להיפרד משקר ההתנחלויות

"יותר ויותר אנשים מפנימים שנוכחותנו כאן, כשליחיה של ריבונות ישראל, היא עובדה מוגמרת" - כך מכריז דני דיין, יו"ר מועצת יש"ע, בסרטון הסברה לסיכום השנה האחרונה. הסרטון הוא חלק ממאמץ אדיר של חסידי ארץ ישראל השלמה להוכיח את הטענה, חסרת הבסיס, כי מפעל ההתנחלות הצליח לעקר את רעיון שתי המדינות מתוכן, ולכן יש להחיל את הריבונות הישראלית על הגדה. טענה זו מופיעה באחרונה בעשרות מאמרים ונאומים, ומקורה באחד משניים: היכרות לא מספקת עם המציאות של מפעל ההתנחלות הישראלי בגדה, או לחלופין ניסיון פוליטי מודע לעוות אותה כדי ליצור את התחושה שאין ברירה אחרת.

אמנם לאורך השנים תקעו ההתנחלויות מערך של טריזים בתוך גושי ההתיישבות הכפריים הפלסטיניים. אך טריזים אלה לא יצרו דומיננטיות יהודית שתאפשר סיפוח חד-צדדי. מספר הישראלים ביהודה ושומרון, על פי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, קטן בעשרות אלפים מה-400 אלף עליהם הכריז דיין, ובמאות אלפים מ-650 אלף עליהם הכריז בנימין נתניהו לפני שנה בארצות הברית.

בגושי ההתנחלויות, המשתרעים על פחות מ-6% משטח הגדה, מתגוררים 85% מהמתנחלים. בשאר השטח יש דומיננטיות פלסטינית ברורה. שיעור הישראלים המתגוררים מחוץ לגושים הוא 2.6% מהאוכלוסייה בלבד ואילו בתוך הגושים הוא נוסק ל-95%. השטח הבנוי של ההתנחלויות הישראליות מחוץ לגושים משתרע על פחות מ-0.4% משטח הגדה וקטן פי 17 מהשטח הבנוי הפלסטיני, בעוד שבתוכם הוא גדול ממנו פי שישה. בקרב 89% מהיישובים שנמצאים מחוץ לגושי ההתנחלויות גרים פחות מ-2,000 תושבים, בעוד שבתוך הגושים נמצאות שלוש הערים הגדולות, כדוגמת מודיעין עלית, שמונות 40 אלף תושבים ויותר. בתוך הגושים נמצאים עוד 15 יישובים בני עד 10,000 נפש כל אחד, כמו אפרת ואלפי מנשה.

בנוגע לשימוש שעושים ישראלים בתשתיות התחבורה בגדה, אפשר לציין כי אלה שלא מתגוררים בה, נוסעים רק ב-293 ק"מ (שהם 10%) מהכבישים שמחוץ לגושים (כמו למשל הכבישים 90 ו-443), והמתנחלים נוסעים ב-19% נוספים. על 71% מהכבישים הנותרים נוסעים רק פלסטינים. לעומת זאת, בתוך הגושים, 83% מהכבישים נמצאים בשימוש ישראלים. זוהי מציאות של הפרדה דה-פקטו.

93% מהבנייה הישראלית בגדה היא למגורים ו-85% מהיישובים הינם עירוניים ללא אזורי מלאכה או חקלאות. ב-14 אזורי התעשייה הישראליים רוב העובדים הם פלסטינים, ובחקלאות הפורחת של בקעת הירדן שיעורם מגיע כמעט ל-95%. פירוש הדבר הוא שרוב המתנחלים העובדים מחפשים תעסוקה בישראל, ועל כן לא יצטרכו להחליף את מקום עבודתם כשייחתם הסכם קבע.

יתרה מזאת, מספר בתי האב שיידרשו להיקלט בישראל על פי ההצעות הישראלית או הפלסטינית באנפוליס לא יהיה גדול מ-30 אלף, בעוד שמלאי יחידות הדיור המתוכנן בישראל עומד היום על יותר מפי עשרה מכך.

צבר העובדות הזה משרטט מציאות שונה מזו שרואה ישראלי החוצה ביעף את הגדה בכביש חדיש ומהיר שנבנה לטובת ההתנחלויות שלאורכו. אותו ישראלי אינו רואה את הרוב הפלסטיני שמעבר לגבעה, הנשלט מאז האינתיפאדה הראשונה על ידי "ריבונות ישראל" בהשקעה צבאית וכלכלית חסרת תקדים. זהו הרוב הפלסטיני שחסידי ארץ ישראל השלמה מתאמצים כיום להסתיר ובעתיד שואפים להרחיקו מזרחה לירדן. זהו אותו רוב פלסטיני שישראל חייבת להיפרד ממנו, ויפה שעה אחת קודם.

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 93
  השקר של השמאל

  עיתון הארץ (איזה ארץ ??????)
  זה עיתון השמאל וכך כל הכתבים שלו הם מסוננים ומיישרים קו לשמאל , אין חופש ביטוי ,עוד לא קראתי מאמר בהארץ בעל דעות מרכז ימין ,רק לידיעת הקוראים הגדה , יהודה ושומרון ,ת"א מעוז השמאל מבחינת הפלסטינים זה היינו הך וזה מה שהם אומרים בצורה הכי ברורה אז בבקשה לפנות קודם את ת"ב ואחר כך נדבר על ההיתנחלויות

 2. 92
  הדרך הנכונה היחידה היא סימטריה !!!

  התרופה לכך שחנין זועבי ואחמד טיבי חברים בכנסת ישראל הוא שדניאלה וויס וברוך מרזל יהיו חברים בפרלמנט של פלשתין.
  "בלי הבדל דת גזע ומין". כל מי שהתגורר בשטח ישראל ביום הקמתה ( "בלי הבדל דת גזע ומין" ) הפך לאזרח ובעל זכות לבחור ולהיבחר לכנסת,-
  וממש כך צריך להיות ב"פלשתין", כאשר היהודים המתגוררים בשיטחה הם המקבילה המדוייקת של הערבים שהתגוררו ב 1948 כאן,-
  ומשמע אזרחות מלאה של פלשתין לכל ( כל !!! ) המתגוררים בשיטחה,- ערבים ויהודים,- וברוך מרזל ודניאלה וויס ומשה פייגלין חברי פרלמנט לגיטימיים ודעתנים ופעילים בפרלמנט של פלשתין.
  זו הדרך לסימטריה אמיתית, שרק היא הדרך הבאמת נכונה !!!

 3. 91
  להחיל את חוק השבות על הפלסטינים כיהודים אנוסים

  מתחת לכל מסגד בכפר ערבי בארץ ישראל תמצא שרידי בית כנסת יהודי. ישנם כפרים שהתאסלמו רק לאחרונה (100-200 שנה) וניתן למצוא סימני מזוזות על שערי האבן העתיקים כמו ביטא ליד חברון.
  הפלסטינים יכולים לבקש אזרחות ישראלית על בסיס חוק השבות.

 4. 90
  אל תבלבל את דני דיין בעובדות
  1. אף פעם זה לא הפריע לדיין ולדומיו למרוח אותנו
 5. 89
  ליהפרד משקר השלום עם הערבים. הם רוצים אותם בים ולנפנף לנו לשלום! תקשיבו לדבריהם.
 6. 88
  לכול אלו המציעים להעביר את ואדי ערה אני מציעה לקרוא את הספר של אריאלי "עוון ואיוולת" שנמצא באתר שלו ותורגם לארבע שפות. ההורדה חינם הקריאה לימניים כרוכה במאמץ
 7. 87
  לכול אלו שמציעים להעביר את ואדי ערה אני ממליצה לקרוא את המחקר ששאול אריאלי פירסם אודות ההצעה זו "עוון ואיוולת". אפשר למצוא את הספר ולהורידו בארבע שפות מהאתר של אריאלי
 8. 86
  לא צריך לספח את כל השטח ,רק את שטחי C

  שגרים בו 100 אחוז מהיהודים ! ואף אחד לא יפונה .
  תוכנית בנט זה הפיתרון !

 9. 85
  לא נשכח כי השמאל התנגד לכרמיאל

  כל הקשקוש על התנחלויות התחיל הרבה לפני שהם קמו. אז השמאל יצא להפגנות נגד הקמת כרמיאל בגליל.
  גם אז כל ה"ידידים" שלנו בעולם היו אתם נגד ההתיישבות היהודית בלב אוכלוסיה ערבית.
  לא מדובר על צדק ולא אידיאלים אלא בשנאת עצמית פשוטה אשר נגרמת לנו עקב הגלות הארוכה שלנו.

 10. 84
  http://sfile.f-static.com/image/users/77951/ftp/my_files/maps/hesderim_mediniim/annapolis_heb1.jpg?id=10805756
 11. 83
  הרוב הפלסטיני הזה מסרב להיפרד מאיתנו לשלום, האשלייה כאילו הדבר בידינו:

  אילו רצו הפלסטינים באמת להיפרד מאיתנו, היו מכירים בנו בגבולות הקו הירוק עם תיקונים מתבקשים, כמדינתו של העם היהודי ובריבונותו.
  מדוע הפרידה האמיתית שייכת בכלל להכרה שכזו? כי ללא הכרה כזו, ערביי ישראל למשל, הקוראים לעצמם פלסטינים, לא יעשו סדר בעדיפויות שלהם: האם להמשיך לגור במדינה המוכרת על ידי הערבים כיהודית, או אולי לבקש אזרחות במדינה הפלסטינית, שתאמץ אותם אל ליבה החם והפלסטיני, למען יוכלו סוף סוף ערביי ישראל חסרי ההמנון, לשיר במלוא גרונם את ההמנון שלהם.
  כי הסיבה לחוסר הכרה שכזו נובעת רק מהסיבה שהם מנסים להפוך את ישראל למדינת כל אזרחיה. כלומר לפתוח את חוק השבות לכולם, וכל פליטי 47, יציפו אותנו ויהפכו את הדמוגרפיה שלנו לערבית.
  כמה פשוטה וגאונית היא תוכנית הפיכתה של ישראל לחלק מהם, כשאנחנו כל כך רוצים להיפרד מהם. הבעייה היא שרק אנחנו רוצים בזאת: להיפרד לתמיד, יגור כל לאום על אדמה יהודית משלו. אנחנו על אדמתינו היהודית בתוך הקו הירוק, והם על אדמה יהודית שנעניק להם במתנה תמורת ההכרה בנו והנכונות האמיתית לפרידה מאיתנו.
  זה היה הרעיון של קבלת תוכנית החלוקה, ואותו רעיון בדיוק מלווה אותנו גם עכשיו: פרידה, פרידה, פרידה.
  בינתיים, אנחנו לא מזהים מבין מנהיגי הערבים אפילו אחד שיסכים לכך, אף אחד מהם לא רוצה להיפרד מאיתנו באמת. הם. מבינים שכרגע אי אפשר להשיג מאיתנו יותר, לכן תוכנית כיבושה של ישראל בשלבים תפסה אצלם תאוצה ופופולאריות. השאלה הגדולה הנשאלת היא: למה גם אצלינו יש כאלה הקופצים על המציאה שנועדה להוליך אותנו שולל, למה העיוורון הזה קורה לנו.
  התשובה שייכת להשתוקקות האמיתית של כולנו ל- ה י פ ר ד!!!! כבר, אבל המציאותיים שבינינו מבינים שרק פרידה אמיתית שמכירה בנו כיהודית, תהיה פרידה אמיתית, ולא רגע אחד קודם

 12. 82
  אם הכותב צודק אז ההתנחלויות אינן מכשול לשלום
 13. 81
  המספרים משקרים

  איו״ש גם אם היתה ריקה מישראלים לא תתפקד לעולם כמולדת לערביי פלסטין. גם אם היו רוצים בכך אין הגיון כלכלי דמוגרפי לקיום בר קיימא של ישות מדינית נפרדת. בחירות דמוקרטיות ברפובליקה הערבית של פלסטין מעבר לירדן לאחר חיסול הממלכה ההאשמית תניב פתרון לבעיית ערביי פלסטין. אם יזכו בבחירות תנועות פאן ערביות או מוסלמיות הרי שאין לאום פלסטינאי כשאין לאום עיברי. אם יזכו תנועות חילוניות הרי ששיטחי הגדה יהפכו לשטח מריבה בין שכנים ואז ניתן יהיה להגיע לפשרה טריטוריאלית.

 14. 80
  בינתיים, אריאלי, משתחררים מהשמאל, בעוד ההתישבות היהודית משגשגת

  המאמר שלך רק יחזק את המגמה הזאת. העם היהודי קשור יותר לחברון ובית אל מאשר ליפו ורמלה, ואתה, אריאלי, לוחם בהסטוריה שאותה אינך יכול לשנות. פינוי עזה היה ברכה? ופינוי יו"ש לא הביא את אוסלו על אלפי הרוגים ופצועים יהודים עד שנאלצנו לשוב ולשלוט שם ביד חזקה? העם - לא המתנחלים -זרקו את השמאל מהשלטון בעקבות אוסלו, לבנון ועזה.

 15. 79
  למר צבי היקר ששונא מתנחלים כנס בבקשה

  לשיטתך אתה שונא אנשים כובשים שגזלו אדמות מערבים אני מסכים איתך

  זה מראה לי שאתה אדם עים מוסר ואוהב צדק ומאוד אמיתי
  אני חושב שכל ארץ ישראל נכבשה ונגזלה מערבים כולל תל אביב
  וכל מקום בארץ הזו נישלנו מהערבים את אדמתם
  אני לא יודע אפא אתה גר זה משנה אבל תהיה אמיתי עד הסוף
  בזה שאתה גר ות בישראל אתה שותף לגזלת אדמות ערבי גורש מאדמתו
  אנא ממך המצפון שלך לא עובד תעזוב את הארץ אל תהיה שותף לגזלת אדמות אני עצמי שלם עים גזלת האדמות מהערבים

  אני לא צבוע וחי עים שקר כל חיי

 16. 78
  מכל הפעולותהטפשיות שנעשו על ידי ממשלות ישראל בכל הזמנים הקמת ההתנחלויות היתה והווה המזיקה ביותר, מבחינה כלכלית, בטחונית, חברתית, יחסים בינלאומיים, ועוד
 17. 77
  כאמור, תושבי הקו הירוק "נוסעים רק ב-293 ק"מ (שהם 10%) מהכבישים שמחוץ לגושים (כמו למשל הכבישים 90 ו-443), והמתנחלים נוסעים ב-19% נוספים. על 71% מהכבישים הנותרים נוסעים רק פלסטינים". כלומר, ניתן לספח לישראל 29% מהכבישים, כולל השטח שסביבם, ןלהשאיר לפלסטינים את 71% הנותרים. זוהי תכנית בנט, לסיפוח שטחי C לישראל. יופי!
 18. 76
  לא יעזור כלום, ההתיישבות בשטחים נועדה לא ברת קיימא

  מדינה פלסטינית היא כבר לא פנטזיה אלא מציאות בהתהוות. שנה שנתיים והם יקבלו מעמד באום ומשם הדרך לפינוי מוחלט של ההתנחלויות (כן כן גם אריאל ושכונות "ירושלים" המרוחקות) מתנחלים לא יעזור לכם כלום את השרץ לא ניתן להכשיר.

 19. 75
  ישראל הצליחה ללכת עם השטחים ולהרגיש בלי (הפלסתינאים) ולרבים כאן יש תחושה שאין סיבה לשנות משהו שעובד לא רע מבחינתם. מה שמחזק תחושה זו זו הפסיביות הפלסתינאית שנראה שגם הם לא מתלהבים ממדינה עצמאית קטנה ומושחתת.
 20. 74
  המתנחלים הצליחו להרעיל את 2 העמים ולהפוך את ארץ התנ"ך לשממת אספלט חומות גדרות ומחנות צבא ושינה-מי שלא חס על הנוף,הטירסות,המטעים,המעינות ועל האנשים השייכים אלהם איננו ראוי-הצלבנות תיגמר בחורבן כמו של המקורית
 21. 73
  רק חבל ש

  הדברים נכונים, שאול אריאלי מכיר את השטח, אבל חבל שגם הוא שבוי בקונספציית 2 המדינות הלעוסה.
  ואם אדם כמו שאול אריאלי, שמכיר את המציאות ביו"ש טבו יותר מ-99.9% מהישראלים אינו מבין שרעיון שתי המדינות אינו ישים, מה יגידו אזובי הקיר?
  פה למשל יש חומר למחשבה:
  http://einzo.wordpress.com/
  אבל בכל מקרה אף אחד לא יחשוב על קונספציה אחרת, העיקר להתנתק מהערבים, כביטוי להתנתקות מערביות.

 22. 72
  חתרן שמאלני יוצר כותרות צהובות..לך למעריב שם תהיה לך הצלחה!
 23. 71
  הבעיה היא שששת האחוזים הישראלים פרוסים בצורה כזו שהופכת אותם לבעייתית ביותר. השיקוץ הבלתי-חוקי ששמו "אריאל" הוא דוגמא מצוינת לכך.
 24. 70
  מאמר מנער ומרתק עם נתונים מדהימים אבל השאלה איך להיפרד נותרה בעינה
 25. 69
  http://sfile.f-static.com/image/users/77951/ftp/my_files/maps/gader_hafrada/annapolis_heb.jpg?id=10805702

  זוהי המפה של השמוש בכבישים מהאתר של אריאלי

 26. 68
  http://sfile.f-static.com/image/users/77951/ftp/my_files/maps/hesderim_mediniim/annapolis_heb1.jpg?id=10805756

  זוהי המפה של השטח הבנוי מהאתר של אריאלי

 27. 67
  ברגיל

  OK,אז מה לעשות ברמה הפרקטית?
  עד כמה המידע הזה מגיע למקומות הנכונים?
  האם אתה(אתם),יודעים מה הם המקומות הנכונים והמשפיעים?
  כל עוד הנושא הזה לא יאורגן מקצועית,הסיכוי להצלחתו ולהצלחתנו קטן.
  דוגמה קלסית לארגון חובבני היא המחאה החברתית.
  לא להתבלבל, בלי ארגון מקצועי ונהלי עבודה,המתנחלים עלולים לזכות
  בכל הקופה על חשבון הקיום הפיזי של מדינת ישראל,,,, שלא תהיה טעות.
  יום טוב


 28. 66
  כדי לאזן יש צורך להתחיל דוקא בגירושך ובלי סטטיסטיקות

  סתם כך טמבל קטן

 29. 65
  אין כל צורך באפולוגטיקה כלשהי

  ההתנחלויות אינן חוקיות, לא היו חוקיות מעולם ולא יהיו חוקיות בעתיד (אלא אם הפלסטינים יאשררו את חלקם בהסכם חילופי שטחים). הוויכוח הפנימי מיותר, מזיק ובעיקר מעייף.

 30. 64
  השקר הגדול

  השקר הגדול של ההתנחלויות,,הם חושבים כי ההתנחלויות יגרמו לשמאל לרדת מהלחם על שני מדינות על גבולות 67 עם תיקונים, ,,,,השקר הגדול של השמאל שחושב שהפלסטינים ירדו מי מימוש שתי מדינות על גבולות 67 או48 כולל פליטים וירושלים,,,

 31. 63
  גם המתנחלים באלגירה היו בטוחים שהצבא הצרפתי ישרא שם לעד

  לא צריך לפנות מתנחילם. כמו באלגיר - הצבא יפונה ומי שירצה שישאר.

 32. 62
  מי שיקבע עתיד ההתנחלויות בארץ-ישראל הם הערבים

  כך היה תמיד וכך יהיה ככל הניראה בעתיד,
  וזאת מהטעם הפשוט:
  יש לערבים שריר עצבני באיזור הפנים,
  השריר הזה משתולל בכל פעם שמתגבש רגע היסטורי,
  ע"ע פרעות 1929 1936 48' 67' 56' 73' 82' 91' אוק'-2000 2006
  ואני בטוח ששכחתי עלילת דם אחת או שתיים .

  אי לכך ובהתאם לזו ומטבע הדברים,
  הציונות הפכה הקערה על פיה
  ושיחררה שיטחי אבות ברוב מההזדמנויות הללו.
  ואם ירצה השם ועוד כמה אנשים זה יקרה גם בעתיד....

 33. 61
  להיפרד מכם קודם! סמולנים שקרנים!
 34. 60
  שטחי C משתרעים על פני 60 אלוז מהגדה. רוב האדמות בם שייכות לפלסטינים.ורוב השטח הוא שטחי באש בבקעה ובמדבר יהודה
 35. 59
  לא צריך לפנות מתנחלים מהגדה:

  אחרי פינוי רוב השטחים הם יכולים להישאר שם כיהודיי פלסטין, תחת הסכם כלשהו.
  כמו שיש את ערביי ישראל...

 36. 58
  ל44 כמה זה יעלה לנו

  אם נהפוך כל מפונה התחלויות למיליונר כמו בעבר - אז הרבה יותר מדי. שאלה נוספת היא - כמה זה עולה לנו? כבר היום ההתחלויות הן עול כלכלי על צוואר שאר אזרחי המדינה המסבסדים את הקיום המתנחלי הטפילי.

 37. 57
  נורא פשוט להבין

  מספיק לעשות פעם אחת מילואים בשטחים בשביל להבין מה קורה שם, וכמה זה הזוי לדבר על סיפוח של השטח הזה. העניין הוא בסופו של דבר פשוט. המתנחלים (לפחות באיזור הר חברון - שם יצא לי להכיר די טוב) לא ממש מתעניינים בטיעונים לוגיים לגבי עתידנו בארץ הזאת. מבחינתם יש את הציווי האלוהי (יותר נכון הרבני) וכל השאר זה רעש רקע. גדל שם דור שהתרגל לחיות במצב מתמיד של מלחמה ותופס את זה כדבר נורמלי.

 38. 56
  אין מנוס מסיפוח השטחים ומתן אזרחות ישראלית לפלסטינאים. מדינת כל אזרחיה בדרך.
 39. 55
  העוכר מארגנטינה

  בכל יום אנו מקוננים ומצרים על כך שהעוכר, שר"י, לא נשאר בארץ שבה גח ויצא לאויר העולם. להוותנו הוא היגר לארץ ומצית ומלבה כאן אש גדולה אשר עתידה, אם לא תכובה במהירות, להכרית, להרוס ולאבד ולשרוף את המפעל הציוני עד לבלי השאר שריד ופליט חו"ח.
  ולא נותר לשלומי אמוני ישראל אלא לשאת תפילתם לפני אביהם שבשמיים בקול זעקה גדולה-שיקיים בו הפסוק "כן יאבדו כל אויביך אדושם"ולומר ז' פעמים בקול זעקה גדולה: אמן כן יהי רצון. והשם אלוקינו וא"א יפדנו ויצילנו מן הרעה הגדולה והקשה הזאת ויסיר המארה הזאת מקרבנו בעגלא ובזמן קריב ובא לציון גואל ולירושלים מבשר אתן.

 40. 54
  כל מילה בסלע. את הנתונים הללו צריך לתלות תחת כל עץ רענן, כדי ששקרניהו יחד ליליפוטין לא יוכלו להמציא עלילות קוזקים נגזלים
 41. 53
  אתה מהיחידים שמדבר על "התנחלויות" ולא כולל את הגושים. כיון שאתה מעשי לכן אתה לא תהיה רלוונטי בשמאל
 42. 52
  מנין הלהט הזה וההתלהבות הזאת של השמאל לגרש יהודים מבתיהם. מין פסיכוזה חולנית של מי שאינו כבר שולט בהגיגיו ובמחשבותיו. מניין השנאה הזאת ליהודים. מאידך השמאל כולו מלא רחמים וחמלה כלפי כל ערבי פלסטיני גם כשהוא מחבל ודם יהודים על ידיו. זה נושא שצריך להעסיק פסיכולוגים רבים למתן הסבר.טוקבקיסטים רבים אמרו שצריכים לפנות את היהודים גם ללא שלום. כמה טוב שמספרם בארץ מעט מאוד
 43. 51
  מעבר לסודות המדינה הכמוסים הללו

  צריך לומר עוד אמת אחת: 'מפעל ההתנחלות' הוא מעצם טיבו והגדרתו עניין זמני. והשאלה היחידה היא מה יקרה קודם: 'המפעל' יחסל את מדינת ישראל, או שמדינת ישראל תשכיל לחסל את 'המפעל' קודם ולשרוד.

 44. 50
  ההתנחלויות- המכשול הראשי לשלום. יש להפסיק את הכיבוש מייד! הכיבוש מנוגד להחלטות האו"ם 242 וכן 347

  מספיק עם הכיבוש הבלתי חוקי. בינכה ישראל תפנה את כל השטחין במוקדם או במאוחר, אז מדוע להמשיך את אשליית הכוח?
  הלאה הפשיזם והרודנות של הימין!

 45. 49
  שקר והבל ההתנחלויות

  המתנחלים ופטרוניהם הפוליטיקאים המושחתים מימיו של שמעון פרס ועד ביבי,סיבכו את הרוב הגדול של אזרחי ישראל באחד המחדלים הנוראיים ביותר בהיסטוריה הקצרה של המדינה.כולנו שילמנו מחיר כלכלי וביטחוני אדיר כדי שחבורת הקנאים הסהרורית הזאת תוכל להתרוצץ על הגבעות לדכא עם אחר ולסכסך אותנו ללא שום תועלת עם ידידנו בעולם.עכשיו הם גם רוצים לספח ולהביא אותנו למלחמה חדשה שתמשך דורות.
  איזה עתיד יש למדינה הזאת?הרוב הגדול צריך לומר למתנחלים שילכו לעזעזעל ולהעיף את פטרוניהם הפוליטיים.

 46. 48
  פעם אחת, רק פעם אחת, תכתוב על האמת של הפלסטינים כמוסלמים? (= איזה שתי מדינות ואיזה בטיח?! ג'יהאד, יא חביבי, ותודה לאללה שיש ישראלים כמו אריאלי)
 47. 47
  כל הכותבים הלאומנים שכאן, שלא מצליחים לראות מטר קב
 48. 46
  חצי אמת גרועה משקר: נכון שרוב המתנחלים גרים בגושי ההתנחלויות, אך אלו תופסים למעלה מ-8% משטח יו"ש, בעוד הפלשתינים מוכנים להעביר פחות מ-2% לישראל, וגם זה תמורת קרקע "באותה איכות", מה שאין לנו, ובוודאי לא בגודל 8%. ההצעה להעברת "30 אלף בתי אב" היא הזויה במיוחד. זהו טרנספר של למעלה מ-150 אלף נפש, שלא יעברו בדיוק לאן שאריאלי יקבע להם, ומחיר העברתם יהיה לפחות 150 מיליארד שקל, ולא נראה לי שאריאלי יצליח להשיג סכום זה מהקרנות האירופיות התומכות בפעולות "שלום עכשו" וארגונים דומים.
 49. 45
  מר אריאלי לא למד דבר..

  מר אריאלי לא למד דבר ולא החכים מהלקח שהפנים רוב הציבור הישראלי לאחר הנסיגה של מדינת ישראל מרצועת-עזה .נסיגה שלא הביאה לנורמליזציה ,רגיעה ,פיתוח הכלכלה ושלום אלא לפגיעה חוזרת ונשנית של רקטות,טילים ,פצ"מרים וצליפות על תושבי הדרום ע"י הפלסטינים וכל זאת כשמדינת ישראל נמצאת בגבולות ה"קו הירוק" .
  מר אריאלי טועה ומטעה כאשר הוא מתמקד בהתנחלויות כגורם לסכסוך עם הפלסטינים/ערבים .
  הגורם לסכסוך הוא עצם קיומה של מדינת ישראל באיזור שהערבים רואים בו איזור שליטה בבעלותם .

 50. 44
  אז כמה זה יעלה לנו ?

  פה מדובר על סדר גודל הרבה יותר גדול

  1. בשביל זה יש את שלדון, מוסקוביץ, וגוטניק "ביבי טוב למתנחלים".
  2. אפשר לשלם למפונים כמה שהם השקיעו בביתם בהתנחלות, בניכוי עלות המדינה לקיים אותם שם בהשוואה להשקעה אם היו גרים בתחומי הקו הירוק - כלומר המתנחלים בעצם חייבים למדינה כסף, והפעם לא יהפכו את כולם למיליונרים בדולרים. מי שיתנגד לפינוי, יושאר בשטח כשלפני זה פרקו אותו מנישקו (במסגרת ביעור בריוני תג מחיר).
  3. רק ברנז'ת שלמה מולה ואללי אדמסו יהיו ראשי-הממשלה ושרי הקליטה והחוץ
  4. שאול אריאלי

   מי שלא יודע-אל"מ במיל' ד"ר שאול אריאלי הוא מתנחל כשר לחלוטין.הוא גר ברעות שהיא חלק מהישוב מודיעין שיש לו גם שכונה שנקרא מכבים.שכונה זו נבנתה בשטח שהיה שטח הפקר בין ישראל לירדן,ולכן לטענת הרשות הפלסטינית הוא שייך להם,וכל העיר מודיעין היא לכן התנחלות!!
   בשטח זה עובר גם חלק של כביש מס' 1 וקו הרכבת המהירה לי-ם.כמובן שגם שטח זה הם דורשים,בדיוק כמו שהם דורשים את כל שטח מדינת ישראל,שהיא כידוע שטח קדוש של האיסלאם,מפני שפעם הם כבשו אותו.מה שהם קוראים-"דאר אל חארב". רק תמימים ושוטים מוחלטים יכולים להאמין שיש סיכוי להגיע לשלום אמיתי עם הערבים בעתיד הנראה לעיין,וגם מושג ה"שלום" באיסלאם שונה לחלוטין מזה שנדמה לנו.
   אגב -שאול אריאלי עצמו טוען בעצמו שלדעתו אין סיכוי לשלום אמיתי,ולמרות זאת הוא ממשיך ללא הרף לדחוף את הדעות של "יוזמת ז'נווה",למרות שאין לה שום סיכוי.
   האמת היא בדיוק כמו שאמר כבר מזמן איש שמאל אחר-ד"ר מירון בנבנישתי-:המצב בגדה המערבית הוא כבר בלתי הפיך,ואין שום אפשרות לפנות משם את הישובים היהודים.זה לא ישנה גם אם הממשלה תחליט על "התכנסות"לגושי התישבות.מבחינת הערבים זה אותו דבר,וכמובן שגם את כל השכונות של ירושלים המורחבת-הם רואים כהתנחלויות לכל דבר,שגם אותם יש לפנות...

  5. במסגרת הסכם קבע יהיה סיוע בינלאומי לשם כך
  6. ההתנחלויות עולות לנו כל יום במצטבר הרבה יותר!!!
 51. 43
  השקר הוא בזיהוי ההתנחלות עם ישראל, כל הידידים שלנו מתנגדים לכיבוש בשטחים וישראל מציגה אותם כמתנגדי ישראל, כך עשו לאירופה, טורקיה מצריים וירדן, כך איבדנו אותם. להציג את צרפת כעוינת את ישראל זה חוצפה שקרית ומטופשת היא כמו כל האיחוד האירופי תומך נלהב בישראל אבל לא בהתנחלויות, כנ"ל משרד החוץ האמריקאי. זה שהנשיא האמריקאי לא מיישם ביד חזקה את מדיניות משרד החוץ שלו מתפרש אצלנו כתמיכה אמריקאית בהתנחלויות. ההתנחלויות מוקצות מחמת מיאוס בכל העולם למעט אצל הנוצרים האוונגליסטים שמצפים למלחמת גוג ומגוג ומשוכנעים שזה יביא אותה. הצגת העולם כאויב טובה לימין מפני שמתאימה לאוכלוסיה הפרובינציאלית, שלא עומדת בפני שינוי

  מצד שני כלפי הפלסטינים ויותר ויותר ערבים בכלל השקר איננו מתחיל בשטחים שנכבשו ב 1967 אלא באלו שנכבשו ב 1948, הבעיה היא כמובן שכל ערבי שישראל הרגה מקטין את תוחלת החיים הישראלית במזרח התיכון. הצבא כפי שהוא יחסל אותנו גם בלי להלחם.

 52. 42
  שלום

  אני מסכים 100%על מה שאמר מס״ר 20 אני פלסתיני ואני מוכן להחלפת אדמות וחזרתם של ערבי ישראל לשליתה פלסטינית אני פלסתיני ואני אסמך אם זה יקרה

  1. למוחמד ומחמוד וחמודי ואחמד וחמד החומדים את ארץ חמדת אבות כשמם כן הם בורא עולם רוצה עכשיו ביתו במקומו ואתם החמודים גזלתם בית לקב"ה ועכשיו הוא הולך לפי שיטתכם להשיב את הגזלה בכח והרבה כח !!
 53. 41
  מחוץ לגושים מתגוררים 2000 מתנחלים

  ממש שקר רק אלון מורה היא 2000 נפש. איתמר יצהר והר ברכה יחד הם כ 4000 נפש נוספים. אולי הכותב חושב שגב ההר הוא גוש התיישבות. נשמח להישאר....

 54. 40
  זהו אותו רוב פלסטיני שישראל חייבת להיפרד ממנו - להרחיקו מזרחה לירדן - ויפה שעה אחת קודם
 55. 39
  מה רע בירדן?
 56. 38
  הכתבה הזאת מציגה דברים בצורה מאוד לא ברורה. מה התכוון המשורר ? שיש רוב פלשתינאי ביו"ש ? הרי זה ידוע. הבעיה היא שהגרעין הקשה של המתנחלים חולם על "טיהור אתני" והממשלה "עומדת בצד" ותומכת בזה בשתיקתה ויש להם אנטרסים משותפים ברורים, כך שעל פי החלום שלהם, ההרכב הדמוגרפי ביו"ש יתהפך - זאת הבעיה האמיתית.
  1. מה רע בטיהור אתני? לצ'כיה, פולין ורוסיה זה עבד נהדר אחרי תבוסת הנאצים עת גרשו 13 מיליון גרמנים ממזרח אירופה...אז כולם מטומטמים ורק אתה חכם?
 57. 37
  לך אתן את הארץ הזאת. אם אתה כובש בתל אביב

  תלך מפה שאול ואל תבלבל לנו במוח!

 58. 36
  ארץ ישראל לעם ישראל
 59. 35
  הסכם שלום ?

  נו באמת !,
  במצרים בסוריה, בלבנון ועוד מעט בירדן יש מלחמת עדות (סונים שיעיים עלווים, נוצרים, קופטים וכו') הערביות נסתיימה המדינות הערביות מתפוררות - צריך להמתין לראות מה יסתדר לפני שמחליטים החלטות כאלו - מעט פרגמטיות !

  אני מאמין שיש להפרד מהם (למרות שאני "מתנחל") ואפילו בתמורה לנסיגה אבל דחילאק לא להשתגע. כולם נלחמים בכולם בקרוב תתפרץ מלחמת אחים או חילופי שלטון גם בירדן (הפלסטינים שם מהווים רוב מוחץ 8:2 ! והם רוצים את השלטון).

  כלל ראשון ברפואה: דיאגנוזה לפני פרוגנוזה.

 60. 34
  יש רק סיבה אחת שבגללה אני תומך במנתחלים (לא קשור לא"י השלמה)

  אני תומך בהם משום שהשמאל שונא אותם. כל דבר ששמאלנים שונאים אני אוהב ולהפך. העקרון הזה מוכיח את עצמו כל הזמן. כשהשמאל תומך במשהו סימן שזה קטסטרופה וכשהוא מתנגד, סימן שזה הדבר הטוב ביותר. לכן, גם אם לא ממש מזיזה לי א"י השלמה ואין לי מה לחפש ביהודה ושומרון, כל עוד המשאל מתנגח במתנחלים אני מעריץ שלהם.

  1. מה דעתך על תיקון קטן:- השמאל מתנגד להתנחלות, מבלי לשנוא אף מתנחל!. מצידי (כשמאלן חובב), פחות משנה תוואי הגבול והחלוקה באחוזים, ויותר חשוב גורל השכנים. כי שכנים תחת קיפוח ומצוקה, זה בעיה ידועה מראש, גם לצד המנצח!
  2. תגיד, באיזה שלב התפתחותי אתה בדיוק?

   לא זוכרת באיזה גיל בדיוק, אבל פעם שנאתי כל מה שאמא שלי אהבה ולהפך, כמובן שאהבתי כל מה שאבא שלי אהב, גם כן ללא הבחנה. הכל מתוך פרינציפ, שיהיה ברור, כן? לי זה עבר פחות או יותר יחד עם מציצת האצבע. מה איתך?

  3. מי שלא מחזיר את הבית הגזול של בורא עולם אז דעו לכם הוא לקחת את ביתו הגזול גם בכח לפי שיטתכם ,ועכשיו תשכחו משלום עד גמר המלחמה שלי עם הרשעים והצבועים ונראה מי ינצח ומי יצדק!!
 61. 33
  קול האמת

  תודה מר אריאלי. מאמר מעולה בפשטותו אך מציג את האמת בדיוק כפי שהיא. כל העולם, פרט לימין הישראלי ותומכיו הנוצרים המשיחיים הפשיסטים ברחבי העולם, שההתנחלויות ובעיקר המתנחלים הם שורש הרע בעולם כיום. ברור שאת ראש מועצת המתנחלים וכמובן ראש הממשלה, האמת לא מעניינת. למען האמת, הדבר היחיד שלא מעניין אותם הוא האמת. מעניינת אותם הדמגוגיה שלהם: משקרים ומאמינים בשקרים שלהם. אבל זו דרכו של הימין, כל ימין, בכל עת ובכל מקום. אם ידברו אמת הם כבר לא יהיו ימניים.

  1. אעזב עאבד שכנעת אותי שהאמת בצד של הימין. לא צריך לדבר אמת. אמת זה עבודה אפילו לא מ.ר.ץ.
  2. "שורש הרע בעולם"... קצת הגזמת, לא?
 62. 32
  אין פתרון אחר. רק סיפוח גושים ופינוי מיעוט. לא רוצים לספח פלסטינים.
  1. הלוואי וישראל תספח את אזור C. זה יזרז את העולם להטיל בויקוט על ישראל


 63. 31
  הסיכוי שמדינת ישראל תעשה את הדבר הנכון,תפרק את כלללל ההתנחלויות ותא מהגדה הוא נמוך מאוד

  אין למדינת ישראל מה לחפש בגדה המערבית.
  המתנחלים הם סרטן בגופה של מדינת ישראל. וכמו כל סרטן הוא שולח גרורות.
  במידה והטיפול בסרטן יוזנח .לא יהיה גוף שיוכל לתמוך בגידול הסרטני הזה.

  1. כמה מהגרורות הגיעו למשרדי הממשלה... המצב סופני = או שהחולה ימות, או שהסרטן ימות.
  2. כמה מהגרורות הגיעו למשרדי הממשלה... המצב סופני = או שהחולה ימות, או שהסרטן ימות.
  3. כמה מהגרורות הגיעו למשרדי הממשלה... המצב סופני = או שהחולה ימות, או שהסרטן ימות.
  4. הנסיון של 100 שנות טרור ערבי מראה שהערבים ולא המתנחלים הם הסרטן אותו יש לסלק.
  5. אתה צודק: אין למדינת ישראל מה לחפש בסיני, ברצועת עזה, בגדה המערבית, בגליל , בנגב, בחיפה ובעכו, ברמלה, בלוד ובשייח' מונס ובמיוחד עליה לפנות כליל את אל קודס. בסופו של דבר יש לזרוק את כל היאהוד לים.

   ובא לאל-קודס גואל.

  6. לבחור שלא מבין מה ההבדלים הקולוסליים בין שני הכיבושים


   כל העולם, כולל רוב הפלסטינים וכול הרש"פ, מכירים דה פקטו בגבולות 1949, היוזמה הסעודית שעליה חתומות כל מדינות ערב, כולל הרש"פ, מוכנה להכיר במ"י בגבולות 1949. לעומת זאת אף מדינה בעולם כולל ארה"ב וישראל (שלא סיפחה את הגדה), לא מכירה בכיבוש 1967.
   כל מדינות העולם מכירות, דה פקטו, בגבולות 1949 מפני שהם גבולות שהוסכמו על ידי כל הצדדים. אבל גבולות 1967 לא הוסכמו על ידי אף צד כולל ישראל! שלא סיפחה שטחים אלה!
   לערבים שסופחו בכיבוש 1948 יש זכויות אזרח מלאות. לערבים שנמצאים תחת שלטוננו מ 1967 אין זכויות אזרח אלמנטריות.
   חוות הדעת של בית הדין הבינלאומי בהאג לעניין גדר ההפרדה קבעה כבר ב-2004 שלישראל זכות להקים את הגדר בתוך גבולותיה המוכרים, אך לא בתוככי השטחים שכבשה ב-1967. בכך הכיר בית הדין הבינלאומי בריבונות ישראל על כלל השטחים שהחזיקה בהם עד מלחמת ששת הימים, ובכללם כיבושי מלחמת השחרור, כולל מערב ירושלים. יושם לב שכיבושי מלחמת השחרור הושלמו מספר חודשים לפני שנחתמה אמנת ג`נבה הרביעית, ששינתה את כללי המשחק ואסרה להלכה ולמעשה על רכישת שטח באמצעות כיבוש צבאי, בין אם הכיבוש הוא תוצאה של מתקפה ובין אם הוא תוצאה של מלחמת מגן.
   במלחמת השחרור היה לישראל צידוק מוסרי לכבוש את השטחים משום שגבולות 1947 היו כאלה שסיכנו את קיום המדינה. השטחים שנכבשו ב 1967 לא היו נחוצים לשם קיום המדינה. מ"י ישראל התקיימה במשך 19 שנים בלעדיהם.
   עוול אחד (איסור חזרת הפליטים לאחר המלחמה ב - 1949) לא מצדיק עוול נוסף (1967).
   לכן הכיבוש של 1948 לא מהווה מכשול לשלום ואילו הכיבוש של 1967 מונע את השלום.
   העוולות שאחרי 67' מאיימות על צדקת הציונות בכללותה, ואילו העוולות שלפני 67' היו עוולות של מהלכים מסוימים במימושה של הציונות.

 64. 30
  מסכים לסייפא של המאמר

  "ובעתיד שואפים להרחיקו מזרחה לירדן. זהו אותו רוב פלסטיני שישראל חייבת להיפרד ממנו, ויפה שעה אחת קודם. " - כמובן :מזרחה לנהר הירדן

  1. ואתה באמת מאמין שתוכל לדחוף בלילה 4 מיליון פלסטינים לירדן בלי שאף אחד ירגיש?
  2. בעיתוי הפוליטי הנכון - כן.

   אגב, אין 4 מליון, אלא הרבה פחות.

   בסופו של דבר, זו מלחמה של או אנחנו או הם. לא יהיה דו קיום, עם גבול, או בלי גבול. אחד מאיתנו יצטרך לפנות את הארץ. זה קשה, ולא נעים, אבל לא יהיה פתרון אחר.

  3. זה יקח יותר מלילה אחד

   ויתרחש ע"ר של תוהו ובוהו עולמי : למשל , כאשר האירופאים יבינו שהמוסלמים הולכים להם על הצוואר ( יספיקו 9/11 אחד או שניים וכמה פוגרומים באוכלוסיה הנוצרית) , ואז הם יחזרו לפרקטיקה האהובה עליהם .
   אף אחד לא יתעניין מה קורה בלבנט או בזכויות הלגיטימיות של מישהו.
   פה לא יהיה ג'נוסייד . אנחנו יהודים , לא נוצרים ובטח שלא מוסלמים .

  4. בשטחי יו"ש יש מיליון וחצי ערבים...לא 4 מיליון... ואם אנחנו משיחיסטים עם אצבע על הכפתור האדום, "העולם" יעדיף לבלוע את אובדן "פלסטין" מאשר מלחמה גרעינית עם המשיחיסטים...
 65. 29
  ישנם שלושה סוגי שקרים: שקרים, שקרים ארורים וסטטיסטיקה

  אתם לא מפרסמים אותי באופן שיטתי. למה?

 66. 28
  המתנחלים הורסים את מדינת ישראל ומובילים בבהמיותם למדינה עם מיעוט יהודי.
  1. היהודים בונים את ישראל. אם הם בהמות אז אתם זוחלים ואמיבות.

   אל תדאג אנו נכסה אתכם האשכנטוזים הסולניים.

 67. 27
  אם הם היו רוצים שלום היה אפשר לעשות שלום. אבל הם לא.

  אתה אומר שעניין ההתנחלויות פתיר.
  ומה עם הסיפור של הפליטים ״תביעת השיבה״?
  ומה עם הסיפור של הקטיושות מעזה שיחזר על עצמו גם מהשטחים? אנחנו יודעים שהשטחים יהפכו לשטח כינוס לצבא האיראני.. ומה תעשה כשהחמאס ייבחר שמה? תראה להם מה זה?
  גילוי נאות - האם לכותב יש אזרחות נוספת?

  1. אם הם לא רוצים שלום אז למה ישראל מסרבת לקבל את היוזמה הערבית כפי שהמליץ מאיר דגן?
 68. 26
  מזרח ירושלים

  הכותב מתעלם מכך שמבחינת הפלסטינים, כל תושב יהודי במזרח ירושלים גם הוא מתנחל. ולכן דבריו של ביבי על 650 אלף מתנחלים אינם תלושים מהמציאות.

  חוץ מזה אם לשפוט לפי השטח שהפלסטינים חיים ומשתמשים בו, הרי שהמאמר נותן לנו לגיטימציה לספח לא רק את גושי ההתנחלויות הצפופים אלא גם את כל צפון ים המלח (הלוואי שכך יהיה).

 69. 25
  עדיף לנו להיפרד מכזבי הסמול והכזב על "העם הבלסטיני"
 70. 24
  כשצרפת עזבה את אלגיריה פונו בכמה חודשים כמיליון צרפתים משם, כך שאין בעיה לפנות את המתנחלים מהגדה.
  1. כל שנותר לך הוא לזכות ברוב בבחירות...ונכון לסקר האחרון של הארץ-לגוש הימין יש 66 מנדטים...
  2. לאחר תבוסת הנאצים גורשו ממזרח אירופה 13 מיליון גרמנים, משליש שטחה של גרמניה שסופל לפולין ורוסיה וממקומות בהם חיו כמיעוט-כמו חבל הסודטים. אז אין גם בעיה לפנות את הערבים שממערב לירדן... העם יחליט בבחירות דמוקרטיות אם לגרש יהודים או ערבים.
  3. לך על זה ותביא עוד עשרות מיליונים שהרבובדיה גילה שהם משבט מנשה בהודו ותצרף אותם למחנה הדתי, כמו את האתיופים, ויש לך 95%, על מנת להבטיח את נצחון גוש הימין, שכעת הוא מתנדנד למדי.
  4. לכרמי. לצרפתים היתה מולדת. בעיני הפלסטינים גם תלאביב וחיפה שייכות לפלסטין . הפינוי הוא השלב הראשון לחיסול ישראל.
  5. בעיני הפלסטינים ת"א אינה חלק מפלסטין. האם קראת את יוזמת השלום הערבית שעליה המליץ מאיר דגן?
 71. 23
  אסטרטגיה מוטעית

  שאול ממשיך, כמו מספר הולך ופוחת, באסטרטגיית הפרדה. אסטרטגיה כזו לע ו ל ם לא תבטיח שלום. זו אסטרטגיה של וילה במדבר, של מאחז מערבי בלב הברברים. יש להחליפה סאסטרטיית שיתוף. היא נכונה גיאוגרפית. הערבים, בשונה מהאינדוקטרינציה שעברנו, מעוניינים בה והיא הסיכוי היחיד לשלום. חברון, שילה ובית אל חשובים מדי לישראלים (אולי לא לאליטה - בעיני עצמה - האשכנזית, ליברלית, תל אביבית. אבל כן לרוב מוחלט (אפילו אם הוא לא מבקר שם). ושפלת החוף היא מקום מוצאם של מרבית פליטי הנכבה. שיטתך נכשלת כבר21 שנה. זוז הצידה.

  1. אם שילה ובית אל היו חשובות *באמת* לכל מי שאינו אליטה בעיני עצמו, לא היו מתגוררים בהן רק 8,000 איש (בקושי). שכונה ירושלמית קטנה.
  2. עוד תגובה שכל תוחלתה היא

   הנצחת הסטטוס קוו הממאיר.

 72. 22
  לשיטתך- כבישי האפרטהייד לערבים בלבד אין כניסה ליה

  הריי הסיבה שיהודים נוסעים בחלק מוגבל מכבישי יהודה ושומרון הוא שהחוק אוסר זאת עליהם ובשלטים אדומים. לעומת זאת אין כביש האסור לנסיעת ערבים....( למעט כניסה לירושלים ולאזור המרכז)

 73. 21
  חיים, קשה לך עם העובדות של אריאלי ולכן אתה חוזר למ

  ולכן אתה חוזר למיתוסים

 74. 20
  כתבה מצויינת !!! זה ר אומר שאם בחילופי שטחים של 7-6 אחוז בלבד ניתן להגיע להסדר , מה שצריך זה שאת ועדי ערה ואת כל המשולש (פלוס מזרח ירושלים) נעביר לשליטה פלסטינית וכך החזרנו להם דונם בעד דונם לפי עיקרון של 100% במלואו , דבר שנכון גם לגבי האזרחים הישראלים בגולן , אין כל בעיה אם אזרחותם הישראלית שהרי גם לא מזיזים אותם מאדמתם והם יחיו תחת שלטון עמם שלהם , ברור שרובם לא ירצו אבל זה מה שיהיה
 75. 19
  א"י איננה סטיסטיקה ואחוזים

  שאולי, נשמה יקרה. הדיון/הוויכוח ביננו לא מתחיל בבלל ממספרים, דיווחים וכו' אל לנו לפספס את הנקודה העיקרית-אנו, עמ"י אחרי 2000 שנות גלית שבנו הביתה ואנו רוצים להקים מדינה/ממלכה ישראלית מקןרית טבעית שורשית המתאימה לייעוד האמיתי המייחד אותנו מכל אומה ולשון, לשם כך אנו צריכים את כל מרחבי ארצנו הקדושה שתהא בנויה לתלפיות שתהא לאות ולמופת בעיני כל העולם. ואחרי השלב של הקמת אותה המדינה, תתפתח אצלנו יכולת הכלה וקליטה בקרבנו זרים שירצו ויחשקו בזכות הנ נפלא לגור בארץ הקודש בשכנות עם העם המוסרי ביותר, במדינה המוסרית בעולם

  1. סבבה. אז קודם ננקה באופן מוסרי את כל שטחי ארץ ישראל - ואל תשכח את עבר הירדן המזרחי! - מכל יושביה הלא יהודים, ואז נוכל להקים את מדינתנו הקדושה והמכילה. אכן מימוש חזון הנביאים. וגר זאב עם כבש על האש.
 76. 18
  הטיעון הוא בעיקרו נכון. ניתן לפנות 98.5-97 אחוז מהשטח תוך פינוי 200-70 אלף מתנחלים. זה לא נורא בכלל, יעברו דירה. בשנת 90, במשך חודשים בלבד עלו לישראל מברית המועצות יותר אנשים מזה. את שאר האחוזים יקבלו הפלסטינים בחילופי שטחים. קצת קיבוצים יאבדו את אדמתם, גם לא נורא. אלא מה, ישראל מעדיפה התפשטות טריטוריאלית עלפני ביטחון. גם זה לא נורא, פעם קודמת חטפנו סתירה, כמה אלפים נהרגו, ואז נסוגנו לגבול המוכר.
  1. כל שנותר הוא לך ולאריאלי להשיג רוב לתוכנית שלכם בבחירות לכנסת...אבל, סקר הארץ האחרון מראה רוב לגוש הימין. נ.ב. גם בזכות אוסלו נהרגו כמעט אלפיים יהודים...מה שמוכיח שנסיגות לא תמיד מביאות שלום.
  2. 14 כנראה שכחת: את הכדור הכחול בבוקר והאדום בערב
 77. 17
  הימין יורה לעצמו ולכולנו ברגל. יבורך הכותב!
  1. הימין ירה לכולנו בראש, לא ברגל.
 78. 16
  הבנת הנקרא

  דן הקטן, אני ממליצה לך לקרוא שוב את הפיסקה אליה אתה מתייחס ולגלות שהכותב דווקא התייחס להבדלי היחס בתוך ומחוץ לגושים, ואם לא הצלחת להבין, תן לי להסביר לך בפשטות. הכותב מתכוון שאת גושי ההתישבות הגדולים יספחו לישראל, מן הסתם בהסכמי חילופי שטחים, ואת כל השאר יחזירו לפלסטינים.

  1. מה לעשות - אין (כן! אין!) לנו שטחים פנויים בגודל של שטחי גושי ההתנחלויות - פרט לשטחים מיושבים בערבים, ואולי שטחים מדבריים. הצעות כאלה נדחו ע"י הפלשתינים.
 79. 15
  אפשר גם אחרת

  הצעירים הישראלים שעוזבים את הארץ מבינים,כנראה,שאין לנו עתיד.לא בטוח שצריך לגייס את הסטטיסטיקה הנ"ל לשם כך.

 80. 14
  לא צריך סטטיסטיקה אלא עובדות: כל ההתנחלויות מעבר לקו הירוק אנן חוקיות על פי החוק הבינלאומי - ס' 49 לאמנת ז'נבה הרביעית.
  1. אם אני כאזרח חופשי, לא יכול בבחירות דמוקרטיות לשנות את "החוק הבינלאומי" אזי מבחינתי הוא חוק שרירותי שאין שום סיבה מוסרית לקיימו.
  2. גם ההתישבות הסינית בטיבט אינה חוקית על פי החוק הבינלאומי, מה שלא מפריע לאף שמאלן מצוי לרכוש אייפון, המיוצר בסין...
  3. לגבי החוקיות יש מחלוקת משפטית. לגבי האיוולת - אין.
  4. בטיבט לא קיים שלטון צבאי כמו ביו"ש..... בטיבט יש לתושבים המקומיים את אותן הזכויות שיש לאחרים. וביו"ש?......
  5. הטיבטים קיבלו אזרחות סינית. אם אתה משווה תשווה עד הסוף
  6. ממש צודק. איוולת גמורה שלא לתמוך ולחזק את אחיזתנו בכל ארצנו
  7. מסיתי השמאל במימון מדינות זרות עויינות המתחזים לי באופן שיטתי אינם יכולים להבין מדוע הציבור מתייחס אליהם כאל שקרנים, כי הם שקרנים. מי שמאמין בדעותיו אינו נזק לרמאויות, בלופים והתחזויות. השמאל מנסה לחבל בדיון הציבורי משום שהוא הובס בכל דיון. מזה מספר ימים אני מצוי הרחק מביתי ולא שלחתי תגובות ובבדיקה אקראית, אחר מיילים שקיבלתי מאנשים, התברר לי שאתר הארץ מלא בתגובות של המתחזים לי. העניין מזמן אינו סוד, הצנזורים מאפשרים את הרמאויות הללו באופן שיטתי, זו דרך הפו"צתונים, אז נא לא להתפלא כשהציבור הרחב מואס בכם ואתם פושטים יד ורגל.
 81. 13
  היהודים הם רוב מוחלט בשטחי C... אשר הסיפוח שלהם ישמוט את כל טיעוני השמאל (המוצדקים), על הפיכת ישאל למדינה דו לאומית או מדינת אפרטהייד. סיפוח כזה יהיה כמו ברמת הגולן-מקסימום שטח, מינימום ערבים...ונגד זה כל טיעוני השמאל יתבטלו-ואז מאיפה ישיגו מימון זר אריאלי וחבריו מהמועצה לשלום ולביטחון?
  1. אולי הם ישיגו מימון מאותו מקור שביבי משיג?
  2. ראית פעם מפה של שטחי C? אף אדם שראה מפה של השטח לא יכול לטעון ברצינות שאפשר לספחם. כמו לקרוא ידיעה בעיתון אות כן אות לא.
 82. 12
  לדן הממש קטו

  רוב השטח בשטחי סי נמצא בבעלות פלסטינית

  1. אין למזדייפים כבלסטינים שום בעלות חוקית על שום כלום משטחי יהודה ושומרון, כל מה שכביכול יש להם הוענק להם בניגוד לכל חוק בינלאומי ע"י המשטר ההאשמי הכובש שאין לו ולא היתה לו שום זכות חוקית לחלק את אדמות יהודה ושומרון
  2. יו"ש הייתה ברובה לפלסטינים בתכנית החלוקה
  3. כול יהודה ושומרון הייתה חלק מהמדינה הערבית על פי החלטת החלוקה. חוץ מירושלים שהייתה אמורה להיות גוף נפרד
 83. 11
  אם סוקרים את העניין התעסוקתי לעומק, י שלתת את הדעת לכך שאחוז המתנחלים המועסקים כעובדי מדינה - גבוה משמעותית ממה שמקובל בתוך תחומי מדינת ישראל...

  יש במדינת הרווחה שמעבר לקו הירוק ציבור גדול שמתפרנס ממשכורת ציבורית (להבדיל מעבודה יצרנית) בתוך הישובים עצמם או בסביבתם - המון "מלמדים" ועובדי הוראה מכל מיני סוגים, המון עובדי מנגנון, המון עובדי "מערכת הביטחון" ו"מנהל אזרחי" - ועוד כל מיני המצאות יצירתיות.
  הנקודה היא שהאחוז שלהם מכלל התושבים גבוה בהרבה מהתקנים המקובלים לעובדי ציבור בתוך תחומי מדינת ישראל, ובמידה ויוחלט להחזירם הביתה למדינת ישראל - גם הם יצטרכו למצוא עבודה אמיתית...

  1. תמציא אסמכתאות מהימנות לטענות האלה
 84. 10
  להיפרד משקר ה"הסדר" שאריאלי מציע לנו כבר 10 שנים

  אריאלי, תפסיק לדחוף לנו את השקרים שלך. לפני שאתה כותב שב ותקרא עם מי אתה כל הזמן חותר להגיע ל"הסדר" בצורה כל כך אובססיבית. הנה לך תקרא מאמר של קרליבך מ 1955 שהוא הבין אז לפני 57 שנים מה שאתה מסרב בעקשנות להבין היום. אולי זה יוציא לך קצת את החשק.
  -----------------------------------------------
  "לא עניין הגבולות הוא מקור הסכסוך בינינו לערבים, אלא הפסיכולוגיה האסלאמית. הערבים הם בני האסלאם, ואיתו, כתפישת עולם, אי אפשר לדבר. עם האסלאם לא חיים בשכנות של שלום".
  אמת פשוטה וברורה זו היא, כי בין עולם האסלאם לעולם המערב והתרבות אין אף מילה משותפת אחת, ולא היתה ולא תהיה ולא תוכל להיות כל הבנה. הכוונה בכך איננה לדת, שכל דת יכולה להיות טובה או רעה, לפי מה שיגשימו או יזניחו מאמיניה את עקרונותיה המוסריים. הכוונה להשפעת האסלאם על החיים החברתיים והסוציאליים, על תחושת העולם ועל היחסים עם שאר בני האדם. חמישים –שישים דורות בזה אחר זה חונכו באסלאם לאנוס את טבע האדם - לא להשתמש בכוח המחשבה, לא לרצות בזכויות הפרט, לא להתאוות, לא לדרוש, לא לזקוף קומה.. בעצם האסלאם מולך הרצון המעומעם, האפל, הבלתי מוסבר של אללה. מולך קפדן וקפריזי, מוסתר, חולני.. זו עיקרה של הדתיות האסלאמית - לא לשאול. אדם מקבל על עצמו אמונה זו, במה שהוא אומר: אללה איל אללה", לא במה שהוא משתכנע מרעיון, אלא במה שהוא מפקיד על עצמו עריץ. אמונה כזו מעצם טבעה אין להפיצה בדרך השכנוע השכלי או המופת המוסרי, זו עבודת הרוח והגוף-ואין להפיצה אלא בכוח האגרוף. ועל כן יש לנהל מלחמת קודש מתמדת נגד ב"בלתי מאמינים" ולהביאם אל חיק האמונה הנכונה בכוח הסייף אל-איסלאם-אללה אוהב דם.....לעולם אין הסכנה ברובה כשל עצמו, אלא באצבע הדבוקה אל ההדק ופצצה קטנה בידי מטורף אחד יכולה להשמיד עדת פילוסופים שלמה. הסכנה הטמונה בשביל המערב באסלאם גדולה לאין ערוך מזו שבקומוניזם. כי בדת הקומוניסטית מרובים הגרעינים השכלתניים מאשר בדת המוסלמית. עם הקומוניזם אפשר להידבר על יסודות קח ותן, הוא מתחשב גם בשל חומרנותו במציאות, מודד כוחות, מגבש דרישות, שוקל הצעות לפי התועלתיות.כל הנתונים הללו אינם קיימים באיסלאם. מוסלמים עוד לא הסכימו מעולם על שום דבר, יהיה אשר יהיה - אף בינם לבין עצמם...והם אינם יכולים לקיים כל דבר - לא רק בענייני ישראל; כל העולם המוסלמי האדיר יחד עוד לא היה יכול ליצור הסכם על בול דואר משותף אחד. תגובותיהם - על כל דבר - אין להם כל שייכות אל השכל הישר. הן כולן רגשניות בלתי מחושבות, רגעיות, חסרות שחר...עם הכל אתה יכול לדבר "ביזנס", אף עם השטן, אך לא עם אללה. אנחנו עשינו - ומוסיפים לעשות שטות לא תסולח, אם גם אנחנו מסייעים לעולם לצייר לפניו ערבים שאינם קיימים כלל ושהם פרי דימיון משאלותינו. ואנחנו מוסיפים חטא על פשע כשאנחנו מסלפים את התמונה ומצמצמים את הוויכוח לסכסוך גבולות בין ישראל לבין שכנותיה.
  מעל לכל- אין זה תואם את המציאות. לא עניין הגבולות הוא מקור הסכסוך, אלא הפסיכולוגיה האיסלאמית. אילו היו שכנינו אנשי מערב, אילו היו פרוטסטנטים - היינו מזמן חיים לידם בשלום כדרך הנורבגים והשבדים. או אילו היו אפילו קתולים - היו יחסינו מסתדרים כדרך שהסתדרו צרפתים ואנגלים בקנדה, ואף מדינות דרום אמריקה רבות בינן לבין עצמן. ואילו כאן אנחנו מנסים מזה חמישים שנה בכל הדרכים האפשריות להגיע לידי הסדר שהוא, ומעולם לא הופיע באופק אף כצל תקווה - משמע הדבר אינו נעוץ במעשים ובעובדות ובפחדים. הוא נעוץ אך ורק בכך שהערבים הם בני האסלאם. ואיתו, כתפישת עולם, אי אפשר להידבר. לא חשוב כלל מי, לא חשוב כלל על מה, עם איסלאם לא חיים בשכנות של שלום. ומלבד זאת - הצגת הבעיה כסכסוך בין שני צדדים דומים מציידת את הערבים בנשק של טיעון שאיננו שלהם. אם הוויכוח עמהם הוא באמת פוליטי, כי אז יש פנים לכאן ולכאן. או אז אנו מופיעים כמי שבא לארץ שהיתה כולה ערבית וכבשנו והכנסנו עצמנו כטריז בינותם, והעמסנו עליהם פליטים, ומהווים סכנה להם בצבאנו וכו' וכו' - ויכול אדם להצדיק צד זה או אחר. כלומר: בהצגה הזאת, השכלתנית והמדינית של הבעיה, היא נעשית מובנת למוחות אירופיים - לרעתנו. הערבים טוענים טענות המתקבלות אף על דעת מערבית במריבה משפטית רגילה. אך לאמיתו של דבר, מי כמונו יודע, שלא זהו מקור עמדתם העויינת. כל המושגים המדיניים והחברתיים האלה אינם מעולם המושגים שלהם. כיבוש בכוח החרב, בעיניהם שלהם, בעיני האיסלאם, איננו כלל בגדר עוולה; להפך, הוא בגדר זיכיון והוכחת בעלות ניצחת. דאגה לפליטים, לאחים מנושלים - איננה מתחום עולם מחשבתם; אללה גירש, אללה ידאג.
  מעולם עוד לא התרגש מדינאי מוסלמי על כגון זה (אלא אם כן הפורענות סיכנה את מעמדו האישי). ואילולא הכיבוש ואילולא הפליטים- היו מתנגדים לנו באותו תוקף ממש. על ידי מה שאנו מתדיינים עמהם על בסיס מושגים מערביים- אנו מלבישים פראים גלימת צדק אירופית. ובכך- במקום להזעיק את עמי העולם, אנו מרדימים אותם.
  זהו יסוד טעותנו, ולעניות דעתי; סוד בדידותנו וכישלונותינו.
  שאנחנו, אף אנחנו זועקים על הדקירה שדוקרים בבשרנו ולא - על לוע התהום הפעורה לשלום תבל. שאנחנו מבקשים תחבושת לנשיכה שנושכנו, ואיננו מזהירים: הנה מסתובב בין רגלי כולכם כלב מטורף!!
  משל למה הדבר דומה?- אילו, שעה שהיטלר עלה לשילטון, היינו אומרים שהוא אמנם במקרה אנטישמי, אבל בדרך כלל הוא מייסדה של דת נבונה ומכובדת שאין לחשוש בפניה - וידינו מושטות אליו לשלום, ועז רצוננו לסדר בינינו את החשבונות הקטנים הפרטיים, אחרי כן להתקשר איתו בברית שלום, לעזור לו בפיתוח תורתו ובהתפשטות השפעתו.....
  אנו חוטאים לא רק למאבקנו אנו, לקיומה של המדינה הזאת ולחיי בנינו ובנותינו, אנו חוטאים לעולם כולו אם אנו מעלימים את האמת הפשוטה, השוכנת בלב כולנו, לרבות דוברי הממשלה, כשהם קוראים הצהרות שלום- האמת, שהאוייב הוא רוח האיסלאם.
  הוא איננו רק האוייב שלנו מכיוון שאנו יושבים במקרה כאן. הוא אוייב לנו גם אילו ישבנו בקוטב הצפוני. כי הוא אויבו של כל אדם חופשי. הוא אויב של כל מחשבה פורייה, כל יוזמה טובת לב, כל רעיון יוצרני. הוא אוייב בנפש לכל יהודי, כל נוצרי - ולכל מוסלמי. כל אשר יינתן בידו, אם חרב של עץ אם טנק של פלדה אם כד מים-הופך בידו לאיום על רעו האדם.
  הוא לא תרם מעודו ולא יתרום כל מאומה לטובה; הוא לא הוציא אף דמות אדם אחד שהצעיד את העולם קדימה, בכל שטח שהוא; הוא החשכה, הוא הריאקציה, הוא הכלא ל-500 מיליון בני אדם מעונים; הוא המוקש הטמון לשלום תבל.
  וכל עוד לא נתאמץ ולא נצליח להנחיל לעולם החופשי את הידיעה הזאת-נהיה אנחנו תמיד הקורבנות הראשונים של אי ידיעתו.

  1. בבל"תניק (טוקיו), אז אם כך יש רק שתי אפשרויות: או שתקום על כל שטחי ישראל והגדה מדינה דו-לאומית עם 5 מיליון פלסטינים ו- 7 מיליון יהודים, או שנסלק מכאן את הפלסטינים ברכבות...... מה טוב יותר לדעתך??
  2. להזכירכם: קרליבך היה מייסדו ועורכו הראשון של "מעריב"! היו זמנים...
  3. גם קרליבך יכול היה לטעות לפני מעלה מ 60 שנה בדיוק כשם שהכותב עושה במגילת הטוקבק הראויה להירשם בספר גינס - ולו בגלל אורכה
  4. אתה פורט פה בדיוק את כל הסיבות להיפרדות,

   מכשול שהמתנחלים ממשיכים לתחזק. ומה הצעתך לנוכח כל מה שאתה כותב כאן? שניקח בעלות על 2.5 מיליון מוסלמים, נחנך אותם ונחיה איתם בשלום?

   תהיה חכם אל תהיה צודק

  5. אפשר לקבל קישור למקור המאמר המצוטט של קרליבך? ועוד מספר הערות...

   א. אפשר לקבל קישור למקור המאמר המצוטט של קרליבך?
   ב. אני יליד הגליל, חיי בגליל, מקיים קשרי ידידות ועבודה עם ערבים נוצרים ומוסלמים, ומתוך היכרות אישית מסכים בעיקרון עם ההנחות והניתוח של קרליבך את "רוח האיסלאם", אבל זה בכלל לא העניין.
   העניין הוא "רוח הישראליות" ו"רוח היהדות" כפי שהם באים לביטוי במצב המתמשך של עם ומדינה, השולטים בחייהם של בני עם אחר.
   גם אם אני מסכים עם הטרמינולוגיה ש"הערבים הם כאלה" ושה"איסלאם הוא כזה", וש"יהודה ושומרון הם בכלל לא שטח כבוש כי מעולם לא היתה שם מדינה..." - הבעייה היא שבפועל אנחנו מדינה ששולטת יום יום, שעה שעה - על שטח בו חיי עם אחר שלא רוצה בנו.
   והמצב הזה אוכל אותנו מבפנים - ערכית, מוסרית, כלכלית, חברתית.
   המצב המתמשך הזה הוא סרטן ששולח גרורות לכל חלקה טובה שהחברה הישראלית הציונית הצליחה למסד כאן בארץ.
   שירתתי שירות קרבי בצבא, ואני איש מילואים כבר כמעט 20 שנים, ואני מכיר מקרוב את המשמעות של שליטה צבאית על אוכלוסיה אזרחית חסרת זכויות.
   אני מכיר מקרוב גם את ההוויה המתנחלית - את הגאוותנות (גם כלפינו שמתגוררים בתחומי מדינת ישראל ושעוד לא זכינו לראות את ה"אור"), את התחושות המשיחיות והאדנות (שגם היא מגיעה מאיזה ציווי אלוהי שאין עליו עוררין - בדיוק כמו ה"אללה" של המוסלמים של קרליבך), ואת העיוורון שבחייהם המלאים לכאורה, כשצמודים אליהם מתגוררים חלכאים ונידכאים חסרי זכויות.
   זהו לדעתי השקר - השקר שלנו, שמוביל ויוביל אותנו לאבדון.
   אז כן מר "טוקיו", אם אין לך פיתרון יצירתי אמיתי למליון וחצי ערבים שנישלטים על ידי מדינת ישראל, כנראה שהפיתרון הוא ביציאה משם, בהתרכזות במה שיש ובהמשך המיפעל הציוני תחת גבולות מוסכמים ומקובלים.
   גם אם יש הצדק הסטורי לישיבתנו שם, ושרידי בתי כנסת ומה שתרצה - במציאות יש שם אוכלוסיה שאי אפשר להעלים אותה במחיאת כף, ושליטתנו עליה היא האסון שלנו, וככל שהמצב הזה יימשך - כך תתרוקן החברה הישראלית מערכיה היסודיים ומהמוסר שלה - ותהפוך להיות בבואה של החברה "האיסלמית" שנגדה קרליבך יצא במאמרו - כולל האלימות, חוסר היכולת לנהל ויכוחים על בסיס שכל ישר, והיתלות באיזה אמת וצדק שמימיים שכולם רק שלנו - הבט סביבך, אנחנו כבר בחצי הדרך שם.

  6. וואו. היום אף אחד לא היה מעיז לכתוב ככה.

   היום, אפילו כותב מה"ימין הקיצוני" לא היה מוציא תחת ידיו ניסוחים כה חריפים.
   לחשוב שכתב את זה אדם שנמנה על הזרם המרכזי של העיתונות דאז...
   ניכרים דברי אמת.

  7. יותר טוב זה מה שייקרה בסוף: רוב המתנחלים, שהם תושבי ערים לא אידאליסטים , ישמחו לקבל פיצוויים שמנים ולחזור לישראל, שאר המתנחלים, שגם הם יפוצו בסופו של עניין, יתקפלו במהירות אחרי שצה"ל יודיע להם שהו מפנה את השטחים תוך 96 שעות. הם יוותרו הפעם, בגלל החיפזון, על הצגות ה"גירוש" נוסח גוש קטיף ומגרון.
  8. תגובה לאזרח מחיפה, גם ב-1947 הפלשתינים היו רוב , 800 אלף לעומת 600 אלף יהודים,אז מה? היה צריך בתנאים הללו להקים מדינה או לא? ומה קרה אח"כ? הפכנו למדינה דו-לאומית? חוץ מזה, יש פתרונות נוספים (לא רק חלוקה) שישמרו על מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית. צריך רק לצאת מהקיבעון המחשבתי .
  9. מאיפה הבאת 5 מיליון פלסטינים? בשטחי יו"ש יש מיליון וחצי פלסטינים...מעזה יצאנו מזמן...ואם נספח את שטחי C-יהיו בארץ עוד 40 אלף אזרחים ערבים. נ.ב. לא ניתן לסלק את הפלסטינים ברכבות-כי אין רכבות ביו"ש...
  10. אלון, אחרי שהסכמנו על הלגיטימיות, בוא נדבר על התבונה שבאחזקת יו"ש

   הטיעונים שלך מנוסחים יפה, והבעיות שאתה מעלה אמיתיות.

   אבל המציאות שתיוותר בשטח אם נצא תהיה קשה בהרבה. לגבולות החדשים לא תהיה לגיטימיות לאורך זמן, אלא להיפך - הערבים ימשיכו לרצות את הכל, וישכנעו רבים שהם צודקים. הרי אם כבר ויתרת על לב ארצך, מה נותן לך את הזכות לגור בגליל, והרי גם שם יש רוב ערבי? ובנגב?

   ועכשיו תצטרך להתמודד לא עם "רשות", אלא עם מדינה, עם כלים דיפלומטיים וצבאיים של מדינה, ששוטמת אותך ויושבת מעל ובצמוד לריכוזי האוכלוסיה של ישראל. עבור מרכז הארץ, זה יהיה קטסטרופה. ערביי ישראל - יאבדו בחלקם הגדול את ההזדהות עם ישראל, ויזדהו עם פלשטין (תהליך שכבר החל מאז הסכמי אוסלו). הגליל והנגב - יסבלו מטרור של ערביי ישראל ומטרור מבחוץ. העולם - בז למפסידים, ובז למי שמוסר שטחים.

   אז מה הרווחת? שאתה לא "כובש" נתינים זרים? זה באמת שווה את זה? הרי בכל פרמטר אחר מצבך יהיה גרוע לאין ערוך. הבעיה היא בעיה קשה, אבל בריחה מעולם לא מהווה פיתרון.

  11. לחוזה, למה מגיע להם פיצוי? אף אחד לא הושיב אותם, להיפך, הם התיישבו על כל גבעה ומתחת כל עץ ללא היתר. העובדה שממשלת הביבים עוצמת עין ולא מכניסה אותם לקלבוש עדיין לא מצדיקה לתת להם גם פרס בנוסף לכל. צרפת, כאשר פינתה את הצרפתים מאלג'יר לא חילקה פיצויים לאף אחד. יש ללמוד מהם גם את זה.
  12. אם צה"ל יפנה את השטח תוך 96 שעות-בזמן הזה תקום מיליציה יהודית מאוישת במיטב לוחמי וקציני הצנחנים, גולני, גבעתי והשיריון שיערקו מצה"ל כדי להגן על הבית...ב-96 שעות הבאות, הפלסטינים שיסתערו על ההתנחלויות יגלו מולם צבא מאורגן שילחם בהם בלי בג"צ ובלי בצל"ם וכך תתחיל הנכבה השניה...אנשים כמוך יזעקו אז לממשלת ישראל להתערב כדי להציל את הפלסטינים, אבל אז תראה סרבנות המונית מהי...
  13. אני הייתי מעדיף לתת למתנחבלים סכומי כסף ובלבד שיעזבו לחו"ל. הם אינם רצויים בגדה וגם לא הייתי רוצה אותם כשכנים שלי.
  14. קח, תקרא עוד מאמר של קרליבך.

   זעקי ארץ אהובה:

   http://cafe.themarker.com/post/629504/

  15. קרליבך לא טעה.
  16. החוזה מדוע להתפנות ? הרי שלום לא נקבל . מקסימום אשליה לטוח קצר ואחריה טילים ופיגועים.
  17. ראה דברים כהוויתם. תודה!
  18. תגובה ל"אלון מהצפון" בג'ונגל מתנהגים לפי חוקי הג'ונגל

   עם כל הכבוד לדבריך, ההבנה ולשרות הצבאי שלך, הבנה צבאית אין לך. מבחינה צבאית המצב פשוט ביותר - או שהרגל שלנו על הצוואר שלהם, או שהרגל שלהם תהיה על הצוואר שלנו (ויעידו על כך התוצאות העגומות של הנסיגה מרצועת עזה). לא מוצא חן בעינך לחיות "חיים לא מוסריים" - אז תהגר לך לאחת המדינות השלוות בעולם. איני מעונין לסכן את חיי וחיי בני משפחתי בשביל המוסר *שלך* (המוסר שלי אומר שחיי וחיי משפחתי קודמים לרווחתם של אזרחי האויב).

 85. 9
  ההתנחלויות הן פשע מלחמה
  1. והמתנחלים הם פושעי מלחמה

   מתנחלים - עוד דוגמה לשפיות ולמתינות המפורסמת של היהדות האשכנזית

  2. מדינה פלשתינאית היא פשע נגד האנושות.
 86. 8
  ומה עם העגורים באגם החולה?
  1. בדיוק! הפלסטינאים הם סוג של חיה או ציפור כמו העגורים.
  2. צודק. הפלסטינאים בשבילהו הם כמו עגורים או חיות אחרות. אנחנו העם הנבחר!!!
 87. 7
  "ההתנחליות" תישארנה לנצח, השקר היחיד שיתפוצץ הוא שיש "עם פלשתינאי" ( העם המומצא)

  אתה ושכמותך "מנגנים" לנו את אותה מנגינה כבר מהקמת אלון מורה ה"התנחלות" הראשונה, (אז עדיין היית מציין את דרגתך הצבאית, אל"מ במילואים), לא התייחסנו אליכם ומאז הקמנו מאות ישובים פורחים עם מאות אלפי יהודים, האם אתה מאמין שתצליח להשפיע עלינו היום? כל "העובדות" שתציגו אתה ושכמותך לא יעזרו, יו"ש כולה שלנו ובעתיד הקרוב לא ישארו "פלשתינאים" (העם המומצא) בכל שטחי ארץ ישראל!!

  1. גם הישראלים, כמו הפלסטינים, הם לא עם אלא חלק מהעם היהודי המפוזר בעולם.
  2. שלא יבלבלו לכם את המוח עם עובדות?
  3. כל עם ממציא את עצמו בנקודה כלשהי

   זה לא הופך אותו לפחות אמיתי וגם לא גורם לו להיעלם פתאום. כשאתה מחפש פתרון לבעיה עדיף להתמודד עם המציאות

  4. האם אתה חושב שתוכל להשפיע על אנשי העליונות הגזעית היהודית ע"י עובדות? לך למחנה לחינוך מחדש.
  5. גם המתנחלים אם כך הם עם שמגיעה לו הגדרה עצמית...מה רע אם לצד מדינת ישראל תהיה גם מדינת יהודה?
  6. מדינה יכולה להיות לאומית או לא לאומית. מה שחשוב הוא שהאוכלוסייה המתגוררת בטריטוריה מסוימת תשלוט על עצמה ולא תישלט בכוח ע"י מדינה זרה.
  7. ג'ורדן איז פלסטיין
  8. רק ראשי הממשלה המצויינים שלמה מולה ואללי אדמסו יחזרו לגבולות 67
  9. אין בעיה. שליברמן יהיה המלך שלכם. שום קשר בין מתנחלים למדינת ישראל לא יתקיים. שיעשו איזו מדינה שהם רוצים מאיזה כסף שהם רוצים, לא מישראל. נראה אז את ליברמן עושה שלום עם עבאס, על 4. המתנחלים וליברמן כמו ביבי הליכוד ושאר הימין- כולם חכמים באמצעות חליבת משלם המיסים, שרובו לא גר בשטחים הכבושים. ביום שהקופה תיסגר, והצבא לא יהיה לרשותם, נראה אותם. את הגיבורים הגדולים. את נמושות סוחרי הנדל"ן והכוח המדומה.
  10. אין בעיה. שליברמן יהיה המלך שלכם. שום קשר בין מתנחלים למדינת ישראל לא יתקיים. שיעשו איזו מדינה שהם רוצים מאיזה כסף שהם רוצים, לא מישראל. נראה אז את ליברמן עושה שלום עם עבאס, על 4. המתנחלים וליברמן כמו ביבי הליכוד ושאר הימין- כולם חכמים באמצעות חליבת משלם המיסים, שרובו לא גר בשטחים הכבושים. ביום שהקופה תיסגר, והצבא לא יהיה לרשותם, נראה אותם. את הגיבורים הגדולים. את נמושות סוחרי הנדל"ן והכוח המדומה.
  11. בדיוק!! מבחינתנו זה פתרון אידיאלי: שתי מדינות לשני עמים = מדינת ישראל לשמאל שהקים אותה, ומדינת יו"ש לפלסטינים, ולמתנחבלים ולתומכיהם.
  12. שהיה בג"ץ אלון מורה , אריאלי היה עדיין בתיכון, רחוק מאוד מאל"מ. ולידיעתך אלון מורה איננה ההתנחלות הראשונה. אך כמו שאמרת - שלא נבלבל לך את המוח עם עובדות!
  13. ההתנחלויות תישארנה כמו שהן נשארו בפיתחת רפיח ובגוש קטיף.
  14. אלינקה, אתה, יינגעלע, תצטרך לחיות לנצח כדי שההתנחבלויות תשארנה לנצח- אחרת איך תדע אם צדקת? ותחזנה עינינו בחיסול ההתנחבלויות ברחמים. רק בשמחות....
  15. למייקל: נכון, ירדן היא המדינה של הפלסטינים. לכן חבל שישראל ניתקה את הגדה המערבית מהמזרחית ב1967, כיוון שבגדה המערבית חיו אז יותר ממיליון פלסטינים שהיו אז אזרחים של ירדן.
  16. מאיפה המצאת את השטות הזאת? היית בארץ בארבעים השנים האחרונות?
 88. 6
  לסגור התנחלויות מחוץ לחומה! זה קריטי לעתידנו.

  המתנחלים גוזלים משאבים מהפריפריה ועוסקים בשנאה במקום בשלום

  1. אי אפשר לסגור התנחליות כי הם ישובים לגיטימים.
  2. זה לא נכון לגבי כול המתנחלים. רובם הלכו לשם מלית ברירה כלכלי
 89. 5
  מובן שבשביל לעשות את מה שמציע אריאלי צריך מפלגת מרכז שתזכה בבחירות, קואליציה גדולה עם השמאל, פיוס בין חמאס ואש"פ, מימון בילאומי כבד שאינו בנמצא כיום באירופה, מוכנות בינלאומית לפרוס כוחות זרים בשטח, יציבות אזורית בה אסד אירן ושות' רוצים בשקט, וכיוב
  1. שכחת דבר נוסף קטן. צריך גם הסכמה פלסטינית לשלום. וזה כנראה לעולם לא יגיע, ולגבי הכוחות הזרים, ראינו כמה הכוחות הזרים בשטח עזרו לפני ששת הימים, לאחר יציאת צה"ל מלבנון, וכמה כוחות האו"ם עוזרים כעת בסוריה
  2. הוא גם שכח עוד משהו. הוא שכח שהוא חי בסרט.
 90. 4
  Palestinian state

  it is clear that you belieive that Arabs can live in israel among jews in a jewish state but Jews cannot and should not live in a palestinian teritory..what? is this racism.??

  1. why?

   אם המתנחלים רוצים, שיישארו שם תחת ריבונות פלסטינית. פשוט לא נראה לי שהרבה מהם רוצים.

  2. איפה אתה חי? מה הקשר בין מה שכתבת למאמר?
 91. 3
  איפה ההיגיון? הרי גם בתוך הקו הירוק הערבים יוכלו להיות רוב

  לנו אין כמעט ילדים(חוץ מלחרדים) - לערבים יש הרבה ילדים.
  לפני 20 שנה היו כ-8% ערבים בישראל בתוך הקו הירוק.
  כיום יש 20% בקו הירוק.
  ע"פ ההיגיון בעוד 50 60 שנה הם יוכלו להיות 50% או קרוב לזה - בתוך הקו הירוק.

  הפתרון הוא עידוד הגירה. תעזור להם להסתדר בארצות המערב או ארצות ערב.
  מובן שמי שהורשע בעבירה לאומית נגד ישראל צריך להיות מגורש אוטומטית.

  ה"פתרון" שלך רק ינציח ויחריף את הסכסוך. ואז שוב נגיד "אמרנו לכם".

  1. נתוניך לגבי שיעור הערבים בישראל לפני 20 שנה נשמעים מופרכים. יש לך סימוכין? ופרט לכך, שיעור הפריון בארץ כמעט זהה היום בין יהודים לערבים.
  2. אין מגמה כזאת (בניגוד ל"היגיון הבריא" שלך) . הריבוי הטבעי שלהם הולך ומשתווה לזה של היהודים
  3. 12% במקום 8%(הלמ"ס). בטווח הארוך הבעיה זהה.
  4. על פי הלמ"ס ההערכה היא שגם ב-2050 בתוך מדינת ישראל ייתקיים רוב יהודי של 77 אחוזים . הצרה היא ש-60% ממנו יהיו חרדים או חרדים לאומיים
 92. 2
  ומה עם הפלסטינאים שבתוך הקו הירוק?
  1. למה אתה דוחק בשאול אריאלי? ברור שעל ההכרח בנסיגותינו מהגליל , מהנגב וכו' הוא רוצה לכתוב רק אחרי שיסיים לגרש את היהודים מיהודה והשומרון. ( ועל גרוש היהודים מעכו יפו ואדי ערה וחיפה רק יותר מאוחר ).
  2. הם אזרחי ישראל,כמוך וכמוני....!!!
  3. צודק !!! נחזיר להם את כל 7% בועדי ערה והמשולש זה 300 אלף פלסטינים שצריכים לחיות תחת שלטון עמם שלהם
  4. אלה, יקירתי, כשצפיתי ב-40 אלף אוהדי ראאד צלאח באום אל-פחם

   לא הרגשתי שהם 'אזרחים' כמוני וכמוך, אלא עדר בבונים פרימיטיביים שרק אזכור השם 'מחמד' על ידי כופר יהודי כמוני עשוי להבעיר את המזרח התיכון... וזה רק אלה שהטריחו עצמם לבוא לעצרת "אלאקצאא בסכנה"... היתר אוהדים ברקע ואפילו פרופסורים 'חילונים' כמותך שם עשויים להתקרנף כמו אחרון הבבונים של בית"ר ירושלים אם רק תעזי לומר "פאטמה פי אל-נאר"...

  5. כאחת שמכירה אותך אני מציעה לך להימנע במשך כחודש מכתיבת תגובות מתלהמות שאינן קשורות לנושא. כך תוכל להינות מסוכות רגוע
  6. "שקר ההתנחלויות" הוא הטענה שהן לא חוקיות ושהשטחים כבושים (יוג'ין רוסטוב, מומחה למשפט בי"ל, דיקן בי"ס למשפט באוניברסיטת ייל)


   עפ"י החוק הבינלאומי יו"ש לא כבושים (יוג'ין רוסטוב, ראש בי"ס למשפט באוניברסיטת ייל, ממנסחי 242)
   בתמצית: כי השטח הוקצה לבית-הלאומי היהודי
   ושלטון ירדן עליו היה כיבוש לא חוקי ולכן ישראל אינה "כובש".
   http://maurice-ostroff.tripod.com/id45.html
   http://www.nytimes.com/1992/04/01/opinion/israeli-settlement-and-the-geneva-convention.html?pagewanted=1
   על יוג'ין רוסטוב:
   http://en.wikipedia.org/wiki/Eugene_V._Rostow
   כל הטוענים אחרת עושים זאת מסיבות
   פוליטיות שאין להם דבר עם חוק ומשפט (ורובם, כמובן, פוליטיקאים ופוליטיקאים מוסווים שונאי ישראל)

  7. פרט לכך שהם רוצים לחיות כאן בלעדינו.
 93. 1
  שקרים וסטטיסטיקה

  הכותב מותח את הנתונים הסטטיסטיים בצורות יצירתיות כדי להוכיח טענותיו. במיוחד, כשהוא מתיחס לשטח בנוי בלבד (של ישובים יהודיים) אך אינו עושה כך כשמדובר בישובים ערביים. אם נשתמש באותן שיטות סטטיסטיות מעוותות, הרי בשטח C מספר היהודים גדול אין ערוך ממספר הערבים, ולכן לפי אותה לוגיקה של הכתוב, ניתן לספח אותו עם התושבים הערבים - או לפנות משם את התושבים הערבים.

  1. אף אחד לא מדבר על סיפוח כולל של טשחי יש"ע-מספיק לספח את שטחי C...הכוללים את כל ההתנחלויות, בקעת הירדן וצפון ים המלח. בשטח C גרים 40 אלף ערבים שיקבלו אזחות ישרלאית וחסל סדר אפרטהייד או מדינה דו לאומית. כל זה כמובן לא רלוונטי אם מר"צ ירכיבו את הממשלה הבאה...
  2. להפך- זה בדיוק מה שהוא אומר

   בפסקה הראשונה הוא אומר: "חלק ממאמץ אדיר של חסידי ארץ ישראל השלמה להוכיח את הטענה, חסרת הבסיס, כי מפעל ההתנחלות הצליח לעקר את רעיון שתי המדינות מתוכן, ולכן יש להחיל את הריבונות הישראלית על הגדה. "
   בשאר הכתבה הוא מראה למה האמירה לא נכונה. סיפוח הגושים בלבד היא לא פוסל את פתרון שתי המדינות.

  3. סיפוח אזור C יקרב מאד חרם כללי על ישראל. ביבי מבין זאת ולכן הוא לא מספח את אזור C.
  4. גם סיפוח שטחי C בלבד לא פוסל את פיתרון שתי המדינות...
  5. אכן, סיבה מצוינת להצביע מר"צ
  6. ברור שסיפוח פורמלי אינו רלוונטי היום...אבל, סיפוח דה פקטו הכולל המשך הבניה היהודית ןמניעת בניה לא חוקית של ערבים בשטחי C...היא סיפוח דה פקטו. העובדה היא שלאף שמאלן אין נימוק משכנע מה רע לנו בסיפוח שטחי C! עם העולם ביבי מסתדר לא רע...הבניה נמשכת, יש קצת מחאות אבל אין חרם-וזה מה שמטריף את השמאל.
  7. סיפוח אזור C כמוהו כסיפוח חורים של מסננת בלי השטח שמסביב. ההצדקה היחידה שיכולה להיות לכך היא חמדנות (או טיפשות. או גם וגם).
  8. הכותב הציע למעשה לספח את שטחי C או לפחות את גושי ההתיישבות.
  9. לכן ביב פועל לסיפוח דה פקטו של שטח C...בלי סיפוח רשמי-וזה עובד מצוין!
  10. ספוח שטח סי לא יקרב שום חרם ממשי.חרם רגיל ישנו גם כיום. למשל אציק המרכזי לא קונה במכולת של בנצי כי בתו גרה ישוב בשטח סי.
  11. ועוד דבר אחד קטן שהכותב שוכח באופן שיטתי:

   מסירת שטחים לערבים מעולם לא הביאה לשלום אמיתי, אדרבא, היא בד"כ עודדה את אלה שמאמינים בהשמדת מדינת ישראל:

   בלבנון, בעזה, בגדה ואפילו במצרים ששם היה נשיא שבאמת סיכן את חייו ועשה צעד נועז לטובת עתיד נורמלי לאנשיו.

   במצרים לא נפסקה ההסתה נגד ישראל לדקה אחת, לא היו קשרי מסחר נורמליים, לא אושרו לייבוא מוצרים ישראלים, לא אושרו פגישות עם השגריר הישראלי ועוד ועוד, וכיום נורים טילים מסיני לישראל והצבא המצרי חזר לאזורים המפורזים.

   אין אפילו דוגמא אחת של הצלחה של האסטרטגיה של מסירת שטחים. בלי שום קשר לאידיאולוגיה (כן או לא א"י השלמה) צריך גם להיות פרגמטים (כלומר, לעשות מה שעובד). אם משהו לא עובד אז אין מה להתעקש ולהמר שוב ושוב בחיי אדם.

  12. הביעייה היא לא בשקרים השמאלניים,אלא במנהיגות "הימנית",הבוגדת בבוחריה ומממשת את מדיניות השמאל.
  13. מתנחל = שודד קרקע וקלגס מדכא עם אחר. שונא מתנחלים.
  14. אכן סיבה אמיתית להבציע מרץ. אני כבר רץ....
  15. אולי הגיעה השעה להיפרד מהכתיבה הסטריאוטיפית המוזמנת מראש על ההתנחלויות זה פשוט משעמם חאלס
  16. תרגיע

   אין שום חשש גם בבחירות הבאות מצביאי מרץ מהשמאל הקיצוני ימלאו בקושי 2 מוניות מלאות

  17. סיפוח (מלא או חלקי) של הגדה לא יהיה תקף מבחינה משפטית ולא יחזק את ישראל משום בחינה

   הבעיה בשטחי הגדה אינה מספר הערבים וודאי לא מספרם לעומת זה של המתנחלים (שבהיותם בלתי חוקיים ומשוללי כל זכות בסיסית מספרם אינו רלוואנטי לשום דבר). הבעיה היא שמדובר בשטח פלשתינאי שאין בו לישראל כל זכות שהיא. כשם שסיפוחם של מזרח ירושלים ורמת הגולן אינו רלוואנטי לשום דבר ולא ישפיע כלל על המשא ומתן ועל הסדרי הקבע, כך המצב בכל סיפוח אפשרי נוסף.

   ואפשרות פינוים של הפלשתינאים (או של הערבים אזרחי ישראל) היא בלתי רלוואנטית גם בדיון תיאורטי. הרי אם נקבל כלגיטימי את רעיון הטראנספר, נהפוך רטרואקטיבית את הורגיהם של כהנא וזאבי לרוצחים טרוריסטים.

  18. סיפוח שטחי C - ישאיר חורים פלסטינים בתוך שטח ישראלי-והחשוב מכל בקעת הירדן וצפון ים המלח ישארו בידנו-ולפלסטינים לא תהיה דרך להבריח נשק וטילים כמו בעזה.
  19. ישראל "הסתדרה לא רע" עד שפתאם קפצה עליה אינתיפאדה

   ואח"כ עוד אחת. מדהימה האטימות שלך לשפיכות הדמים, שנעה בגלים, עולים ויורדים. והמחיר הכלכלי-חברתי - יוק.

  20. לערבים יש מספיק שטחים במדינות ערביות

   מי שצופה את העתיד מבין, כי לא ייתכן שתקום מדינה פלסטינאית ליד ישראל. כי מה הם יייעשו אחרי שייהפכו לכמה מיליון? להיכן הם יילכו? לכן אם ישכילו בממשלת נתניהו, יסרבו ל 2 מדינות בשטחי ישראל, אלא להרחיק אותם עד ירדן והלאה

  21. תשובה לערן. אנו לא זקוקים לשלום אמתי. מספיק שלום כמו שיש עם מצרים שחיסל לגמרי את האבידות בנפש.
  22. מסיתי השמאל במימון מדינות זרות עויינות המתחזים לי באופן שיטתי אינם יכולים להבין מדוע הציבור מתייחס אליהם כאל שקרנים, כי הם שקרנים. מי שמאמין בדעותיו אינו נזק לרמאויות, בלופים והתחזויות. השמאל מנסה לחבל בדיון הציבורי משום שהוא הובס בכל דיון. מזה מספר ימים אני מצוי הרחק מביתי ולא שלחתי תגובות ובבדיקה אקראית, אחר מיילים שקיבלתי מאנשים, התברר לי שאתר הארץ מלא בתגובות של המתחזים לי. העניין מזמן אינו סוד, הצנזורים מאפשרים את הרמאויות הללו באופן שיטתי, זו דרך הפו"צתונים, אז נא לא להתפלא כשהציבור הרחב מואס בכם ואתם פושטים יד ורגל.
  23. יש הבדל שמיים טרץבין הגושים לשטח סי. הגושים הם 6 אחוזים ושטחי סי 60 אחוזים. קרא את המאמר שוב
  24. לדרור, אם לא את ביבי, ליברמן ושאר הימנים , את מי בדיוק אתה רוצה בשלטון, את איתמר גביר וברוך מרזל?