בעל הבית באמת השתגע

חמש שנים מנסה ממשלת ישראל ללמד את העולם את ההבדל בין חמאס לרשות הפלסטינית. בין הטובים לרעים, בין הטרוריסטים לשוחרי השלום, בין השפע והעושר שבהם זכו הצייתנים בגדה, לבין המצוקה האיומה שמגיעה למחציפי הפנים בעזה. שני חלקיה של מדינת פלסטין נמצאים תחת כיבוש ישראלי. אבל שורו מדינות העולם, כיבוש קלאסי - כזה של "הפרד ומשול", "מקל וגזר" - לא פס מן העולם. מה שהתאים לאנגליה בהודו, לצרפת באלג'יריה ולאיטליה בלוב, מועתק במלואו בישראל. אז מי הן אלביון הבוגדנית וצרפת הצבועה שינופפו באצבע מאשימה מול עינו של אלכסנדר נתניהו? 45 שנים של הצלחה בכיבוש מדברות בעד עצמן. נותרו עוד 87 שנים עד שתקופת הכיבוש הישראלי של פלסטין תשווה לפרק הזמן שצרפת שלטה באלג'יריה, אבל מבחינה דמוגרפית ישראל כבר השיגה את היעד. כ-8% מכלל אזרחי השטחים הם Pied Noir יהודים. עוד שני אחוזים וניצחנו.

הכל הלך כל כך טוב, עד שמשהו השתבש. תמיד משהו משתבש. כמו שהשאה האיראני לא הבין למה נתיניו אינם אוהבים אותו יותר, וכמו שחוסני מובארק ניפנף בזלזול את תנועת המחאה והפטיר "תנו להם להשתעשע", כך גם בנימין נתניהו טרם הבין מה קפץ על הפלסטינים. הרי הדיסקוטקים ברמאללה פעלו כשורה, הקניונים היפים פרחו, העיר רוואבי הולכת ונבנית. הרי הוא, הטוב והמיטיב, החליט רק לפני חודשיים להעביר לרשות הפלסטינית מקדמה בסך 250 מיליון שקל מתוך הכספים שמגיעים לה מהעברת המסים. היש כובש נאור ממנו? האם לא גילה הבנה לכך שהנכבש צועד על קיבתו?

ופתאום, נכישה ארסית ביד המלטפת. מדינה פלסטינית צמחה לה בין ידיו. לא חמאס - שאותו אפשר להפציץ, לכלוא ברצועתו או לנתק לו את החשמל - עשה לו את התרגיל המכוער, אלא בן הטיפוחים.

חטא כפול חטא העבריין הפלסטיני. הוא בגד בכללי המשחק, לפיהם יש רק צד אחד שקובע את כללי המשחק. הוא לקח ברצינות את הסיסמה שתי מדינות לשני עמים. אבל הפשע הגדול באמת הוא שמחמוד עבאס הציג את נתניהו ככלי ריק. אפילו את הכסות השגורה, לפיה רק "הרוב האוטומטי" - כלומר מדינות כהות ומפגרות - תמך במדינה פלסטינית, הפשיט עבאס מהכובש. פתאום הופיעו גם מדינות לבנות לצדו.

אבל ישראל הרי לעולם איננה מפסידה. היא לא נסוגה, היא "מתנתקת"; היא לא מנהלת מו"מ עם טרוריסטים אלא "מגיעה להבנות"; היא לא מענישה כי אם "צורבת תודעה". אבל מה עושים כאשר דווקא הפלסטינים הם אלה שצרבו עכשיו את תודעתה של ישראל והבהירו לה שהיא איננה עוד כובשת "מקומיים", אלא מדינה מוכרת? צריבה היא טראומה קשה. במקרה של הפציינט נתניהו היא הוציאה את הטירוף החוצה.

ראשית, מקפיאים לפלסטינים 450 מיליון שקל מכספיהם. הרי הם חייבים כסף לחברת חשמל ושאר שירותים, נקזז עכשיו את החוב. מה קרה? האם בנקים לא עושים תרגילים כאלה ללקוחותיהם כל יום? האם ארה"ב ומדינות אירופה, שהזדעזעו מן התגובה הישראלית, לא הקפיאו נכסים של משמרות המהפכה ובכירי הממשל האיראני? אחר כך מודיעים על בניית 3,000 דירות בשטחים. ואלה הם רק "הצעדים המתונים", כדברי שר האוצר יובל שטייניץ.

ומה ההמשך? מחסומי דרכים? מניעת יציאה מהשטחים? הגבלת יצוא? סגר כמו בעזה? "כל האופציות פתוחות" הוא הביטוי שמודיע על כוונת מלחמה. מספיק עם התחפושת של שוחרי שלום. פלסטינים יקרים, אנחנו לא מפחדים מסנקציות של מדינות המערב, מחרם מסחרי או מנתק דיפלומטי. נירה לעצמנו בשתי הרגליים ונוציא לעצמנו עין ובלבד שנוציא לכם שתי עיניים. נועדו לנו עוד שנות כיבוש ארוכות ולא נוותר על אף אחת מהן.

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 68
  בוקר טוב אליהו
 2. 67
  בעיתון הארץ משוכנעים כותבים למשוכנעים כמותם

  אני קורא את כל התגובות המתמוגגות כאן ומגחך.
  אז מה אני עושה כאן תשאלו? נכנסתי לעכבר העיר והחלטתי לשוטט קצת.

  חוזר למאורה הלאומית, ynet או וואלה

 3. 66
  הפנטסיות של "שתי מדינות לשני עמים דרך דו שיח דיפלומטי".

  כבר הרבה שנים ברור שהתהליך לפתרון של שתי מדינות לשני עמים דרך דו שיח דיפלומטי לא יכול לעבוד כיוון שאין נוסחה שתתקבל בהסכמת הציבורים הישראלי והפלסטיני.

  זו היא האמת, אפילו אם זה לא מוצא חן בעיני השמאל הישראלי או הדיפלומטיה הבין לאומית. אז המאבק עובר למהלכים של "קביעת עובדות בשטח הפיסי ובשטח הדיפלומטי"

  אבו מאזן הצליח במהלך אחד. אינני יודע אם מהלכו הנגדי של נתניהו נכון או זה סתם התקף זעם ילדותי.

  אבל נמאס לי מהמאמרים שמנסים למכור את הפנטסיות של "שתי מדינות לשני עמים דרך דו שיח דיפלומטי".

 4. 65
  ביבי את ליברמן לאן?

  בהתייחס למאמר של מר צבי בראל מה 05.12.12 "עוד לכיבוש", כקורא ותיק של הארץ והעוקב אחרי מדיניות ישראל שנים רבות, אני מסכים לכל מלה אשר נכתבה בכתבה זו, וכנראה בעל הבית כאן(,המנהיגות" הנוכחית) השתגעה ולא קוראים את המפה הגיאופוליטית העולמית, וחושבים שהם יכולים לעשות כאוות נפשם, בהשתמכם על השואה במלחמת העולם השניה, ועל כן מי הם מנהיגי ארה"ב או אירופה שיגידו לנו מה טוב לנו?
  לדעתי באם מנהיגי ישראל השחצנים והבטוחים בעצמם, יבינו זאת רק כאשר
  האירופאים ומנהיגים אחרים יגיעו למסקנה, כי את ישראל אפשר לפגוע בכיס-כלומר בהטלת עיצומים כלכליים, אזי נראה מה תהיה התגובה של מר ביבי - ליברמן ושר האוצר שלו מר שטייניץ?

 5. 64
  הלנו אתה או לצרנו?

  אני לא מבינה, אתה שמח שישראל נקלעת לצרות? מקריאת המאמר שלך, היה נדמה לי, שאיש חמס כתב אותו. האם ברצונך לומר, שהערבים צדיקים, ורק אנחנו עושים טעויות? אתה מצדיק את התנהגותם מאז הסכם אוסלו?
  ומה עם הנסיגה מגוש קטיף, האם זה לא היה צעד לקראת שלום? ומה קיבלנו מהם? טוב, אין טעם להזכיר לך, היות וזה בכלל לא מענין אותך. לדעתך אנחנו המשוגעים היחידים, והערבים הם שמן זית זך.
  לך ללמד קצת היסטוריה, לפני שאתה כותב.

 6. 63
  אני לא יודע מי התחיל את השמועה שנתניהו איש מוכשר. אם בוחנים את ההתנהלות שלו נטו רואים אדם טיפש מוחלט. זה שהוא נואם יפה לא עושה אותו לחכם. גם שחקן תאטרון יכול לתת נאום יפה וזה עדין לא הופך אותו לאיש חכם. נתניהו אדיוט. נקודה.
 7. 62
  אתה יודע מה מעניין בכתיבתך..למרות שאתה כותב "מה אתם..." היא בכל לא מופנית ליהודים.הם לא ממש מעניינים אותך אתה רוצה להיות מזוהה כלוחם אמיץ לטובת הפלסטינאים.אתה עושה שימוש בעיתון עברי שגם דואג לטובת הפלסטינאים על מנת להפיץ את התעמולה הרגילה..אין לך מספיק אומץ להתמודד עם האמת ההיסטורית סביב הסכסוך אתה בכל לא מעוניין באמת לנהל דיאלוג כשטיעוניהם של שני הצדדים יכולים להוות משקל שווה.ליבי ליבי אם אלה שמגיבים ומנסים לסתור או להתווכח עם התעמולה שאתה שופך בכול מאמר שלך.הרי לאנשים כמוך אין בכלל אופציה לשמוע את טיעוניו של האחר זאת אינה האג'נדה שלך.חבל על כול אלה שמנסים מחירוף נפש לשכנע אותך שאולי כדאי לראות תמונה מאוזנת יותר,מתקרבת איך שהוא למציאות...חבל על המאמץ.


 8. 61
  דר' (לפילוסופיה) שטייניץ, רק על תתבכיין כשאתה מודיע על אי-העברת כספם של הפלסטינאים לידי בעליו.
 9. 60
  הרי לא- יעלה -על -הדעת שהפלסטינאים ישאפו למדינה ויסרבו להירמס ולהישדד ע"י עם נבחר.צריך להראות להם מי פה באמת הבוס.
 10. 59
  מאמר שצריך לקרוא ולשנן. כל מילה פנינה
 11. 58
  לו טיפשותה של ההנהגה הפלסטינית הייתה מסתכמת רק בסירוב לקבל את החלטת החלוקה לפני 64 שנה, אפשר היה לומר שזו מעידה חד פעמית. אבל לצערם של הםלסטינים מצעד האיוולת שלהם נמשך בעקיבות ובעקשנות מעוררת הערצה לאורך כל השנים שחלפו מאז אותו סירוב שהמיט עליהם אסון והפך את חלקם הגדול לפליטים (שנואים ומנודים ע"י "אחיהם" שבקרבם ישבו...) בשנות ה70 החליט מניהגם הדגול לפתוח במלחמת גרילה דה לה שמאטע כנגד ישראל מבסיס טרור שהקים בירדן, נכשל לחלוטין, גורש ללבנון ועשרות אלפים מבני עמו נטבחו ע"י הלגיון הירדני. שוב פתח במלחמת גרילה מבסיסי טרור בלבנון ושוב כוסחו הוא ואנשיו בידי צה"ל, ושוב גורש ומצא מקלט בטוניס, משם שב לגדה המערבית, ניסה שוב להתחיל במלחמה והובס בשלישית תוך נזק עצום לעמו. ועוד דבר: לו היה המנהיג הדגול מסכים להידבר עם ישראל בסוף שנות ה 60 או בתחילת שנות ה70 כשהגדה המערבית הייתה ריקה ממתנחלים יתכן מאד שהיה אפשר לקיים מו"מ שהיה מביא לתוצאות חיוביות מבחינת הפלסטינים. כיום אין אפשרות להסיט את גלגל ההיסטוריה לאחור משום שהסרבנות הפלסטינית בשנים ההן איפשרה לממסד המתחלי ליצור מסה קריטית של עשרות התנחלויות על פני כל שטח הגדה המערבית, עובדה שתקשה מאד על השגת הסכם, אם בכלל. על כן מגיע כבוד ותשואות רמות להתנהלות המטופשת להחריד של הנהגת הפלסטינים לדורותיהם מחג' אמין אל חוסייני, אחמד שוקיירי, יאסר עראפאת ועד מחמוד עבאס ת
 12. 57
  אין ציונות אחרת
 13. 56
  " נתאים/ניישר את שר הביטחון ברק/יעלון לצרכים שלנו "


  באחד מהראיונות
  ברוח זאת חושב "לבת הליכוד" גם על הבית הלבן / העולם
  תפיסה מהותית בכל הנוגע ל"אני ואפסי עוד" המזרחי-ימני.

  1. חוטובולי צודקת. מה זה מפריע לך.
 14. 55
  צביעות מחרידה

  הכותב מצדד בשתי מדינות לעם אחד: העם הפלשתינאי ובראשו ארגון החמאס!

 15. 54
  ביבי משתדל להקים את המדינה הדו לאומית עליה חולמים הפלסטינים
 16. 53
  דברים קשים לבראל אך הם כתובים באירוניה, ואני חושש, כמו אצל אלקיביאדס ביון, שהציבור פשוט לא יבין על מה הוא מדבר.
 17. 52
  כי ביבי שקרן וזה לא מפריע לו ואנחנו עדר
 18. 51
  מאמר מעולה תודה לצבי בראל
 19. 50
  גם אוויל מחריש חכם יחשב.
 20. 49
  ‎מה שהתחיל ב- Pied Noir צרפתיים, ממשיך ב- Pied Russe כוזרים, ו- Pied Russe אמריזרים, שעליהם שומרים Pied Noir איתיופיהודים או Pied Noir צברהודים -- שכולם (או לפחות רובם) מאמינים באלוקים שכולו המצאה של ... Pied Dosim

  אכן, ממשלת ה- Pied Noir הנוכחית הצליחה להוכיח --לעולם כולו-- שהציונות היא גזענות. כי על פי הההה' ו"אדון-העולם", והאלוהים שלנו - י ה ו ה - מאז בראשית - מותר לנו לשחק לפי כללי המשחק שהמציא עזרא הסופר וחבר מרעיו... לפיהם לנו הבכורה, ולזרענו שהתפזר --והתרכז מחדש בארץ הקדושה-- יש ברית בין הרגליים וברית בין הבתרים, ו"אות" בכלי הזין שדרש הקב"ה לעשות בנו (הגברים) לאחר שמונה ימים, ולמילה הזאת אנו קוראים "ברית מילה" ומאז יש רק צד אחד שקובע את כללי המשחק, וזה אנחנו, ורק אנחנו, ולנו מותר להשתין בקשת על העולם, ולגרש את הילידים, ולקחת-לגזול את מולדתם-מכורתם -- את פלסטין. (בתקווה ש"עורך" = צנזור התגובות התחלף... נשלח לראשונה ב- 04:10)

 21. 48
  "לצרפת באלג'יריה". האם אדוני אינו יודע מה עשו צרפתים באלג'יריה? אין שום מקום להשוואה. נא לתקן להבא.
 22. 47
  הוא רק הציע לכל צרפתי לקחת בעצמו נייר ועיפרון, ולעשות, כמותו, חשבון פשוט: כמה עולה להחזיק את אלג'יריה תחת שלטון צרפתי, כמה עולה המלחמה, וכמה יעלה להחזיק את אלג'יריה לאחר המלחמה. בפעולת חישוב שכל דייג בנורמנדי או קצב בשוק בפריז ידע לעשות בעצמו.. הכלכלה הצרפתית תתמוטט."

  מתוך ההקדמה ל'טרגדיה האלג'יראית'

 23. 46
  ממשלת המתנחלים מחזיקה בהגה הטיטניק, הם עליזים ושיכורים מכוח, לא מבינים בכלל שהקרחון מחכה להם בפינה...ומי ישלם? אנו אזרחי המדינה: בחרם בינלאומי על המוצרים שלנו, נהיה חייבים בויזה לבריטניה, צרפת בלגיה וגרמניה, חרם על בנקים וספורטאים שלנו וכל מה שתרצו...אני גאה בכם: ביבי ליברמן, לנדאו וכל השיכורים ע"י הגה הטיטניק...
 24. 45
  אין כיבוש-יש התיישבות בכל חלקי ארץ ישראל.הרי ברור לכולם 3000 דירות זה טיפה בים עבור הציבור החרדי. רק בשטח זה מחיר הקרקע זול.

  מחסומי דרכים לא יהיה להם צורך אם הצבור הפלסטיני יחדל לגמרי ממעשי טרור. זה עולה כסף וחבל.אין הגבלות יצוא זו סתם השמצה של בראל.

 25. 44
  טוב שמערכת "הארץ" נשארה שפוייה באוקינוס השגעון,"המגדלור" מאיר בחשיכה
 26. 43
  נתניהו וממשלתו מסוכנים לישראל, הם מובילים לחורבן בית שלישי !!!!
 27. 42
  האם לוקה המנהיג הכל יכול, בהתקפים של ביבימאניה? האם דוקטור רבינוביץ מלעיט אותו בתרופות?? מישהו בכלל בודק את הנושא?
 28. 41
  ביביליבי: עכשיו נכה בהם את עשר מכות מצרים.
 29. 40
  לא צדק ולא תועלת

  בהשאלה מכדורגל: באגף הצדק שש שתיים לבראל ובאגף התועלת עשר אפס לטובתו. כואב לי בברכיים.

 30. 39
  צודק, אבל מי ישחרר אותנו מביבי?
 31. 38
  זה זמן רב שלא קראתי מאמר קצר מדויק ולענין שרואה את המצב נכוחה. וכמה עצוב - גנבו לי את המדינה
  1. די עם הבכי הזה. גנבו לי את ה מדינה.

   שנים רבות "המדינה" היתה בשלטון מפאי ומפ"מ. מי שלא היה עם פנקס אדום, לא נהנה ממנעמי המדינה. חיכינו שנים לטלפון, אם היתה לך פרוטקציה, היית נחשב לחתן משובח, אי אפשר היה לפטר עובדים גם אם הם היו עומדים ומשתינים בקשת על מכונות היצור בכל יום עבודה, הכל היה בשליטת המדינה, כמעט קומוניזם. נכון שאם היית בצד המרוח של הפרוסה, הרגשת ממש טוב. אז כן גנבו לך את הצד המרוח של הפרוסה ומישהו אחר עכשיו נהנה ממנו. כמה עצוב לך. אבל עכשיו הבוחר העלה לשלטון את מי שהעלה. עצוב לך? אני מבין. גנבו לך?= בכיינות לשמה, טיפוסית למעמד שליט שרגיל שיש לו הכל ופתאום לא.
   אתה רוצה דמוקרטיה, קבל בהכנעה את רצון הבוחר ותפסיק לילל כמו תינוק למרות שאתה בן 70.

  2. איזה אפס - כמה רואים שאתה ימני עלוב "הנה, מגיע לך" כל כך אופייני לכם, אפילו שלא תישאר לכם בסוף מדינה עדיין תשתחוו למלך ביבי... אסון
 32. 37
  ברגיל

  שמע צבי, הביביזיס-וולגריס הינה מחלה אוטו אימונית קטלנית.
  מה שמייחד מחלה זו הוא המצב הנדיר שבה רוב תאי הגוף(האזרחים)
  והמוח(הממשל) פועלים יחד לחיסול הגוף המארח(אנחנו).
  את הגוף הזה ניתן להציל רק,,,,,,,, אם יהרגו את המקור ויצרו משהו חדש.
  יש פחות מחודשיים.
  נ.ב אין טיפול נמרץ בסביבה,,, יש צאנס אחד.

 33. 36
  פשוט , ברור, צלול חד וחלק

  אבל בתוך עמי אני יושב ומודה על האמת: הימניות המוקצנת והבורות המונחלת הם הם הרוב בעם "הנבחר" "הנבהר" זה פשוט מדכא ועצוב לדעת כמה צדקו הבולטים באויבינו שהאמינו בהשמדתנו העצמית במו ידיינו ומיטב מוחותיינו המעוותים. ורק לחשוב שהנה בחירות בפתח והחלק השפויי שוב מנוהל ע"י נהנתני שלטון קטנים עם נפיחות עצמית ואגו של כדור פורח. מר בראל היקר לו רק יכולתי הייתי הולך אתך באשר תלך. אבל קטונתי והוקטנתי ע"י השלטון המדכא של מדינת ההון שלטון. לפחות כשנעלם כאודים עשנים במצדה2 נוכל להביט על השטח הכבוש כולו מהים עד אין סוף....במבט של שהידים. אלה אם אולי בכ"ז נס פח המוח הקטן והעם הנכשל יחזור על עצמו . אשרי המאמין

 34. 35
  הם ירו לעצמם הפעם בבטן. לא רק ברגל.
 35. 34
  זה היה יכול להיות נכון אילו אבו מאזן היה באמת רוצה שלום

  אבל אבו מאזן רוצה להשמיד את ישראל, בדיוק כמו החמאס. הוא דחה הצעות למדינה בגבולות 67 שניתנו לו בידי אולמרט וקונדוליסה רייס. על זה צבי בראל כמובן לא ידבר, כי זה מקלקל לו את התיזה שנתניהו אזם בכל דבר. בדיוק באות המידה ערפאת דחה הצעות למדינה על 96% של שטחי הגדה שהגיש לו ברק בקמפ דיויד. הבניה המאסיבית בגושי ההתנחלויות איננה התרסה ילדותית בפני הפלסטינים והעולם, אלא הכנות לסיפוח גושי ההתיישבות, קביעת גבולות המדינה והשארת הפלסטינים לפתור את הבעיות שלהם באמצעות הפיתרון היחיד האפשרי - סיפוח שאר הגדה למדינה הפלסטינית בירדן. מעולם לא היה "תהליך שלום" ולעולם לא יהיה, עד שהעולם יכיר במדינה הפלסטינית האמיתית, היא עבר הירדן, ולא בבדיחה פיקטיבית כמו המדינה עאלק של הנוכל אבו מאזן, שלא נולדה אלא לצורך חיסול המדינה היהודית.

  1. אוסף שקרים של עובד. מקוצר זמן אתייחס רק לשקר אחד. ברק לא נתן בקמפ-דייויד 96% כפי שתב עובד.

   מראיון שניתן ע"י שר החוץ לשעבר-שלמה בן עמי (מוסף הארץ 14.9.01) מספרו של ד"ר יוסי ביילין "מדריך ליונה פצועה" ומספרו של עו"ד גלעד שר, שהיה יועצו ועוזרו של אהוד ברק במו"מ ומי שניהל מטעם ברק מו"מ עם הפלסטינים על יישוב בעיית הפליטים, "במרחק נגיעה – המו"מ לשלום 1999 – 2001" -עולה התמונה הבאה:
   במפגש בקמפ-דייויד ביולי 2000 דרשה ישראל לספח % 12 מהגדה המערבית (נקניקי התנחלות החוצים לרוחב הגדה ומבתרים אותה למספר חלקים). כמו כן דרשה ישראל לשלוט שליטה צבאית במשך 20 שנה על בקעת הירדן (בערך עוד % 10 משטח הגדה). אהוד ברק דרש ריבונות בלעדית ישראלית על הר הבית ומסגדיו ועל השכונות הערביות במזרח י-ם כמו שיח' ג'ראח, אבו-ג'וז, ראס-אל-עמוד וסילוואן.
   ערפאת דרש בפתיחת המו"מ לשלוט על כל הגדה המערבית כולל מזרח ירושלים, ועל כל רצועת עזה (כ%- 22 משטח ארץ ישראל),למעט % 2 עליהם ויתר בגדה לטובת גושי ההתנחלות, תמורת שטחים חלופיים הצמודים לגדה המערבית.
   הצדדים לא הצליחו לגשר על הפער בין העמדות.

 36. 33
  תפסיקו לממן את "המדינה הפלסטינית"

  המשך נתינת שירותים וכסף מכספי המשלם המיסים הישראלי ל"מדינה הפלסטינית", זה פשע חמור כנגד אזרחי מדינת ישראל. לספח את שטחיC ולתת בתמורה את ה"משולש". זהו דיי להיות בייביסיטר ל"עם הפלסטיני" הנזקק שחיים כל הזמן על תרומות שלא יכולים למממן את עצמם.

 37. 32
  אצל בגין זה לא היה קורה.

  ביבי זה לא בגין. חסרה לו הצניעות והענווה שהייתה לבגין. שרה נתניהו אינה עליזה בגין. בתור ליכודניק אני לא אוכל להצביע הפעם עבור הליכוד, זו מפלגה שזרקה את בניה הטובים והאותנטים דן מרידור, בגין ואנשים טובים והפכה לשלוח של ליברמן הדיקטטור ואנשים ימניים קיצונים והצירוף של כל אלה בהנהגת המדינה יביא לישראל אסון. בעולם אנחנו מנודים כמעט כמו אחמדינגאד וראש ממשלתנו זחוח וחושב שהוא יכול לשים על כל העולם וגם עלינו בוחריו. לא!!!!! אני לא אהיה מנוי על בוחריך שוב. אפילו שלי יחימוביץ עדיפה עליך. 

 38. 31
  העולם טיפש

  על העולם המערבי בראשות ארה׳ב והאיחוד האירופי להפסיק להאכיל את ישראל לתקופה קצרה.... הדעות תהינה אחרות לאחר תקופה קצרה! מדינה אוכלת חינם ועל חשבון קורבנות השואה.

 39. 30
  ביבי הרי הצהיר שהוא בעד שתי מדינות. אז למה הוא לא תמך האו"ם בכך?
  1. איציק כאשר אתה קצר אתה קולע.
 40. 29
  תיקון לפתיחה, חמש שנים מוכיח אבו מאזם ששאיפתו לשלום שווה לזה של החמס...
 41. 28
  השגיאה במאמר...

  ...היא שישראל הציעה לפלסטינים, רשמית, מדינה לפחות פעמיים מאז הסכמי אוסלו (2000 ו 2009), והם דחו את ההצעה. אפשר להוסיף הצעות לא רשמיות משנות ה 70 וכמובן ללכת יותר אחורה. ההצעות היו גם הצעות של ממש. הפלסטינאים לא יקבלו כל מה שהם רוצים אבל 95%. וההצעות לא רק נדחו, אלא נדחו בבוז. כל מה שאמרת היה נכון אם ביבי היה אכן "גוש אמונים", אבל המציאות שונה.

  1. צודק ב-100% אבל לא תראה אזכור לזה בטורי הדעות כאן. השמאל הקיצוני לא אוהב לתת לעובדות לבלבל אותו
 42. 27
  "IN A WORLD GONE MAD

  ONLY A LUNATIC IS TRULY INSANE...

 43. 26
  נתניהו לא רוצה שלום, נתניהו רוצה נדל"ן.
 44. 25
  זה לא בעל הבית. . .

  אלא הדייר המשנה שהשתגע. . . ובעל הבית
  חזר הביתה ועומד להעיף את הדייר המשוגע
  מהבית שלו בעזרת כל העולם כולו. . .

 45. 24
  מחמוד עבאס הציג את נתניהו ככלי ריק.
 46. 23
  בעל הבית לא השתגע - הוא צובע קו אדום.

  אז איך לא חוצים את הקו השחור - הירוק של ישראל ומסתבכים .
  כאן צריך תבונה כי הרי האתגר הגדול עדיין עומד לפתחה של ישראל ומבלי שייפתר - פתרון בדרכי שלום תהיה אופציה אחרונה .
  ואולי לא הכל ניגלה ומה שנסתר הוא החשוב.

 47. 22
  ביבי קבע נחרצות: " הסכסוך עם הפלשתינים אינו על טריטוריה..." נו, אז אפשר להאמין לו? אין תימה שאובמה , מרקל וסרקוזי אמרו עליו בזמנו מה שאמרו...
  1. 64 שנים לאחר הקמת מדינת ישראל, הפלשתינאים עדין אינם מקרים בזכות העם היהודי למדינה בחלק מארץ ישראל
  2. אמת אמרת זלמן ביבי שקרן והפלסטינאים ילדים מתוקים ותמימים שלא יודעים שקר (שלא לדבר על הרצחנות)
  3. 64 שנים לאחר הקמת ישראל, הישראלים שהכריזו על הקמת מדינתם על יסוד חלוקת הארץ לשתי מדינות עדיין מונעים את חלוקת הארץ לשתי מדינות.
 48. 21
  בכל הרצינות - לא נמאס למחזר יום-יום את אותו המסר?ואולי אתה טועה? אולי?

  הרי לא כל החוכמה ניתנה רק למערכת " הארץ".
  אז אם מותר למחזר שוב ושוב אבקש לתהות מה היה קורה אם צכסלובקיה הייתה עומדת על רגליה האחוריות, ופותחת בשנת 1938 במלחמה נגד גרמניה בשנת 1938 ? שתי תוצאות:
  1. באותה שנה היה לה סיכוי לנצח 2. היא הייתה מוקעת כמחרחרת מלחמה וכובשת 3. נידונה להוקעה בינלאומית ונידוי.
  איזה מזל יש לצ'כים הנחמדים שלא נפלו לגורל כה אכזר......

 49. 20
  אתה מתבלבל בפסקה הראשונה. יש טרוריסטים מוצהרים ומוגדרים ברצועה, ובגדה יש מישהו שמדבר על שלום וממשיך להסית ולחנך דורות להסתה. זה שהוא הרבה יותר טוב מהחמאס לא הופך אותו לחתלתול פרוותי.
 50. 19
  לנצל את המומנטום

  הפלסטינים יכולים לגרום לכך שמחנה האפרטהייד יאבד את השלטון ב 22 בינואר. לשם כך עליהם לנהוג בשכל ולנצל את כוחם. אין צורך באלימות. די בשביתה המונית, הפסקת עבודתם של פועלי השטחים בישראל ובבניית ההתנחלויות, הפסקת פעולת מנגנוני הביטחון שלהם, צעדות המוניות, וכיו״ב, על מנת שישראל הדשנה תבין את הרמז. את יתרת העבודה כבר תעשנה עבורם אומות העולם.

  1. ואז מה? נגיד שזהבה גלאון תבחר לראשות הממשלה. אז הפלסטינים יוותרו על זכות השיבה? יהיו מוכנים לותר על חלום ארץ ישראל נקייה מיהודים? יהיו מוכנים להכריז על סוף הסכסוך? יהיו מוכנים להגיד שתי מדינות לשני עמים ולקבל אותנו כאן

   מעלה אדומים הוא לא מקום שאפשר לפנות בדיוק כמו שלא מפנים את כוכב יאיר או את באר שבע. ולכן השטח בין מעלה אדומים לירושלים חשוב עבורנו וכדאי לבנות שם כדי ליצור רצף טריטוריאלי לירושלים. מדינות העולם? זה יעבור להם. נתניהו עושה טעות אחרת. הוא לא מחבק את אבו מאזן וקורא לו בקול הרבה יותר רם לשבת למשא ומתן. אם לאבו מאזן יש תנאיים מוקדמים (הקפאת הבניה) אז גם לנו יש (ויתור על זכות השיבה)

 51. 18
  כל עוד ביבי לא יוציא הדלפה שלחץ ברוטלי על ישראל יביא לגרוש כל הערבים שבין הים לירדן, גרוש שיגובה באיום של ברירת שמשון נגד מי שיצא אז נגדנו למלחמה, הלחץ ימשך.
 52. 17
  אפשר להוציא לנו גם שתי עיניים, אנחנו ממילא לא רואים מה קורה לנו
 53. 16
  תאור מדויק של בעל הבית המשוגע כי הבלתי צפוי הוא גם הבלתי שפוי
  1. כי אין אף מנהיג ערבי שיהיה מסוגל להגיד : "ארץ ישראל לעם ישראל" ו "החתימה על הסכם היא סוף הסכסוך" ו " אין זכות שיב לגבולות ישראל". בלעדי זה לא נתקדם לשום מקום כי ממילא אם הערבים אינם מסוגלים לומר זאת - הם אינם רוצים שלום, אלא לנגוס בישראל בשיטת הסלאמי
  2. השגעון היה שם תמיד הוא פרץ עכשיו החוצה.
  3. מנחם, אני מבין שזו הדרישה החדשה של ביבי כתנאי למשא ומתן, שהפלסטינים יצהירו שכל ארץ ישראל שייכת לעם ישראל.
 54. 15
  ניתוח נכון והתעלמות מהרקע ההיסטורי

  ניתחת נכון את המצב הנוכחי. לא אחזור כאן על דבריך מכיוון שהם ברורים מאוד. אבל מר בראל, לא זכור לך איך פעם התייחסו בישראל לאש"ף? הרי היו ימים שבהם מי שנפגש עם נציג של אש"ף נכנס לכלא לשלוש שנים. ועוד יותר מצחיק: זכורים לך הימים שבהם חל איסור על הערבים אזרחי ישראל לחבוש כאפיות בצבעים המזוהים (בעיני היהודים) עם אשף? אז גם עם חמאס ידברו באופן ישיר. עכשיו עושים איתו רק עסקים גלויים, עסקאות נסתרות (הדבר החשוב ביותר הן מבחינת הימין והן מבחינת חמאס) ומו"מ עקיף, כאילו. אבל התגובה של נתניהו טבעית וצפויה, וכאן חוסר ההבנה הבסיסי או ההתעלמות שלך. נתניהו בפרט והימין בכלל, כל ימין, בכל זמן ובכל מקום, חי ומשגשג רק בתנאי מלחמה ואלימות. ימין לא יכול להתקיים ללא שפיכות דמים ושנאה. לכן, עד כמה שהדבר נשמע מוזר, ההכרה העלובה (כן, בהחלט, עלובה) בפלסטין המשקיפה-לא-חברה היא מתנת בחירות מושלמת לנתניהו. "עמוד ענן" נכשל כישלון צורב. אהוד ברק ייעלם בקרוב מהחיים הפוליטיים. נתניהו, אלוף הבלוף, ינצל את הכישלון וההכרה-כאילו בפלסטין לטובתו. הרי הוא יודע איזה עם יושב בציון: גוש עצום של שנאה צמאה לדם. אז הוא ישוט על נהרות הדם ויגיע לכל מחוז שיחפוץ בו.

 55. 14
  "המדיניות" הישראלית היא סכמטית ורדודה שאין אחרי כל מחשבה

  התרופה להכל היא "בניה בשטחים" כמו הכלב של פבלוב. דווקא הפלשתינים הוכיחו שהם יותר גמישים ושינו את המאזן ו ישראל תיאלץ להתמודד עכשיו עם "מדינה" שתשחק אחרת,
  נכון, אפשר למנוע מהם שוקולד וכוסברה ועוד רעיונות הזויים. אבל מה שיקרה הוא מה שקרה בלבנון שבמקום אמל "הקימה" ישראל את חיזבאללה, ובמקום אש"פ "הקימה ישראל את החמס.

 56. 13
  ההמשך הוא ייסוד פלסטין בירדן במקום הממלכה של המלך.
  1. הגדה המערבית (יהודה ושומרון) היתה חלק מירדן והפלסטינים חיו בה כאזרחים שלה עד 1967. חבל שישראל הרסה את המצב הטוב הזה וכפתה על הפלסטינים כיבוש שאין רואים את סופו.
  2. פלסטין הייתה יכולה להיות ירדן אך הימין ברוב סכלותו דחה את הסכם לונדון
  3. מה שבאמת מדהים אותי כל פעם מחדש בפנטזיות של הימין הקיצוני הוא המחשבה שאפשר להנדס, נגיד, את הממלכה ההאשמית כראות עיניהם ללא כל התנגדות. בפועל, אין לך איך לכפות על ירדן להפוך למדינה פלסטינית, אלא אם כן תשלח את צה"ל לכבוש אותה. אבל אחרי שתכבוש את ירדן, תיזכרו כולכם באדמת האבות שבעבר הירדן, והופס, שוב לא מוותרים על אדמת אבות. מה תעשה אז? תפלוש לעיראק?
 57. 12
  הכי יפה זה החלוקה בין "לא פרטנר", שעמו מנהלים מו"מ, לבין "פרטנר" שעליו יורקים
 58. 11
  אנו לא רוצים להיות עם כובש

  אנחנו רק רוצים את חבל הארץ שבו הם יושבים, הואיל ופשוט כי זה הארץ שלנו.
  ולכן שיילכו משם לירדן או לאחת מ-22 הדמוקרטיות הנאורות האחרות שבסביבה (שמעתי שבסוריה מתפנה הרבה מקום בקצב של כמה אלפים ליום) ואז יפסיקו להיות נכבשים.

  1. נכון כי...

   אנחנו עם נאור שירד מהפסים ורץ לתהום בעיניים פקוחות. רוצו מהר כל אנשי הימין כי הנפילה תהיה יותר קלה...

  2. חבל הארץ שלהם

   ואתה תחזור לחור ממנו באת יא מהגר בן מהגר

 59. 10
  גם רדיקאלים אנטי ציוניים צודקים לפעמים.הרשות בגדה לא לקחה ברצינות את הסיסמה"שתי מדינות לשני עמים" ו"שני עמים " היא תוספת שלה לא מסכימים הפלסטינים כי נוגדת את השקפת עולמם על הפיתרון האמיתי לבעיית פלסטין,אבל

  בגדול הוא צודק.ממשלת המתנחלים עושה כל מה שהיא יכולה כדי לחסל את הרשות ולהתמודד רק עם החמאס.זה יותר קל לה.הולכים מדחי לדחי בראש מורם,כאילו.

 60. 9
  חכה שבעל הבית באמת ישתגע, בנתיים נותנים לכם להשתעשע במשחקי דיפלומטיה בגרוש, העולם לא מעניין צא מיזה, יתרה מכך העולם גם לא יעזור לך לעזור לפלסטינים להשמיד את ישראל, אתה כובש מגעיל, כן אתה צבי בראל, והדרך היחידה שלך לפי תפיסת עולמך כמובן, היא לעזוב את הארץ ויפה שעה אחת קודם, כל עוד אתה כאן, אתה כמוני קלגס צמא דם (במקרה שלך אין ספק בכלל, כל עוד הדם הוא יהודי).
  1. נכון. העולם לא יעזור לפלסטינים להשמיד את ישראל והם חלשים מכדי לעשות זאת בעצמם. לעומת זאת, ישראל לא זקוקה לעזרת העולם כדי להמשיך לשלוט בכוח על הפלסטינים, לגזול את זכויות האדם שלהם ואת אדמותיהם כל זמן שתרצה בכך.
  2. גם אתה השתגעת? אתה עוד תרצה ללמד את הגרמנים איך להיות נאצים.
 61. 8
  לא נותרו להם, ולא לנו, להם (האידיאולוגים הפשיסטים) עוד הרבה זמן כי העולם יתלבש עלינו
 62. 7
  זה היה מזמן

  בעל הבית אכן השתגע, אך זה לא התחיל אתמול ולא שלשום. זה התחיל ב 67, ונמשך עד היום. השגעון רק גובר עם השנים.

  1. זה היה מזמן.

   נו זה ברור. מי שנולד אחרי 67 ההיסטוריה התחילה לא לפני 67.
   אך למי שנולד בשנות ה 40 ההיסטוריה התחילה עבורו עוד בתחילת המאה הקודמת ואולי עוד קצת לפניה, עת נולדו הציונים החילוניים הראשונים שהחליטו על אפם ועל חמתם של הדוסים השחורים להפר את שלושת השבועות המקודשות, ולהחזיר את עםישראל לארצו העתיקה ולא לשום מקור אחר.
   ומי זה היו אלו שהתנגדו בתוקף לתוכנית אוגנדה? - נחשו.

 63. 6
  פשוט תענוג לקרוא !

  השאלה היא כמה שנים עוד נחיה על החרב ?
  ולמה 80% מתושבי ישראל אינם רואים את המציאות כמו שכל העולם רואה אותה ?
  האם כולם עיוורים ? כולם לא מבינים ? רק המלך ביביהו וחבר מרעיו ?
  כיצד נתנו לו להשתלט לנו על השיח ולקבוע את סדר היום הכל-כך ירוד ומנודה בעולם ?
  איך הוא הצליח לשטות בכולנו כל עשרים השנים האחרונות ולשנות את כללי המשחק ואת כיוון המחשבה של רובנו ?
  איך הפכנו לתושבים כל-כך אדישים בעשרים שנה ?
  מישהו חייב לנתח את הסוגייה הזו! המלך ביביהו ויועציו שולטים בשיח הציבורי ע"י העלאת נושאים שהם מעוניינים שנעסוק בהם, לסדר היום - לרדיו, עיתונות, טלוויזיה, ובכך גורמים לנו לחשוב על מה שהן רוצים - 1984.

 64. 5
  כל כך נכון

  כתוב נכון ויפה,תודה

 65. 4
  ממשלת ישראל מנסה לגרור את הפלסטינים לבצע מעשי טרור, כך תהיה לה הצדקה להמשך מעשי הגזל.
  1. אמת דברת. מדיניות שמתנהלת "בהצלחה" מ-48

   זה אצלנו מאהבת הזולת אהבת האחר ואהבת השונה..... זה אצלנו בד.נ.א. בביה"ס שלנו ה"נאורים" הנצרות לא קימת .הבודהיזם זה עבודת אלילים.האסלם זה טרור. השחורים זה עבדים. והנכים והנחשלים למחנות הסגר.... (מוכר לא?) רק אנחנו!!! אותנו "בחרטא" להתראות חברים......

  2. כנראה הפלסטים נגררים בהתלהבות רבה למעשי טרור או שבתמימותם הם חושבים שירי על אזרחים ורצח תינוקות הןם קריאה לשלום
 66. 3
  מילים כדרבנות

  הפריץ הטוב והמטיב משתולל אל מול כפיות הטובה של הנתין משתולל עד כדי סיכון של הסרת התמיכה של ידידיו הטובים תוך כדי שהוא יורה להם ברגליים

 67. 2
  צבא זה טוב. צבא זה כיף. מה לא? יאללה מלחמה. יאללה כיבוש. מה יכול להיות? אלוהים איתנו.
 68. 1
  יש לך עצה בשביל הציבור הנאור שבשמו ועל חשבונו משתולל ביבי ? אפשר לעשות לו משהו שיעצור אותו ויהיה קביל עליך - תן רמז.
  1. עצה פשוטה - בחרו בבחירות הבאות עבור מפלגה שמכריזה על כוונתה להגיע להסכם עם הפלסטינים על בסיס גבולות '67.
  2. דבר אחד שניתן לעשות: א ל תזרקו את הקול שלכם על אחת מאותן מפלגות - חדשות וישנות - שעושות כמיטב יכולתן להציג את עצמן כתואמות-ליכוד, שמבטיחות לא להתעסק עם ה"שטויות" של שלום-שמלום אלא רק בדברים החשובים באמת (כמו למשל מחיר מוצרי החלב).
  3. פשוט מאוד. יש לחזור לגבולות 67