מודיעין בישראל ועוד איך

הכללתה של העיר מודיעין ברשימה שפרסם אתמול האיחוד האירופי של יישובים שהיצוא מהם לא יוכר כמיוצר בישראל, ולכן לא יזכה להקלות במכס - הוא מהלך שגוי המנוגד לעקרונות קודמים לפיהם נהג האיחוד, והוא סותר את ההבחנה המדינית והמשפטית הנדרשת בין שטחי הגדה המערבית לשטחי מדינת ישראל.

מודיעין נוספה לרשימה משום שהיישוב מכבים, שסופח לעיר ב-2003, נמצא בשטח ההפקר. שטח זה, שהיקפו 46 קמ"ר, נולד בסיום מלחמת העצמאות, עת נחתם באפריל 1949 הסכם שביתת הנשק בין ישראל לירדן. בניגוד לאיזורים אחרים בגדה המערבית, שבהם שורטט קו שביתת הנשק כקו האמצע שבין עמדות שני הצבאות, הסכימו שתי המדינות בנוגע לאזור זה שלא לחלקו, משום שליטתו הטופוגרפית על הכבישים העולים לירושלים.

ישראל, שנמנעה מאז ועד היום להכריז על גבולותיה, החילה את חוקי המדינה על השטחים שנמצאו מעבר לגבולות החלוקה ונכבשו על ידה במלחמה, אך לא על שטח ההפקר. כך גם נהגה ירדן כאשר סיפחה את הגדה המערבית באפריל 1950.

מאז מלחמת ששת הימים, לא החילה ישראל את חוקי המדינה על שטח ההפקר, וזאת בשונה מהאופן שבו נהגה במזרח ירושלים. ולמרות זאת, גם אל שטח ההפקר התייחסה ישראל כאילו היה שטח ישראלי לכל דבר והקימה בו את היישובים כפר רות, שילת, מכבים וחלק מנווה שלום.

ישנם מספר פסקי דין ישראלים סותרים ביחס למעמדו של שטח ההפקר ויש שתי טענות בסיסיות בנוגע אליו. אלה שרואים בו חלק מישראל טוענים כי בהיות ישראל הראשונה להפגין בו שלטון אפקטיבי, ריבונותה חלה בו גם ללא חקיקה ראשית. המתנגדים סבורים כי מציאות זו היא הסדר שלילי, ובשל העובדה כי ישנה תביעה לריבונות פוטנציאלית פלסטינית, שאותה ביטאו הפלסטינים בסבבי המשא ומתן עם ישראל, הרי שאין שטח זה חלק מישראל.

יש לראות בהחלטת האיחוד האירופי משגה מכמה סיבות. ראשית, רק מכבים נבנתה בתוך תחומי שטח ההפקר. מודיעין ורעות נמצאות באופן מלא בשטחי ישראל. לפיכך, כפי שהאיחוד האירופי עצמו מבחין בין מזרח ירושלים למערב ירושלים, למרות היותן ישות מוניציפאלית אחת, כך היה עליו להבחין בין מכבים למודיעין.

שנית, בבדיקה פשוטה ניתן לראות כי כל איזורי התעשייה, המלאכה, השירותים והעסקים של מודיעין נמצאים בתחומי ישראל, ואילו מכבים היא בעיקרה שכונת מגורים. שלישית, האיחוד האירופי מודע לפרטי המשא ומתן בין ישראל לפלסטינים במסגרת ועידת אנאפוליס ב-2008, בו הסכימו שני הצדדים (כעיקרון) - גם אם לא חתמו - כי שטח ההפקר יחולק שווה בשווה בין שניהם. בפועל הוסכם בין ראש הממשלה דאז אהוד אולמרט לבין יו"ר הרשות הפלסטינית אבו-מאזן, שישראל תשמור את רובו המכריע של השטח לעצמה ותפצה את הפלסטינים בשטחים אחרים במסגרת חילופי השטחים.

תהיה זו מן התבונה המדינית אם האיחוד האירופי יסיר את מודיעין מרשימתו המעודכנת וישמור על ההבחנה הברורה בין שטחי ישראל, שטח ההפקר ושטח הגדה המערבית. שאם לא כן, הרי הוא משחק לידי אלו, בשני הצדדים, המבקשים למחוק את הקו הירוק כבסיס לגבול בין ישראל לפלסטין.


 

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 48
  מי שבורח מעזה, עזה רודפת אחריו. מי שחי לפי הגדרות אירופה, יוגדר לעולם כ"מתנחל"
 2. 47
  אז מה אתה אומר,שאול אריאלי

  אתה הולך לפנות את הבית שלך,או יותר נכון,אתה מוכן להתנתק או להיות מגורש,בשביל השלום? או כשמדובר בבית שלך,אתה חדל להיות "נאור" בלה...בלה.

 3. 46
  שאול- החוק הבינלאומי הוא כלי שרת בידי מעצמות, צעצוע שמשמש למו"מ פוליטי. שום אמת חקוקה בסלע
 4. 45
  שאול יקר,שכחת שיש קצין שעושה ויש שמסביר כמוך

  מה ההתממות?היית בין מי שבישלו העניינים לאן ברחת?

 5. 44
  שאול אריאלי - מדוע לא

  כתבת שאתה מתנחל ברעות. לידיעתכם - רעות א הוקמה על חורבות הכפר ביר מאעין. אז מה אם היא כולה, כולל רעות ב ממערב לקו הירוק. פחדן מי שלא אומר שרוב הבתים במכבים הם בשטח ההפקר וישנם בתים מזרחה לשטח ההפקר. פחדן מי שלא מזכיר שבמכבים גר מפקד (לשעבר) שלו.

 6. 43
  אין גבול בין ישראל ל"פלשתין", כי זו האחרונה אינה קיימת. רק הרשות הפלשתינית קיימת, ובידיה שטחי A ו-B שנקבעו בהסכם אוסלו. הבטחותיו של אולמרט לא אושרו בשום פורום, והן חסרות ערך.
 7. 42
  שאול אין כמוך. בדולח
 8. 41
  שמאל תל אביבי שעושה חרם על היכל תרבות באריאל, קיבל סימן שאלה לגבי מודיעין
 9. 40
  The Green line is insignificant


  Julius Stone in his book explains that the 4 Geneva Convention is irrelevant. On the other hand, what is valid is the primary purpose of the 'Palestine Trust' which is the encouragement of dense Jewish settlement on all the land of Western Palestine. Therfore invoking the 4 Geneva convention and "demanding that this territory be kept judenrein would be a gross travesty of this legal position, turning international law on its head".

  Also, there Jewish settlements until 1948 beyond the green line. Surely Arab aggression removing them cannot justified. Also, land arrived in defensive war is cutomarily kept by the victorious victim.

 10. 39
  האם החליטה הצנזורה הפוליטית להגן על יקיריה מבושות ולצנזר כל תגובה שלי מהבוקר? ובימים הקודמים גם לצנזר גם לעכב במכוון תגובות? אתם לא מסוגלים להתמודד עם הימין/מרכז אז אתם סותמים את הפה למגיבים על תעמולת השמאל?
 11. 38
  האם החליטה הצנזורה הפוליטית להגן על יקיריה הלא חכמים מבושות ולצנזר כל תגובה שלי, מהבוקר?
 12. 37
  אריאלי, מיתמם, ההסתות שלו ושל חבריו במימון מדינות זרות עויינות הן שהביאו לחוצפה האירופית, גם הנוכחית. אם אריאלי וחבריו מנסים כל העת לערב מדינות זרות עויינות, זה לא נגמר או יגמר היכן שאריאלי רוצה. אך נשוב נא שוב לשאלת היסוד ממנה אריאלי וחבריו נמלטים כמפני אש, השאלה הישנה ממנה אריאלי מתחמק באופן שיטתי, שהרי כל זה לא העיקר, מעבר להצגת אריאלי כפשטני וכמטעה, העיקר הוא אחר לגמרי והוא הימלטותו של אריאלי וחבריו מכל דיון במהות, האם הם מכירים בזכותו של העם היהודי על ארץ ישראל? האם הם מכירים במדינת ישראל כמדינה יהודית? האם הם מכירים באינטרסים החיוניים למדינת ישראל, תודעה, מים ובטחון והנגזר מכך לעניין הקווים האדומים שאמורים להיות לנו, לשמאל אין כל קווים אדומים. למשל, בשטחי C , המהווים כ - 60% מיו"ש, אין כמעט ערבים, אולי 40,000 ערבים, אך האינטרסים החיוניים לנו ברובם וכל ההתנחלויות מצויות שם, השמאל לא מתמודד כלל עם העניין אלא להיפך, מנסה לעודד ישוב ערבים שם במימון מדינות זרות עויינות. האינטרסים החיוניים לנו, תודעה, בטחון, מים ועוד והנגזר מכך לקווים אדומים, כלל לא נידונים ע"י השמאל, הוא לא רציונאלי. ירושלים, הר הבית, הבקעה, מערב השומרון, האזור מול נמל התעופה בן גוריון וצירי הרוחב האסטרטגיים לרבות ציר 1, ליד לטרון, ציר 443, הדרך ההסטורית לירושלים וציר חיוני מאין כמוהו, ציר 5 הוא חוצה שומרון שסביבו נבנה גוש אריאל, כלל לא נידונים אצל השמאל, השמאל מתחשב רק בגחמות האויב ולא באינטרסים החיוניים לנו. רעיון הויתור על חלקים ממולדתנו, לציוני, הוא רק משום הבעיה הדמוגרפית, בשטחי C אין בעיה דמוגרפית, מדוע השמאל ממשיך להתעקש לטובת הערבים? אגב, זו הייתה עמדת מפלגת העבודה כשעוד הייתה ציונית ואקטיביסטית, טרם בכיריה קיבלו אתנן של עשרות אלפי דולרים בחודש מנשיא מצרים... שלא לדבר על ארגוני השמאל, כולל של אריאלי, המקבלים אתנן ממדינות זרות עויינות, כולל מסעודיה... ועוד לא דיברנו על ג., זה מקו 300 ועסקיו עם פושע המלחמה ערפאת וחבריו בעת ש"תיווך" בינו לבין גורמים ישראליים.... ועוד לא דיברנו על תביעת השיבה של האויב שאריאלי תומך בה באופן מוחלט, ביוזמת ז'נבה שלו, לפחות, בפרק 7 בה. נשלח ברביעית
 13. 36
  העיר יוונית ולפיכך אירופאית
 14. 35
  האחוד האירופי חזר בו היום מהחלטתו ביחס למודיעין!!! מציע גם לחלק מכותבי התגובות פה לעשות את אותו דבר
  1. לאריאלי, ראשית, נא אסמכתא לדבריך כאילו האיחוד האירופי בהחלטה ספציפית זו, היא רק הופכת את האיחוד האירופי לצחוק ומקוממת את הציבור הרחב בארץ כנגדם וכנגדכם, לכן הרי נזעקת במאמרך זה. הבעיה היא בכך שאתם תומכים ומסיתים את האירופים להכות בנו , הרי גם אתה תומך בחרם האירופי על מקומות אחרים. ושוב, השאלות שאתה נשאל פעם אחר פעם ועתה גם בתגובתי 14, האם אתם ציונים ומכך נגזר שעליכם לטעון שארץ ישראל שלנו? מדוע אתה תומך בתביעת השיבה כאשר אין ציוני שיכול לתמוך בתביעת השיבה? ומדוע אתה מתעלם מכל דיון רציני בעניין האינטרסים החיוניים לנו, תודעה, מים, בטחון ועוד והנגזר מכך לעניין הקווים האדומים שלנו, כפי שפירטתי בתגובתי? מדוע, למשל, אתם נלחמים נגד ירושלים מאוחדת והר הבית יהודי? ניסית פעם להתייחס לכך במאמר שנעלם מאד מהר, אתה גם יודע היטב למה. אחר ניסית במאמר אחר לתקוף את המגיבים שהעמידו אותך במקומך, מקום די עלוב, אך הציבור מצפה להתייחסות רצינית לסוגיות היסוד. נמתין בסבלנות ונמשיך להעלות את העניין, לא תימלט מכך. גם צנזורה, גם השהיית פרסום תגובות, לא יושיעוך.
  2. וזה מוכיח שוב שמי שהסית אותם מלכתחילה היה השמאל ההזוי הישראלי, במימון הקרן החד"ש (ראו לעיל תגובתו של יריב א. מנכ"ל אחד מארגוני הקרן החד"ש ההזויים ביותר). עכשיו דמעות התנין של השמאל ההזוי השפיעו על האירופים האנטישמיים, וכדי להמשיך לקבל מידע מממומני הקרן החד"ש להשמדת ישראל, הם החליטו ששווה להם לוותר על מיון מודיעין כהתנחלות, לפחות כל עוד אריאלי גר שם. ויפו? ונהריה? הרי שם אריאלי לא גר.
 15. 34
  האיחוד האירופי חזר בו היום מהחלטתו ביחס למודיעין. נראה לי שזו הזדמנות טובה לחלק מכותבתי התגובות למאמר הזה

  לעשות את אותו דבר ביחס למה שכתבו.

  1. אריאלי, אתה פאטתי
 16. 33
  במודיעין יש רק אזורי מסחר נתחיל לדאוג כשתהיה תעשיה
 17. 32
  למה אתם לא מפרסמים תגובה שכתבתי?
  1. כי יש לך טעויות כתיב נוראיות
 18. 31
  יש פתרון פשוט לבעייה הזאת: שמודיעין תבטל את הסיפוח של מכבים - ואז הכל יבוא על מקומו בשלום. אותו עיקרון כמו בדו"ח חנייה - הטענה שאחרים חונים באופן לא חוקי אינה פוטרת מקנס.
 19. 30
  ישראל לא מכירה בכיבוש הירדני של הגדה המערבית ב1948. האירופאים חושבים כמו ישראל: כיבוש אינו מקנה זכות.
  1. אדון מר חושך, כיבוש אינו מקנה זכויות, אבל שיחרור שטחים כבושים מכיבוש הוא זכות וגם חובה וזה מה שישראל עשתה ביהודה ושומרון
  2. מר חושך, אכן כיבוש אינו מקנה זכויות על אדמה, אבל שיחרור אדמה מכיבוש ערבי הוא גם זכות וגם חובה
 20. 29
  ישראל לא מכירה בכיבוש הירדני של שטחי יהודה ושומרון ב1948. האירופאים חושבים כמו ישראל: כיבוש אינו מקנה זכות על שטחים.
 21. 28
  בשלב הבא הקולוניאליזם האירופי יוציא גם את תל אביב ממדינת תל אביב לטובת הקולוניאליזם הערבי

  הקולוניאליסטים תמיד יעשו יד אחת נגד העם הילידי.

 22. 27
  מה לעשות, אירופה מתחרטת ששלחה את היהודים לפלשתינה במקום לסייע להיטלר להשלים את מלאכתו. אז היא מנסה היום לתקן את ש"עיוותה" בעבר

  הקולוניאליזם האירופי נשאר אותה הגברת בשינוי אדרת.

 23. 26
  תגידו, מתי תשנו את העיתון ל-"עיתון צפון תל אביב" ?!.....

  כנראה שכמות המגיבים השמאלניים כל כך קטנה, ולכן "הארץ" מצמצם את תגובות אזרחי ישראל.

 24. 25
  בלבלן שכל

  כשהיה מדובר על עזה, לא היה לך איכפת, הא?

 25. 24
  אפרופו שטחי הפקר, משהו שאני חייב להבין אחת ולתמיד

  מהו אותו אזור, שנקרא "סיבוב לטרון", אשר נמצא בכביש 1 ומשמש כחלק משטחי ההפקר.
  בקיצור, כיצד לפני 67 היו נוסעים מהשפלה וגוש דן אל עבר ירושלים? והאם לא מופרך להניח כי גם קטע כביש זה ייפרע לגורמים אנטי-ישראליים?

 26. 23
  אהמ... לא ראוי לציין שהכותב גר במודיעין?

  יש משהו מצחיק בכל ההתחכמויות המשפטיות האלו. לא יעזור לך אתה באותה סירה כמו המתנחלים - וכך גם אנחנו מתל אביב והסביבה...

  הוויכוח הוא מזמן לא על קו זה או אחר או מטר לפה מטר לשם, יש פה מלחמה למי שייכת הארץ - כולה. ובמאבק הזה הטיעונים המשפטיים המתחכמים האלו לא מועילים כלל.

 27. 22
  אריאלי, מיתמם, ההסתות שלו ושל חבריו במימון מדינות זרות עויינות הן שהביאו לחוצפה האירופית, גם הנוכחית. אם אריאלי וחבריו מנסים כל העת לערב מדינות זרות עויינות, זה לא נגמר או יגמר היכן שאריאלי רוצה. אך נשוב נא שוב לשאלת היסוד ממנה אריאלי וחבריו נמלטים כמפני אש, השאלה הישנה ממנה אריאלי מתחמק באופן שיטתי, שהרי כל זה לא העיקר, מעבר להצגת אריאלי כפשטני וכמטעה, העיקר הוא אחר לגמרי והוא הימלטותו של אריאלי וחבריו מכל דיון במהות, האם הם מכירים בזכותו של העם היהודי על ארץ ישראל? האם הם מכירים במדינת ישראל כמדינה יהודית? האם הם מכירים באינטרסים החיוניים למדינת ישראל, תודעה, מים ובטחון והנגזר מכך לעניין הקווים האדומים שאמורים להיות לנו, לשמאל אין כל קווים אדומים. למשל, בשטחי C , המהווים כ - 60% מיו"ש, אין כמעט ערבים, אולי 40,000 ערבים, אך האינטרסים החיוניים לנו ברובם וכל ההתנחלויות מצויות שם, השמאל לא מתמודד כלל עם העניין אלא להיפך, מנסה לעודד ישוב ערבים שם במימון מדינות זרות עויינות. האינטרסים החיוניים לנו, תודעה, בטחון, מים ועוד והנגזר מכך לקווים אדומים, כלל לא נידונים ע"י השמאל, הוא לא רציונאלי. ירושלים, הר הבית, הבקעה, מערב השומרון, האזור מול נמל התעופה בן גוריון וצירי הרוחב האסטרטגיים לרבות ציר 1, ליד לטרון, ציר 443, הדרך ההסטורית לירושלים וציר חיוני מאין כמוהו, ציר 5 הוא חוצה שומרון שסביבו נבנה גוש אריאל, כלל לא נידונים אצל השמאל, השמאל מתחשב רק בגחמות האויב ולא באינטרסים החיוניים לנו. רעיון הויתור על חלקים ממולדתנו, לציוני, הוא רק משום הבעיה הדמוגרפית, בשטחי C אין בעיה דמוגרפית, מדוע השמאל ממשיך להתעקש לטובת הערבים? אגב, זו הייתה עמדת מפלגת העבודה כשעוד הייתה ציונית ואקטיביסטית, טרם בכיריה קיבלו אתנן של עשרות אלפי דולרים בחודש מנשיא מצרים... שלא לדבר על ארגוני השמאל, כולל של אריאלי, המקבלים אתנן ממדינות זרות עויינות, כולל מסעודיה... ועוד לא דיברנו על ג., זה מקו 300 ועסקיו עם פושע המלחמה ערפאת וחבריו בעת ש"תיווך" בינו לבין גורמים ישראליים.... ועוד לא דיברנו על תביעת השיבה של האויב שאריאלי תומך בה באופן מוחלט, ביוזמת ז'נבה שלו, לפחות, בפרק 7 בה. נשלח בשלישית
 28. 21
  שתי גדות לירדן זו שלנו זו גם כן
 29. 20
  1. הסכם לא חתום לא שווה פרטוה שחוקה. ועוד, מאיפה אתה יודע למה הפלסטינים הסכימו? שאלת אותם? 2. שישראל תבטל את סיפוח מכבים למודיעין. 3. תמשיך לצעוק חמס כקוזאק נגזל. 4. רבין נרצח לפני שהשלים את ייבוש ההתנחלויות. אירופה תעשה זאת במקומו.
 30. 19
  יש לי משום מה הרגשה שאריאלי הצליח להפוך את עצמו ל"מתנחל" ע"י פעילותו השמאלנית, ועכשיו זה מציק לו. הרי האיחוד האירופי לא שמע מעולם על מכבים ורעות וכל מה שהם אומרים עכשיו זה מה שהאכילו אותם אנשי השמאל הקיצוני ההזוי בישראל. אין ספק שאם הקרן החד"ש להשמדת ישראל תצליח בעוד כמה פרויקטים מסוג זה, גם ראשיה יהפכו ל"מתנחלים". בסופו של דבר הם יבינו שה"מתנחלים" האמיתיים כאן בסביבה הם מיליוני הפלסטינים שהוריהם הגרו לכאן בשנות העשרים והשלושים של המאה העשרים, בעקבות הצלחתו של היישוב היהודי בהפרחת השממה.
  1. הערבים שהגרו לכאן מהמדינות השכנות בתקופת המנדט כדי למצוא עבודה מנו כמה עשרות אלפים לכל היותר.
  2. ארנון שקרן, הבריטים ייבאו לכאן לפחות מיליון ערבים מרחבי המזרח התיכון
 31. 18
  ככה זה כשלמדינה שלנו אין גבולות ברורים ומוסכמים

  ואם נמשיך ככה זה רק יחמיר

 32. 17
  האחוד האירופי הוא מכשול לשלום

  בתמיכתו (בעיקר בלחץ נורבגיה ושבדיה) בהנצחה של בעיית הפליטים, בפרשנויותיו השערורייתיות לגבולות ישראל, כמו גם בהימנעותו מללחוץ די על הפלסטינים וישראל להתפשר, האחוד האירופי הוא אחד המכשולים לשלום.

 33. 16
  תגובה לאינטיליגנט מתגובה 4

  עולמו של שאול אריאלי לא מתהפך עליו, הוא מתבסס על עובדות - קונספט שנראה שזר לך.

  1. תגובה ליעל האינטלגנטית(ולא אינטיליגנט)

   העובדה היא,שאת יכולה להגיב לרפי( תגובה 4) בתוך המשבצת שלו.

 34. 15
  לא מכירים? לא צריך...גם בירושלים (המערבית) אף מדינה לא מכירה כבירת ישראל ואת השגרירויות הם מיקמו בתל אביב...אז מה? קרה משהוא?

  הערבים ניג'סו לאירופאים, אז הם הוציאו כזו רשימה... בתכלס, אף אחד לא בודק את זה ואם יום אחד כן יבדקו לכל יצרן יהיו שתי כתובות משני עברי הקו הירוק.

 35. 14
  מדהים לראות עוד פעם את השטות הזאת שאם הפלשתינאים תובעים שטח אז הוא כבר בטוח שלהם. אני לא מבין מה צריך משא ומתן אם התוצאה הסופית היא גם ככה לקבל את כל דרישותיהם.

  שמאל הזוי

 36. 13
  ברגיל

  הנושא אינו מדיניות ה"שוק".
  הנושא הוא חוסר מדיניות ויוזמות מושכלות של ישראל מאז 1967.
  התחושה שלי שזו רק דוגמית ממה שמצפה לנו בגלל חוסר הרצון
  של כולנו(ימין ושמאל) להבין שאנחנו לא מלכי העולם ושחוץ מישראל
  יש עוד אנשים ומדינות.
  עד שלא נפנים ונשתלב מתוך יוזמה/חשיבה והובלה,ישלי תחושה
  שדברים ילכו ויעשו גרועים יותר ויותר.

 37. 12
  האיחוד האירופי חזר בו היום מהחלטתו להכניס את מודיעין לרשימת הישובים שאינם יכולים להינות מהקלות במס ליצואנים! זו הדמנות טובה גם לטוקבקסטים- ראובן, רפי וגל לחזור בהם מהתגובות המתלהמות שלהם!
  1. אני יודע בוודאות לפחות לגבי המיקוד 71724 שהוא בשכונת בוכמן ולא במכבים (אולי גם במכבים אך זה לא רלוונטי)

   לכן, לא תוכל לומר באופן מלא שהאיחוד חזר בו. כנראה שבכל זאת איכשהו תצטרך להודות שיש כאן גם אידיאולוגיה. תוכל עדיין כמובן לטעון שלא, ושהם אינם בקיאים מספיק במיקודים, אך גם אתה תודה שהטענה אינה מחזיקה מים.

 38. 11
  שהשמאל הוא האוייב

  השמאל לא "בוגד" !!!
  השמאל הוא "האוייב" !!!

  זאת רק שאלה של זמן,
  שבמדינת ישראל תתחולל מלחמת אזרחי המדינה נגד השמאל.

 39. 10
  בישראל יש לא מעט אזרחי ת"א השמחים מאוד על החלט האירופאים

  בישראל יש שתי מדינות מדינה אחת הנושאת עצמה מייצרת דואגת לכלל אזרחיה ומשרתת את עצמה,מדינה זו נקראת מדינת ישראל. למדינה זו יש סכסוך ארוך שנים עם הערבים,סכסוך שסופו לא נראה לעין.
  ויש את מדינת ת"א ,מדינה שאינה מדינה שאזרחיה הם טפילים שכל מה שהם צורכים מקורו במדינת ישראל. אך הם חושבים שלמדינת ישראל אין זכות קיום. שפתרון הסכסוך עם הערבים יהיה רק כאשר נעבור לחיות בניו יורק.
  אזרחי ת"א הם המנוע בכל הפעילות הבינלאומית כנגד הלגיטימיות של מדינת ישראל.
  הגיעה הזמן להוציא את אותם אזרחי ת"א מחוץ לארון. רק חשיפה ציבורית של אותם אנשים,תעשה סוף לפעולות הנזק שהם מבצעים.

 40. 9
  ככה זה כשנותנים לעולם להחליט בשבילנו

  שום מדינה בעולם שמכבדת את עצמה לא שואלת את האום ,האיחוד האירופי או את הדוד סם מה גבולותיה. וסכסוכים עם מדינות שכנות פותרים עם המדינות השכנות

 41. 8
  מעניין שכל פעם נזעקים הציונים כשמישהו מצביע על גזלה שעשו ומתפלאים שלא הכל נשכח
 42. 7
  ללא קשר לעובדות, מה שחשוב זה היכולת להשפיע על סדר היום והלך המחשבה

  מכיוון שישראל הרשמית מזמן איננה יוזמת אלא נגררת לתגובות, אובדן השליטה לא מתבטא בדונמים אלא בחוסר היכולת להשפיע על תפיסת המציאות וממנה על היכולת להשפיע על המציאות

 43. 6
  תרגעו. האיש, פשוט, גר במודיעין. סתם שכח לשים גילוי נאות, זה הכל.

  זה כמו כל איש שמאל שגר ברמת אביב. מה חשבתם, שיהיה עכשיו היצע דירות יד-2 במודיעין מכל אנשי השמאל שם? איך אומרים באינטרנטית, פחחחח! תחשבו שוב!!
  אל תצפו ממנו גם לשנות במיל את הסגידה שלו לדעה הקובעת של המאסטר האירופאי שלו.

  1. להפך, העניין אמור ללמד לקח את הימנים. תתעקש על הכל ויקחו לך גם את מודיעין
  2. אבל זו בדיוק הנקודה, ישראל מזמן מסכימה לקוי 67

   אז מה הקשר לימין?

 44. 5
  עיון במפת גוגל מראה שרחובות בגין, פרג ודותן במודיעין נמצאים מעבר לקו שטח ההפקר (וכן כל מכבים)
  1. תושבי רחובות בגין, פרג ודותן הם מתנחלים!!!!

   תושבי הרחובות בגין, פרג ודותן במודיעין, דעו לכם כי מהיום ואילך, בהתאם להחלטת האיחוד האירופי כולכם מתנחלים. כלומר, אנשים רעים. אנשים שיפילו את הזקנה לכביש במקום לעזור לה לחצות, כובשי אדמות כבושות, ספספרי ילידים אומללים ושודדי כבשים. מאתה, אינטלקטואלים פוסט-ציונים יתירו את דמכם, ובעיתונים חשובים וחשובים פחות תזכו לשלל נאצות וגידופים. אולם, אל דאגה, בקרוב נמצא מפות ישנות נוספות בהן שורטט הקו בלורד עבה יותר ותושבי הרחובות הסמוכים שאת שמם איני יודע אבל את מהותם אני כבר מתעב יצטרפו אליכם. לא ירחק היום ואנשי הפוסט ציונות ימירו את דתם לשילוש הקדוש (קרי שנקין-אלנבי-קינג ג'ורג) וכולנו נהפוך למתנחלים ארורים (בעיניהם) ובא לציון (סליחה, לפלשתין) גואל.

  2. מוקי תעשה לי ילד!
  3. מודיעין מוחרמת באירופה

   מפת גוגל אינה מדוייקת בתאור הקו הירוק.

 45. 4
  עולמו של שאול אריאלי מתהפך עליו!

  אין מה לעשות, עולמו של שאול אריאלי מתהפך עליו וטוב שכך: מי שבנה את כל עולמו על פילפולים משפטיים , על קוו כזה או אחר, סופו שיפול לתוכם ויתרסק. הפילפולים בהם נאחז אריאלי הם פרי החלטותיהם של אנשים עם השקפת עולם. אם לאריאלי אין כזאת או שהיא מנוגדת להם, וכך קרה, הוא נפל שדוד! כמו מודיעין, מחר גם צפת וחיפה לא יהיו בשטח ישראל כי זה טוב לערבים. כדאי להתעורר מהעולם הבנוי על הגיגים כתובים ולחזור למציאות בה כל דונם וכל עז הם הקובעים כמו שנהגו אבותינו הציוניים , כמו שאגב הערבים יודעים זאת מצויין!

 46. 3
  זוהי תרומת השמאל האנטיציוני -אבל זהו הישג -לפני 1967 היה אמברגו כולל.
 47. 2
  מה לעשות שהאיחוד דווקא כן הבחין בין מודיעין למכבים?

  והמדיניות החדשה חלה רק על 3 אזורי מיקוד (בתחומי העיר מודיעין-רעות-מכבים) שנמצאים בשטח ההפקר?
  רוצה ישראל שמודיעין לא תוזכר במסמך הזה של האיחוד האירופי, שתפריד את מודיעין (שוב) ממכבים-רעות.

  1. איתמר, אתה פשוט טועה. המיקודים של האיחוד האירופי כוללים רחובות שלמים במודיעין כמו שכונת בוכמן או אזורי המלאכה. גם המלצתך אינה נכונה משום שלפי הכלל שלך היה על האחוד האירופי להוסיף גם את מערב ירושלים- ולא היא.
  2. רגע, האם אפשר לתבוע עכשיו תקציבי התנחלויות ?

   שיילקחו מתפוח,קרית ארבע וכו'?

  3. ראש הממשלה האידיוט שבחרתה משקר ומרמה את כל העולם, מדוע שהארופאים ישקטו על השמרים ולא יהפכו לקפדנים יותר בכדי ללמדינו לקח? כיצד תדע שביבי מלאך חבלה אם לא בזכות שידידותינו יתחילו להמחיש לנו מה תוצאות מעשיו? זה ניקרא בלועזית אהבה מכאיבה כשצריך לחנך הילד.
 48. 1
  למרות כל ההתפלפלויות, שטח הפקר פירושו שזה בינתיים לא שטח ישראל

  גם אם כולם יודעים ששטח ההפקר של מכבים ישויך לישראל, בינתיים זה לא כך.
  ההחלטה של האיחוד האירופאי פשוטה: מה שבתוך גבולות שביתת הנשק בסדר, מה שבחוץ, יצטרך לחכות לתוצאות המשא ומתן.

  1. אתה צודק, יוסף הפקיד, אך אריאלי מתייחס לעובדה שגם מודיעין וגם רעות הנמצאים בתוך ישראל, שוייכו לקטגוריה של מחוץ לגבולות שביתת הנשק
  2. לא קראתי שאריאלי קורא לממשלת ישראל לבטל את סיפוח מכבים למודיעין.
  3. אריאלי הוא מתנחבל.
  4. האיחוד האירופי הוא הוא שטח ההפקר העולמי וגיא הריגה מעשה חיות אדם צמאות דם. זו לא פרשנות אלא עובדה.
  5. אם אמנם "כולם יודעים" ששטח כלשהו ישויך לישראל, אולי אין צורך לחכות לתוצאות המשא ומתן

   הבעיה היא שרבים, ביניהם "שמאלנים" בעיני עצמם, "יודעים" שאריאל, מעלה אדומים, גוש עציון המורחב ובקעת הירדן יישארו בידי ישראל.

  6. מדינות ברה"מ לשעבר הן גיא הריגה של מיליונים (בעיקר תוצרת סטלין) בסין יש גיאות הריגה למכביר תוצרת מאו (מאו רצח יותר מסטאלין והיטלר). בארהב מילוני אינדיאנים ילידים קבורים באדמה. אפילו הבריטים שחטו והרעיבו באפריקה ובהודו וכמובן שלא נשכח היפנים במזרח אסיה. הינדים ומוסלמים רצחו אחד את השני במאות אלפים בהודו ופקיסטן ומקרי רעב מעשי ידי אדם המיתו מיליונים באוקראינה, טימור, אפריקה וסין כולם במאה ה-20. בקיצור אסונות, שואות וחיות אדם הן לא דבר ייחודי לאירופה אלא אוניברסלי. בכל אדם האשר הוא מסתתר גם הרוצח וגם הנרצח, גם קיין וגם הבל. אפילו ביהודים.