרפסות בעד דברי הכותבת, כגון: ״כתבה מופלאה שמנוסחת היטב. אין כמו מירב מיכאלי״ ועוד כיוצא בהללו. גיבוב של חנופה דביקה צפון תל אביבית מעוסה.  כמה עלובות התגובות הללו, ונטולות  הסבר. סתם וסתום. כי ככה זה הסדר היום הסקסי של השמאל.  משמח לקרוא שמי שלא חושב שמאל, מגיב וכותב רהוט ומנומק ומתבסס על עובדות הסטוריות. כאמור להבדיל מהמקהלה הצווחת והמשבחת שחושבת שאם הם יחשבו נורא שמאלה, הם יהפכו באיבחה לנורא אינטלקטואלים עם מצח נורא נורא גבוה.  ״יהודיות ויהודים״ הקשיבו. מירב הגיע על האתון (ראבק, אפילו אתון נשמע זכרי), הגיעה ובאה משיחת אלוהימה היושבת במרומים, להראות לכם מהיכן משתינה הדגה.  ״דמעה עמדה בעינה״ של הגברת מיכאלי. כמה מרגש.  (מומלץ לה לעברת למיכאלה, לא? אפילו שם המשפחה שלה זכרי להפליא. להבנתי מקורו בהרי קבקז או גרוזיה. שם כל הגברים הם גבר גבר !!!) 

 31. 54
  טיפשות

  מאמר מסולף ומטופש. לא היינו האויב של אף אחד בשואה. לא איימנו על אף אחד. לטעון שניצחוננו על אויבינו הקמים עלינו-חמישה צבאות- הוא אירוע הנכבה שעלינו להכיר בה ככזאת. זאת טיפשות ואנטי ציונות מדרגה ראשונה. תשאירי את העבודה הזאת לטיבי. מבחינתי הם היו האויב שהובס כדין ועליו לשאת בתוצאות.

 32. 53
  מיכאלי אינה אלא אדיוטית שימושית. עלובת נפש המנופפת בערכים שאינה מבינה ומקדמת את היפוכם.
 33. 52
  כמו הסבא כך הנכדה- מוכנה לסחור בעמה .
 34. 51
  למי שההיסטוריה שלו מתחילה בשנות הארבעים - זה מאמר מרתק......

  חסרות לי רק כמה נקודות להבנת הנקרא : בגימטריה "שואה" זה 312 , "נכבה" זה 77 "הולנד" זה 90 (עוד מעט תבינו את הקשר....) "דן אריאלי" זה 306 , סה"כ כולם ביחד 785 , "אחריות" זה 697....תפחיתו : קיבלתם 88 ....המממ....אז אמרתי לכם שחסרות לי רק כמה נקודות ?....

 35. 50
  מרב, חזקי ואמצי

  בבקשה תמשיכי לאמר בקול רם את מה שהרוב הגדול מפחד לאמר, את מה שצריך להאמר. גאה בך

 36. 49
  מרב-מה הקשר בין המעשה שעשו הצרפתים ביהודיהם למה שקרה לערבים שחיו בארץ?

  איזה בסיס את מוצאת שעליו ניתן בכלל לקיים השוואה שאת עורכת.
  האם יהודי צרפת היוו איום על צרפת והצרפתים?
  גנבו ורצחו אותם במשך שנים לפני גרושם למחנות ההשמדה?
  הא הם איימו שיחסלו את צרפת?
  האם היו מדינות של יהודים מסביב לצרפת שאיימו על צרפת שיכבשו אותה ויחסלו את הצרפתים?
  נכון שמה שקרה וקורה לשכנינו הערבים-אלו שחיו לפני 1948 ולאחר מכן שזור בחיינו אבל לא במובן שאת מנסה להעלות עליו.
  בניגוד למה שקרה ליהודים בצרפת,שם האשמה היא טוטאלית על הצרפתים,במקרה שלנו האשמה כולה של הערבים.
  השאלה הקדומה היא האם מותר/נכון/חוקי/מוסרי/צודק היה מצד יהודים להתחיל להגר לארץ ישראל ולנסות לחדש בה את ריבונותם ועצמאותם.
  מבחינת הערבים זו פלישה קולוניאליסטית והתשובה לכל השאלות הינה שלילית.
  אם התשובות הן חיוביות הרי שהאשמה בהתנגדות לשיבת היהודים לארץ היחידה שבה היו ריבוניים ושאליה ערגו 2000 שנים על ראש הערבים.

  הצדק הקוסמי ניצב לצד היהודים.
  יש לערבים שטחים בלתי נגמרים ואין סיבה שהעולם לא ימצא דרך להבטיח את קיומנו כאן,בשטח הזעיר הזה.
  יש לערבים אוצרות טבע בלתי נידלים שמעשיהם מוכיחים שאינם ראויי להם.
  חבל לייצג את העניין שלהם.
  ההוא לא צודק בכל פרמטר שתבדקי אותו.
  היהודים בישראל אינם מל"ו צדיקים ולא טלית שכולה תכלת אבל לעומת הערבים הם יותר צדיקים מהל"ו ויותר תכלת מכל טלית.

 37. 48
  גב. מרב מיכאלי - כמעט עמדו לי דמעות, עד לאן את מתדרדרת, אולי כדאי

  אולי כדאי שתשארי באי צדק שמתחת לחגורה .

 38. 47
  כתבה מעולה!
 39. 46
  סבא קסטנר

  מה אתם יודעים הדמעות של מירב הם על הסבא שלה שמכר את יהודי הונגריה

  לשטן הנאצי ועתה הנכדה שלו משווה אותנו לנאצים כמה חוצפה ועזות מצח

 40. 45
  אלוהים ישמור- או שלא!
 41. 44
  צודקת במאה אחוז

  המגיבים הלאומנים שאיבדו את מעט החמלה איבדו מזמן את האנושיות

 42. 43
  לרגע חשבתי שאת מדברת על הר הבית והשמדת העתיקות שם.
 43. 42
  מרב מיכאלי מגדירה מחדש את גבולות הפארסה
 44. 41
  המאמר מעורר מחשבה ,מירב מיכאלי הולכת ומשטבחת
 45. 40
  למספר 4

  יא דביל איך זה קשור אם עשו לנו רע במקום אחר האם עלינו לעשות רע במקום שלנו

 46. 39
  אין לי בעיה עם ההתנחלויות- יש לי בעיה עם העובדה שהערבים שלידן הם ללא זכויות
 47. 38
  הבעייה של הפלסטינאים, שהם לא השכילו למנות מטעמם מישהו שייצג אותם בפני היהודים וכך יביא להצלתם (כמו שהצילו בשואה את כל יהודי הונגריה וטרנסילווניה)
 48. 37
  אם לא היית משתתפת ברמיסתי הייתי דומע איתך ומסכים ל

  דומע איתך ומסכים איתך הפעם

 49. 36
  בחייאת מה את רוצה?!
 50. 35
  מצחיקה הכותבת שמשתמשת בגוף ראשון רבים

  אנחנו עומדים , אנחנו טורחים , אנחנו מבינים , אנחנו גאים

 51. 34
  ההיסטוריה שלנו היא לא הנכבה של האויב, אלא בניית ארץ ישראל שלנו, על אדמתנו. אנחנו מזמינים תיירים לראות בבנין הארץ, בשתילת עצי זית, ולא בעקירתם.
 52. 33
  מירב מיכאלי, בזכותך ושכמותך עדיין מאמין שיש לפלסטינים עם מי לדבר !
 53. 32
  זילות השואה

  עוד אינטלקטואלית בגרוש מצטרפת לחבורה אנטישמת של מכחישי/מוזילי השואה מי שמשווה את הנכבה שלהם לשואה שלנו הוא במקרה הטוב אויל ובמקרה הרע מנוול תבחרי אישה קטנה איפה את ממקמת את עצמך בתורואה

 54. 31
  הטוקבקים כאן יותר מדכאים מחוקי הכנסת

  התגובות כאן מוציאות לי את החשק להמשיך ולהילחם על המדינה שלי.
  מתי הפכנו למתלהמים ורדודים כל כך?
  הכותבת בסך הכל מבקשת מאיתנו לפקוח את העיניים ולהביט לאמת בפנים. זה הכל. משם והלאה, כל החלטה שנקבל תהיה לפחות תולדה של בחירה אמיתית ומושכלת.
  אבל לא, אנחנו חכמים יותר, מי יגיד לנו לפקוח את העיניים, נמשיך לטמון אותן בחול ולהתעלם מצלילי האזהרה - כי זו בטח רק מכונית של עוד ישראלי שלא יודע איפה נמצא הברקס ולכן נצמד אלינו מאחור ומנסה לדחוף אותנו החוצה מהנתיב, אז שיחפש לו פרייאר אחר, אני אגביר את המוזיקה כדי לא לשמוע - ושוב נופתע כשהשנאה תאכל אותנו מבפנים, ונאשים מישהו אחר.
  חורבן בית שלישי, שאלוהים יעזור לכולנו.

 55. 30
  היהודים לא רצחו גרמנים בפרעות תרפ"ט

  מי שרצחו יהודים היו פלסטינים

 56. 29
  כשהפלסטינים יכירו בנכבה של יהודי חברון שנטבחו במאורעות תפר"ט-1929 ושקהילתם נחרבה ובתיהם נבזזו, (וזאת טרם פלסטיני אחד איבד את ביתו והפך לפליט או חי תחת כיבוש ציוני), דברי אתנו על הכרה בנכבה הפלסטינית...
 57. 28
  כל הכבוד

  נכון מאד , דברים כדורבנות. מתי יבינו רוב הישראלים שחוקי העולם וההגיון הישר והפשוט חלים גם עליהם ושאינם "מורמים מעם" שאינם "עם סגולה" אלא עם או קבוצת אנשים כמו כולם עם מאפייניהם היחודייםת בהם קימיים הרבה מאד "חטאים" הדורשים תיקון

 58. 27
  מאמר מעולה ! כתיבתה של מירב מיכאלי משתבחת וומתמקדת עם התרחקותה מעולם ההבלים הרדוד של התקשורת האלקטרונית !לעצם העיניין ,חוסר האפשרות והרגישות אצלנו לראות את מצוקת הקיום ונקודת המבט של הפלסטינים , הוא נחלת רבים וטובים אצלנו
  1. -יש אכן להכיר בסבלו של האחר, אבל למה להסתפק בנכבה הפלסטינית? מה עם הכרה בסבל המצרים שטבעו בים בעת יציאת מצרים? בסבל של משפחת המן שנתלו על עץ? בסבל של חיילי אנטיוכוס שנהרגו בקרב עם המכבים? וכמובן בסבל העם הגרמני שאבד מיליונים מבניו במלחמה, איבד שליש מאדמתו שסופח לפולין ורוסיה ואשר 15 מיליון מבניו גורשו משם לגרמניה לאחר תבוסת הנאצים? אז הגיע הזמן לימי זיכרון אלטנטיבים גם בחנוכה, בפורים, בפסח וביום השואה.
  2. הזדהות ם האויב מחלה תורשתית :כל הסמולנים צאצאי קפואים
 59. 26
  לאחר שבמבחן התוצאה, כל ההשקעות בנסיגות מאז ימי אוסלו ועד ההתנתקות נכשלו, רק השמאל רוצה להשקיע עוד נסיגה בפרויקט הכושל... והמסקנה-את דן אריאלי צריך להזמין להרצות בפני ועידת האיחוד הלאומי...
 60. 25
  תכלס יש במה שאת אומרת גם אמת לא נעימה

  קשה לי עם כל המסקנות שנובעות מתוך הכתבה שלך אבל יחד עם זאת אסור להתעלם מהמציאות שאנחנו חיים בה. אסור להפוך לקהיי חושים אל מול ההיסטוריה הרחבה. זה לא שהסיפור חד צדדי זה לא שהפלשתינים במשך חמישים שנה היו מסכנים אבל להתעלם מהדברים שאנחנו עושים ועשינו יפגע דבר ראשון בנו.

 61. 24
  הלוואי שכולם היו מבינים את מה שהבנת
 62. 23
  אני בטוח שגם לתושבי דרזדן הייתה "נכבה" שדורשת הכרה לא?

  הבנאליות והרדידות של טורים כאלה ואחרים שתולשים פרק בהיסטוריה מהקשר ממציאות מעובדות היא מצערת ,אבל יותר מכל משעממת. מה שמשעשע בגבב מילים זה הוא הקבעון הכמעט פרימיטיבי של מיכאלי שהוא בנגוד לליברליות המחשבתית שהיא לכאורה מייצגת.

  1. גם למצרים על 10 המכות וצבאם שטבע בים... גם למשפחת המן המורחבת שנתלתה על עץ...וגם לאנטיוכוס שהפסיד את יהודה למכבים... גם הנכבות האלו הן חלק מההיסטוריה שלנו...
 63. 22
  הכותבת איבדה את דרכה ואת החוש להבחין בין טוב לרע
 64. 21
  לערבים אין נכבה, לערבים יש צורך להפוך את היוצרות וליצור מצג שווא של נכבה

  לי אישית לא מובן בכלל, למה אני צריכה להכיר במורשת שיקרית של ערביי ישראל  שקיבלו אזרחות נדיבה במדינה היהודית, למרות שניסו להשמיד אותה.
  גם לא נאסר בחוק להזכיר את הנכבה, אלא נאסר לממן אותה. יש הבדל קטן לא? למה להציג את הדברים בצורה מעוותת מציאות? למה את מנסה להוביל?
  גם היום עדיין אותם ערבים לא מכירים בישראל כיהודית, למרות שזו זכותנו להכריז על צביונה של המדינה, כל מדינות העולם נוהגות כך. 
  מכיוון שבששת הימים גם הפלסטינים יצאו למלחמה נגדנו כשהיו עדיין אזרחי ירדן, תוצאות המלחמה חלות עליהם לא? הרי ניסו להשמיד!!! האם זה דבר של מה בכך? אז מה אם ניסו להשמיד? זה אומר בעינייך שאם לא הצליחו זה אומר שבכלל לא ניסו?
  כלומר עכשיו קרו מספר דברים: ערביי ישראל שניסו להשמיד אותנו, חיים היום תחת תוצאות המעשים שלהם וכך זה גם הגיוני, נכון? כמובן שאם הם לא רוצים להישאר במדינה היהודית הם יכולים ללכת. אבל את טוענת שזו מדינה גם שלהם. איך שלהם? הם קיבלו את גבולות החלוקה? איך שלהם, הם לא ניסו להשמיד אותנו ונכשלו?
  עכשיו הם יצרו במו ידיהם מצב חדש, מצב של חיים תחת שלטון שלנו, עם הערכים שלנו, אם הצרכים שלנו. כל אלה הם חובות אזרחיות שממלא כל אזרח הנאמן למדינה. האם את טוענת שהם לא אמורים להיות נאמנים לנו אחרי כל מה שקרה?
  בעצם את טוענת, שמי שנעמד לך על הרגל, לא אמור לרדת משם, אלא אם יענו דרישותיו. לדעתך הוא לא אמור קודם לרדת משם, ורק אחר כך לבקש לקיים איתך דיאלוג כלשהו, אלא זה בסדר מבחינתך שתדברי איתו כשהוא עדיין מכאיב לך בעמידתו על הרגל שלך.
  זה מה שעושה העולם הערבי, הוא יוצא למלחמות כיבוש (כלומר נעמד לנו על הרגל), וכועס כשאנחנו מסקלים את מזימת ההשמדה שלו (כלומר לא מסכים שנוריד אותו בכוח מהרגל שלנו), להורדה בכוח מהרגל שלנו הם קוראים נכבה.
  כלומר היינו חייבים לנהל איתם משא ומתן תוך כדי עמידה על הרגליים שלנו, ולא לאלץ אותם בכוח לרדת מהם.
  מה אומר לך מירב, אמנם הפילוסופיה שלך הפוכה לשלי. אבל זו זכותך להגות אותה למרות שאת לדעתי בכלל מתנגדת למה שאת עצמך טוענת 

 65. 20
  27 מליארד שקל ב 20 שנה זה הרבה ?

  מדובר ב 1.3 מליארד שקל בשנה על אוכלוסיה של חצי מליון איש. תקציב המדינה הוא 450 מליארד כך שיוצא שזה בערך 0.3% מהתקציב על 8% מהאוכלוסיה . משהו לא מסתדר.

  1. מה שלא מסתדר פה זה ש 65% מתובי השטחים הכבושים הבגירים ( הכוונה למתנחבלים , לא לג'וקים שלכם ) עובדים בשירות ציבורי כזה או אחר , משמע משרתים את עצמם , וזה כמובן לא כולל פלוגת מילואימניקים ששומרים על שתי משפחות שאלוהים שלח , נוער הגבעות עאלק , גמרתם לזרוק בלוקים על אלה ששומרים עליכם ?

   ולא , לא נקבל אתכם בזרועות פתוחות כשתגמרו למצוץ את הדם של המדינה והדם ייגמר , תישארו שם אם האדמה הזאת כל כך חשובה לכם . אולי תאכלו מן שאללה יזרוק עליכם . תסתכל בראי בבוקר ותסביר לעצמך למה לבן שלך מגיע לחיות כמו בן אדם ( ובהחלט מגיע לו ! ) ולמה לילד פלסטיני לא מגיע מים וחינוך ואנושיות . הניחוש שלי הוא שאתה עוד אחד שעבדטו עליו ושלחו אותו לגור שם במצוות אלוהים+מפד"ל+ביב/ליכוד או משהו בסגנון . כי נראה שאתה יודע לחשב אחוזים אבל כמיטב מוחות הימין למדת לעוות את המציאות לטובת הטירוף שלך . ושל המדינה שלך . תתחדש : >>> שלוש מדינות לשלושה עמים . שלוש .

 66. 19
  מאמר מצוין
 67. 18
  אם כבר פוצחים בהשוואות היסטוריות, צריך לזכור מי שיתף פעולה עם הנאצים (נכון, המופתי של ירושלים והיו גם כמה עסקנים יהודים כאלה)

  אם כבר פוצחים בדיון על הקשר בין השואה, הציונות והערבים, כדאי לזכור אמה עובדות (לא, לא נרטיב אלא עובדות) היסטוריות.
  המנהיג של ערביי ארץ ישראל, המופתי חאג' אמין אל חוסייני, שיתף פועלה עם הנאצים. הוא גם קיבל מהם משכורת נאה ושמנה, הגבוהה ממרבית המשכורות ששילם הרייך השלישי לקציניו.
  כן, ביחד עם החברים מברלין הוא רקם תוכניות לצרף את היהודים שגרים פה לתוכניות הגרמניות להשמדתם.
  וממש בלי קשר, ובכל זאת חייבים, צריך לזכור את העסקנים היהודים שמכרו את נשמתם לשטן במקום לפעול להצלת יהודי הונגריה, ושאחרי המלחמה גם העידו לטובת כמה חברים שהועמדו לדין בבית הדין הבינלאומי בנירנברג.

  1. היית בבודפשט בקיץ 1944? אתה אפילו לא מסוגל להבין מה התחולל שם?

   תגובתך נבזיתומעידה על בורות. ראה תגובתי ל RR

  2. ראה תגובתי ל RR, איך לא תבוש

   מירב מיכאלי לא זכתה להכיר את אבא שלה, אחד מהיהודים המעטים שפעלו להצלת יהודי הונגריה מצפורני הנאצים. היא נולדה ב 1966. הוא נרצח בידי בני עוולה מהימין הקיצוני ב 1957.

  3. תיקון" הכוונה כמובן לסבא. ישראל קסטנר היה אבי אמה של מירב מיכאלי
  4. היא לא צריכה להכיר אותו זה בגנים שלה עובדה
 68. 17
  והכל בפרהסיה. . .

  הדרך לגיהנום היהודי רצופה כוונות זדוניות
  אובדניות. . . היסטוריה של אטימות רגשית
  רדיקלית. . .

 69. 16
  אמש טען הפיזיקאי אליה ליבוביץ שבמציאות אין מצב של אי הפיכות, מלבד המוות

  השקעות העתק ופיתוי מאות אלפי יהודים להתיישב מעבר לקו הירוק באמונה שהמאסות האנושיות וההון המושקע בשטחים ימנעו את פינויים הם זריית ממון ומניפולציה ברגשות לשווא. הם פשוט מייקרים את החזרת המצב לקדמותו, לא מונעים אותו מתוך איזה חוק טבע.

  1. תגובה ראויה להיקרא במלואה- לא רציונלי ולא במקרה
 70. 15
  תודה שהארת את עיני

  בנכבה הבאה שתבוא עוד בימינו אני מבטיח לך להביט בשלווה בעוד הפדאיונים שוחטים את אישתי וילדי, ולא אנקוף אצבע בזמן שהסכין תחתוך את גרוני. רק כך אוכל לכפר על הפשע הנורא שביצע סבי שהעז להגן על עצמו ב1948. עד אז אמשיך לקבל באהבה את הקאסמים הנוחתים ואזכיר לעצמי שהכל באשמתי. תודה לך מירב המזכירה לנו שוב שדור תש"ח גרוע מהנאצים. אני בטוח שסבא שלך מסתכל בך בגאווה.

  1. גדול פשוט ולעניין
 71. 14
  הציבור בצרפת לא התעניין בגורל היהודים, הצבור בארץ כנ"ל בקשר לגורל הפלסטינים
 72. 13
  דיון רציונאלי

  אין ספק שהמצב בהתנחלויות הוא בעייתי ויש לדון, אבל כשאת משווה לשואה זה דמגוגיה זולה במקרה הטוב. אני קורא לך לעלות טיעונים מסודרים לטובת כולנו (בכללם הערבים). ולא חיילי צהל הם לא פושעי מלחמה ומתנחלים גם לא עושים אקציות ומפזרים ציקלון בי.

 73. 12
  תתבייש לך, הייתי רוצה לראות אותך חיה במדינה ערבית

  האם היה לך חופש ביטוי כמו פה??? נמאס כבר מהשמאלנים ההזויים שחיים במדינה, אתם לא מתביישים להסית כל הזמן נגד המדינה???
  דווקא בתור אישה פמיניסטית, הייתי מצפה ממך להילחם נגד ההשפלות של הנשים הערביות והיחס שמקבלות במגזר הערבי, אבל לא, את טובה רק בססמאות והסתה נגד המדינה.

  1. מיכאלי מנהלת מאבק נגד המדינה על חשבון השקפותיה שלה. ככה שנאה עצמית מעוורת
 74. 11
  27 מיליארד בסך הכל בעשרים שנה, זו ההשקעה האסטרטגית הכי טובה שנעשתה כאן.

  חטיפות מטוסים, פיגועי סכינאים, הסתה שחורה, תעשייה של שקרים, אסטרטגיית חיסול ישראל בשלבים באמצעות תהליך השלום, פיגועי התאבדות, רצח תינוקות יהודים, ירי טילים ללא אבחנה, נסיונות פלישה של המונים, הכחשת זכותם של היהודים לחיות בארצם- גם אלה חלק מההיסטוריה שלנו. אבל אף אחד לא באמת ציפה שתתייחסי להיסטוריה מחוץ לראייה התועמלנית הצרה של עיתון הארץ.

 75. 10
  מעולה.
  1. ההשוואה נבזית

   ההשוואה האמיתית היא. שהפלסטינים הם כמו הנאצים שתקפו את העם היהודי.
   זה כמו שהגרמנים יקומו ויכריזו יום נכבה ביום שבו שוחרררה אושוויץ או שהם הובסו בסטאלינגראד.

 76. 9
  אל לכותבת לשכוח את שואת יהודי הונגריה

  הלקח משואת יהודי הונגריה מלמדת אותנו שבתחבולות, בהולכת שולל, שיתוף פעולה עם הצורר, בכסף ובעיקר בקשרים ניתן להציל קבוצת מיוחסים של כמה אלפים על גבם של מאות אלפים חסרי כסף, קשרים ועורמה. כי בתחבולות ובדריסת גופות תמצא לך הצלה לך ולמשפחתך הקרובה ושהדשאר ילכו למשרפות.

  1. כנראה שאם אדם "מוכר את נשמתו לשטן" כפי שקבע בית המשפט העליון, אז הוא מוכר בעיסקת חבילה , גם את נשמותיהם של כל צאצאיו אחריו.
  2. הלקח משואת יהודי הונגריה הוא

   שיהודים, גם אם תציל אלפים מהם בחירוף נפש ובאומץ גדול, ירקו עלייך וירצחו אותך.

  3. תגובה נבזית ומיותרת, ובבקשה לא לצנזר

   הכותב המאוס מנסה לרמוז לקוראים שלסבא של מירב מיכאלי קראו ישראל קסטנר, מראשי התנועה הציונית בהונגריה וחבר בוועד ההצלה. באומץ לב ובתנאי רקע שקשה לנו היום לתאר לעצמנו את נוראותם ניהל קסטנר משא ומתן עם הנאצים כדי להציל ולו חלק לפחות מיהודי הונגריה, האחרונים בתור לתאי הגזים. טיפוס מפוקפק בשם מלכיאל גרינוולד העליל על קסטנר שמילט מהונגריה ברכבת אל החופש קומץ עשירים ומקורבים, כאילו שיכול היה להציל יותר ולא רצה. שופט במשפט הדיבה שנסתתרה דעתו (בנימין הלוי) התבטא בקלות דעת פושעת ש"קסטנר מכר נפשו לשטן" ושלושה נבלים, רביזיוניסטים, כמובן, הוציאו את גזר הדין לפועל ורצחו את קסטנר. בית המשפט העליון הפך על פניה את פסיקתו המרשיעה של הלוי. זה הסיפור.

  4. בית המשפט העליון זיכה (בדעת רוב!) את רודולף קסטנר חלקית , בעיקר מאשמת "שיתוף פעולה עם הנאצים" אבל קבע כי "קסטנר מכר את נשמתו לשטן" , זה קרה לאחר הרצחו ובעיקבות מכבש לחצים אדיר שהפעילה הפרקליטות וצמרת מפא"י שהיתה בשלטון ושאליה השתייך קסטנר. ברגיל לא הייתי מיחס אמת צרופה לקביעות בתי המשפט. אבל במקרה זה ישנם ממצאי די אנ איי חד משמעיים בזירה.

   אורכידיאה למה לך לעוות את האמת? במיוחד שכל אחד יכול לקרוא את פסק הדין הלא מחמיא בלשון המעטה של בית המשפט העליון בעיקר בשל חלקו בהצלתו , של הנאצי קורט בכר, ע"י מתן עדות שקר. בית המשפט העליון גם לא "ניקה" את קסטנר מהאישומים האחרים. הוא רק נתן "פרשנות שונה" לממצאים של הלוי. וקבע במפורש שאת קסטנר תשפוט ההסטוריה.

   http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%99%D7%A9%D7%A8%D7%90%D7%9C_%D7%A7%D7%A1%D7%98%D7%A0%D7%A8

   http://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&forum=gil&om=5418&omm=14

   כל הממצאים מצביעים שאכן מדובר בנוכל ובן עוולה.

  5. קסטנר אכן לא מכר את נשמתו לשטן, אבל בהחלט ברח - יחד עם מקורבים ועשירים - מן השואה, בעוד יהודי הונגריה משוכנעים ש"בסוף לא יקרה כלום". לכן צנחו חנה סנש וחבריה. כדי להזהיר את אלה שקסטנר הרגיע אותם. חושבת שזו התנהגות ראויה, אורכידיאה? שאין מקום לביקורת? תהיי בריאה, באמת.

   קסטנר אכן לא מכר את נשמתו לשטן, אבל בהחלט ברח - יחד עם מקורבים ועשירים - מן השואה, בעוד יהודי הונגריה משוכנעים ש"בסוף לא יקרה כלום". לכן צנחו חנה סנש וחבריה. כדי להזהיר את אלה שקסטנר הרגיע אותם. חושבת שזו התנהגות ראויה, אורכידיאה? שאין מקום לביקורת? תהיי בריאה, באמת.

  6. תודה אורכידאה, הוצאת לי את המילים מהפה.

   רק אוסיף ואומר, שהנאצים ימ"ש ניהלו לא פעם מסע ומתן לגבי הצלה של יהודים תמורת כסף כדי לכסות על הוצאות המלחמה. עם מי? עם יהודים כמובן, ביניהם התנועה הציונית שבמקרים מסויימים טרפדה עיסקאות מסוג זה, שהיה נראה שאינן משרתות את מטרותיה, ועלו בחייהם של רבים.

  7. בית המשפט העליון זיכה (בדעת רוב!) את רודולף קסטנר חלקית , בעיקר מאשמת "שיתוף פעולה עם הנאצים" אבל קבע כי "קסטנר מכר את נשמתו לשטן" , זה קרה לאחר הרצחו ובעיקבות מכבש לחצים שהפעילה הפרקליטות וצמרת מפא"י שאליה השתייך קסטנר. ברגיל לא הייתי מיחס אמת צרופה לקביעות בתי המשפט. אבל במקרה זה ישנם ממצאי די אנ איי חד משמעיים בזירה. אורכידיאה למה לך לעוות את האמת? במיוחד שכל אחד יכול לקרוא את פסק הדין הלא מחמיא בלשון המעטה של בית המשפט העליון בעיקר בשל חלקו בהצלתו , של הנאצי קורט בכר, ע"י מתן עדות שקר. בית המשפט העליון גם לא "ניקה" את קסטנר מהאישומים האחרים. הוא רק נתן "פרשנות שונה" לממצאים של הלוי. וקבע במפורש שאת קסטנר תשפוט ההסטוריה. http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%99%D7%A9%D7%A8%D7%90%D7%9C_%D7%A7%D7%A1%D7%98%D7%A0%D7%A8 http://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&forum=gil&om=5418&omm=14 כל הממצאים מצביעים שאכן מדובר בנוכל ובן עוולה.
  8. בית המשפט העליון זיכה (בדעת רוב!) את רודולף קסטנר חלקית , בעיקר מאשמת "שיתוף פעולה עם הנאצים" אבל קבע כי "קסטנר מכר את נשמתו לשטן" , זה קרה לאחר הרצחו ובעיקבות מכבש לחצים שהפעילה הפרקליטות וצמרת מפא"י שאליה השתייך קסטנר. ברגיל לא הייתי מיחס אמת צרופה לקביעות בתי המשפט. אבל במקרה זה ישנם ממצאי די אנ איי חד משמעיים בזירה. אורכידיאה למה לך לעוות את האמת? במיוחד שכל אחד יכול לקרוא את פסק הדין הלא מחמיא בלשון המעטה של בית המשפט העליון בעיקר בשל חלקו בהצלתו , של הנאצי קורט בכר, ע"י מתן עדות שקר. בית המשפט העליון גם לא "ניקה" את קסטנר מהאישומים האחרים. הוא רק נתן "פרשנות שונה" לממצאים של הלוי. וקבע במפורש שאת קסטנר תשפוט ההסטוריה. http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%99%D7%A9%D7%A8%D7%90%D7%9C_%D7%A7%D7%A1%D7%98%D7%A0%D7%A8 http://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&forum=gil&om=5418&omm=14 כל הממצאים מצביעים שאכן מדובר בנוכל ובן עוולה.
  9. בית המשפט העליון זיכה (בדעת רוב!) את רודולף קסטנר חלקית , בעיקר מאשמת "שיתוף פעולה עם הנאצים" אבל קבע כי "קסטנר מכר את נשמתו לשטן" , זה קרה לאחר הרצחו ובעיקבות מכבש לחצים שהפעילה הפרקליטות וצמרת מפא"י שאליה השתייך קסטנר. ברגיל לא הייתי מיחס אמת צרופה לקביעות בתי המשפט. אבל במקרה זה ישנם ממצאי די אנ איי חד משמעיים בזירה. אורכידיאה למה לך לעוות את האמת? במיוחד שכל אחד יכול לקרוא את פסק הדין הלא מחמיא בלשון המעטה של בית המשפט העליון בעיקר בשל חלקו בהצלתו , של הנאצי קורט בכר, ע"י מתן עדות שקר. בית המשפט העליון גם לא "ניקה" את קסטנר מהאישומים האחרים. הוא רק נתן "פרשנות שונה" לממצאים של הלוי. וקבע במפורש שאת קסטנר תשפוט ההסטוריה. http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%99%D7%A9%D7%A8%D7%90%D7%9C_%D7%A7%D7%A1%D7%98%D7%A0%D7%A8 http://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&forum=gil&om=5418&omm=14 כל הממצאים מצביעים שאכן מדובר בנוכל ובן עוולה.
  10. בית המשפט העליון זיכה (בדעת רוב!) את רודולף קסטנר חלקית , בעיקר מאשמת "שיתוף פעולה עם הנאצים" אבל קבע כי "קסטנר מכר את נשמתו לשטן" , זה קרה לאחר הרצחו ובעיקבות מכבש לחצים שהפעילה הפרקליטות וצמרת מפא"י שאליה השתייך קסטנר. ברגיל לא הייתי מיחס אמת צרופה לקביעות בתי המשפט. אבל במקרה זה ישנם ממצאי די אנ איי חד משמעיים בזירה. אורכידיאה למה לך לעוות את האמת? במיוחד שכל אחד יכול לקרוא את פסק הדין הלא מחמיא בלשון המעטה של בית המשפט העליון בעיקר בשל חלקו בהצלתו , של הנאצי קורט בכר, ע"י מתן עדות שקר. בית המשפט העליון גם לא "ניקה" את קסטנר מהאישומים האחרים. הוא רק נתן "פרשנות שונה" לממצאים של הלוי. וקבע במפורש שאת קסטנר תשפוט ההסטוריה. http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%99%D7%A9%D7%A8%D7%90%D7%9C_%D7%A7%D7%A1%D7%98%D7%A0%D7%A8 http://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&forum=gil&om=5418&omm=14 כל הממצאים מצביעים שאכן מדובר בנוכל ובן עוולה.
  11. בית המשפט העליון זיכה (בדעת רוב!) את רודולף קסטנר חלקית , בעיקר מאשמת "שיתוף פעולה עם הנאצים" אבל קבע כי "קסטנר מכר את נשמתו לשטן" , זה קרה לאחר הרצחו ובעיקבות מכבש לחצים שהפעילה הפרקליטות וצמרת מפא"י שאליה השתייך קסטנר. ברגיל לא הייתי מיחס אמת צרופה לקביעות בתי המשפט. אבל במקרה זה ישנם ממצאי די אנ איי חד משמעיים בזירה. אורכידיאה למה לך לעוות את האמת? במיוחד שכל אחד יכול לקרוא את פסק הדין הלא מחמיא בלשון המעטה של בית המשפט העליון בעיקר בשל חלקו בהצלתו , של הנאצי קורט בכר, ע"י מתן עדות שקר. בית המשפט העליון גם לא "ניקה" את קסטנר מהאישומים האחרים. הוא רק נתן "פרשנות שונה" לממצאים של הלוי. וקבע במפורש שאת קסטנר תשפוט ההסטוריה. http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%99%D7%A9%D7%A8%D7%90%D7%9C_%D7%A7%D7%A1%D7%98%D7%A0%D7%A8 http://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&forum=gil&om=5418&omm=14 כל הממצאים מצביעים שאכן מדובר בנוכל ובן עוולה.
  12. אין גבול לניבזות היהודונית! ומכונת הלייקים/דיסלייקים של מודרניסט במרתף "הארץ" קלה להפעלה כמו גיליוטינה...
  13. אכן תשפוט ההיסטוריה. עובדה היא שמעורבותו של קסטנר הצילה אלפי יהודים

   הנה מה שמצאתי בויקיפדיה:
   "בין היוצאים היו מעשירי הקהילה בבודפשט, שמימנו בכספם את מסעה של הקבוצה כולה, עלות שהגיעה לסך של 1,000 דולר לנפש. לצדם היו נציגים מכל הזרמים והסיעות של יהודי הונגריה, בהם הרבי מסאטמאר, הרב יואל טייטלבוים, קבוצה של יתומים מפולין וקבוצה מקלוז' שכללה גם קרובי משפחה וחברים של קסטנר. המשלוח נודע כ"רכבת קסטנר". קסטנר סבר שהדבר יהיה תקדים שיפסיק את תוכנית ההשמדה, ולאחריו יצאו רכבות נוספות; תקווה זו לא התגשמה.
   הרכבת הייתה אמורה להגיע לארץ נייטרלית, אך הגיעה בפועל למחנה ברגן בלזן. המשא ומתן על תוכנית "סחורה תמורת דם" המשיך להתנהל בין קורט בכר לבין נציגי הג'וינט והסוכנות היהודית, ובמהלכו שוחררו באוגוסט 1944 318 מנוסעי הרכבת ונשלחו לשווייץ, ובדצמבר נשלחו לשווייץ גם יתר 1,366 נוסעי הרכבת."
   רק מי שלא היה בבודפשט באותם ימים נוראים יכול לומר על ישראל קסטנר שנכנע ללוע הארי שכרת ברית עם השטן. קסטנר ושותפיו הנאצים בכר וקרומיי אכן עשו הסכם, שממרחק 70 שנה נראה מושחת, הם יעזרו לו במילוט אלפי יהודים מתאי הגז והוא יעיד לטובתם במשפט שיערכו המנצחים, בעלות הברית, לפושעים הנאצים. הם מילאו את חלקם בהסכם וגם הוא. האם יכול היה לחמוק מהסכם ג'נטלמני?

 77. 8
  ישראל היא המדינה הכי אנטישימית בעולם .
  1. סתם סיסמה זולה!
 78. 7
  זאת ההיסטוריה שלך, כלאומנית ערבית. רעיון הנכבה הוא אבל על חוסר יכולתם להשמיד את ישראל.
  1. הנכבה היא האסון שקרה לפלסטינים ב1948 כשאיבדו את בתיהם, כפריהם, עריהם וארצם ועל זה הם מתאבלים.
  2. הם איבדו את בתיהם, כי יצאו למלחמת כיבוש ישראל כדי לקחת הכל לעצמם
  3. דרך מעניינת להציג את הנושא. עדיין המשמעות של דבריך שהם אבלים על הקיום הישראלי כאן
 79. 6
  "גם זו ההיסטוריה שלנו"

  דיכוי וביזוי היהודים במדינות ערב שיהודים היו בה בחלק מהארצות לפני בו הערבים.
  הההזדהות המלאה של הערבים עם הנאצים.
  ההכנה והמתנה של מנהיג הפלשתינאים לביצוע הפיתרון הסופי ליהודי ארץ ישראל.
  כוונת הערבים לחיסול ,ממש פיסי, של הישוב היהודי עם הקמת המדינה.
  האנטישמיות, ההכחשה של ההשואה והצדקה שלה במדינות ערב כולל אצל הפלשתינאים.

 80. 5
  שוב השקרים הרגילים על אחריות היהודים לכך שהערבים ניסו לרצוח אותם ולא הצליחו ושוב ההשואות הבזויות של אנשים עלובים בין השואה לבין מה שקרה לפלשתינים. צריך לזכור ולהזכיר פעם אחרי פעם למען אנשים לא ישרים כמו כותבת "המאמר" הזה - בהשואה למלחמת העולם השניה היהודים הם בנות הברית והפלשתינים הם הנאצים (בפעל לא כמטפורה שכן מנהיגם ישב עם היטלר). האחריות של ישראל למה שהפלשתינים קוראים נכבה היא כאחריות של בנות הברית לכך שנהרגו גרמנים ונגרם נזק לגרמניה במלחמת העולם השניה.
  1. בקרבות שונים במלחה"ע השנייה נלחמו ונהרגו יותר אנשים מאשר בכל מלחמת 1948, כך שלא כדאי להשוות בין שתי המלחמות האלו.
  2. ראשית, לא אני עשיתי את ההשואה למלחמת העולם אלא מרב מיכאלי. שנית, השאלה איננה כמה נהרגו אלא מה היתה הכוונה ובענין זה קימת זהות מוחלטת בין מטרות הנאצים במלחמת העולם השניה למטרות הערבים (לא פלשתינים כי אז אף אחד לא ידע שיש פלשתינים בעולם) במלחמה נגד החלטת האו"מ - השמדת העם היהודי.
  3. כמה תיקונים

   חאג' עמין אל חוסייני שאתה קורא לו מנהיגם, גורש מהארץ כבר בשנות העשרים, ורק בשוף שנות השלושים יצר קשרים עם המפלגה הנאצית, בדיוק באותה תקופה ששהאצ"ל יצר קשרים עם השלטון הנאצי, אז בפעל קשה לטעון טענה כזאת.
   כמטפורה, לגרמניה כיום יש עצמאות, עם כל מה שהנאצים עשו.
   וזה בעלות הברית, לא בנות הברית. בנות הברית זה יהודיות

 81. 4
  את רצינית או שזה קטע של דרור ושי?
 82. 3
  ציון יום לידתה של מדינתנו כאסון לאומי איננה ההיסטוריה שלנו

  750,000 ערבים תושבי פלסטינה לשעבר (אז חסרי לאום, עם ואומה) שגורשו ועזבו את חבל הארץ הזה עקב סכסוך בין 2 אומות - אחת שרצתה בשלום וחלוקה, ואחת שרצתה רק בסילוק התושבים החדשים תוך העלמות מזכותם לארץ משלהם כפי שהסכים העולם כולו - זה הוא איננו אסון כלל וכלל. זוהי עוד אנקדוטה היסטורית כפי שקרתה לאלפי עמים אחרים. אחת שהיתה יכולה להימנע אם הפעולות של אותו העם היו אחרות, וכולנו היינו חיים פה בשלום ובשלווה - בלי התנחלויות, בלי כיבוש, בלי גירושים, עם ירושלים מחולקת.

  אני לא מכיר באסונם של ערביי פלסטינה לשעבר שהיום הפכו לעם הפלסטינים - משום שאני , עמי, ההיסטוריה של כולנו - אנחנו לא אחראים לו. פעולותיהם שלהם מאז ומתמיד הם שהביאם למצב בו הם היום.

  1. כל הכבוד למירב. השוואה בין ה"נכבה" המונפצת לבין האקציה בצרפת היא בהחלט ירידה ברמה של הפרשנויות בהארץ ואני חושב שזה בהחלט הישג שעמירה או גדעון היו יכולים להתגאות בו. אני מציע לכם להדפיס את הטור הזה על נייר תלת שכבתי למען נעשה בו שימוש ראוי יותר.
 83. 2
  אווילות מתמשכת

  אפשר להניח בוודאות כי אם וכאשר יצא ספר המשך ל" מצעד האייולת" המתאר איך עיני שליטים לוקות בעיוורון הגורם להם להחליט בניגדו מוחלט לאינטרסים של מדינתם בעוד מונחת לפניהם אלטרנטיבה ברורה של מעשה חכם. כך מתוארים בספר אווילותו של ירבעם בן נבט, של מלך טרויה, של אפיפיורי הרנסנס, אנגליה בתקופת ג'ורג' השלישי שאבדה את אמריקה וכל נשיאי אמריקה שהעמיקו להסתבך בוויטנאם. ראשי ממשלת ישראל שנתנו ידם להתנחלויות יהיו בין האווילים עליהם יכתב בספר ההמשך.

  1. דבר ראשון - למד תנ"ך. האוויל היה המלך רחבעם, ולא ירבעם שמרד בו. באשר להתנחלויות, הן חגורת הבטחון של ישראל. בלעדיהן, היו כפר-סבא ונתניה נראות כמו שדרות ואשקלון בימים הגרועים ביותר שלהם. מי שמחזק אותן, מסייע לבטחון המדינה ותושביה.
 84. 1
  כן. כי מאוד רציונלי לקבל בהבנה את השקרים הפלסטינים הנאלחים על 48 - וסירובם המבחיל לקבל אחריות על נסיון מוצהר ומפורש להשמדת עם בהנהגת קציני ס.ס. בדימוס ובסיוע צבאות זרים פולשים. בואו נלמד את ילדינו, באופן רציונלי, שבתש"ח היה "טיהור אתני", כמו שרוצים הערבים החביבים. ומה עוד רציונלי? אה! לסגת מהגדה. מה פתאום התנחלויות שמתנחלויות. ניתן הכל לערבים ונראה אם יירו קסאמים על תל אביב או לא. אם יירו, אומרת מרבי, אז נכעס מאוד מאוד! העיקר שנפסיק עם הגגות רעפים הלא רציונליים שלנו, וננהג שוב ברציונליות המושלמת שאיפיינה, למשל, את הסכמי אוסלו הרציונליים לעילא. נבהלתם מהערכת ברק, עד 500 הרוגים במלחמה עם איראן? הנסיון להגיע לשלום עם הפלסטינים עלה לנו כבר במחיר דמים משולש, 1500 הרוגים... תחי הרציונליות, הידד!

  כן. כי מאוד רציונלי לקבל בהבנה את השקרים הפלסטינים הנאלחים על 48 - וסירובם המבחיל לקבל אחריות על נסיון מוצהר ומפורש להשמדת עם בהנהגת קציני ס.ס. בדימוס ובסיוע צבאות זרים פולשים. בואו נלמד את ילדינו, באופן רציונלי, שבתש"ח היה "טיהור אתני", כמו שרוצים הערבים החביבים. ומה עוד רציונלי? אה! לסגת מהגדה. מה פתאום התנחלויות שמתנחלויות. ניתן הכל לערבים ונראה אם יירו קסאמים על תל אביב או לא. אם יירו, אומרת מרבי, אז נכעס מאוד מאוד! העיקר שנפסיק עם הגגות רעפים הלא רציונליים שלנו, וננהג שוב ברציונליות המושלמת שאיפיינה, למשל, את הסכמי אוסלו הרציונליים לעילא. נבהלתם מהערכת ברק, עד 500 הרוגים במלחמה עם איראן? הנסיון להגיע לשלום עם הפלסטינים עלה לנו כבר במחיר דמים משולש, 1500 הרוגים... תחי הרציונליות, הידד!

  1. לקרוא למלחמה של הפלסטינים ב1948 'ניסיון להשמדת עם' זו הגזמה גדולה מאד. פחות מאחוז אחד (פחות מ10,000) מהפלסטינים השתתפו במלחחמה במסגרת של מיליציות מקומיות שלא שיתפו פעולה זו עם זו ואף היתה ביניהן יריבות. הם היו לא-מאורגנים וחסרי ביטחון עצמי. הם לא כבשו אף יישוב יהודי. לא היה להם שום סיכוי מול היהודים של ארץ ישראל. הם השפיעו על תוצאות המלחמה רק בבריחתם ההמונית.
  2. גם החקלאים הוותיקים משנים לפעמים את הרכב הזבל שהם מפזרים בשדותיהם כדי לייטב את הקרקע.. רק אתה מפזר את אותו זבל מעל דפי הארץ בלי להניב שום תשואה חיובית וכדי להשיג פרי באושים.
  3. הערבים נלחמו בעזרת צבאות ההצלה, שהיו הצבאות של כל מדינות ערב בסביבה. צבאות ההצלה ביקשו מערביי הארץ לפנות את הישובים כדי להקל בלחימה עם הישוב היהודי. צבאות ההצלה היו חלשים לא מאורגנים והפסידו הפסד גדול במלחמה שהם פתחו והבטיחו להשמיד את הישוב היהודי. בשנת 48 עדיין לא היה המוסג של עם פלסטיני הערבים בארץ ישראל רובם היו צאצאים או פעלים זרים שהגיעו מארצות ערב בתחילת המאה ה20.
  4. ארנון - הערבים כבשו את גוש עציון ב 48 והוציאו להורג את הגברים.

   זה קרה בד' באייר, בו נקבע יום הזיכרון לחללי צה"ל. בשיירת הדסה ערבים הציתו כלי רכב של רופאים ואחיות מבית החולים שנשרפו בעודם חיים. פה ליד הבית שלי במודיעין, במשלט 219 הכפריים חתכו איברי מין של חיילים יהודיים שהגנו על המשלט (ביער בן שמן, בוא לבקר פעם במשלט).

  5. טעות או שקר

   לדוגמא נכבשו יישובי גוש עציון עטרות
   מהיכן הקביעה שרק 10000 השתתפו

  6. יישובי גוש עציון ועטרות נכבשו ע"י הלגיון הערבי (הצבא הירדני) ולא ע"י הפלסטינים. לפי ספרו של יהוד ולך 'לא על מגש של כסף' השתתפו 10,000 ערבים פלסטינים במלחמת 1948.