מה המשטרה רוצה מאיתנו?

משהו קורה בהר הבית. משהו טוב ומרגש. משהו מלמטה, שלא קשור לבחירות או לקמפיין. משהו שלא צריך מימון או הסבר. יהודים עולים לרגל, להר הבית. למרות הקשיים והפחד, למרות האיסורים ההלכתיים והסטיגמה, למרות ה"נפיצות" והתקשורת, יהודים עולים. באלפיהם. כבר אי אפשר להתייחס לתופעה כאל מיעוט או כאל קומץ מטורפים. הם באים מכל הארץ, מכל שכבות העם.

בחול המועד סוכות החליטה משטרת ישראל לצנן את פעמי הגאולה הללו בשרירות לב. בעוד גשר המוגרבים המוביל יהודים להר פקוק במאות העולים לרגל, על ילדיהם ולבם הרוגש, המשטרה החליטה, על דעת עצמה בלבד, לסגור את ההר ליהודים מחשש להפרת הסדר הציבורי.

כמובן שהסדר הוא קדוש והציבור הוא הערבים שבהר, לעולם לא ההיפך. יתרה מזאת: 15 יהודים נעצרו, עוכבו לשעות רבות ללא מתן סיבה, ושוחררו. מדוע לא הובאו למשפט? כי האנשים האלה לא עברו על שום חוק. המשטרה השתמשה בכוח שיש בידה לסגור ולפתוח את ההר באופן שרירותי, לצלם את היהודים הבאים בשעריו ולעצור את מי שבא לה, פשוט כי היא יכולה, כי היא רוצה להפחיד ולהרתיע. בית מקדש? פעמי משיח? זאת הפרה בוטה של הסדר הציבורי.

את אלו שנעצרו בהר החתימה המשטרה על מסמך שהיא אינה מוכנה לפרסם, ואף לא הסכימה לתת עותק לאלה שחתמו עליו, למרות בקשותיהם. מדוע? כי הוא מנוגד לחוק. במסמך מפורטים נהלים שהמשטרה המציאה על דעת עצמה, שאינם מבוססים על חוק או תקדים משפטי, ועניינם: "התנהגות ראויה של יהודים בהר הבית".

מה תיחשב, לדעת משטרת ישראל, התנהגות ראויה של יהודי שעולה למקום המקדש? ובכן, אסור לו להתפלל, אפילו לא ביחידות. אסור לו לקרוא תהלים, אסור למלמל ולא להשתטח. והדובדבן שעל הקצפת הוא חתימה שנדרשה מן העצורים על התחייבות "להימנע מכאן ולהבא מפרסומים שונים שיש בהם כדי להטעות את הציבור בנושאים הנוגעים לביקורי יהודים בהר הבית".

המשטרה, בפרשנותה המורחבת למושג "לשמור על הסדר הציבורי", פוגעת בחוק יסוד: כבוד האדם וחירותו, הכולל גם את חופש הפולחן. היא יודעת כמונו, שעל מנת לסתור חוק יסוד יש לחוקק חוק אחר, השומר על מידתיות ותכלית ראויה, כמצוין בפסקת ההגבלה לחוקי היסוד העוסקים בזכויות האדם. נושא המידתיות והתכלית אולי נתון לוויכוח, אבל דבר אחד ברור: לא חוקק חוק אחר המגביל את חוק היסוד.

למשטרה יש פרשנות מפליגה למושג "שמירה על הסדר הציבורי", אך היא פוגעת בחופש הפולחן.

כשהמשטרה ניסתה לאסור על קיום מצעד הגאווה בירושלים מחשש לפגיעה בסדר הציבורי (הקדוש), שלח אותה בית המשפט לכל הרוחות. שמירה על הסדר הציבורי זה התפקיד של המשטרה. אם היא לא יכולה להתמודד עם זה - שתלך הביתה. בסופו של דבר צומצם המצעד, גויסו עוד שוטרים, והגאים צעדו. המשטרה לא יכולה להסתתר מאחורי התירוץ הזה. לא אז ולא עכשיו.

שופטת בית משפט השלום בירושלים, מלכה אביב, פסקה לפני שבועיים כי יש מקום לאפשר ליהודים להתפלל בהר הבית, וכי העובדה שדעתם של המוסלמים אינה נוחה מכך, "איננה יכולה כשלעצמה למנוע מיהודי לממש את ציווי הדת ולהתפלל בהר הבית". את כדור ההחלטה היא גילגלה לממשלה, שאמורה לקבוע אם תותר תפילת יהודים בהר אם לאו, אבל עצם הקביעה ממשיכה את הרוח החדשה המפעמת כאן. ותחזינה עינינו בשובך לציון ברחמים. אמן.

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 60
  לחברים המשיחיים של קרני שמורות כל הזכויות כל עוד הם לא מערערים על הבלעדיות של הממשלה לחרחר מלחמה. היטב ידוע להם שהקריאה "להגן על אל אקצה" היא הכח המלכד ביותר בעולם הערבי, אז אם חשוב לה שהערבים יתאחדו כנגדנו אני מאחל לה ולעוטי השמלות ואבני החושן שיכשלו בכל מעשיהם.
 2. 59
  מצחיק שפעם אחת קורא שהמשטרה מגינה על ערבים(לא מחבלים, סתם אנשים אם תרצו) מול פגיעה פוטנציאלית מיהודים וזה מקים קול מחאה

  בואו נודא בזה שיחסינו עם הערבים מבוססת על שנאת חינם הדדית, זו שנאת חינם פשוט מאוד כי כל שנאה היא שנאת חינם, באמת לא משנה מי התחיל הכל, אבל אם לא נסיים את זה לצד אחד, וזה יכול להיות כל אחד מהם, פשוט ימאס ואו שהם ישמידו את הצד השני או ימותו בעודם מנסים

 3. 58
  הפשיזם היהודי לא מבין אף פעם מה רוצים ממנו.
 4. 57
  תגובת אלי

  התיחסותי היא לדרך חשיבתה של קרני לאו דווקא בהקשר מאמר הזה ,

 5. 56
  קרנילה, יש לך איזה מילה לנשות הכותל שנעצרו הלילה?
 6. 55
  סוף סוף המשטרה עושה את עבודתה.

  פגיעת המתנחלים הפשיסטים בעריבים , תוך ציםצוף על החוק, הפכת את ישראל למדענת אםרטהייד מנודה. בעולם. אני מקווה שהמשטרה תתחיל לעצור מתנחלים שגודעים עצי זיית, מחללים מסגדים ופגעים בחילי צהל.

 7. 54
  שמתי לי כיפה, בגדול של סיר, לבשתי שמלה מפוספסת, ציצית, דיבללתי שיער, עכשיו רק חסר, שהמשיח יבוא כבר
 8. 53
  מגלגלת עיניים

  המאמר שלך עלוב וצבוע.לפחות תלמדי לכתוב בעברית תקנית.הבעיה שלכם היא לא עם המשטרה אלא עם החברה הישראלית , שנמאס לה למממן אתכם ואת ההגנה עליכם-חבורת משיחים הזויים.

 9. 52
  !They shall not pass

  אתם עולים להר הבית בניגוד לנוהג של אלפיים שנה במטרה אחת בלבד - לעורר פרובקציה. המעשים שלכם דומים לאלו של הפאסישיטים בשנות השלושים שערכו צעדות בשכונות יהודיות בערי אירופה כדי לחולל מהומה. חייבים לעצור אתכם לפני שיהיה מאוחר מדי.

 10. 51
  צודקת!*

  אני רק מקווה שהגב' אלדד תסכים למתן חופש פולחן מלא למוסלמים (גם גברים צעירים) הרוצים להתפלל במסגד אל-אקצה ובמסגדים ברחבי הארץ. עד היכן מגיעה סבלנותה של הגברת?

 11. 50
  פעמי הגאולה..... פחחחחחח.. איפה את חיה???
 12. 49
  כשהיא אומרת ״יהודים״ אני מתבייש

  כי היא מתכוונת לעליונות היהודים, עליונות שהמדינה הדמוקרטית לא מאפשרת. כהנא חי? לא, כהנא מת

 13. 48
  התנחלות היא פשע, כל מתננחל פושע מעצם קיומו בשטח כבוש.
  1. השמאלנות היא פשע, כל שמאלני פושע מעצם קיומו.
 14. 47
  חצופה.....

  כשנוח לך, את מכבדת ואכפת לך מבית המשפט, אבל כשזה לא מתאים לך (למשל בהתנתקות)- זרקת בוץ על השופטים
  כשנוח לך, את קוראת לכבד את שלטון החוק ולהקשיב להוראות השוטרים (כמו בהפגנות המחאה) ועוד טוענת שהם בסך הכל עושים את עבודתם (עם האלימות, הרקון וגו')- וכשלא נוח לך, כמו עכשיו, את טוענת לרדיפה.
  גברת אלדד, את צבועה, מגעילה ודי מגעילה אותי באופן אישי.

 15. 46
  פישרית!

  מה רוצים?
  שתהיו בני אדם, שלא תפנצרו את הרכבים של הקצינים, שלא תעקרו מטעי זיתים' שתלמדו את בנותיכן המטומטמות באולפנות שיעורים באזרחות כל הפרדת רשויות ועל סמכות בית המשפט וחובת ההזדהות בפניו, שתוקיעו אלימות, שתכבדו את הגר, בקיצור- שתתנהגו כמו בני אדם, זה מה שרוצים ממכם!!

 16. 45
  מה איכפת לעולים להר הבית מכך שמיליון ושמונה מאות אלף ישראלים חיים מתחת לקו העוני? מה איכפת ליהודים האלה שכל ילד שלישי מתחת לקו העוני? מה איכפת לעולים להר הבית מהעובדה שניצולי שואה הגיעו לפת לחם?
 17. 44
  שמעת על המושג סטטוס קוו?
 18. 43
  רק זה חסר לנו - משיח בר כוזיבא - וסוף סוף נזכהה בחורבן המפואר
 19. 42
  איסור תפילת יהודים בהר הבית מחשש לאלימות ערבית (ע"ע תג מחיר ערבי), הוא אביו הרוחני של פרועי תג מחיר היהודים. אם ציבור אחד (הערבים) יכול באיומי אלימות לכופף את שילטון החוק, יש למשהוא ספק שיהודים קיצוניים ילכו באותה דרך?
 20. 41
  עם כל ההבנה לזה שצריך לתת מקום גם לקולות ימניים במדור הדעות, יש בכל זאת איזשהו סף של קשר בין המציאות לבין הכתוב שטורים צריכים לעבור - לא? האישה הזו חיה בעולם פנטסטי. היא צריכה טיפול דחוף בגלל העיה בתפיסת המציאות. בטח שאין מקום לתת לה לפרסם את הקשקושים שלה.
 21. 40
  חבל שהקשר של קרני אלדד למציאות כה רופף, היא הייתה יכולה לדבר לעניין.

  הר הבית הוא אתר קדוש לאיסלם.
  ישראל אחרי כיבושו ב67 לא שינתה את הסטטוס שלו. היהודים העולים להר הבית עושים זאת כתיירים.
  רוצה הגברת שהם יעלו כבעלי הבית. היא צריכה להפנים שהמשמעות של פעולה זו היא מלחמה מלאה פנימית וחיצונית.

 22. 39
  רחובות

  בואו ניישר עם בולדוזר גם את הר הבית וגם את הכותל, ונבנה שם לונה פארק ומגלשות מים. ושלום על ישראל. א את הנבלה ולא את הטריפה. שעובדי האלילים הפנאטים משני הצדדים ימצאו להם ערימת אבנים אחרת להתנדנד מולם וכולנו נוכל לישון יותר בבטחה.

 23. 38
  הדרך לגהינום רצופה כוונות טובות
 24. 37
  כמה אופייני שהמגיבים שמגלים חשדנות כלפי כל גילוי של משיחיות יהודית (ואולי בצדק), מגלים סלחנות מפתיעה למשיחיות הרומית בשמה האמינו הרומים כי האלים הועידו אותם לשלוט בעולם כולו, וחמור מכך התעלמות מסוכנת מן המשיחיות המוסלמית שבשמה מאמינים מליוני מוסלמים כיום כי העולם כולו ייכבש על ידם. כלומר משיחיות זה פויה רק כשזה יהודי, אך נסבלת ואף מומלצת אצל עמים אחרים, או כמו שיגידו השמאלנים "אז זה לא ענינינו". אבל לי נראה משום מה שאם המשיחיות האסלאמית דוגלת בהקמת חליפות שבירתה ירושליים זה ועוד איך עינינינו.
 25. 36
  קרני

  קרני דרך חשיבתך פנאטית ללא שום הרהור. סיכם חשיבתך במשפט אחד : יהודי צודק ערבי לא צודק כמו בספרי ילדים הטובים נגד הרעים

  1. דן אבי

   דן אבי דרך חשיבתך פנאטית ללא שום הרהור. סיכם חשיבתך במשפט אחד : ערבי צודק יהודי לא צודק כמו בספרי הפנטזיה.
   האם קראת את מה שקרני אלדד כתבה בכלל?
   האם חשובה לך הדמוקרטיה וזכויות האדם?
   למה אתה לא נלחם על זכויות הפולחן וחופש התנועה??

 26. 35
  אני בעד שמצעד הגאווה הבא יהיה בהר הבית!

  מעניין כמה המוסלמים ישחטו בעולם כתג מחיר עבור אירוע כזה??
  כמובן, אחר אירוע כזה כל כוחות נאט"ו לא יצליחו לשמור על הסדר הציבורי...

  1. ואני בעד שהוא יצא מרחבת הכותל ויעבור במאה שערים
 27. 34
  חוםש הפולחן והדת

  ואם מוסלמי ירצה להתפלל ברחבת הכותל,תרשי לו? או שמצעד הגאווה יעבור שמה? או סתם שנשים יוכלו להניח תפיחין ברחבה זו. חופש הדת והפולחן.אצלךזה חופש הדת דלך והפולחן שלל.בטח לא של כולם;

  1. הר הבית הוא המקום המקודש ביותר לעם היהודי!!

   ירושלים לא מוזכרת בקוראן.
   ואגב - אין שום בעיה שמוסלמים יתפללו בכותל. כל יום באים גויים מכל העולם להתפלל בכותל ואין לנו עם זה שום בעיה.

 28. 33
  קרני את תיירת כאן אז אין בעיה שתבקרי בהר הבית כמו שאר התיירים.
 29. 32
  קרני'לה מאמר נהדר.משב רוח מרענן בימים חמים אלו.השטויות שלך הן הבידור היום במקומותינו.טוב שגיסת גם את השופטת מלכה אביב - מאור המשפט.
  1. התבלבת, אהרן ברק הוא מאור המשפט, רשכבה"ג, מורנו ורבנו עטרת ראשנו, ששומר על כל זכויות האדם הנראות בעיניו, שהחוק לפניו בטל כעפרא דארעא, ומי יאמר לו מה תעשה ומה תפעל.

   אנא הצילנו מן הבורים אדוננו אהרן ברק, הצילנו מן הניאנדרטלים, אל תתן להם זכויות ואל תשמע לקולם, פן יעלה קולם באוזני מי מן האנשים ואנשים יתחילו לחשוב שאולי הימין צודק...

 30. 31
  שקר כזה גס שנאמר במצח נחושה הרבה זמן לא שמעתי "כמובן שהסדר הוא קדוש והציבור הוא הערבים שבהר, לעולם לא ההיפך. "

  כל חג שלנו צה"ל עושה עוצר ביו"ש ומונע מצעירים להגיע להר הבית.

 31. 30
  "פעמי הגאולה"-ככה מתחיל חורבן!

  שיהיה לנו לבריאות...

 32. 29
  פעמי גאולה? ממה?
 33. 28
  מה רוצים מאתנו? אנחנו בסך הכל רוצים לגזול, ולעשוק, ולהכות ערבים, ולזרוק אבנים על חיילים, ולסכל כל סיכוי לשלום, ועכשיו גם לפוצץ את חבית אבק השריפה הכי נפיצה במזרח התיכון. אז אולי מספיק כבר עם הרדיפות?!
  1. מה רוצים מאיתנו, אנחנו בסך הכול רוצים להשמיץ ולהסית! חלילה לא להתפלל במקום הקדוש לנו ביותר..
 34. 27
  גם לחופש הפולחן יש מגבלות

  לו היה אברהם אבינו מתכונן להקריב את בנו יצחק על המזבח בימים אלה, סוחב עצים, קונה סכין קצבים מושחזת וחבלים כדי לעקוד את הנער, סביר מאד שהמשטרה היתה עוצרת אותו, וכנראה שופט שלום היה שולח אותו להסתכלות. הנה, לחופש הפולחן יש מגבלות, ושמירת הסדר הציבורי חשובה לא פחות מאשר מימוש התשוקה לקרוא תהילים על הר הבית. ועכשיו נניח שהמשטרה תעלים עין ותאפשר לקבוצות גדולות של חמושים בתפילין וטליתות להתפלל שחרית בהר הבית, האם המשיח יחיש את פעמיו? האם תגיע הגאולה? האם השיקוץ ייעלם פתאום עם תקיעת השופר ותחתיו יעמוד באורח פלא בית המקדש של שלמה בכל תפארתו? אז לשם מה התגנבות היחידים הזו, ועוד עם ילדים, עם ספרוני תפילות שנשלפים לפתע על הר הבית? למה זה טוב?

  1. אתה שואל למה? כי ישדמוקרטיה במדינה הזאת, ולכן צריך לאפשר לאדם להתפלל במקום הקדוש לו, גם אם אמונתו לא מוצאת חן בעיניך.

   שמאלנים יקרים, איפה הדמוקרטיה וזכויות האדם שלכם??

  2. יהודי דתי יודע שלא חשוב איפה נאמרת התפילה, חשובה הכוונה ועדיף שיהיה לפחות מניין

   "ממעמקים קראתיך יה", אפשר להתפלל אפילו מבור כלא והתפילה תמצא דרכה אל האל. תפילה על הר הבית לא "שווה" יותר מתפילה בכל מקום אחר על כדור הארץ. מה שרוצה קרני אלדד, מה שרוצים "נאמני הר הבית", הוא ליצור פרובוקציה, לעורר את חמת המוסלמים (מיליארד מאמינים, לא פחות) שכבר במאה השביעית לספירה הקימו את מסגד "אל אקצה" (הם היו אז בעלי הבית, הכובשים). הסיבה היחידה שלא מתירים תפילת יהודים על הר הבית, למרות שמותר לכל אדם לעלות לשם כתייר, ואפילו להגיד בלב תפילה ( מי מסוגל לבדוק) היא למנוע התפרעויות אלימות משני הצדדים. אין כאן שאלה של דמוקרטיה וזכויות אדם, רק של חסכון בחיי אדם. וכידוע בירושלים מצעד הגאווה אינו מגיע לכותל. מאותה סיבה.

 35. 26
  פורעי חוק בהר הבית

  עבריני החוק הגיעו להר הבית כדי לעורר מהומות לכן המשטרה סגרה את הר נבית.

  1. אתה מתכוון למוסלמים? היזהר נא, השגרירים האמריקאים בעידן אובמה במחסור קשה...
 36. 25
  כל הכבוד ל"ארץ" ! בד"כ אני זועם על מדורי הדעות שלכם שנוטפות שנאה לעם היושב בציון ומצדיקות כל חרם מטופש שנעשה באירופה כלפי ישראל, ... הפעם הפתעתם ואני חושב שמגיעה לכם מילה טובה על כך שנתתם שמישהי עם דעות קצת יותר שפויות מהדעות שלכם להביע את דעתה ולדעתי היא צודקת לגמרי,כפי שבג"צ אישר את מצעד הגאווה כך גם צריך לאפשר לכל מי שרוצה להתפלל בהר הבית לעשות זאת,יהודים או מוסלמים. ושוב כל הכבוד לכם.
  1. התבלבלת, זה מדור הסטירה.
 37. 24
  כל הכבוד לגבורי הר הבית

  כל הכבוד לעולים לרגל שבאים להר הבית למרות המכשולים של פושע המשטרע.בוז למפקד המשטרה הגזען והאנטישמי המתנקל ליהודים שכל רצונם לעלות להר הבית בו היה בית מקדשנו .בוז וקלון למערכת המשפט והפרקליטת הבזוייה שחוברת או מנהיגה מדיניות אנטי יהודית ואנטישמית שמצרה צעדים ליהודים שומרי מצוות שרוצים לבקר וגם למלמל תפילות ליד שרידי המקדש .השמאל מביא עלינו מוות וחורבן והמתנחלים הם הציונים ומגיני מדינתינו .לולא הם היינו היום מקבלים טילים על כפר סבא .עולי הר הבית אני איתכם

  1. יהודי, למד עברית.
 38. 23
  האמת גם אני מחכה למשיח בקוצר רוח. זה בהנחה שכאשר הוא יגיע ניפטר מהמשיחיים ומהרעש והצילצולים שהם מייצרים.
 39. 22
  מה המשטרה רוצה מאיתנו, המממנים שלכם? (הסמולנים). אתמול היתה הופעת ג׳ז מדהימה בבר ירושלמי. הבנות השתכרו לגמרי, הברמניות חילקו צ׳ייסרים, כולם חייכו. באה המשטרה וסגרה את הערב, כולה 12 בלילה. אפשר לחשוב שמישהו לקח סמים (ברור אבל לפני כן בבית ;).... הם סגרו את הערב כי הם לא מוכנים לקבל את זה שיש סמולנים שמחים ושנשאר להם עדיין כסף. בעינם כל מי שלא עולה להר הבית ומריח כמו בית כנסת מאופר, אין לו זכות קיום. בקרוב נעזוב את הארץ ונשאיר את כל הטליבנים והעניים (המסכנים) להחצין למוות
  1. אתה יהודי טוב ואתה לא צריך לעזוב את הארץ. המשטרה עושה לימין צרות לפחות כמו השמאל, ועל דברים קצת יותר חשובים...
 40. 21
  כמובן שליהודי יש כבוד אדם

  לערבי אין. מה אתם רוצים? להרוס את המסגד ולבנות בית מטבחיים חדש? נמאסתם.

  1. דביל


   איזו הפרה של הסדר הציבורי יש בתפילה? למה מפריע למוסלמים שיהודים מתפללים? למה המשטרה נכנעת לאלימות?

   איפה ארגוני זכויות האדם??????

 41. 20
  את סותרת את עצמך...

  מצחיק שאותו ציבור ״ערבי״ עליו את מדברת כאומניפוטנט הוא לא מיעוט כל יכול אלא אנשים ללא אזרחות או זכויות בסיסיות הבאות עם אזרחות (מבלי בכלל לציין אנשים הגרים מחוץ למזרח ירושלים). עם הסדר הפוליטי הלא דמוקרטי בעליל הזה כמובן אין לך בעיה, כך שאל תתפלאי אם הגוף האמון על שימורו לא בדיוק מפקיד על נורמות המצופות ממשטר דמוקרטי ליברלי

 42. 19
  אוי ואבוי מסכנים שכאלה וקרני בראשם!!!
 43. 18
  עבודת-הקודש במקדש בירושלים היתה הקרבת קורבנות כמו במקדשים אחרים במזרח התיכון. זו עבודת אלילים. הדת היהודית עברה מזמן מהשלב הפרימיטיבי של זביחת זבחים אל התפילה בבית-כנסת.
  1. הקרבת תרנגולי הודו בחג ההודיה בארה"ב זו עבודת אלילים . הקרבת כבשים במנגל ביום העצמאות זו עבודת אלילים.
 44. 17
  ברוכה הבאה למדינת ישראל

  רק מה, את והחברים שלך הבאתם למצב הזה בו.

 45. 16
  קרני, את פשוט מעוררת רחמים
 46. 15
  ovdei elilim atem
  1. אתה מתכוון למוסלמים? היזהר נא, השגרירים האמריקאים בעידן אובמה במחסור קשה...
 47. 14
  תזכורת ואזהרה לתושבי ישראל: אחרי שהשודד הרוצח אלעזר בן יאיר עייף מחיסול רומאים, מתנגדים מבית וסתם בעלי רכוש, ואחרי שהתייאש מהחלום המשיחי שלו, הוא פנה לרצוח אלף יהודים בלילה אחד. הוא והחבורה שלו היו טיפוסים של "הכל או לא כלום". הכותבת נמניית על חבורה של סיקריים שמבקשים להחזיר עטרת הליסטים ליושנה. ראו הוזהרתם.
 48. 13
  קרני אלדד-איזה מתוקים אתם? ממש צוקער פושקע.

  חבל רק שאסור לי סוכר, הייתי אוכל אותכם מרוב אהבה.

 49. 12
  כאשר כל הרשויות, כולל המשטרה ובתי המשפט, עצמו עיניים מול ההרס הנרחב של הממצאים הארכיאולוגיים שביצע הווקף בהר הבית - למה את מצפה?
 50. 11
  צאי מהסרט שלך,זה לא כל שכבות העם,אלא רק שכנייך מופרעים מהגבעות
  1. גם לכותל לא באים כל שכבות העם?
  2. גם לכותל לא באים כל שכבות העם, למגינת לב השמאל הפו"צ?
  3. ול'מופרעים מהגבעות' אין זכויות אדם???

   לו יהי כן. לא מדובר בכל שכבות העם ותושבי צפון תל אביב באמת אינם מגיעים לתפילה בהר הבית. לו יהי כן.
   לימנים אין זכויות אדם?
   האם אין להם זכות תפילה במקום הקדוש ביותר לעם היהודי? במקום בו עמדו על תילם שני בתי מקדשיו של העם? במקום בו יקום לפי אמונתם הבית השלישי בעתיד?
   האם אנו חיים באיראן?
   איזו הפרה של הסדר הציבורי יש בתפילה? למה מפריע למוסלמים שיהודים מתפללים? למה המשטרה נכנעת לאלימות?

   איפה ארגוני זכויות האדם??????

 51. 10
  לא יודע מה המשטרה רוצה מכם, אבל אנחנו רוצים שתוציאו את היד מהכיס שלנו ותתחילו לשלם מיסים.
  1. אתה מתכוון לקיבוצי השמאל?
  2. אתה מתכוון לקיבוצי השמאל? לערבים?
  3. אתה מתכוון לקיבוצי השמאל ולערבים?
  4. לא, הוא מתכוון למתנחלים. אל תיתמם, אתה לא עד כדי כך אידיוט
  5. נוער הצלבים המחרחר קרי איציק מהמרכז.
  6. הקיבוצים גורפים הון על חשבוננו ומקימים קניונים בגעש

   לקיבוצים נעשה 'הסדר חוב' שהפיל עלי את החובות שלהם.
   הקיבוצים נהנים ממונופול בשוק החלב ובמוצרי החקלאות השונים, דבר שגורם לי לשלם יותר בסופר - עבורם.
   ומדובר בהמון המון כסף.

 52. 9
  פרובקציה לשמה

  כשיבוא השלום והמתנחלים יפונו אפשר יהיה גם ליהודים לקשקש בהר הבית. עד אז זוהי פרובקציה לשמה

  1. בטח בטח, כמו לפני מלחמת ששת הימים... אגב, בניגוד להסכמי שביתת הנשק עם הירדנים לעניין הכותל, לפחות...
  2. ולמה יהודים לא הושו להתפלל לפני מלחמת ששת הימים? גם אז זה היה פרובוקציה? ועוד בכותל זה היה גם בניגוד להסכמי שביתת הנשק...
 53. 8
  במצעד הגאווה, ביה"מ לא שלח את המשטרה לכל הרוחות אלא הורה לקיים את הארוע במתחם סגור. תזכירי לי מה הייתה עמדתך בנידון ומה עמדתך כשהמשטרה משתמשת בטריק הזה על אנשים שלא מהחונטה שלך?
  1. אתה יוד מה? שיתנו ליהודים להתפלל על הר הבית במתחם סגור...
  2. למה לא? אנו בעד שיהודים יתפללו בהר הבית במתחם סגור, ואתה?
  3. בעד, בתנאי שההומואים יוכלו לקיים ארוע במתחם סגור על הר הבית. איך?
  4. ארוע מוחי?
  5. ונשות הכותל נעצרו הלילה, משום שהתעקשו להתפלל במתחם על פי אמונתן. משום מה לא נראה לי שמאמר ההמשך של קרני'לה בשבוע הבא, יגן גם על זכותן ללבוש טלית (מאבק מגוחך בעיני, אבל זאת זכותן). ולכם נראה?
 54. 7
  בפיה של קרני אלדד התיבה "יהודים" הופכת למשהו מעורר צמרמורת...
  1. מעניין, גם לי יש את אותה תגובה פיזית לגברת אלדד. למרות שאיני רואה סיבה שיהודים לא יורשו להתפלל בהר הבית.
 55. 6
  הרצון של הימין הקיצוני להרעיל כל חלקה טובה בסטטוס קוו בנושא הר הבית הוא פטטי. הרי האמונה הדתית של היהודים היא שאלוהים נמצא בכל מקום (או בכלל לא קיים לחילופין) הוא ישמע את דברי ההבל שהמאמינם מרעיפים עליו, בכל מקום שאותם כסילים נמצאים.
  1. אלחרו, אז אתה בעד הגלות? שכן למה היודים רצו תמיד דווקא לארץ ישראל...
  2. ציצי (ק) סתום כבר
  3. אלגרו - תחושתנו שהתאולוגיה איננה התחום שלך
  4. פותח סתימות, הושיע נא...
 56. 5
  לגאים ולגאות שצעדו בי-ם לא הייתה מטרה לעורר אלימות.......
  1. דווקא כן... ויהודי הכמה להר הבית, מזה אלפי שנים, זו לא אלימות, האלימות היא של המוסלמים
  2. להתפלל אפשר בכותל . להתעקש לעלות על הגג הזה כמה מאות מטרים משם זה פולחני וחסר משמעות. זה נ.צ. של הר הבית אם בכלל יש נ.צ. ברור. המבנה העצום חוצץ ביננו ובין הר הבית.
 57. 4
  הבהרה

  אני יהודי, ביקרתי פעמים רבות בהר הבית ולדעתי זהו אחד המקומות היפים ביותר בירושלים. המשטרה מעולם לא צילמה אותי, לא עיכבה אותי, לא עצרה אותי ולא החתימה אותי על אף מסמך. שיהיה ברור -- אני לא מנסה להצדיק את מעשי המשטרה, היא כהרגלה נוהגת בביריונות, שאותה אנחנו בשמאל מכירים היטב. רק רציתי להדגיש שלא כל יהודי שעולה להר הבית עובר טיפול כזה, כשם שלא כל הולך רגל בשייח' ג'ראח מקבל טיפול של המשטרה. זה לא "חופש פולחן", מדובר בסוג של הפגנה. לגיטימית, אך עם זאת הפגנה.

  1. בוודאי שהמשטרה לא צילמה אותך, האם היו לך זקן, פאות וכיפה?? אז הרשה לי למר לך, שכל יהודי החשוד כדתי(ונראה כזה) עובר גיהינום לפני שמרשים לו לעלות, אבל עדיין, המשטרה אוסרת להתפלל בהר הבית
 58. 3
  "למרות האיסור ההלכתי"?

  מסתבר שאצל שלומי אמוני ישראל, כשהלאומנות פוגשת בהלכה, ההלכה זזה לה הצידה מפניה מבלי שמישהו יצעק גוואלט.

  1. למה לדחוף את האף בדברים שלא מבינים?? נושא העלייה להר הבית שנוי במחלוקת, יש אוסרים ויש מתירים, כשקרני מדברת על האיסור היא מתכוונת לאותם אלו שאוסרים, אבל יש מספיק גדולי תורה שהתירו, בקיצור נא ללמוד קודם את הנושא לפני שאתה מתנפל על מה שנכתב
 59. 2
  אלה שרוצים להתפלל בהר הבית לא רוצים רק להתפלל. מי שבאמת רוצה להתפלל לאלהים יכול לעשות זאת בכל מקום כולל הכותל. למטורפים שבאמת כבר לא קומץ אלא אלפים יש מטרות אחרות מתפילה גרידא.
  1. למה אתה לא מסביר שמטרתם היא מלחמת דת עד חורמה
  2. לאלחרו וחבריו, אתם מתכוונים למוסלמים?
  3. גולם איצ'ה. אין לך מושג מה זה אלגרו.
  4. "אלגרו", איציק, לא "אלחרו". זו מין מילה כזו של אינטיליגנטים.
  5. ל"אינטלגנט", אלחרו אולי לא מתנגן טוב אבל מריח מצויין...
  6. ערבים שרוצים להתפלל בהר הבית לא רוצים רק להתפלל. ערבי שבאמת רוצה להתפלל לאללא יכול לעשות זאת בכל מקום אחר כולל אבו מוסא . למטורפים הערבים שהם לא קומץ אלא אלפים יש מטרות אחרות.
 60. 1
  האמונות המשיחיות שלך יביאו לגלות שלישית
  1. ויפה שעה אחת קודם
  2. ובלי האמונה המשיחית הזו, היית היום באוגנדה ולא בישראל, אבל השאלה הגדולה ביותר היא, היכן הם אבירי שלטון החוק ולוחמי זכויות האדם, כאשר זכות יסוד בסיסית מופרת מהיהודים יום יום, כשאוסרים על היהודים להתפלל במקום הקדוש להם ביותר???
  3. טיפש כנס ותלמד

   לולא האמונה המשיחית , אנשים כמוך לא היו קיימים , או שהיו חיים ללא זהות. ראה מעצמות שחיו בהיסטוריה לא נשאר מהם זכר. אפילו בלימןדי היסטוריה לא מלמדים עליהם. אבל העם היהודי חי וקיים למרות האסונות הגדולים, וזה בזכות האמונה......

  4. הציונות לא נולדה מצורך משיחי אלא כתשובה ריאליסטית לאנטישמיות גוברת
  5. אם יש משהו שהאנטי-ציוניים מאמינים בו -

   זהו חורבן בית שלישי - עוד לפני שהוא נבנה.

   משום מה, החילונים הם המאמינים הגדולים ביותר בכך שאנו בשיבת ציון שנחזתה ע"י נביאינו בימי התנ"ך. אחרת איך להסביר את את האיומים ב'גלות שלישית'?

  6. יותם, ההסטורי מלמדת שקומץ הקנאים הביא לחורבן.
  7. אשר, היהדות שרדה בגלל שהייתה חדשנית וגמישה לשינויי הזמן. האמנסיפציה גרמה לקומץ האורתודוכסים בה להתקבע במשיחיות

   וחבל שאתה סתם מקלל בוויכוח ענייני, זו לא דרך ארץ

  8. אתה טועה. הציונות נולדה ע"ע אישים כרב אלקלאי ורבנים אחרים
  9. בתגובה לתגובונים האנטי דתיים והמגדריים:- מדובר בטעויות בייחוס למקור הציונות בשל בורות ושכתוב ההיסטוריה המדוברת. אבל אם כל אחד יחקור בפשטות דרך גוגל ימצא כל אחד תוצאות אחרות הקרובות למה שאני מציג. - מבשריי הציונות היו רבנים! הרגל הראשונה היה הגר"א ששלח את תלמידיו לעלות ארצה גל עליה ראשון 1808. אחריו בין מבשריי הציונות היו הרב אלקלעי הרב קלישר הרב ריינס והרב גוטמכר. על תשתית התנועה שיצרו קמה התנועה הציונית זו שמרדה בדת וגם שכתבה את ההיסטוריה לנתק עמה מהבסיס ממנו יצאה.

   הכותב לא שומר מצוות אבל אוהב את האמת והשלום אל מול מחרחרי מלחמה כאן הנושאים את שם השלום לשווא.
   תומכי רוצחי ומדכאי נשים בחברתם ומשפחתם של הרוצחים תומכים אלו מכנים עצמם שפויים, דמוקרטים שמאל, אניש לום כאשר הם תומכים בחברה של דת ואידאולוגיה של צימאון דם ורצח ודיכוי.

  10. הכותבת מוזמנת לבוא ולהתפלל במעוני בכל עת שתחפוץ תתקבל בסבר פנים יפות
  11. יקירי, מבשרי הציונות היו מהפכנים בדורם, וכינון התשתית לא ממניעים משיחיים כמו מקריאה נכונה של העתיד לבוא

   "תנועת "חיבת ציון" או "חובבי ציון" הוקמה ברוסיה וברומניה בסוף המאה ה-19 בתגובה לאנטישמיות ולמכשולים שהושמו בפני האמנציפציה של יהודי אותן ארצות, וכחלק מן ההתעוררות הלאומית באירופה בכלל ואף בקרב היהודים. בתנועה היו חברים יהודים מזרמים שונים, כאשר המכנה המשותף לכולם היה רעיון השיבה לארץ ישראל."

  12. חיבת ציון- לא משיחית

   "תנועת "חיבת ציון" או "חובבי ציון" הוקמה ברוסיה וברומניה בסוף המאה ה-19 בתגובה לאנטישמיות ולמכשולים שהושמו בפני האמנציפציה של יהודי אותן ארצות, וכחלק מן ההתעוררות הלאומית באירופה בכלל ואף בקרב היהודים. בתנועה היו חברים יהודים מזרמים שונים, כאשר המכנה המשותף לכולם היה רעיון השיבה לארץ ישראל."