מירי רגב היא בושה למזרחיות

רפאל בלולו כותב במאמרו "למה כ"כ שונאים את ח"כ מירי רגב?" ש"הביקורת הלגיטימית כלפי רגב משתמשת בכלים לא לגיטימיים וחוטאת בגזענות. תיאורים כגון: 'בהמה', 'פרחה מטומטמת', 'עובדת בשוק', 'ערסית' וכו' שטפו את הרשת והרחוב, והם מאפיינים חלק גדול מהאופן שבו השמאל בישראל מדבר את הביקורת שלו". בהמשך הוא יוצא להגנתה של ח"כ רגב – הוא מציין שהיא קידמה חוקים חברתיים – ומסכם, כי "מירי רגב חווה את ידה הקשוחה של ההגמוניה, לכל הפחות של הרחוב השמאלני, שלא מסוגל לבקר את הגזענות המבוססת והשיטתית שלו, אך מסוגל בקלות לזהות ולבקר גזענות מצד אחרים". בכך, מבקש בלולו להאיר על הגזענות של השמאל נגד מזרחים, גזענות שאין להתכחש לקיומה.

אולם, יחד עם הביקורת הלגיטימית והרצויה על הגזענות של השמאל, בלולו בוחר במתכוון להתעלם מכך שחברת הכנסת רגב היא-היא ההגמוניה.

ההגמוניה, כפי שהגדיר אותה אנטוני גרמשי, ההוגה האיטלקי שישב בכלא משום התנגדותו למשטרו של מוסוליני, היא מכניזם אידיאולוגי נחבא מהעין, שטומן בחובו את ההגדרות הדומיננטיות של המציאות בחברות פתוחות. הסדר החברתי הופך להגמוני ללא שימוש בכפיה או בכוח, אלא על ידי הפנמה של הסדר הקיים כטבעי, ברור מאליו, בלתי נמנע, וכמשרת את החברה כולה, כולל את המוחלשים ביותר. גרמשי טען, שהגמוניה היא גם מאבק בין קבוצות שולטות למוכפפות, וגם מצב הדברים כמות שהוא. לכן הגמוניה היא למעשה תהליך, לא מצב סטטי או קיפאון חברתי. הסדר ההגמוני משתנה כל הזמן, מתחדש ומתאים את עצמו לשינוי על ידי קואופטציה, לפעמים חלקית, של ניסיונות לאיים עליו או לחתור תחתיו מצד קבוצות שמדוכאות על ידו, על מנת שיוכל להמשיך ולהתקיים.

מירי רגב ליד קלפי בחולוןדודו בכר

אמנם מפא"י ההיסטורית דיכאה את עולי ארצות האסלאם כלכלית, גיאוגרפית, פוליטית, ותרבותית, דיכוי שמורשתו אחראית לפערים ולאפליה שקיימים כיום, אך כקבוצה, יהודי ארצות האסלאם, תרבותם ומנהגיהם, עברו תהליך של קואופטציה חלקית אל תוך השיח הדומיננטי ומוסדותיו. אמנם הוריה של מירי סיבוני שעלו מארצות האסלאם דוכאו על ידי הממסד האשכנזי, אך כיום מירי רגב היא בשר מבשרו של הממסד. אתיימר ואנחש, שלו רגב בעצמה הייתה שומעת שהודרה מהמרכז ההגמוני, הייתה מתקוממת, שהרי בנאום המדובר הזכירה בגאווה את היותה חלק ממפלגת הליכוד שבשלטון. כנציגת מפלגת השלטון בכנסת, היא אחראית באופן ישיר על עוולות שמתרחשים בישראל, בין אם זה הכיבוש, המדיניות נגד פליטים, העוני ומצוקת הדיור, ואפילו המשכה של הגזענות והאפליה נגד מזרחים.

עמדתו של בלולו, שיוצאת להגן על מירי רגב בשם הדיכוי ההיסטורי של המזרחים, מתעלמת מכך שבחירתה של רגב לתמוך בעוולות המוזכרים לעיל היא בחירה של אדם בוגר ומודע. מדוע ראויה רגב להגנתו של בלולו בשם המאבק נגד גזענות אנטי-מזרחית, שהוא מאבק ראוי וחשוב? היה מצופה מאדם שמרים את דגל המאבק המזרחי לצאת נגד דמות ציבורית מזרחית כמירי רגב, שהתבטאותיה הגזעניות ידועות לכל, ושההסתה שהיא שותפה לה מביאה לאלימות נגד פלסטינים ופליטים. במקום לחפש את מעשיה הטובים של חברת הכנסת רגב, ראוי היה שמי שפועל נגד גזענות אנטי מזרחית יצהיר שאין למזרחיות דבר וחצי דבר עם עמדות, התנהגות, ומעשים שפלים כשל אלו של חברת הכנסת מירי רגב, וזאת לצד גינוי עיקש של השימוש בכינויים גזענים ומיזוגנים.

דבריה ומעשיה של חברת הכנסת מירי רגב הם בושה למזרחיות. לו הייתי מזרחית, הייתי אומרת בראש חוצות שמירי רגב לא מייצגת אותי. היציאה של בלולו, ושל אחרים שמרימים את דגל המאבק המזרחי, להגנתה של מירי רגב רק בגלל ההשתייכות השבטית, היא תעודת עניות למאבק ראוי. ראוי הרבה יותר היה להתנער ממנה. אני כבר מזמן, מזמן התנערתי מהאשכנזים שמתיימרים לייצג אותי ולדבר בשמי ובשם משפחתי. אני מזמינה את הפעילים המזרחים לעשות זאת גם.

האם לא ניתן לבקר את ח"כ מירי רגב מבלי להיות מואשם בגזענות?

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 95
  מירי רגב = דגל, כפיים וגרב.
 2. 94
  מירי רגב

  הליכוד ביתנו עוד פעמיים בטלוויזיה שמירי מדברת עוד מנדט יורד לנו ,עשו טובה שלא תופיע בכלל היא רק מזיקה למפלגה

 3. 93
  וביבי הוא בושה לאשכנזיות
 4. 92
  מה זה קשור למזרחיות. מירי רגב היא בושה בכלל. והיא היתה דוברת צהל - לא להאמין ואי אפשר להבין איך זה קרה ומי מינה אשם ברמתה לתפקיד הזה.
 5. 91
  כמזרחי אני מתבייש מאוד באנשים מסוגה של רגב

  שלא לדבר על כך שהיא גם בושה לנשיות.

 6. 90
  המאמר של בלולו לא שווה מאמר תגובה

  אויש, סליחה, זה בטח בגלל שאני גבר לבן אני אומר אמירה גזענית כזו.

  בכיינים, נמאסתם. הנחשלים שביניכם לא מייצגים את המזרחיים, וגם הבהמות שביניכם לא מייצגים את המזרחים. תפסיקו להנציח את הגזענות על ידי נחיתותכם. מי שמכם לייצג מישהו?

 7. 89
  ההיסטריה של המזרחיות

  לא מזמן קראתי ראיון עם מירי מסיקה זמרת נפלאה.היא אומרת שכל הנשים המזרחיות היסטריות.זה בטח מוגזם.אני יכול להבין שהנשים המרחיות גדלו באוירה פטריאכלית כאשר ראש המשפחה הוא ראש השבט ועל פיו ישק דבר.גם ידוע שבציבור הזה הולדת בן הרבה יותר חשובה מהולדת בת.אבל מדוברת שהל לשעבר אפשר היה לצפות להתנהגות אחרת.אולי בדור הבא...

 8. 88
  הכתבה והתגובות> סיוט .חבל שקראתי
 9. 87
  כתבה פלצנית ומתנשאת. נירית בן ארי בושה לאשכנזיות, גענות בשיא תפארתה
 10. 86
  לי

  לי , הלבט זו עובדה שאים לא תדאי לששלים עימה תחזרי לאירופה לשם את שייכת ,לא עליתי ממרוקו בשביל לעבור שואה בישראל , הגיזענות וההיתנשאות שזורמת בדמך ניקברה בגרמניה ע"י אותם אלה שחשבו כמותך חכמים ויפים אבל לא קימים ברוך שובך למיזרח התיכון ליהדות הספרדית הניצחית

 11. 85
  תרגעי, היא לא בושה למזרחיות, היא בושה לכל עם ישראל...
 12. 84
  הפחד משתק מפני "מנחם בגין של הימניות"היא תעשה לכן מה שעשה בגין לסמול היא תוריד אותכן על ארבע

  מירי רגב עומדת להיות שרה ,ואז היא תצטרך להתמודד עם כל הכלים שלכן , ואיזה כלים יש לך ולכמותך,לבקש קצת נימוס,להתבכיין,או לעמוד בתור לחפש עבודה בשירות הציבורי,או אז תהיה כאן תהיה מירי רגב עם כל הבליסטראות שלה ולדאוג כשרה ימנית אמיתית לנשות הימין, מירי רגב חזקה ממך בכל עמדה והיא תנצח אותך ושכמותך בקלות .בקיצור לא כוחות. אז נשאר לקלס ולהתבכיין.

 13. 83
  חרפה לחינוך במדינת ישראל. סער צריך לנזוף בה.
 14. 82
  רמה נמוכה של תרבות באמצעי התשקורת. למה משתפים אותה בלי סוף? הערוץ הראשון תת רמה.
 15. 81
  רגב בושה לתרבות, דברי חכמים בנחת נשמעים. עושה הצגות למשיכת תשומת לב, פוגעת ומלכלכת בלי טיפה כבוד.
 16. 80
  מה שיך מזרחיות לתרבות דיבור ודיון. אמצעי התשקורת אשמים שמציגים גועל כזה של דבור
 17. 79
  רגב היא בושה לתרבות הדיון. סותמת לכולם את הפה, נכנסת לדברי אחרים, צועקת, מעליבה. בושה בושה.
 18. 78
  מירי רגב אישה חכמה מוכשרת ומוצלחת נכון לא יפת נפש וסמולנית אבל

  מפה עד להכפשות הלא תרבותיות של האספסוף הסמולני הדרך ארוכה ואינה צודקת. בהצלחה מירי רוב העם תומך בך

 19. 77
  אורלי לוי

  חברת כנסת איכותית בעוד שלא כולם יודעים את מוצאה של מירי רגב אצל אורלי לוי כולם יודעים בזכות אביה ולא מצאתי ובצדק שום השתלחויות נגדה

 20. 76
  שוב מזרחיים!

  למה לעזאזל להכניס את העדתיות להתנהגותה של מירי רגב?! מה הקשר בין התנהגותה לארץ מוצאה?! זו דוגמא לגזענות!!!

 21. 75
  מאמר מומלץ שמשקף את היחס לעדות המזרח במשך עשרות שנים מאז עלייתם לארץ

  כדי לשמור על טוהר הגזע שלנו, יהודים מנוונים חייבים להימנע מללדת ילדים פורסם ב'הארץ' ב2004

  http://www.haaretz.co.il/misc/1.1558449

  ד"ר יוסף מאיר שכיהן במשך שלושה עשורים כראש קופת חולים כללית, ועל שמו קרוי כיום בית החולים מאיר בכפר סבא, דגל ברעיונות כמו סירוס של חולי נפש, עידוד הילודה במשפחות "הנמנות עם האינטליגנציה", והגבלתה "במשפחות העניות יוצאות המזרח". בכל שנות פעילותו המשיך ד"ר יוסף מאיר, לדגול באדיקות ברעיונות אאוגניים. בתחילת שנות החמישים פרסם מאמר שבו מתח ביקורת חריפה על פרס הילודה בסך 100 לירות, שהבטיח בן גוריון לכל אשה שתלד 10 ילדים: "אין לנו עניין בילד העשירי ואפילו לא בשביעי במשפחות העניות יוצאות המזרח (…) במציאות כיום יש להתפלל תכופות לילד שני במשפחה הנמנית על האינטליגנציה. אין להדריך את השכבות העניות של האוכלוסייה לריבוי לידות אלא לקיצובן".

 22. 74
  נירית

  לפי התמונה את ניראת האמא של הפרחות.

 23. 73
  מירי רגב לא מייצגת שום מזרחיות מלבד את עצמה ותו לא! מי שטוען שרגב מייצגת את המזרחיות, סובל מדעות קדומות ומהדבקת תוויות לקבוצות אוכלוסייה שלמות, שהוא סולד מהם, ומשתמש ברגב כדי לפגוע בהם!
 24. 72
  קביעה מטופשת של הכתב,למה לקשור את מירי רגב למזרחיות,אולי לטמטום ווולגריות
 25. 71
  תשובה הולמת למאמר המטופש ההוא.
 26. 70
  מירי רגב היא בושה למין הנשי, לנשים, לכנסת, למדינת ישראל

  נפלאות הן דרכי המטכ"ל. איך היא מונתה להיות דו"צ?

 27. 69
  הגבלת גיל

  תגידי את לא צעירה מידי לכתוב טור ? אולי תכתבי במעריב לנוער נראה לי יותר מתאים

 28. 68
  מה שהופך את הבטן זה שהגברת הבוטה והוולגרית הזו היא נציגת הציבור בבית הנברחים הישראלי

  אוי לה ואבוי לה למדינת ישראל אם אלו נבחריה.
  ודרך אגב מי בכלל ידע ולמי איכפת מאיפא הוריה באו-מי שמנפנף בדגל המזרחי איפא שצריך ואיפא שלא-הוא הוא הגזען!

  1. כלל לא. שם אינה חריגה. מה שבאמת הופך את הבטן זו השאלה שעדיין לא נענתה

   איך הגיעה לדרגת תת אלוף ואיך הפכה דוברת? לשאלה זו שצריכה להתברר לדעתי בועדת חקירה, אני מבקשת להוסיף עוד מספר שאלות מה למדה לשני התארים הנדרשים לדרגת תאל. איפה למדה אותם? האמנם כתבה תזה כנדרש? אם כן, מי היה המנחה ומה היה נושא התזה?
   מאחר ואני מתקשה, אם לומר בעדינות, להאמין שכל זה קרה, אני מבקשת לראות ראיות ולשמוע את האנשים שהיו מעורבים בלימודיה הגבוהים, לא פחות מכך אני מבקשת לשמוע את האנשים שהחליטו שאין מתאימה ממנה לדרגת תאל ולתפקיד דובר צהל..
   אני מאוד מאוד רוצה להאמין שרק שיקולים עניינים שיחקו כאן תפקיד.

  2. לא חסרים בוגרי 2 תארים ואף שלושה שטימטומם הולך לפניהם
 29. 67
  נמאס כבר מכל המקופחים - כולל הכותבת

  מה עשו לנו האשכנזים שלא עשינו אנחנו לאתיופים, ולא היינו עושים לרוסים אם הם לא היו חזקים מספיק? מה את מקשקשת על הגזענות שלהם עלינו? ומה זה קשור למפא"י, מתי היה מנהיג מזרחי לליכוד? לעבודה כבר היו שניים אז מי גזען? יש פה מערכת חינוך ומי שמנצל אותה מצליח. הורים רוסים שעבדו בניקיון הוציאו בנים פרופסורים כי זה היה להם חשוב והם לא היו דפוקים מקצועיים כמו רבים מאתנו

  1. ראשית, מערכת החינוך כל כך דפוקה כאן שמי שמצליח הוא מי שמתעלם ממנה. שנית, אותם מנקי רחובות שילדיהם פרופסורים היו בעצמם פרופורים ברוסיה - ומדינתנו הנאורה דאגה להשפלתם, בלי קשר למיהם נציגי הממשלה
 30. 66
  בכנסת החדשה היא תרגע
 31. 65
  מדוע להאריך? מירי רגב היא בושה. נקודה.
 32. 64
  מירי רגב מזכירה לי את לפיד המנוח, שהיה צעקן, משתלח, נפנף ללא הרף בפטריוטיות

  התמייר לדעת הכל על הכל ולא פעם חשף את בורותו

 33. 63
  הציבור כבר לא תמים ולא קונה את השקרים
 34. 62
  הישראלים כבר מזמן החליםו את הבושה בחוצפה אז על מה נלין בפני כבוד חכרת הכנסת המזרחית שלא דופקת חשבון לבוחריה
 35. 61
  דברי בלע הגובלים בהסתה
 36. 60
  תיקון!!!!!!!!!!!! מירי רגב היא בושה לאנושות.
 37. 59
  מירי רגב מדברת בלשון שהח"כ הערבי מבין

  לשון מתלהמת ופשוטה. דבריה הם בדרך כלל תגובה ללשון הארסית של הפלשתינים בכנסת ישראל.

  1. סליחה, אני דווקא שמעתי ח'כים פלסטינים בכנסת ישראל שמדברים בהרבה יותר תרבות והגיון ממנה
 38. 58
  אני מזרחית ומסכימה עם כל מילה.
 39. 57
  לחשוב שהיצור הזה היה גנרל בצהל. זה אומר שיש לנו בע
 40. 56
  הסמול הישראלי הוא בושה וחרפה למין האנושי
 41. 55
  מירי רקב

  צריך ועדת חקירה ממלכתית מי אשם/אחראי לכך שאדם כזה שימשה כדוברת צה״ל. היא לא בושה למזרחיות היא חרפה לעצמה ולאלה שהביאו אותה למקום הזה. צריך משמרת מחאה ליד ביתה עד שתגרש את עצמה מחיינו הציבוריים. זה כבר לא מצחיק זה מסוכן

 42. 54
  מירי רגב היא בושה לבושה
 43. 53
  לא ידעתי שהיא מזרחית עד היום....
 44. 52
  שהמאמר הזה מנסה לעורר.

  אחד המאמרים הכי מתלהמים והנמוכים שאי-פעם קראתי, התירוץ הזה שבמקרה של רגב צריך להסיר את כל הכפפות הוא תירוץ מהסוג הבריוני והמתלהם שהיה זה שהביא את שלטון הימין ויצר כאן אפליה מכוונת בשנות השלטון החשוך של מפא"י, בעצם במו ידיה בן ארי מנסה לעורר מדנים וגזענות, כמובן שרגב אשמה, אין תימה שכל הגזענים של מפא"י מתמוגגים כאילו הם טובים מרגב ויוצאים מהחורים במחולות ובהילולים גזענים.

  כל גזען שיוצא ומנכיח גזענות יכול לקבל מנירית בן ארי מתנה, או ההפך, איזו הסתה נמוכה בשם הנאורות. בושה, בהחלט בושה.

 45. 51
  מסכים עם כל מילה
 46. 50
  תודה לליכוד ששולח את מירי רגב להזכיר לנו מיהם

  למי ששכח משום מה.

 47. 49
  קראתי את כל התגובות והגעתי למסקנה

  שמירי רגב היא כל אחת וכל אחד מאיתנו .שכל אחת ואחד יסתכלו פנימה ויעסקו פחות במירי רגב . מירי רגב חכמה ומתוחכמת אם הצליחה לזכות בכאלה תגובות .

  1. ...והנה עוד אחד שחושב שחוכמה ותיחכום נמדדים בסחיטת טוקבקים
 48. 48
  רגב פשוט רדודה בכל המובנים

  אין קשר לעדתיות. איך הגיעה לדברר את צה״ל? מילא לכנסת שם יש עוד כמה כמוה.

 49. 47
  אני לא מזרחי, אבל אני מתבייש כשאני רואה את מירי רגב

  אני מתבייש שאני רואה אדם מבזה את עצמו, ובהיותה נבחר ציבור (אמנם מעולם לא הצבעתי בעדה) - גם אותנו כולנו.
  אגב - השיח העדתי הזה - אפשר כבר מתישהו להפסיק? רק אני ויאיר גרבוז מגדירים את עצמנו פולנים (וההורים שלי בכלל נולדו בגרמניה). רק מי שמתעקש להיות מזרחי יהיה כזה. ואם הוא מתעקש - יש לו בדרך כלל סיבה טובה: כנראה שכלשעצמו הוא לא מספיק טוב. אבל כמזרחי... נו טוב. מגיע לו. הוא מקופח. לא?

  1. שהיא עצמה תתבייש!
 50. 46
  רגב היא בושה לכולנו. בושה שאדם מסוג זה מייצג אותנו בבית הנחרים שלנו. היא לא לבד. יש שם לא מעט הדומים לה.
 51. 45
  פריחה וערסית?? יצאה בזול!!!
 52. 44
  מכל בני האדם עלי אדמות, האשכנזים כיתר הלבנים בני התרבות האירופית, הם הפחות גזענים. למה? כי הם הכי מחונכים.

  צריך להזכיר את הפוגרם בסודנים בשכונת התקווה שזכה לאהדה כללית בקרב המזרחים? אילו שיכנו את הסודאנים בשכונות הצפוניות, שם לעולם לא היו עושים בהם פוגרם. תלונות? לבטח. פוגרום, לא. למה? כי זו כאמור שאלה של חינוך. אז למה בכל העולם מדברים רק על ה"גזענות" של אלה שהם הפחות גזענים מכולם? הכל פוליטיקה. בכל ארצות מערב אירופה ובעיקר בארה"ב, השחורים וכהי העור הם המצביעים החשובים והנאמנים של הליברלים ששולטים במירב תאגידי התקשורת הבינלאומית, וההאשמות בתקשורת ב"גזענות" כמו ב"קיפוח" ו"אפליה" זו התמורה (ויש עוד אחרות) שהם מקבלים עבור הצבעתם. וזה כל הסיפור. ראיתם אי-פעם בתקשורת הבינלאומית (הישראלית) מאמר פוגעני בשחורים (המזרחים) ה"מושלמים"? כל שני וחמישי יש אצלנו מאמר כזה נגד האשכנזים, אבל לעולם לא נגד המזרחים. כך אצלנו, כך באירופה וכך באמריקה הצפונית. איזה עולם "ליברלי" מחליא.

 53. 43
  למה בושה רק "למזרחיות"? ומה על גברים אשכנזים (ועוד כמה סודאנים שחטפו ממנה)?
 54. 42
  לדעתי היא בושה למין האנושי השפוי.מי ניסה לחנך אותה ולא הצליח?
 55. 41
  מירי רגב

  עיתונאית נכבדה תודה על עצותייך למזרחיים גישתך הפטרניליסתית מעידה עליך שאת רואה בהםכאלה שניתן לתת להם שיעור באורחות חיים. אין לנו מה ללמוד מאחינו האשכנזים שכל חייהם מונעים מפחדים ושינאה של השונה מהם.אתם מפחדים לאבד כל דומיננטיות בכל תחומי החיים בארץ. חלק גדול מהמזרחיים הידבקתם בשינאתכם לערבים.זאת מחלה שלא נימצא לה תרופה עד היום,היא מכונה גזענות

 56. 40
  מאמר חלש מאוד
 57. 39
  מירי רגב היא בושה לכל מי שגדל ולמד בקרית גת ובסביבה

  התנהגותה לא מעידה על דרך ארץ, שיקול דעת, נימוס, קבלת האחר והזר, אלא דווקא ערכים שאני למדתי בבית וגם בבתי הספר הטובים שלמדתי בהם בקרית גת. אבקש מהגברת להפסיק לציין שהיא באמה משם כי הדבר מבייש אותי.

  1. היא מביישת את האינטליגנציה ודרך הארץ של כל אדם בישראל, בלי קשר לעיר או עיירת מוצאו ובית הספר שלמד בו
  2. השגיאה היא שלך. אלא נכון הוא ובמקום.
 58. 38
  מירי רגב הרויחה ביושר את כל מה שאומרים עליה

  לכל הרוחות תפסיקו להאשים כל הזמן ועל כל דבר את הפסדו שמאל. יותר מדי קל כי לא קשה להבין...

 59. 37
  "מפא"י ההיסטורית דיכאה את עולי ארצות האסלאם כלכלית, גיאוגרפית, פוליטית, ותרבותית, דיכוי שמורשתו אחראית לפערים ולאפליה שקיימים כיום"

  הייתי תומכת בדבריה של הכותבת לולא ההאשמה המכוערת וחסרת הביסוס לפיה "מפא"י ההיסטורית דיכאה את עולי ארצות האסלאם כלכלית, גיאוגרפית, פוליטית, ותרבותית, דיכוי שמורשתו אחראית לפערים ולאפליה שקיימים כיום". הרי זהו שקר גס, התגוללות על גווייה. מפא"י, שהיא אכן היסטוריה, אינה אחראית ל"דיכוי" שלא היה אלא העובדה שהרוב המוחלט של עולי ארצות ערב, מתימן, מעירק וסוריה ומצפון אפריקה נאלצו לדלג על מאות שנות ציויליזציה כשהגיעו מתרבות ומנטליות של ימי הביניים למדינה שביקשה להתקיים במאה ה 20, הן טכנולוגית והן מנטלית. העולים, בעיקר מעירק, שהיו מתקדמים ואסרטיבים "הסתדרו" בכוחות עצמם, מהמעברה ישר לדירה ברמת גן, מעבודות דחק יזומות לעסקים משלהם. שאר העולים נטולי המיומנויות והכישורים, השקועים בפטאליזם ובאמונות טפלות, שוכנו בעיירות פיתוח שהוקמו עבורם ברחבי המדינה על פי צרכי הפיתוח שלה. בניגוד למה ש"הקשת המזרחית" ועסקני הקיפוח טוענים עיירות הפיתוח לא היו תואמי גולאג, איש מהעולים לא רותק אליהן בשלשלאות, ואיש גם לא אילץ את העולים לשים פתק עם האות א' בקלפי. אם הדיכוי התרבותי אליו מתכוונת הכותבת הוא שהיו בין הקולטים (שהיו דרך אגב, מכל הקשת הפוליטית, הציונים הכלליים שהתמזגו בליכוד בכלל התנגדו לעלייה ההמונית מארצות ערב) מי שעיקמו אפם מול התרבות שהביאו עולי ארצות ערב, מוטב שתנסה לברר מה היתה תרבות זאת ואיך היתה היא עצמה מתייחסת לתופעה.

  1. כידוע לך, יש דברים שאסור לומר מחמת הPC ואולי אף אסור לחשוב

   לעומת זאת שוב אנו למדים איך שקרים שחזרו עליהם אינספור פעמים, נחזים עתה להיות אמת כמעט מובנת מאליה. . הכאה על חטא בשם הממסד היא ספורט לאומי של אשכנזים שמבקשים לרצות את המקופחים המקצועיים. המילה גזענות הפכה קרדום לחפור בו למטרות סתימת פיות שיטתית גם כלפי עובדות הנשענות על נתונים סטטיסטיים.

  2. כנראה שאין גבול לשקרים. הדיכוי היה מביש. התייחסו אל ה'מזרחיים' כאל בשר תותחים, ניסו לעצב אותם מחדש. על הדרך גם חטפו להם כמה אלפי ילדים, כזכור 'ילדי התימנים', שלא היו רק תימנים. אז כדאי מאד לשתוק ולא להכחיש את המציאות העצובה והמבישה
  3. אור לנו(למי?) בעינייך הכול שחור ולבן. הדברת שלך לא מחזיקה מים. מי שדוכא וחי בדלות ובדוחק לא יכול היה להתקדם. נקודה! ילדים נאלצו לצאת לעבוד מגיל 8 כדי שיהיה לחם לאכול. לא פירות לא עוף ולא ירקות. ההורים עבדו קשה מאוד וקיבלו שכר עבדות. אין לך מושג מכלום, ותפסיקי לקשקש בקומקום.
  4. חטפו להם כמה אלפי ילדים? היתכן שנחטפו אלפי ילדי עולים מתימן ואומצו בידי הורים יוצאי אירופה והילדים עצמם, בני 60 ויותר היום, לא מצאו לנכון לצאת מהארון, לחפש את הוריהם ואחיהם האבודים ולחזור לשורשיהם התימנים? היו מקרים של אימוץ תינוקות תימנים שנלקחו מאמותיהם (לא תמיד היה גם אב בתמונה) במעברה לבית החולים ומשם להבראה במוסדות ויצ"ו ולא נעשה מאמץ רב לאתר את הוריהם אחר כך. מדובר במקרים ספורים. מישהו מדבר על תמותת התינוקות בתימן? עוזרת הבית הותיקה שלנו נעמה, נוחה עדן, סיפרה שילדה 13 תינוקות, את הראשון כבר בגיל 14 בערך, מתוכם הגיעו לבגרות חמישה. חלק מהתינוקות שהגיעו ארצה נפטרו. עצוב אך לא פלילי. הנה עלילה שצברה ממדים מפלצתיים. בוודאי שהקולטים התייחסו לעולים, מהמזרח וגם מאירופה, בפטרונות והתנשאו מעליהם, וחתרו לעיצובם מחדש כישראלים גאים. זה טבעי גם אם פוגע בעולים החדשים, וזה נמשך גם היום תחת שלטון הליכוד.
  5. תבדוק מספר עובדות בסיסיות לפני שאתה קובע

   3 ועדות חקירה
   קברים ריקים
   השתקה ע״י שרותי הבטחון
   העלמת ראיות
   ויש מספר של אנשים ש״אומצו״ כש למשפחותיהם נאמר כי מתו חלק גם עברו בדיקות דנא שאומתו כשיכות למשפחה
   רוב הילדים נמסרו לאימוץ בחול תמורת כסף

 60. 36
  המזרחים עדיין כועסים על הציונות שעקרה אותם מהנוחות כמשת"פים של הקולוניאליזם בצפון אפריקה והורידה אותם למעמד של פועלים. תשאלו את אותם מזרחים מקצועיים והם מהר מאוד יספרו לכם על הבית הגדול במרוקו ועשרת המשרתים שעבדו אצלם. אכן, יותר קל לבוא מגטו מזרח אירופאי לחרא הישראלי מאשר מארמון טוניסאי.
  1. נכון, חלקם באו מארמונות ומשרתים אך כולם עבדו קשה לפרנסתם בטוניסיה ומרוקו, וגם כאן בארץ: ההבדל מהגטו המזרח אירופי הוא תחושת הכבוד האבוד להם ולתרבותם - ואני מדבר עלי הורי ותרבותם
 61. 35
  תקראו לי מה שאתם רוצים, רק תעיפו לי מהעיניים את הפריחה הזו !
 62. 34
  מירי רגב לא מיזרחית אלא...מרוקאית

  ויש הבדל גדול מאוד,מרוקאים זה טבע ואני מיזרחי ולא מוצא שום קשר איתם

  1. נו טוף, שיהיה! מרוקו זה בעצם די במערב.
 63. 33
  כל הכבוד למירי רגב, אמרה את האמת, ללא בושה!!!
 64. 32
  אנחנו מין בסכנת הכחדה
 65. 31
  דיייי לבכיינות של המזרחיים!!!!!!!! די , די די ,די, די, די, די, די!!!!

  צאו לעבוד, תקדמו את עצמכם, תרוויחו את מקומכם ביושר, תרוויחו משכורת שתוציא אותכם מהפח שאתם חיים בו. התרבות שלכם לא דוכאה על ידנו או על ידי השמאל היא הייתה דכאנית ודלה כבר כשהגעתם. תסתכלו סביב, ותודו באמת, הגעתם ממקומות חשוכים, אפלים, פרמיטיבים. עכשיו כשאתם בחיק המערב, תפסיקו לבכות ותתחילו לעבוד ולקדם את עצמכם כדי שהמדינה הזו תהיה מערבית ומתקדמת תעמוד גאה מעל המקום הרצחני שבה היא נמצאת!

  1. כל חברי מכל העדות עובדים (מה זה "יוצאים לעבוד"?), מתקדמים, מתפרנסים ודואגים לחינוך ילדיהם

   חלקם שכירים חלקם עצמאים, ורובם שוחרי תרבות אם לא אומנים בעצמם. ואף אחד מאיתנו לא "בוכה" ולא פרימיטיבי- אבל כן, בדור הקודם ובזה שלפניו הממסד האשכנזי דיכא את מרבית העולים המזרחיים במניעת עבודה, בשליחתם לאזורי ספר וכו' .
   ושוב, הורינו וסבינו לא הגיעו ממקומות חשוכים ואפלים - הוכחה לכך הצלחתם של יוצאי מרוקו שבחרו להגיע לצרפת וקיבלו שם שוויון הזדמנויות.
   ועוד הערה קטנה: המדינה הזאת לא תהיה 'מערבית ומתקדמת' כי היא גזענית ומפגרת בגלל אנשים שכמותך, ובגלל נתניהו ורבים במפלגתו, ובגלל ש'ס שאינה מייצגת כלל את חברי המזרחיים הנאורים, משכילים ולאו דווקא דתיים.

 66. 30
  אני רק שאלה:

  אורלי לוי - מכירים? לא בת עדות המזרח? מישהו אמר אי פעם מילה רעה עליה? למה?

 67. 29
  כן. כששלחו את ההורים שלי לקריית גת

  ואת הדודים לדימונה ירוחם ואופקים. כשאבא שלי החליף את שם המשפחה מאוחנה לפורת כדי לקבל עבודה פקידותית בממסד.

  1. מדבר על אפליה בתעסוקה? וואו וואו וואו! אם כך תוכל קצת להרגע. אשכנזים אסלים, יוצאי צבא אבל בפרופיל נמוך, ובלי "קשרים" למי שצריך, הופלו בתעסוקה ראויה עד שנות השמונים. אם לא בהנהלה אז בוועד העובדים שהכשיל.
 68. 28
  מרי רגב

  גם אני התנערתי מזמן מהערבים שטוענים שהם מייצגים אותי בשיטת מירירגב ודומיה

 69. 27
  קל לרדת על מירי רגב בגלל הסגנון הבוטה שלה. הרבה יותר קשה להתמודד עם אנשי סמול אינטלקטואלים מחוכמים שמטיפים לקלוט ים של מסתננים מאפריקה בדיבורים מתחסדים על הומאניות ועשיית חסד
  1. מקווה שהרופא יהה הומני אתך...
 70. 26
  מירי רגב היא קודם כל בושה. בין היא מזרחית ובין היא אשכנזית
 71. 25
  מסתבר שטיפשות, גם כשהיא מודעת לעצמה, חוצה מגדר, עמים ועדות.
 72. 24
  ברור?את צריכה לספק כתבה שתצדיק את קיומך ,הארץ אמרנו הארץ...
 73. 23
  שיא של רגשי נחיתות .אמירות סותרות ,גזעניות, והסתה ללא טיפת שכל.

  לא ברור מה נירית בן ארי רוצה .בטוח שגם היא אינה יודעת , פרט לבכיינות על דיכוי לא דיכוי, גזענות שלה ,
  הסתה , אמרנו?
  מירי רגב לוקחת אותה בהליכה.
  פרט לכתיבת הרבה מילים , נירית לא תגיע רחוק עם התסכולים שלה .

 74. 22
  אני מעדיף איש ציבור שמתנהג בלא נימוס ובצעקנות ואומר אמת מאשר מתוקי שפתיים ומדברים בפרחים אבל פגיונות תחת גלימותיהם. ה"דרך ארץ" מזוייפת והייתה אחת הגורמים לשואה. כי החשיבו את היהודים של פעם מלוכלכים ופרימיטביים. כמ הצוענים...
 75. 21
  יש ניחוח של אנטישמיות בצמד המילים "הממסד האשכנזי"

  הרי רוב השירות הציבורי הוא מזרחי. הרי כבר היו לנו רמטכל , נשיא ושר ביטחון מזרחיים. ועדיין מדברים על "הממסד האשכנזי". זה מזכיר את אותם קיצונים מאירופה שדיברו על "היהדות העולמית".
  בדבר אחד הכותבת צודקת. מירי רגב לא מייצגת את "המזרחיות". ובטח שלא את הכותבת בעלת הדיעות השמאלניות. מירי רגב לכל היותר מייצגת את מפלגת הליכוד ואת אמונותיה האישיות במקרה הטוב.

  1. ואללה, שחררת לי מסתם בלב

   אני אשכרה חשה בעקבות דבריך שמשהו בקנה הנשימה שלי השתחרר לרווחה, ואסביר: כמי שמיום לידתה, שלא באשמתה, לאבא ממוצא רומני שעלה לארץ חסר כל ועבד בעבודות הכי מג'ייפות תוך כדי לימודים בטכניון, ולאם ילידת הארץ שהוריה, רחמנא ליצלן, יקים, חשה אשמה, שאסור לערער עליה, פירקת את רגש האשמה שלי.

   מסתבר שהשפה יוצרת מציאות ותפיסת המציאות שלי את עצמי הוכתבה על ידי ביטויים כגון הממסד האשכנזי או "עוול היסטורי". אם נניח לרגע בצד את העובדה שגם אנחנו קיבלנו DDT, שאנו באנו לארץ כפליטי שואה והתביישו בנו וכינו אותנו סבונים וצאן לטבח, שמי מאיתנו שהגיע מהגוש המזרחי הגיע הנה חסר כל מוחלט כמו אבי, אני מתקשה לחשוב על עוול היסטורי, או על הגמוניה אשכנזית. אבל היות והביטויים הללו שגורים בשפה, הם יצרו מציאות שאסור לערער עליה אפילו במחשבה, בדיוק משום שהלך הרוח המחשבתי הוא של התנצלות תמידית.

   נניח לרגע בצד את העובדה שכשמזרחיים משמיעים מוסיקה מזרחית בקולי קולות, הם כופים את ההגמוניה שלהם עלי. וכשהייתי בטירונות עם 30 בנות שנראות אך בעיקר מתנהגות כמו גרסה צעירה של מירי רגב, וסבלתי ("אשכנזית כאפות" בשבילכם), לא יכולתי אפילו להזיל דמעה על הגמוניה מזרחית. זה היה אסור אפילו לחשוב, שהרי אנו באנו ארצה, לבנות ולדכאות בה את העולים שקיבלו ארץ מוכנה כבר.

   ונניח לרגע בצד את העובדה שמוסדות השלטון מורכבים ברובם ממזרחיים, שיצוגם בממשלה גבוה. כל זאת לא משנה, עם הדוחושב הפוליטיקלי קורקט איש לא מתווכח. ישנה הגמוניה אשכנזית, ולנצח נאכל פולקע של רגשי אשמה וגפיטלפיש של בקשות סליחה, כי הרי דיכאנו, מה זה דיכאנו, חבל על הזמן, כמה דיכאנו.

   באופן מוזר קריאת הטוקבק שלך הייתה הפעם הראשונה שחשבתי עד כמה את צודקת ושאין ממסד אשכנזי, והפיקציה הזו אינה אלא יציר דמיונו הפורה של הפוליטקלי קורקט. כן מפאי שלטה פה, אבל זה נגמר, וכל דיבור כיום על ממסד אשכנזי אינו אלא ריצוי עונש מאסר מעבר למה שבית המשפט של הפוליטיקלי קורקט המוחלט אפילו פסק.

 76. 20
  מי הם האשכנזים שמתיימרים לדבר בשמך ? מי בארץ הזו מכריז על עצמו כאשכנזי,במובן העמוק של מרכיב הזהות שלו ? ומה משמעות האשכנזיות הזו ? אני לא מכירה אנשים שבסך כל מגדירי הזהות שלהם מצויה גם האשכנזיות.הנסיון לבצע את ההנגדה הזו בין מזרחיות לאשכנזיות מחייב את קיומן של שתי הזהויות הללו.רק זו המזרחית קיימת כאן.האחרת מחוקה ונעדרת.מפא״י אחראית לקיפוח ולאפליה ולהתנשאות וליהירות ולהשפלה ולרמיסה אבל המילה דיכוי מופרזת ומוגזמת כי היא מחייבת כוונת מכוון זדונית במיוחד שלא היתה קיימת כאן בעשורים הראשונים לקיום המדינה.אגב,אילו הציונות היתה קמה בצפון אפריקה והישוב היה מוקם כאן על ידי בני העליות הראשונות שהיו מגיעים ממדינות האיסלם ואלה גם היו נלחמים במלחמת העצמאות ומקריבים את הקורבן הגדול לאין שיעור - סביר ביותר שהעולים מאירופה שהיו מגיעים בשנות החמישים למדינת ישראל הצעירה היו זוכים לאותה מנה של התנשאות ויהירות וקיפוח ואפליה מצדם של הוותיקים מקימי המדינה.מירי רגב היא בעיקר בושה למשפחתה ולחבריה.נשיאת המזרחיות כולה על כתפיה גדולה על מידותיה.
 77. 19
  לא ברור לי מדוע מזוהית מירי רגב עם מזרחיות ביקורתה יכולה להאמר על ידי כל מי שפשוטו לא סובל את השמאל הנהיליסטי. הביקורת היחידה שאפשר לבקר את ח"כ רגב הוא השטחיות מיכסום הדמגוגיה במסרים חד משמעיים ולא מורכבים להגדירה כמי שבמוקדם או מאוחר יצאו הפיגמנטים אין הגדרה גזענית יותר ממנה. כאשר אני שומע נושאי דגל מזרחיות כפרנסה כמו ד"ר ביטון תמיד אני שואל מדוע היא מסתירה את שם משפחת בעלה. כשאני שומע את סרי מבקש לחזור בגלגול לחזור אשכנזי שמנמן, ואת גילו הלבב של גל גבאי שכועסים על היוולדם לא אשכנזים כפי שגם אמרה היפים לא מבינים מה חשיבות היופי, אבל מירי רגב קצינה בכירה מאוד בצהל עושב שימוש פוליטי הככרות ההמונים אולם נראה שבגין פשוט היה אורטור אחר אבל המטרה הייתה אותה מטרה.
  1. פרופסורה, שמעת על סימני פיסוק?
 78. 18
  מישהו מבין כיצד מפא"י דיכאה את עולי ארצות האיסלאם "גיאוגרפית"?
  1. ע"י שליחת עולי ארצות האסלאם לפריפריה
  2. על בית שאן שמעת?
  3. תבדוק כמה אשכנזים גרים ב:קריית שמונה, דימונה, ירוחם, יקנעם, נתיבות, מגדל העמק, להמשיך עם רשימת עיירות הפיתוח?!

   ואל תגיד לי שיש שם רוסים כי בעיני/ך הם נחשבים אשכנזים סוג ב'...תחזור אלי עם תשובות

  4. שילחה אותם להתיישב בעיירות ספר בלי פרנסה, חינוך או תחבורה ראויים
  5. שלחו אותם להתיישב בפריפריה. עד היום לא פתרו הבעיה.
  6. מפאי שלחה את כולם לפריפריה האשכנזים קמו ועזבו בעצמם
 79. 17
  חידוד הנושא כשאין משהו יותר טוב לעשות....זו הבושה.

  מה הקשר? מה בין סמול ומזרחיות? מה בין עוולות העבר למצבנו היום? למה הדגשת השונה כביכול, מהדומה והמשותף מייצר כותרת? מי זו נירית בן ארי? רוצה להיות ח"כ? לפי רמת המאמר -מתאים לך. חכי נשמע את מירב ומירי מתנגחות במליאה.... יהייה בידור.

 80. 16
  עוד אחת שמנסה בכוח להחיות אותי. אני מודיע קבל עם ועדה: אני מת. מזמן.
 81. 15
  צבור מתפקדי הליכוד חושב שהיא מייצגת אותו נאמנה. שיהיה להם לבריאות. היא לא בושה למזרחיות. שכן אין אדם בוחר את העדה שאליה יוולד, ואף לא את יתר החברים באותה העדה. לכן למזרחיים אין כלל מה להתבייש. אבל חברי הליכוד ומצביעיו צריכים לשאול את עצמם אם היא האדם שראוי לייצג אותם בקול היחיד שיש להם פעם אחת ב-4 שנים. האם היא מכבדת אותם או מבזה? האם היו רוצים להיראות בחברתה והאם הם קוברים את עצמם מבושה בכל פעם שהיא פותחת את הפה.
 82. 14
  השנאה של המזרחים למפא"י ונהירתם אחרי החרדים האנטי ציונים ואחרי הרביזיוניזם הפומפוזי של בגין ונתניהו הם ריאקציה לתנועה הציונית שעקרה אותם מאיזורי הנוחות שלהם ואילצה אותם לעבור למדינה שערכיה ככלל זרים לתרבותם. יש לזכור שהציונות המדינית הופיעה במקור מתוך שאיפה לפתור את בעית יהודי אירופה. יהודי המזרח היוו מיעוט בעם היהודי וככלל חיו ברווחה בארצותיהם. הפעילות הציונית והקמת המדינה גררו תגובה ערבית שאילצה אותם להמלט לזרועות הממסד הציוני. אין ספק שמפא"י ככל גוף קולט ביצעה מישגים ואולם האנטגוניזם המזרחי נובע קודם כל מפער הערכים בין הציונות החילונית לבין המסורת התרבותית של יוצאי ארצות ערב באותן השנים. בראיה הסטורית מזרחית הציונות היא גזירת גורל ולא משאת נפש. מבחינה זו המזרחים מזהים את הדת ולא את הציונות כמי שמשמרת את הזהות היהודית
  1. מישהו הכריח את בני עדות המזרח לעלות לארץ?

   אילצנו אותם, עאלק.

  2. ניתוח של הסטוריון בגרוש
  3. למזרח אירופאיף הניתוח שלך מדויק. צפיתי בו במשך 50 שנה. לבגין היה קל מאוד להסית את המרוקאים בשמעון פרס ובמפלגת העבודה מפני שאצלו היהדות היתה הבסיס המאחד ולא הציונות ולזה הם הסכימו עם הכל הלב.וזה גם היה המניע שלו כששחרר את החרדים משירות כלשהו לחברה.
 83. 13
  תיזהרו איך אתם פותחים את הג'ורה שלכם על המלכההה!!!!
 84. 12
  כמה פתטי לשפוט כל דבר בפריזמה של מזרחיות-אשכנזיות מדכאת עלק.בלולו שכח שרגב הייתה תת אלוף ומה שצריך לשאול איך אדם רדוד ומתלהם כמוה, שכל כוחה בפיה, הגיע לדרגת תת אלוף ואחר לשרת בכנסת ישראל. רגב היאבושה לכל אזרח שדוגל בערכים דמוקרטים והומנים ומסתבר, לא בפעם הראשונה, שמזרחיות לא הופכת אדם לרגיש לאחר, אבל אסור להגיד זאת כי זה ייחשב לעוד נסיון לדיכוי המזרחיים.
  1. טובה, בלי המשפט האחרון היית מקבלת לייק גדול. אבל -
 85. 11
  יופי יופי של מחשבה. גם אני לא מרגיש מיוצג על ידי האשכנזים המנותקים. וגם לא על ידי המזרחים המנותקים. כך שנשאר להיות מיוצג על יד מעט מעט מעט ח"כ. בדד אלך גם תקווה אין בי. בדד, בלי עתיד בלי תקווה בלי חלום
 86. 10
  בדיוק כך, להוקיע את הגזענים המזרחיים והאשכנזים.
 87. 9
  מאמר מצוין

  אחד המאמרים המצוינים בזמן האחרון ,קראתי את המאמר וזה קורא את כל המצב פה :שרירים ,ניפוח ,הצקות ,ביסוס קשרים,רדיפות מהשלטון,לתת לציבור מעט,ללעוג,להשמיץ,לדרוך,להזמין לעצמך היסטוריה,לרקוד בחושך.

 88. 8
  סוף סוף

  סוף סוף משהו שקשור במירי רגב שראוי לקרוא. יפה מאוד.

 89. 7
  צודקת

  תודה

 90. 6
  אוסף של שטויות להצדיק כותרת גזענית
  1. מה הקטע המזרחי כאן? שנים חשבתי שרגב היא בכלל הונגרייה יפה! אותם צבעים, אותו מבנה פנים. בסוף הסתבר לי שלא. מה הקשר למוצא שלה? אישה או איש שמדברים ומתנהגים כמוה מקומם הרחק מהכנסת, הרחק ממוסדות החינוך. אולי בשוק, אולי גם שם לא. איך היא נעשתה לדוברת צהל?
  2. יש סיפור, לא מבוסס כלל, על רומן עם קצין בכיר ומעופף
 91. 5
  מירי רגב לא בושה למזרחיות, היא מביישת נשים באשר הן.
  1. מביישת אנשים באשר הם
  2. מביישת גם גברים

   בושה לאנושות בכלל

  3. מירי רגב היא לא בושה לנשים, היא מביישת בני אדם באשר הם.
  4. מירי רגב מביישת את כל בעלי החיים, אפילו אמבות מובכות ממנה.
  5. בנוסף מירי רגב היא גם עלבון עמוק לאינטליגנציה. אבוי לנו כי יש רבים דומים לה שהצביעו עבורה בפריימריס.
 92. 4
  מה זה מזרחיות?
  1. סיניות,יפאניות,טיבטיות וכו'.זה מזרחיות.
  2. כל מי שהיגר לפה ממזרח אירופה
 93. 3
  יפה אמרת!!

  וחוץ מזה היא בהמה. שלוחת רסן.

 94. 2
  פאלסף שרגב לא היתה יורדת לפשרו ממילא.ובמקרה הזה הרבה מלל מיותר.הבעיה של רגב היא קודם כל טיפשותה ורק אחר כך מזרחיותה.יש מזרחיים נבונים יותר היא פחות.אבל באופן גלובאלי התרבות המזרחית ממילא נחותה מהמערבית אם נוסיף על כך גם מנת משכל נמוכה וטעם רע נקבל את רגב כאב טיפוס לפרחה המרוקאית המצויה.
  1. מרוקאית ולא...מיזרחית
 95. 1
  תחזרו שוב על השקר

  הגזענות של השמאל נגד מזרחים, גזענות שאין להתכחש לקיומה. למה פעם אחת? נחזור עליה שוב: הגזענות של השמאל נגד מזרחים, גזענות שאין להתכחש לקיומה. אוי זה טוב, נחזור על זה עוד פעם: הגזענות של השמאל נגד מזרחים, גזענות שאין להתכחש לקיומה.
  נכון שזה מתחיל להרגיש כמו אמת?
  בפעם הבאה שתרצי לצאת לציד גזענים אינך צריכה לחפש אותי בסמול. חפשי את עצמך.

  1. בואו נשנה את הנוסחה - גזענות נגד ערסים

   הנה, אמרתי את המילה - ערסים. ערסים, ערסים, ערסים - אני גזען - אני לא סובל ערסים. הפרדוקס הוא, שמעולם לא הגדרתי את עצמי שמאלני. הבעיה היא, שאני אשכנזי, ואשכנזים צריכים להזהר מאד בלשונם, בל יעליבו מישהו. שיזרקו עליהם רפש רקוב זה לגיטימי כבר שנים, אבל שאשכנזי יפתח ת'פה? עד כאן. אז החלטתי להכנס בערסים, כי הם מהווים את אחת מהסיבות שהחברה שלנו במגמה מתמדת של אובדן ערכים. הערכים שבאים במקומם, במיקרו ובמקרו - הם אלימות, נבורישיות (נפנוף בכסף), יהירות, חוסר כבוד לסביבה, דיבור עילג (אחת מההוכחות לחינוך לקוי), חוצפה וגזענות - החוסים כולם תחת אגו מפוצץ. הערס המצוי. עכשיו שלבו את זה עם לאומנות ודת - קיבלתם פצצת זמן מתקתקת. עוד אחת מהבעיות, היא שערסים מתרבים מהר, וכך ההשפעה שלהם מתפשטת יותר. אז מה זה אומר - שאני גזעני על מזרחים? אני חושב שלא. כי זה לא מעניין אותי מאיפה סבא שלך בא, לא מעניין אותי הצבע עור שלך, או שאתה מדבר עם ח' ו-ע'. גם לא איכפת לי אם אתה רוסי, אתיופי, ארגנטינאי או ערבי - קודם כל תהיה בן-אדם! קיימים אשכנזים ערסים ומזרחים שהם חברים טובים שלי, זה לא עניין של גזע, זה עניין של מנטליות. מעבר לזה צודק מגיב מספר 01, נמאס כבר מהבכי בקרב בני עדות המזרח, זה כבר שנים לא רלוונטי.

  2. הם" מזרחיים",בדיוק כמו שהפלישטים "פליטים".זה לא עובר ב3-4 דורות,זה נוח,מסביר את הכשלונות.אבל יא מר לזכות אחינו,בני עדות המזרח,רובם התנערו ממנטליות זו."חוצמזה" אסור לפגוע בפרנסה.ממה הם יתפרנסו?"מזרחיות" מקצוע הנותן לחלק קטן מאתנו פרנסה לא רעה.
  3. ראיתם איך עמיר פרץ מדבר באנגלית? (חינוך לקוי)
  4. הייתי שמחה אם היית צודק

   אבל אני מציעה לך לפשפש קצת בטוקבקים על המאמר הזה, ועוד קצת בטוקבקים של המאמר של רפאל בלולו ("למה אתם שונאים את מירי רגב?"). בלי לעשות את זה בעצמי, מבטיחה לך שתמצא גזענות.
   וזה בלי ללכת לחפש קצת מאמרים ומחקרים עדכניים שיעידו לך על המצב כאשורו ולא על מה שאתה (כמוני) רוצה להאמין שקיים.
   אגב, אני לא חושבת שהיא מגיעה בהכרח מהשמאל, אבל היא בהחלט קיימת.

  5. אשכנזים=קולוניאליסטים

   ששיכללו את תורת הגזע האירופית

  6. דן - תגובתך זכתה במועמדות לתגובת החודש.

   ברכותיי.

  7. אני מזרחי שמאלני... על איזה גזענות אתה מדבר??

   שמאל זה דעות פוליטיות לא עדה מוצא או כל דבר...

   הבעיה היא שהרבה אנשים לא אינטלגנטים (כולל גם מס' חברים שלי) לא יבינו את זה לעולם.. ובספרי ההיסטוריה אני מקווה שישכילו לרשום שחורבן בית 3 היה בגלל זה