הון זר משתלט על השלטון

פרט מדהים מתגלה, כמעט כבדרך אגב, במהלך הקריאה בכתבתו של חיים לוינסון, שפורסמה בשבוע שעבר ב"הארץ" תחת הכותרת "רוב התורמים של נתניהו בארה"ב תרמו גם לרומני או לרפובליקאים": מתוך 46 התורמים שתרמו כסף לבנימין נתניהו בפריימריס לראשות הליכוד בינואר האחרון 37 - היו אמריקאים.

זה זמן רב מקנן החשד, כי מספר לא מבוטל מהתורמים לפוליטיקאים במערכות הבחירות - ובמיוחד בפריימריס - אינם ישראלים, אך זו הפעם הראשונה שמתברר, כי הרוב המכריע של התורמים לנתניהו בפריימריס לליכוד היו אזרחים זרים. בעוד שרק אזרחי ישראל זכאים להצביע בבחירות לכנסת - אזרחים זרים יכולים במידה רבה להכריע, באמצעות כספם, את זהותו של ראש רשימת הליכוד, ובמשתמע את זו של ראש הממשלה. זה קיים גם במפלגות אחרות, אך לראשונה נחשף מקרה שבו רוב מכריע של התורמים היו אזרחים זרים. אין בידי פירוט של היקף הסכום הכולל שנתרם על ידי אזרחי חוץ, אך ברור כי רוב הסכום שאסף נתניהו - בסך הכל כמיליון ורבע שקלים - מקורו בתרומות של אזרחים זרים. אם לדבר בסיסמאות, זה כבר לא "הון ושלטון" - זה "הון זר ושלטון".

ההליך הזה אמנם חוקי כיום, אך עדיין מדובר בהשתלטות זרה על התהליך הדמוקרטי הישראלי. מדובר כמובן ביהודים טובים, שחלקם אולי גם תורמים למטרות חברתיות ראויות בישראל, ועל כך יבואו על הברכה. אך המציאות הזאת מפקיעה את ההכרעה הדמוקרטית מידיהם של אזרחי המדינה. לא ידוע לי על מצב דומה במדינה דמוקרטית אחרת.

הכנסת היתה צריכה לחוקק חוק האוסר על מי שאינם אזרחי ישראל לתרום למועמדים בפריימריס. יש כמובן דרכים לעקוף זאת (עמותות וכיו"ב), אבל המסר חייב להיות ברור. הבעיה היא שאין סיכוי שחוק כזה יעבור בכנסת, שהרי מועמדים ממפלגות אחרות (קדימה היא דוגמה מובהקת) לוקחים גם הם תרומות מאזרחי חו"ל, אם כי בממדים פחות מדאיגים.

בהעדר סיכוי לחקיקה, ראוי שארגונים החרדים לגורל הדמוקרטיה הישראלית - למשל המכון הישראלי לדמוקרטיה - ייטלו את היוזמה לידיהם. יש לשקול ברצינות פנייה לבג"ץ שבמקרה כזה יצטרך להתמודד - כפי שלא התמודד מעולם - עם המסגרת התיאורטית של משמעות הדמוקרטיה.

אין שום ספק, כי יכולתם של אזרחי חוץ לתרום באורח כה משמעותי לפריימריס פוגעת בזכותם של אזרחי ישראל - המעוגנת בחקיקה - לבחור את נציגיהם לכנסת. אם בג"ץ באמת חרד למצבה של הדמוקרטיה הישראלית, הוא יתקשה שלא להיענות לתביעה שתגן על אחד מעקרונות היסוד של הדמקורטיה: ייצוג אזרחי המדינה. תביעה כזאת צריכה לדרוש מבג"ץ להורות ליועץ המשפטי לממשלה להנחות את המתמודדים בפריימריס שלא לקבל תרומות מאזרחי חוץ.

מיקור חוץ של התהליך הדמוקרטי עושה פלסתר את תהליך הבחירות לכנסת. קשה למנוע מאזרחי חוץ לממן עיתון התומך במפלגה או באישיות כזאת או אחרת, אך חייבים להיות כלים שיאסרו ויגבילו את יכולתם להשתלט באמצעות הונם ותרומותיהם על הכרעותיהם הריבוניות של אזרחי המדינה.

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 113
  הון זר השתלט גם על התקשורת
 2. 112
  כל עוד מדובר באנשים פרטיים והכל ידוע

  אין כאן בעיה.
  שיתרמו כמה שהם רוצים.
  כל המדינה הזו הוקמה על תרומות מאנשים פרטיים מחול, כולל ערים שלמות.

  לעומת זאת, תרומת כסף ממשלתי זר (כמו שתורמים באפריקה) היא חמורה באמת, ועל זה אתם לא דנים כאן משום מה. האם זה משום שמרכז פרס מקבל תרומות כאלה?

  תודה ושלום.

 3. 111
  לגיטימי לקבל תרומות מאזרחים זרים - אבל זו בגידה לקבל כסף מממשלות זרות

  מה לעשות שרק בדרך מקרה הימין מקבל תרומות מנדבנים והקרן החדשה מקבל תרומות של ממשלות אוייב באיחוד האירופי?

 4. 110
  ישראל כשלד בורסאי


  אין עוד מקום בעולם עם יחס כה גבוה של באנג לבאק. בעבור חופן דולרים ניתן להפוך כאן את העולם כולו. מצב זה מושך מליונרים שמתמחים בהשקעות נושאות "תשואה" גבוהה במיוחד. למה להשתעשע בקבוצה מליברפול אם אפשר בקבוצת מטורללים בכנסת. למה להחליף את המאמן אם אפשר את ראש הממשלה. והראו לי גנרל או שר שאינו ברשימת המקבלים..

 5. 109
  קיימת הזרמת כספים מסיבית ממדינות אירופאיות ומארגונים אנטי ציונים למפלגות ואירוגוני שמאל קיצוני
 6. 108
  היהדות הבינלאומית קמה לתחייה. היא בס"ה העבירה את מרכז הפעילות שלה למקום יותר נוח.

  פעם זה היה באירופה. היום זה באמריקה. מדינת ישראל היא הזרוע הצבאית של היהדות הבינלאומית. כשיהודי אמריקאי תורם לישראל זה כמו שמקומי תורם לליב"י. במקביל להרמת הראש של היהדות הבינלאומית האנטישמיות באמריקה מתבססת.

 7. 107
  ומה עם ההון הזר המגיע מארגונים באירופה, ומזין את כל תנועות השמאל שכביכול אינם פוליטיות אבל מנסות לשנות באופן חתרני את המבנה הפוליטי במדינה, וגם את המשטר במדינה. האם מזה יש להתעלם? ובעיקר מהסכנות של תפיסת השלטון באמצעות הרחוב ועזרא מבחוץ???
 8. 106
  כסף זר ממן את הקרן החדשה - הגוף הדומיננטי בכנסת!

  צביעות ! ומזה אתה לא חושש? אין תקדים בעולם הדמוקרטי, לכך שהגוף החזק ביותר שפועל באופן חתרני זו עמותה זרה, בכסף זר, הפועלת בפרלמנט לשינוי זהותה של המדינה!

 9. 105
  למה תורם ישראלי יותר טוב מתורם זר?
  1. צודק. למה בכלל צריך את המושג "ישראלי" ? כל מי שיכול שיתערב כאן, שיבחש כאן, שיצביע לכנסת כאן, שיקנה פוליטיקאים כאן. צודק. אין שום הבדל!
 10. 104
  מעניין שאף אחד לא מזכיר את התרומות העצומות של האבנגליסטים והפונדמנטליסטים הנוצרים מארה"ב למפעל ההתנחלויות וביסוס הכיבוש.....

  מאות מיליוני דולרים זרמו וזורמים משם לכל מגרון, מחלון וכיליון בשטחים (בציפייה להתנצרותינו הקרובה כמובן ע"פ חזון יוחנן), הרבה יותר ממה שקיבלו או יקבלו אי-פעם ארגוני זכויות האדם והאזרח הישראלים הנאבקים על צלמה ודמותה של הדמוקרטיה השברירית כאן. קדימה לאפוקליפסה בעזרת "השגרירות הנוצרית"!

 11. 103
  כמובן שאם היו תורמים לשמאל זה היה בסדר גמור

  הצביעות השמאלנית הרגילה. כשממשלות זרות - לא סתם יהודים מחו"ל - תורמים מאות מיליונים לארגונים קיצונים בתוך ישראל - זה דמוקרטי ולגיטימי. אבל יהודים שאכפת להם מהמדינה - זה פסול. בא לי להקיא מאנשים כמוך.

 12. 102
  לא יהיה פשוט יותר שבנימין נתינהו ישנה נתינות, יעבור לאמריקה ויצטרף למפלגה הרפובליקנית? הם יקבלו אותו באהבה רבה אל חיקם!
 13. 101
  גם האוליגרכים הרוסים משתלטים לאט לאט על המדינה.
 14. 100
  על מיליון ורבע שקל כל כך הרבה מילים?
 15. 99
  המסורת היהודית הרואה בגמילות-חסדים את אחד משלושת היסודות עליהם עומד העולם עשתה את ישראל למדינה המבקשת ומקבלת הכי הרבה תרומות בעולם.
 16. 98
  באותה הזדמנות שהמכון הישראלי לדמוקרטיה פונה לבג"צ שיבקשו מבג"צ לכפות על חברי הכנסת לבטל את הפגרה ולהגיע לעבוד לכל הדיונים וכו'. ח"כ יכול פשוט לא להגיע לכנסת וימשיך לקבל משכורת.
 17. 97
  הון זר זורם גם לשמאל

  האם זה חל גם על תרומות זרות לשמאל?

  1. הון זר זורם כל השנים לישראל, לממסד שלה, לארגונים, לעמותות, למוסדות, לאגודות ולתנועות פוליטיות ואחרות בתוכה. זו מסורת יהודית מושרשת לבקש תרומות (או נדבות). מקורה במעמד הגבוה שיש לגמילות-החסדים בצורת הקיום של היהודים לאורך הדורות.
 18. 96
  שכנעת,אבל שזה יכלול גם מימון לארגוני השמאל.
 19. 95
  לפי התמונה, בעיתון, של כותב המאמר רואים שהוא גבר במיטב שנותיו...אז כיצד זה מתיישב עם תוכן כה תמים וילדותי?

  ולעצם העניין, נכון שלפנינו בעיה קשה של מימון זרים אבל כמעט כל הזרים האלה, ברובם יהודים אמריקאים, יכולים "לעשות עליה" ולהפך לאזרחים ישראלים. הם גם יקנו דיור יקר בישראל וידחפו את מחירי הנדל"ן עוד מעלה לפני שיחזרו למקום מושב בשיקגו או בסינסינטי...האם אז אותו מימון מ"אזרחים ישראלים" יריח טוב יותר? אבל כל זה מתגמד מול העיתון "ישראל היום" שהוא בעצם מימון מוסווה של מערכת הבחירות של ראש הממשלה. תובנה זו שמעתי מהעיתונאי אמנון אברמוביץ' ואני מסכים איתו אבל למרות שהתכסיס שקוף לא יהיה אפשר לעצור מימון אסור זה כי העיתון, בו איני נוגע, הוא עיתון לכל דבר ועניין ולא ניתן לעצור אותו באמצעות התחיקה הקיימת. הוא גם פוגע בעיתונות בישראל בפרט ובדמוקרטיה בכלל...המדינה עצמה עשתה מאז ומעולם שימוש נרחב בהון הזר בתחום ההתיישבות וכך ניתן היה באמצעות הסוכנות היהודית להגביל את מפעל ההתיישבות ליהודים בלבד...ומול מציאות זו שחיה ובועטת מאז ומתמיד יוצא כותב המאמר ומציע פתרונות מגוחכים...ציון: בלתי מספיק

 20. 94
  לך תתעסק עם ההון של אולמרט, גונב דעת שכמוך.
 21. 93
  מחיר הגךלובליזציה לטוב ולרע.
 22. 92
  אבירי ספר לקוראים איך בנק האיגודים הגרמני ממן את מפלגת העבודה איך נלקחו כספי פיצויים מממשלת גרמניה והקופונים שמפרי לקחה על זה , ספר לנו איך כספי תרומות לקרן הקיימת לבונדס. שנגזרו קופונים למפאי למפלגת העבודה וגרורותיה ספר לנו על הצביעות
 23. 91
  אלה אינם יהודים טובים

  צריך לאסור עליהם להשפיע על גורלנו אין אנו זקוקים להן

 24. 90
  אזרחי חוץ רק עם כיוון פוליטי

  לגבי נתניהו -רפובליקאים.מעבר להתערבות גסה בבחירות איך תמיכתם הכספית משפיעה על התנהלותו של נבחרם במדיניות החוץ?מה הוא חייב להם?

 25. 89
  בתקווה שאזרחי ישראל לא יושפעו מ"ההון הזר". וכן:-

  שממשלות זרות לא ישקיעו סכומי כסף ויאפשרו בדרך זו לא רק השפעה על הבחירות - אלא ימסרו כספים למיעוט זה או אחר לרכוש את הארץ הקטנה הזאת, ובדרך זו להשתלט עליה. יש אומרים שהדבר הזה כבר נעשה.

 26. 88
  מדוע לא?? הרי ביביהו נוהג כאילו הוא "מושל" של מדינה בארה'ב..עד כדי כך שהוא מבין יותר מקלינטון בוש ואבמה!? טרגדיה קומית של העם בציון .
 27. 87
  אבל זאת מדינת העם היהודי !!!

  עקרונית אתה צודק. אבל אם כבר אז כבר .
  למשל יבוטל חוק השבות , תותר כניסה מבוקרת של "גויים" ויהודים כאחד. ונהיה באמת מדינת כל אזרחיה.
  במדינה יהודית גם השפעה פוליטית מהחוץ לגיטימית.
  כמו שציינו אחרים היא עובדת בכל הכיוונים.

 28. 86
  רפובליקת בננות ובזול

  לכמה ממצביעי החיכוד הדבר מפריע? ומה עם הצד השני? על מה הוא מלין? שאובמה לא מארגן תורמים אל מול אלה של נתניהו?

 29. 85
  את נתניהו בחרו אזרחי ישראל המטמטמים לדעתי. אבל לתלות את טמטומם של אזרחי ישראל בכסף זר, זו התעלמות ממציאות ההולכת המתקבעת בישראל ואני לא חושב שלכסף הזר ישנה השפעה עליה - לאומנות-דתית, כזו שפשטה כאן בימים של המרד הגדול ברומאים. בקיצור היהודים הופכים לקיצוניים ו"הכסף הזר" הזה מגיע מידייים יהודיות התומכות בקיצוניות המתפתחת.
 30. 84
  משטר שפג תוקפו

  בחירות מוצדקות היכן שאין תשתיות תקשורת. היום העם עצמו יכול להיות שותף בממשל. בחירות צריכות להישמר לפקידים.

 31. 83
  מר אבינרי הנכבד

  מי השקיע בעיתון הארץ? אולי תספר לקוראים. משפחת שוקן הגזענית חברה לגרמנים עם עבר נאצי!!!! שמממנים את הארץ בכספים נגועים באג׳נדה סמולנית אנרכיסטית ושונאת ישראל!!! בקיצור סתום את הפה!!!נראה שתפרסמו !!!

 32. 82
  מאמר מעולה על ככה-וככה אבל זה חוקי. רק שלא יהיה שינוי בחוק לפני שלאודר מציל את ערוץ 10.
 33. 81
  אכן נורא ואיום. וזה קורה דווקא כשמפלגה לאומית נמצאת בשלטון. דווקא אז משתלטים זרים על המערכת הפוליטית
 34. 80
  עמותות שמאל זה בסדר...
 35. 79
  לא צריך בג"צ בשביל שהיועמ"ש יוציא הוראה כאמור. כל מה שצריך זה יועמ"ש שעושה תפקידו נאמנה עבור אזרחי ישראלי.
  1. היועץ המשפטי אינו חמינאי-אין לו סמכות להוציא הנחיות כאלו
 36. 78
  כתבה מתאימה לעיתון הארץ ולשמאל הישראלי

  בניגוד לקוראי ה"ארץ" ורב השמאל שנגועים באינדוקרניציה של שנאת ישראל, רב אוכלוסית ישראל הולכת להצביע בקלפי והם המחליטים והמשפיעים.
  לא מפתיע ששלמה אבינרי לא מתייחס למשל ל"קרן לישראל החדשה" שבאופן יזום מגייסת כספים ממשלות וארגונים ולא מפרטיים שכל מטרתם של התורמים הללו הוא להשפיע על הכיוון של ישראל ,בדרך כלל על ידי יצירת פרובוקציות ופרסום שלילי בעולם.
  עוד הרבה מאוד שנים יעברו עד שתהיה ממשלת שמאל בישראל אם בכלל, ועד אז בטוח שעיתון הארץ כבר לא יהיה קיים.

  1. ולכן צודקת ונכונה (בהתעלם לרגע מהעובדה שזה מאמר ולא כתבה)
 37. 77
  בישראל הכל מופרט ובעלי הון הזוכים במיכרזים הם המנהלים של המדינה.

  מדינה שהפריטה את כל השרותים ללא פיקוח ובקרה וללא ידיעה מה נשאר ברשותה. האינטרסנטים או קרא להם התורמים הם הנהלים את המדינה.

 38. 76
  ביבי מכר את המדינה למיליורים הימנים האמריקאים. בשביל השלטון ימכור גם את האימה שלו ואת זכרו של יוני נתניהו הגיבור.
 39. 75
  הצעה פשוטה והגיונית שלא מלומדת ולא תתקבל כי ...

  עד לאן הגענו? חזרנו לשאלה מי הוא הציוני? וחוזרים לתשובתו של בן-גוריון
  "ציוני זה שגר בישראל". ואם לא יהודי יתמוך במפלגה ציונית, זה יהיה מקובל על הכותב המלומד? אולי הצעה הלא מלומדת תציעה דבר הגיוני יותר? כל אחד/ת שהוא אזרח ישראלי בלבד ואינו בעל אזרחות כפולה רשאי לתמוך ולהצביע בעד המפלגה המוכרת בישראל. אין סיכוי שהצעה זו תתקבל במחוזותנו לא בימין, לא בשמאל ולא במרכז

 40. 74
  תרומות מיהודים - לגיטימיות. תרומות מלא יהודים - לא לגיטימיות.

  מדינת ישראל היא מדינתם של כל יהודי העולם. ודאי שיש להם זכות להיות מעורבים ולהשפיע על הנעשה בה, כפי שנעשה מאז ומעולם, עוד הרבה מלפני ימי הברון רוטשילד. ההשפעה אינה בזכות להצביע, אבל בהחלט בזכות לתרום ממון למטרות שנראות להם, והלוואי שמעורבות יהודי העולם ושיתופם בפרוייקט הציוני תגבר גם במישורים אחרים.

  תרומות משאינם יהודים אינם לגיטימיות, והם בהחלט בגדר "התערבות זרה" שצריך לדחותה.

  מכיוון שאין הגדרה מקובלת למיהו יהודי, הפתרון הוא בפרסום שמות התורמים והסכומים, ושהציבור יחליט.

  1. מדינת ישראל היא מדינה ריבונית. לא סניף של זקני ציון
 41. 73
  אבינרי נגע בנקודה מהותית וכנראה כואבת ומפחידה אנשי ימין... ראו רבוי תגובותיהם וההתלהמות, ממ יש דברים בגו?
 42. 72
  המידע פשוט מזעזע! הכל כולל הכל נקנה בכסף ובכוח
 43. 71
  צריך לבדוק תרומות של לא

  יהודים כל מיני נוצרים שביבי חבר אילהם

 44. 70
  הון זר רב משתלט גם על האקדמיה האם הכותב ער לכך?!
 45. 69
  הון זר משתלט... על השלטון?

  הנה עוד נושא בשבילך,פרופסור שמאלן: השתלטות הון זר גרמני, קלטת? גרמני ורוסי על עיתון הארץ המקרטע, שבו אתה שופך עלינו את הארס שלך ומקבל שכר סופרים מכספי ההון הזר הזה. אתה ודומיך השמאלנים הארסיים כמו יוסי שריד, מי שהיה שר החינוק ( לא טעות, שר החינוק) במשך 8 חודשים עד שהועף מהמשרד.

 46. 68
  עוד סיבה טובה לא להצביע ביבי. מי רוצה להיות מונהג ע"י בובה של ימנים קיצוניים אמריקאים שאינם גרים פה ולא יסבלו מכל ההשלכות של בחירתו לקדנציה נוספת של נתניהו
  1. לא לשכוח גם את שרה
 47. 67
  יש לאסור בחוק תרומה של יותר מ1000$ למועמד מתורם בודד.

  יש להגביל את היקף התרומה לשיכול להעביר גורם כלשהו למועמד לכנסת ולפריימריז ,וגם את היקף התקציב בו מותר להשתמש. רק הגבלה על סכום נמוך מאוד תחזיר את היושר והיושרה לפוליטיקה הישראלית.

 48. 66
  אורי אבנרי נעזר רבות בתמיכה ובסיוע של עראפת וגורמים פלסטינים, גם כיום כתבי

  עיתון מפורסם זכו לפרוילגיות, חסינות וגם תמיכה בלינה הסעה מזון מידע. כנראה שגם סיוע ומימון

  1. את המאמר כתב שלמה א ב י נ ר י ולא אורי אבנרי
 49. 65
  האם הון זר וגורמים זרים לעיתים עוינים המשתלט על העיתונות והתקשורת חמורה פחות?
  1. עוול אחד או שחיתות אחת לא מצדיקים עוול ושחיתות אחרים.
  2. העתונות לא מחוקקת חוקים ולא מתקינה תקנות
 50. 64
  גם המכון הישראלי לדמוקרטיה חי על תרומות מחו"ל

  המשכורת של מ נהל המכון אריק כרמון היא הגבוה ביותר מבין כל העמותות

  1. יפה. אולי זו הזדמנות לעשות בדק בית כללי
  2. למכון לדמוקרטיה יש זכות הצבעה בישיבות הממשלה?
 51. 63
  מי שהלך לישון עם שרון - מתעורר עם אדלסון

  בוקר טוב פרופ' אבינרי. בחודשים האחרונים נראה שהתעוררת משנה בת עשר שנים. להזכירך, בדצמבר 2002 טענת בפומבי שאין זה הזמן לשלום, ובכך תמכת בשרון ובדחיית היוזמה הערבית. מי מימן את שרון לדעתך?
  והיום? מי מממן את "ישראל היום"? ואת "אם תרצו"?

 52. 62
  זה נכון גם לגבי אירגוני שמאל המכונים אירגונים לזכיות אדם גם שם צריך לאסור לקבל תרומות ממשלות זרות
  1. לא ברורה לי ההקבלה המוזרה בין שלטון עם הרשאות ביצוע ממלכתיות לבין אירגונים וולונטריים חסרי כל סמכויות שלטוניות
  2. לא ברורה לי ההקבלה המוזרה בין תרמות מיהודים (אשר לכל הפחות, יכולים להיות אזרחים לפי חוק השבות) לבין תרומה ממדינות זרות בעלות איטרסים זרים...אבינרי משום מה מקדש את השני אבל נלחם בראשון. פוליטיקה כבר אמרנו?
 53. 61
  אה בוקר טוב.

  פרופסור אבינרי שמלמד אותנו הלכות מדינה ומדינאים לפתע מופתע מהון זר
  שמעורב בשלטון.אדון פרפסור תתעורר,הון זר קים כבר מזמן בחינו ורק לאחרונה הגיע לשלטון.הון זר מעורב בהרבה ממוסדות חיינו ובמערכות
  הידע והאינפורמציה והשפעתו רבה ולעתים קריטית. קשה לי להאמין שהפרפסור
  הנכבד לא ידע,אבל,אני חושב שכאשר מעורבות ההון הזר לרוחו ותומך באג'נדה
  שלו,אזי הפרפסור הנכבד נכנע לחולשה של בני תמותה ומתעלם מכך,אבל כאשר ההון הזר מעורב ותומך לנושאים שאינם לרוחו אזי באה לו ההארה
  ומציג פני שפוי הנלחם נגד מרעין בישין אלה.פרפסור ! הבנו אותך.

 54. 60
  מלים כדרבנות. שנתניהו יתמודד על מועמדות לקונגרס בארה"ב. הוא אזרח ארה"ב

  כולנו מרגישים שישראל קטנה על נתניהו, שהוא נועד לגדולות, לפחות בעיני עצמו ובעיני מעריציו המושבעים, שרובם מסתבר אמריקאים. קל להם לתמוך בנתניהו, הילדים שלהם לא ישלחו להלחם,הם לא ימצאו עצמם תחת מתקפת טילים, הם אפילו לא משלמים מסים בישראל, אז מה אכפת להם לעזור לנתניהו להלחם.

  1. ספק אם ביבי אזרח אמריקני - אסור לח"כ להחזיק באזרחות זרה
 55. 59
  מאמר מצויין.

  כדאי לקרוא גם:
  http://coteret.com/2010/08/19/hudson-inst-primary-financial-backer-of-ngo-behind-campaign-to-purge-israeli-universities-of-leftists/

 56. 58
  העיקר שחוקרים את העמותות הדמוקרטיות שמקבלות כספים ממדינות זרות.....
 57. 57
  ולמה פרופ' אבינרי לא מודאג מההון של ארגונים ויחידים לכל תנועות השמאל, להתארגנויות של ערבים ?
  1. כי הם לא מחזיקים את המפתחות של המדינה. השלטון מחזיק אותם.
  2. יש הבדל בין תורמות ע"י יהודים (שהם אזרחי ישראל או יכולים להיות אוטומטית אזרחי ישראל) לבין תרומות ע"י ממשלות זרות בעלות אינטרסים זרים

   ודווקא אין הבדל של ממש בין תרומה למפלגה לבין תרומה לגוף פוליטי אחר, אלא אם אתה טוען שתנועות השמאל אינן תנועות פוליטיות ואין להם השפעה...

 58. 56
  כשלב ראשון- לחסל את הסוכנות. יהודית ואת קק״ל
  1. לסגור גם את משרד הקליטה. ולהחזיר חיוב ויזה לתיירים ממדינות ברהמ לשעבר לישראל!
  2. לסגור גם את משרד הקליטה, ולחייב ויזה לתיירים מברהמ לשעבר שמגיעים לאילת וחלקם הופך למהגרי עבודה או "עולים יהודים".
 59. 55
  הישראלים צריכים להתנער אחת ולתמיד מנתניהו, מסנימין ושרה ויתר מרכיבי החונטה שבגדו בישראל לטובת האינטרסים האישיים המגלומניים שלהם
 60. 54
  זה איננו שיא השחיתות של המושחת נתניהו. הוא משתמש בשיטות הדמוקרטיות כדי לפגוע בדמוקרטיה על ידי חבירה לשטן הדתי ותשלום שלמוני מליארדים כדי שהרבנים יפקדו על מאמניהם להצביע בעדו
  1. הבת שלו דוסית ויש לה משפחה חרדית, הוא צריך לדאוג לה, לא כך?
 61. 53
  מי ממן את המכון ל"דמוקרטיה"? כמה אנשי ימין יש שם?
 62. 52
  לא הבנתי למה עמותה כמו "שלום עכשיו" יכולה לקבל מיליונים מחו"ל, ובאמצעותם להגיש עתירות שונות לבית המשפט, ולהציב אנשי מפתח מטעמם בכל צומת מרכזית. אבל לימין הדברים אסורים? הרי הממשלה רצתה לקטוע מימון זר קודם לעמותות ולאחר מכן לחלוטין אבל אז החל להישמע הנהי והבכי של אבינרי וחבריו.
  1. האם מינוי טליה ששון לכתוב את דוח המאחזים היה תכתיב של וושינגטון?
  2. שלום עכשיו איננה גוף שלטוני. שלטון שממומן ע"י הון זר איננו לגיטימי.
  3. אבינרי לא מציע לאסור על הימין לקבל כסף פוליטי מחו"ל. הוא מציע לאסור את זה על השלטון. חוסר האבחנה הזה מעיד על כשלים מחשבתיים חמורים
  4. יש הבדל בין מימון ע"י יהודים (שלכל הפחות יכולים אוטומטית להיות אזרחים ישראלים בגלל חוק השבות) לבין מימון ע"י מדינות זרות (שבהכרח בעלות אינטרסים משלהם זרים למדינה) - השמאל בסדר עם השני ולא עם ראשון, בהיפוך מחשבתי מוזר...
  5. מה אם גוף פוליטי שלא עבר את גוש החסימה? או שהוא מרגיש יותר הפקטיבי מבחוץ?
 63. 51
  לא משנה שום דבר! ברגע שאנשים שמים "מחל" בקלפי, זו כבר בעיה. אתמול הייתי באירוע שלהם, איזו תת רמה! תבקרו פעם בכנס של המפלגה שלה אתם מצביעים.
 64. 50
  הצעת אבינרי לפנות לבג"צ הזוייה לחלוטין-מחר הבג"צ יחליט על התקציב ?

  אבינרי היה מרצה שלי במדעי המדינה באוניברסיטה וכואב לי לקרוא שטויות כאלו ממרצה כה רהוט וחכם, אני כבר מתחיל לחשוש מה השטויות שאפלוט בזקנתי......
  על פי האג'נדה שמנסים כותבי מאמרי הדעות לקדם לאחרונה בג"צ אמור להחליף את הכנסת והממשלה, תוך היוועצות במועצת חכמי "הארץ", ובא לציון גואל....

 65. 49
  המכון הישראלי לדמוקרטיה

  המכון הישראלי לדמוקרטיה מתקיים מתרומות, שבשנת 2008 הגיע גובהן ל-28 מיליון ש"ח. התורם העיקרי הוא המיליארדר היהודי-אמריקני ברנרד מרכוס, חבר מועצת המנהלים של חברת צ'ויס-פוינט הסוחרת במודיעין אזרחי. הוצאות הנהלה וכלליות היו 7.8 מיליון שקל שהם כ-28% מהמחזור. עלות שכרו של נשיא המכון, אריה כרמון, בולטת בגובהה, והגיעה באותה שנה ל-1.5 מיליון ש"ח, שהם בממוצע 125,000 ש"ח לחודש

 66. 48
  אם הרפובליקנים יעניקו לי גרין קארד אצביע בשביל הנציג שלהם בארץ.
 67. 47
  בכל פעם שציוני אומר על מישהו יהודי טוב או ציוני טוב זה אומר אוליגרך מושחת שעשה את הונו מהימורים/סחר בנשק/קניית פוליטיקאים/מועדוני חשפנות.
  1. ג'ורג' סורוס הוא יהודי טוב - הוא עשה את הונו מספקולציות בבורסה!
 68. 46
  נקודה חשובה ביותר! זוכרים את המלחמה של האבירים דנון את קרשנבאום ב"כסף הזר" מאירופה?
 69. 45
  Boker tov Avinery
 70. 44
  גם המכון הישראלי לדמוקרטיה ממומן על ידי הון זר.
  1. נו, אז מה? המכון הוא ארגון פרטי ולא שלטון של מדינה
 71. 43
  ד"ר אבינרי, אתה יכול להשמיץ את אמריקה עד מחר ומחרתיים

  אבל בלי אמריקה לא היה לנו כסף לכל הסמים, ובלי סמים שום דבר לא היה מתפקד פה ובעיקר הצבא שלנו שמתוחזק היטב מהצפרדעים שאמריקה קונה לנו ולכן בלי אמריקה אין סמים אין בטחון.
  זה שברחנו מאמריקה בגלל היחס הלא סובלני לפדופילים וזואופילים (וכל התודות לאנרכיסטים של השמאל הקיצוני כל היפי נפש עם השנאה העצמית שאו טו טו מייבאים את זה גם לארץ) זה דבר אחר, אבל עדיין אין כמו אמריקה - אמריקה היא המלכה. אזרחים ציונים גאים

 72. 42
  אם השמאל יציע כעצת אבינרי, הרי שהחוק שיחוקק ימנע גם מארגונים פוליטיים שאינם פוליטיקאים את המימון הזר. כלומר- הוא ינתק את הקרן לישראל חדשה מג'ורג' סורוס ומהאיחוד האירופי. אני בעד.
 73. 41
  המכון הישראלי לדמוקרטיה? אותה רשימה של תורמים בטח מחזיקה את הגוף ה"כה חשוב הזה"

  בעצם לא אני בטח טועה המכון הישראלי לדמוקרטיה הוא הגוף הלא מושחת האחרון בארץ

 74. 40
  כי הישראלים גם קמצנים בתרומות וגם בכיינים כשמתגלות העובדות
 75. 39
  it's easy for american jews to get israeli citizenship, so there's no solution
  1. נכון! ולעומת זאת הממשלות האירופיות המממנות את מאות ארגוני השטנה של השמאל, לא יכולות לקבל אזרחות ישראלית - וזה מביא לשמאל את החלסטרה
 76. 38
  שים לב אבינרי, אתה יכול להשמיץ את אמריקה עד מחר ומחרתיים

  אבל בלי אמריקה לא היה לנו כסף לכל הסמים, ובלי סמים שום דבר לא היה מתפקד פה ובעיקר הצבא שלנו שמתוחזק היטב מהצפרדעים שאמריקה קונה לנו ולכן בלי אמריקה אין סמים אין בטחון.
  זה שברחנו מאמריקה בגלל היחס הלא סובלני לפדופילים וזואופילים (וכל התודות לאנרכיסטים של השמאל הקיצוני כל היפי נפש עם השנאה העצמית שאו טו טו מייבאים את זה גם לארץ) זה דבר אחר, אבל עדיין אין כמו אמריקה - אמריקה היא המלכה. אזרחים ציונים גאים

 77. 37
  לא מטרידה אותך הפוליטיקה החוץ פרלמנטארית במימון מד

  מדינות וארגונים זרים שלא רק תורמים אלא קובעים אגנדה ומטרות באופן מפורש?!

 78. 36
  מרוטשילד עד גאידמק, תופעה זקנה
 79. 35
  מעניין מאוד שרוב התגובות לכתבה זו הן (כצפוי) התפרצויות זעם וגידופים מימין. מה זה אומר?

  1. שהכתבה פגעה בנקודה כואבת לאנשי הון-זר שלטון שרובם המכריע מצוי בימין. 2. שכנראה שלמרות הצנזורה הדי אינטנסיבית, "הארץ" מפרסם גם דעות שנוגדות את הקו שלו וזה יפה מאוד 3. שאפילו את בבוני הימין שופר תעמולה שמלחס לשלטון ללא תנאי כמו "ישראל היום" משעמם עד מוות והם מוכרחים להכנס לאתר פלורליסטי יותר כדי לשפוך שם את מררתם השחורה.

 80. 34
  מהכתבה נובע שמיליון ורבע שקל קנו את השלטון לנתניהו? שמעת, אחמדינג'ד?
  1. מליון ורבע שקלים ומליון ורבע טיפשים
 81. 33
  ומי ממן את המכון הישראלי לדמוקרטיה?

  מעניין. כשה"ימין" רצה להפסיק תרומות מחו"ל לעמותות שהן פוליטיות קמה זעקה. האם הקרן החדשה שמממנת את עדאללה היא לא פוליטית? הצעה מצויינת אבל אם כבר אז ללכת עד הסוף אחרת זה עוד שלב בהשתלטות השמאת על החיים הציבוריים.
  וחוץ מזה - מי ממן את הארץ אם לא משפחה עם עבר נאצי (חו"ל כבר אמרנו) ןהדפוס של אדלסון.

  גלובליזציה לא נגמר במדיח כלים זול!!

  1. המכון הישראלי לדמוקרטיה איננו מנהל את מדינת ישראל. ביבי נתניהו כן מנהל אותה . איכשהו שוב אתם לא שמים לב לפרטים
 82. 32
  קרוב היום בו נראה כתבת תחקיר, או מוטב, כתבת תחריר, ב"ישראל היום" שתוכיח באותו ובמופתים שמי שמשמתש בכספי הימורים רשאי גם להמר על עתידנו
 83. 31
  זהבה גלאון לא נבחרה על ידי אילי הון יהודים מחו״ל. בגלל זה רוב הציבור תומך בה
  1. תגדיר רוב?
  2. רוב זה שלושה מנדטים???
  3. אדוני מתקשה בענף המתמטי" תורת הסרקסם"
  4. זהבה גלאון נתמכת ע"י רוב הסמולנו פאשיסטים
 84. 30
  ההשפעה של העדר מיגוון דעות ברשות השידור, גלי צה"ל וערוצי הטלביזיה הפרטיים, על הכרעותיהם של אזרחי המדינה - חמורה יותר.

  כי בהעדר מיגוון דעות בכלי התקשורת המרכזיים אין לציבור הבוחרים היכולת לקבל החלטה מושכלת לגבי בחירת נציגיו במוסדות השלטון, ומתרוקן מתוכנו תנאי מרכזי לקיומה של דמוקרטיה = קיומה של תקשורת חופשית.

 85. 29
  צבוע מכוער! מאות ארגוני שטנה של השמאל הרדיקלי, במימון מ-מ-ש-ל-ו-ת ז-ר-ו-ת (להבדיל מאזרחים פרטיים) מנהלים את המדינה הזו באמצעות אלפי עתירות לבג"ץ ולבתי המשפח לעניינים "מינהליים", קמפיינים תקשורתיים, לובינג בכנסת, איומים ולחצים. התופעה הזו מחסלת את הדמוקרטיה, ולא כמה מאות אלפי השקלים העלובים שנתניהו קיבל מכמה עשרות תורמים, שכל אחד מהם תרם 5000 שקל.
  1. מיליוני אירגוני השמאל המגא - רדיקליים לא יכולים לנהל את ישיבות ממשלת ישראל
  2. עד מחרתיים אתה יכול להתחרע בלשון הפשיסטית שלך בארגוני השמאל. הם לפחות- מנוהלים בשקיפות מלאה. אין להם ביביטורס או מעטפות טלנסקי, או עסקים במיליונים לילדה בת 21 של ליברמן. בוא נראה את השקיפות של אלעד, של אם תרצו, של החרדים וכן הלאה. מילים אדומות במכבסה השחורה של הימין, לא עושות רושם על אף אחד. לך לחינמון של ביבי ותקיא שם
  3. הם כן, דרך עתירות ל״בגץ״, שגם שם יש הנהנים מהכספים הללו
  4. Masuda you have no clue what Fascism is realy like

   So why don't you just shut the f**k up

 86. 28
  קונה מרצון ומוכר מרצון

  עדת המסכנים שחיים בישראל , נמכרת בכלום כסף לכל מיני אינטרסים עסקיים. אז היה לנו (ולהורינו) חלום, עוד מעט יהיה לנו כלום

 87. 27
  נתניהו כבר מזמן שכח מה זה דמוקרטיה. נתניהו אף פעם לא היה ישראלי בנפשו . הוא חי אמריקה נושם אמריקה ומתערב להם בחיים הפוליטים כאמריקאי לכל דבר
 88. 26
  אזרחים זרים לא יבקשו טובות הנאה , זכירה במכרזים, א

  אוצרות טבע , אדמות מנהל וכו׳ הרי עסקים מחוץ למדינה ואוכל ישאר לרוב. לעונת זרות משהותו שקל כשרוב הונו עושה בעסקים בארץ עלול לבקש 2 בחזרה....

  1. אין לך מושג כמה שאין לך מושג.
 89. 25
  היחידה שמסרבת לתרומות מבעלי הון היא שלי יחימוביץ'
 90. 24
  גם המשכורות של אבינרי, כל ההרצאת שלו בחו"ל כל התמלוגים של ממומנים ע"י הון זר
  1. אבינרי לא יכול לצוות על צה"ל לפתוח בהרפתקאות אוויליות
  2. אבל רבין ציווה על הבאת אירגון הטרור אשף ישראל, שזו ההתאבדות האמיתי

   אבל את זה קשה לזכור, אה, שמאלני?

 91. 23
  אנו חיים כאן מתקציבי על של משלם המסים האמריקאי זה שנים רבות

  אבדנו את הריבונות מזמן, וההון הזר לפני שהשתלט על השלטון, השתלט על המשטר.

 92. 22
  מה בנוגע לעמותות ברק, האם אינן קיימות עוד?
 93. 21
  עד שלא נקים כאן מדינה עברית, חילונית ודמוקרטית הרי זאת תהיה קהילה יהודית הנשלטת ע"י גבירים יהודים, וחייה של קהילה כזאת בפלשתינה קצרים מאוד.
  1. כסף זר מממן את כל המפלגות!
 94. 20
  ומה עם אירגוני ההסתה והשנאה, אצלכם הכל כשר אפילו אולמרט. אתם המושחתים ותאבי הבצע הכי גדולים והכי מסוכנים.
 95. 19
  "הקרן החדשה לישראל" הון זר ואנשים זרים ששולטים במדינה .
  1. "המגבית היהודית המאוחדת" הון זר ואנשים זרים ששולטים במדינה
  2. "הקרן הקיימת לישראל" הון זר ואנשים זרים ששולטים במדינה
  3. אני סקרנית מאד לגבי תחום הדוקטורט שלך.
  4. אם הם שולטים במדינה אתה צריך להיות אוהד מושבע שלהם עם כל הגזענות, המיליטריזם, הקנאות הדתית לאומנית המשתוללת. הם דווקה עושים עבודה טובה לשיטתך.
  5. אם מזייפים את ד"ר ארליך סימן שיודעים שהוא משהו משהו
  6. זכותך לחשוב שאבינרי אוהד של גזענות. אבל למה אתה מכנה אותו ברמז בשם נבל?
  7. נכון שלזייף זה לא יפה (אגב, לשני הכיוונים), אבל אנחנו באמת מעוניינים לדעת, איפה ובמה מר ארליך עשה את הדוקטורט שלו
 96. 18
  ממשלה הכי מנופחת, הכי גזענית והכי מושחתת
 97. 17
  מעניין אם הכותב מוטרד כך מההון הרב הזורם לארגוני השמאל הקיצוני החוץ פרלמנטריים
  1. פעם היו אלו "רובלים"......

   ההשמצות כנגד אירגוני השמאל שזה המתכנה "ראש ממשלה" ממתחה בהם ואף הוביל במשך כהונתו האחרונה, דרך חכ"ים מהשורה השניה בליכוד, היו פה תמיד, פעם אמרו עליהם שהם מקבלים כסך מברית המועצות לשעבר.. מוזר שאף פעם לא ראיתי את כל הררי הכסף הללו..

  2. ארגוני השמאל החוץ פרלמנטרי לא יכולים לשלוח טייסים למשימות התאבדות לאומיות
  3. וואלה, גבריאל? לא ראית את הכסף? אתה חושב שכולם מטומטמים ולא יודעים שהכסף הממשלתי הזר מממן כאן אלפי בטלני שמאל, מתוכם כמה מאות עורכי דין, שעסוקים 24/7 בחבלה במדינת היהודים בשליחות מממניהם האירופים?
  4. לא מוזר כלל. לא זכית לאמונם של הסובייטים. לא קיבלת סיור "מעמיק" בברית המועצות, עם שירות דה-לוקס, כשמלווה צמוד/ה מראים לך בדיוק מה שהם רוצים שתראה, ומונעים ממך כל נסיון לסייר ולראות בעצמך? אז ממש הפסדת. יש כל מיני דרכים לחלק רובלים, יורו ודולרים, לא הכל בא במעטפות. מסע הרצאות משתלם בגרמניה או בארה"ב, למשל.
  5. יכולים ועוד איך! חמור מכך לתפוס את השלטון באמצעות הרחוב וכך נסו לעשות "במחאה", למעשה לבטל את המשטר הדמוקרטי, ולשלול את זכות הבחירה מאזרח המדינה.
 98. 16
  פוליטיקאים אל יקבלו מימון זר, אבל גם ארגונים כמו הקרן החשדה, שלום עכשיו בצלם ושאר ארגוני שמאל פוליטיים יסתמכו גם הם על מימון מקומי בלבד. אם שלדון לא יוכל לתרום לימין, אז גו'רג' סורוס לא יוכל לתרום לשמאל. הולך?
  1. כן, והכי צבוע זה שהקרן החדשה לישראל מדברת בלי סוף על המימון הזר של הפוליטיקאים הימנים!
  2. הקרן החדשה לא מחליטה על הפצצת איראן. היא לא מוסמכת לכך. היא מדברת. אין לה - וזה כמובן נשמט בטעות מזכרונכם, זה לא שאתם מעוותים בכוונה - אין לה שום סמכויות ביצוע בצה"ל או במשרדי הממשלה.
  3. אתה לא מבין את ההבדל בין פוליטיקאי לבין ארגון חוץ פרלמנטרי? יש בעיה בהצעתו של אבינרי מפני שאי אפשר למנוע תרומות מגופים זרים, אבל אולי יש מקום להגביל את הסכומים המגיעים ישירות למימון פוליטיקאים.
  4. ו"ההלואות" מחו"ל לפרס ואולמרט לא השפיעו על החלטותיהם הפוליטיות?
  5. אה, וארגון שמגיש תביעות משפטיות, תורם לפוליטקאים בדרכים ישירות ועקיפות - אינו בעל השפעה? אל תתמם בגלל שזה נראה נוח לשמאל...
 99. 15
  בישראל אין דמקורטיה! בישראל יש מיעוט-קרטיה!
 100. 14
  מאמר חשוב שפותח דרך לשאילת שאלות מהותיות על המתרחש כאן

  יישר כוח לכותב.

 101. 13
  הימנים בארץ לא יירגעו עד שתיהיה כאן אמירקה קטנהף ושאדם ברחוב ימות אף אחד לא יבוא ויעזור לו. ביבי אמריקטי רפובליקאי אכזר שרק כסף ועסקים מעניינים אותו לא בני אדם, שיחזור לאמריקה הוא בכלל לא ישראלי.
 102. 12
  אולי "אם תרצו" יחקרו את זה. שמעתי שהם נגד מימון זר. אבל אולי הם לא נגד מימון זר כשמדובר בימין? לך תדע...
  1. אם אתה לא מבין את ההבדל שבין תורמים פרטיים לבין מימון ע"י ממשלות זרות ובחישה של ריבון זר בענייניה הפנימיים של המדינה, המכוונת לשנות את מדיניות ממשלת ישראל לפי הרצוי לממשלות הזרות המממנות - מקומך אינו בנהריים אלא בבית החולים אברבנל
 103. 11
  לא רק ראשות הליכוד מוכרעת עי תורמים זרים ,גם הדף לבוחר שמחולק חינם מדי יום מנוהל ללא כל מודל כלככלי

  מכספו המפלצתי של שלדון ומפיל בדרך את העיתונות החופשית בארץ.

 104. 10
  אני יודע דבר אחד בוודאות - תרומות גלויות מתועדות ושקופות הן תמיד עדיפות על הזרמה חשאית ובלתי נלאית של הון עתק ע"י גורמי חוץ פרטיים ויותר גרוע מדינתיים, בעיקר מאירופה וגם ארה"ב כדי לממן אינספור גופים שמאלניים חתרניים שפועלים נגד המדינה ואופייה
  1. מעטפות עם דולרים הן תרומות גלויות או הזרמה חשאית ובלתי נלאית?
 105. 9
  ההון והדמוקרטיה הפרוצדורלית .

  פרופ' אבינרי היקר,

  אכן יווצר תקדים באם ינסה בג"ץ להתמודד עם סוגיית חוקיות מעורבתו של ההון הזר בבחירות בישראל.

  הגלובליזציה שהביאה בכנפיה מעבר להיפר קפיטליזם, גם תודעה אקולוגית ופוליטית מחודדת יותר, מעמידה למבחן מצבים שעד כה היו בבחינת "כשר אבל מסריח". ולכן מן הראוי להתייחס לסוגיית נגישותם ויכולתם של אזרחי ישראל המופרטת להסתייע במערכת המשפט הישראלית בחיי היום יום שלהם.

  שהרי לאזרח רגיל, ללא מעמד כלכלי וחברתי איתן ומעבר לכך, אין כמעט שום סיכוי להיוושע ממערכת זו, ראה מקרהו הטרגי האיום והנורא של משה סילמן זכרונו לברכה.

  מה תועיל פוליטיקה גבוהה של חוק משפט וצדק דמוקרטי שתתנהל ע"י העשירים, הרי בין אם במודע ובין שלא במודע, סוגיות אלו יתנקזו אל האינטרסים של בעלי ההון והשררה.

  לציבור הרחב שאינו חלק מהאוליגרכיות והאליטות הללו,יהווה הדיון הנ"ל עוד איזכור לצביעות ולאוזלת יד שלטונית, שאינה שונה מהדיון והטיפול השערורייתי ב"רווחים הכלואים".

  המוני האזרחים הפשוטים שמהם ניזון השלטון ממשיכים לשלם בגדול עבור "דמוקרטיה" שהפכה לגביהם פרוצדורלית בלבד.

  הון זר, או הון מקומי, הזורם אלי אותה דמוקרטיה פרוצדורלית, בגלוי או בסתר, הדיון הבג"צי בו ובחוקיותו,כולל התקנות והחוקים החדשים שאולי ינבעו מכך, כול אלו יואילו לאזרח הפשוט כמו שהואילה לו שאלת חוקיותם של"הרווחים הכלואים", על מכלול הדיונים,החוקים והתקנות שייצרו אותם.

  הדיון בסוגיית ההון הזר והבחירות בישראל יעורר ודאי ליבוי יצרים ושיסוי דמגוגי של סקטורים שהינם בבחינת "קהל שבוי", אלו באלו.

  אך ברור יהיה יחסו של האזרח הפשט והרגיל, זה שאינו בבחינת "קהל סקטוריאלי שבוי" הניתן למניפולציות שלטוניות, שהרי למעט אותו "ציבור שבוי" יהיה יחסו של האזרח הפשוט והרגיל לדיון בסוגיות ההון הזר הזורם לבחירות בישראל , דומה ליחסו לסוגיית "הרווחים הכלואים".
  יחס שהוא תערובת של : בוז,ניכור,אדישות וחוסר אונים.

  ובבניין הארץ נתנחם.

 106. 8
  מר אבינרי מציע לחרבש את כל המערכת הדמוקרטית ולהעביר אותה לבתי משפט-

  לאירגונים אזרחיים (ממומנים ע"י עופות השמים) ולצדיקים מזדמנים. לא נראה לי שיש תום לב מאחורי ההצעות שלו.

 107. 7
  חקיקה כזו תהיה בעיקר סימלית

  המטרה אכן ראויה אך חקיקה עשויה לשנות מעט מאוד. כל יהודי הגולה, כידוע, יוכלו להירשם כאזרחים על פי חוק השבות.

 108. 6
  המכון הישראלי לדמוקרטיה הוקם וממומן על ידי בעל הון זר

  מר אבינרי התאמץ בבקשה ומצא גוף אחר בישראל שחרד לדמוקרטיה. המכון הישראלי לדמוקרטיה הוקם וממומן על ידי בעל הון זר אמיריקאי. בדיוק מאותו סוג שתומך בנתניהו. עם כסף זה פעל המכון וחדר לכנסת באמצעות עוזרי ח״כים ששולמו על ידי המכון. תשאל את אברהם בורג. אגב, עד כמה מהמכון האקדמי שלך ופעילותך שלך באוניברסיטה ממומן על ידי אירופאים ואמריקאים?

  1. המכון הישראלי לדמוקרטיה לא מחליט על הפצצת איראן. הוא בסך הכל (לאסונכם אמנם) מנסה לקדם את הדמוקרטיה
  2. והמכון הזה מנהל את ישיבות הבור בקריה או שהוא שותף בהחלטות התעשיות הביטחוניות ?
  3. והמכון הזה מנהל את הישיבות בבור בקריה או שהוא שותף בהחלטות מועצות המנהלים של התעשיות הביטחוניות?
  4. למעשה רוב הצעות החוק מתחילות במכונים ו"מאומצות" על ידי חברי כנסת...
 109. 5
  צודק. וצריך לאסור גם על מימון חוץ לארגוני זכויות אדם ובא לציון גואל.
  1. ארגונים הם לא פוליטיקאים. יש לך בעיית הבנה קשה בהגדרות.
  2. למה בעיית הבנה? אם מדובר בהשפעה של הון זר הרי שקניית ארגונים ועיתונים

   בעלי השפעה חמורה לא פחות מקניית פוליטיקאים.

  3. אז התרומות מחו"ל, ילכו לארגון - "הקרן החדשה לארץ ישראל השלמה"...אשר תתרום לפוליטיקאים שיגשימו את מטרותיה של הקרן... הולך?
  4. אין לו שום בעיות הבנה. ארגונים משפיעים על הפוליטיקה בישראל לא פחות מפוליטיקאים. יש לאסור על מימון חיצוני על כל פעילות פוליטית.
  5. מיכלי מותק, הארגונים שלכם הם פוליטיים באבו אבוה, והם משרתים בזויים ועבדים נרצעים של הממשלות הזרות המממנות אותם במאות מיליוני דולרים
  6. כל אחד וכל דבר משפיע על הפוליטיקה. גם אני. אני מצביע בבחירות וכותב טוקבקים. אז אסור לדוד שלי מאמריקה לעזור לי כספית? מדובר פה על מימון השלטון וזה לא דומה לשום מימון אחר.
  7. כמובן גם אלה שממנים התנחלויות
  8. אדון AA היקר. פוליטיקאים אינם מ ש פ י ע י ם. פוליטיקאים מ ב צ ע י ם. ארגונים או שהם משפיעים או שלא . פוליטקאים מבצעים או שמבצעים. קאפיש?
  9. מאות מיליוני דולרים! ה-ל-ו-א-י

   מהפה שלך לאלוהים, חביבי

  10. לעומת אירגוני הימין שהם כמובן לא פוליטיים והם לא עבדים בזויים ונרצעים של א'גנדה שמקורה בגורמי חוץ. ראה למשל כמה גורמי חוץ תורמים לארגונים שיש להם השפעה רבה מאוד על הפוליטיקה הישראלית ועל עיצוב המציאות כאן, ואני לא רוצה לציין שמות.
  11. ההבדל הוא פשוט

   מימון ע"י ממשלות ידידותיות או ע"י ארגונים רב-לאומיים (כמו האיחוד האירופי) הוא לגיטימי. מימון ע"י גבירים מפוקפקים, יהיו חב"דניקים, אוואנגליסטים או ניאו-נאצים (כמו ההוא שמימן את "אם תרצחו" עד שגילה שהם קיצונים מדי עבורו) אינו לגיטימי. זאת.

  12. הבעיה היא שאתה חושב שזכויות אדם הן עסק פוליטי. דאגה לדמוקרטיה ולזכויות אדם באשר הוא אדם זאת מטרה כלל אנושית ואני מקווה שגם כלל ישראלית.....

   גם ז'בוטינסקי וגם הרצל דיברו במפורש על שוויון לכולם. גם בגין היה הומני (דאג למשל לפליטים הוויאטנמים, ותקרא מה הוא אמר על כך). זה הופך אותם לשמאלנים? זכויות אדם לכל אדם באשר הוא אדם - הכוונה היא לכולם, לא רק ליהודים. בחירות לכנסת - זאת כבר פוליטיקה.

  13. אבל פעולה לחיסול ישראל במסווה של דאגה לזכויות אדם היא בהחלט מטרה פוליטית לא ראויה ולא מקובלת
 110. 4
  זאת גם הזדמנות - יחימוביץ לראשות הממשלה

  הכח המושיע. ממש!!

  1. עם לשון מתגלגלת לא בונים מדינה.
  2. ללשון מתגלגלת

   למיללשונאים אתה מתכוון? לביבי או לשלי?

  3. הטיפשה בקושי יודעת כמה זה 1+1....

   יד ימינו של עיני ....

 111. 3
  מאמר מצויין. אבנרי נזהר מלהזכיר שמות מפורשי מחשש לדיבה. אבל אין סיבה שהטוקבקיסטים לא יעזו זאת עבורו. בשביל זה הרי אנחנו כאטן. אז בקצרה, המאמר הזה מספק את ההסבר המשכנע ביותר לקמפיין "להפציץ את איראן" שמנהל נתניהו בחודשים האחרון מדובר בחלק אינטגרלי ממערכת הבחירות לנשיאות המתקיימת בארה"ב וב"תשלום חוב" של נתניהו לבעלי הון בחו"ל שתומכים בו וברומני כספית ובראשם כמובן קלדון אדלסון ורון לאודר הבעיה המרכזית היא שתשלום החוב הזה גובה מישראל תשלום יקר: הסכסוך עם ממשל אוברמה (והסכנה הפוטנציאלית עם אובאמה יבחר שנית), הברברת הבלתי נלאית על פעולה באיראן שיכולה לפעול כבומרנג (להצית מלחמה אזורית בלי שישראל התכוונה בכלל לפעול באיראן לבדה וכו'), וכמובן אובדן לגיטימציה עולמית (שכן רוב מדינות העולם סולדות מאמריקה רפובליקנית).
  1. נתניהו עוסק באיום האיראני באינטנסיביות רבה במשך שנים ארוכות - הרבה לפני שרומני הפך למועמד וגם הרבה לפני שאובמה הפך לנשיא. שוב שכחת לקחת את הכדורים.
  2. ממש לא באינטנסיביות של היום
  3. נתניהו רוכב כבר שנים על הגל הפרנואי התואם יפה את הגישה הרפובליקאית בארה"ב. הוא מצא לו קבוצה של תורמים אמריקאים שנוטים אף הם ימינה ותורמים גם להשחתת המערכת הפוליטית הפנימית בישראל. פעם נוספת - יישר כוח שלמה אבינרי.
  4. מאמר מצויין ותגובה מצויינת לא פחות.
  5. אולי מספיק עם הבדיחה של הלקחת כדורים???
 112. 2
  מה עם בעלות זרה על עיתונים מקומיים בעלי השפעה ניכרת על השיח בציבורי (רמז: אינני מתכוון דווקא לישראל היום)? מה עם מימון זר לגופים בלתי ממשלתיים שפועלים בזירה הציבורית תוך מאמץ להכריע בשאלות קיומיות, כמו למשל פתיחת שערי הארץ בפני גלי הגירה לא-יהודית? דווקא לפריימריז בליכוד נתפשת? מי בדיוק היה זוכה שם במקום נתניהו אם היה איסור למימון הזר?
  1. ירון, אל תצפה לתשובה לשאלתך "הפרובוקטיבית"!

   הנה הציטוט מהכתבה שהשמאל "מאשר רק מה שמתאים". ציטוט, "מדובר כמובן ביהודים טובים, שחלקם אולי גם תורמים למטרות חברתיות ראויות בישראל, ועל כך יבואו על הברכה." אנחנו מכירים את השמאלנים ולכן כל "הדאגות לדמוקרטיה" שלהם לא מעניינות את רובנו!

  2. אבל מאידך לא מצאת אתר אחר לקרוא ולהתעלק עליו פרט לאתר השמאלני הזה

   למה שלא תקרא את "ישראל היום" ותשלח לשם תגובות אוהדות שכולן יפורסמו 20 פעם ביום, במקום התגובות הנגטיביות שלך באתר הזה שרובן כנראה מצונזרות? כך תעלה את מפלס האושר בשני האתרים.

  3. אתה טועה, אבל את החוק הזה כבר העבירו. עכשיו צריך לאסור על הפוליטיקאים לקבל מימון זר.
  4. ולמה אתה לא מתכוון לישראל היום שיש לו תפוצה, ולכן השפעה, גדולה פי 10 לפחות מזו שיש למי שאתה כן מתכוון אליו?
  5. לא חשוב מי היה זוכה,

   העיקר הוא שלא יהיה ראש ממשלה

  6. הכותב המכובד "שכח" כמובן להזכיר את תרומת מאות אלפי הדולרים מתושבי חו"ל שקיבל הנשיא פרס בהיותו פוליטיקאי פעיל יותר עבור הבחירות המוקדמות במפלגת העבודה,תוך ניצול "לקונה" משפטית מפוקפקת בעליל ותוך תמיכה באינטרסים הכלכליים של ה"תורם" סבן בבזק באמצעות הפודל של פרס,שרת התקשורת דאז דליה איציק.זכרון סלקטיבי הוא נורמה גם אצל אנשים שבד"כ הם הגונים כמו אבינרי.לא הפעם.
  7. אי אפשר להגיב לכתבות באתר ישראל היום
  8. יש מקום לתגובות,ומביעי הדעה כותבים קבוע, מחציתם נהשמאל הקיצוני, יוסי ביילין, זהבה גלאון יהושוע סובול, עוזי ברעם, ובהארץ ה"דמוקרטי" מי מהימין קבוע? אין
 113. 1
  מדינה מושחתת עד היסוד.
  1. בוקר טוב אבנירי, איכן הייתה עד היום?? יהודים אמריקאים (ועוד כל מיני חולראות אחרות) מנהלים את ישראל מארה"ב כבר שנים. אם אתה כזה עז עיוורת אולי כדאי להסב את תשומת ליבך לכך שישראל גם נתפסת בעולם כמדינת כיבוש ואפרטהייד, כמדינה מופרעת ומסוכנת, כמפרת חוק וביריונית, כמנפילוטיבית ותככנית, וכמי שהולכת מדחי אל דחי. תמשיך לספר לנו, מר אבינרי, שהפלסטינים אשמים.
  2. הפלסטינים אשמים בכל דבר. רק כאשר השמאל ישלוט לא יהיה אפרטהייד.

   כשהשמאל בעזרת הקרן החדשה לישראל הממונת על ידי אירופאים שהם למעשה ישראלים לא נלך מדחי אל דחי. לא נהיה חולראות. והמגיב יהיה עיזה עיוורת.

  3. רק את ישראל?

   קרא את הפאשקווילים של זקני ציון ותראה שאת כל העולם ואשתו הם מנהלים

  4. אין צורך לאסור תרומות - צריך רק שקיפות. ידווח כל מועמד מי התרומים וכמה תרמו אם בארץ ואם בחו"ל
  5. ועדיין, השם גורג סורוס לא יוזכר גם לא פעם אחת. גם לא בדיון שכולו גורג סורוס, בעצם. אז בישראל כולם מכירים את אידלסון, אבל את סורוס ? מתק שפתיים ופוליטיקלי קורקט יצליחו להסוות. הגיע הזמן לשינוי ועל זה נראה לי שהרבה מסכימים.
  6. יש כזה דבר פלשתינים?

   או שמדובר במהגרי עבודה סוני מהחמולות באזור?

  7. הסכנה האמתית היא הפוליטיקלקורט, החד שתותקף ע"י השמאל משתק את אנשי האקדמיה הדואגים לפרנסתם, לא רק סורוס, ואפה המליארדים שזורמים לארגוני זכויות אדם כביכול?
  8. לא הבנתי. היא רק נתפסת כזאת? היא לא כזאת?