סגירת חשבון עם ערוץ 10

ועדת הכלכלה של הכנסת אמורה להצביע מחר בשנית, לבקשת כמה חברי כנסת, אם לקבל את בקשת ערוץ 10 לדחות בשנה את תשלום חובותיו. מדובר בתשלום תמלוגים ודמי זיכיון, וראשי הערוץ הבהירו שאי דחיית הפירעון תביא לסגירת הערוץ.

הערוץ פירסם בשנים האחרונות כמה תחקירים נגד שרה ובנימין נתניהו, ומן הסתם סר חנו בעיני ראש הממשלה. בשבוע שעבר החליטה ועדת הכנסת לדחות את בקשת הערוץ. חברי סיעת הליכוד הצביעו פה אחד נגד הבקשה. האם הורה נתניהו לחברי סיעתו להצביע נגד בקשת הערוץ, ובכך להביא לסגירתו? אחד ממקורביו צוטט ב"הארץ" כאומר, שאם הפרשן הבכיר של הערוץ, רביב דרוקר, יפנה את כיסאו, עמדת הליכוד עשויה להשתנות.

ערוץ 10 נוצר ביומרה להיות אלטרנטיבה לערוץ 2. הערוץ נחל כישלון מחפיר במשימתו: פרט לחברת החדשות התוססת יחסית שלו, אין בו דבר המייחד אותו מהערוץ המסחרי האחר, על כל הבליו ושעשועוניו. אך סגירה של הערוץ, ובעיקר של חברת החדשות שלו, תפגע אנושות בחופש העיתונות. מצב שבו במדינה יש רק מערכת חדשות אחת בטלוויזיה, בלי תחרות של ממש עם זו של הערוץ הציבורי, הוא מסוכן.

לא פחות נפסדת מעורבות נתניהו במה שמצטייר כמהלכי נקם כלפי הערוץ בגלל העבודה המקצועית של כמה מכתביו. המסר היוצא מלשכת ראש הממשלה הוא, כי מי שיעז לחקור ולפשפש בנעשה בלשכה - יבוא על עונשו. המסר אינו מכוון רק לערוץ 10, אלא לכל אמצעי התקשורת בישראל, למען יראו וייראו. זהו מסר מסוכן, שאין לו מקום בדמוקרטיה, והוא מדרדר את ישראל לראשית ימיה, שבהם מנכ"ל משרד ראש הממשלה היה למעשה העורך הראשי של הרדיו.

לחברי הליכוד יש מחר הזדמנות לשנות את עמדתם, ובכך לשמור על הפלורליזם בשידורי הטלוויזיה. מדובר לא רק בפירעון החובות של ערוץ 10, אלא בפירעון החוב של הח"כים לחופש העיתונות בישראל, בלא איומים ומעשי נקם.

Read this article in English: Settling accounts

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 16
  מח החדשות מעולה! הפקותיו ממש מבישות -פיסגת ההפקות : "התחת של מרינה" " התחת של מרינה"

  במקום לקנות לו שם של ערוץ איכותי ,הידרדר ערוץ 10 לתוכניות נמוכות ורגשניות -- חיקוי עלוב של מודל החיקוי שלו - ערוץ 2 .

 2. 15
  אנה אנו באים?

  זה לא שהערוץ הזה עושה עבודה עד כדי טובה - אבל אם הוא ייסגר, שזה יהיה מסיבות אחרות - אוי ואבוי לחברה הישראלית ולתהום החשוכה במדרונה אנחנו כבר מתגלצ'ים אם הוא ייסגר מסיבות פוליטיות.

 3. 14
  ההחלטה לסגור נכונה - אבל הסיבה המוצהרת היא סימפטום לממשל חולה
 4. 13
  ערוץ 10 מכפיש את מרבית הציבור ובא בדמעות שליש לאותו הציבור המושמץ על מנת שיממן את המשך ההשמצות כנגדו
 5. 12
  בשעה טובה הימין לומד לשלוט.

  האסימון נפל.הימין הפנים את הצורך להפסיק לפחד.להשלים את השליטה במוסדות השלטון.ולעבור לשיטה הבולשביקית של מפ"אי,עבודה,מפ"ם,אחדות העבודה וכו. "השמאל".
  צריך להגיע למצב שהימין שולט בהסתדרות,בעריות בשרות הצבורי,בתקשורת,בתי המשפט,הפרקליטות,ובדעת הקהל.כך שולטים ולא לפי הסקרים.

  1. שכחת כמה דברים

   אם כבר "לומדים לשלוט", מה עם מעצרי מתנגדים, צנזורה על סרטים העוסקים בסכסוך (או סתם סרטים שליליים), המנון בכל בוקר והוצאה מחוץ לחוק של מתחרים פוליטיים. שילמדו כמו שצריך, דוגמאות מהעולם לא חסר.

  2. לא חמודי - כל האמצעים הללו היו והינם בלעדים של השמאל וישארו של השמאל
 6. 11
  גם אם יסגר 10 לא נצפה בזבל התקשורתי בערוץ 2. הרייטינג של 2 הוא מצופים בורים עם מח מעוות שחיים כמו ברומא הקייסרית לחם ושעשועים.
 7. 10
  למה שעיתון הארץ לא יקח את ערוץ 10?
 8. 9
  העתיד השחור של המדינה כבר נמצא פה. הימין הסהרורי ידאג להשחיר אותו עוד יותר.
 9. 8
  אולי בכל זאת לסגור

  האמת היא, שהייתי מאד נגד הסגירה, אבל בסה"כ הערוץ הזה הפך להיות מקום יצירה של תוכניות ריאלטי נוראיות. היום אמורה לעלות תוכנית, שלפי הפרומואים שלה, הם לוקחים מס' זוגות שבמשך חודשיים אמורים כל יום לעשות סקס. אם אילו התוכניות, שהערוץ מייצר, אני מעדיף שהוא ייסגר, ושיתחילו משהו חדש במקומו (בתקווה שהפעם זה לא יעליב את האינטליגנציה שלנו). כמה אירוני שמי שרוצה לסגור את הערוץ, רוצה לסגור אותו בגלל הדבר היחיד, שעבורו שווה לשמור את הערוץ - חברת החדשות.

 10. 7
  חברי כנסת נכבדים תנו לערוץ 10 להתקיים גם ערוץ 2 חייב כסף והרבה

  צריכה להיות תחרות בטלויזיה ולכן צריך את ערוץ 10 וחוץ מזה התחקירים של רביב דרוקר טובים מאד וביבי נתניהו הוא ראש ממשלה מושחת

 11. 6
  מחוייבותם של חברי הכנסת לחופש העיתונות , בלא איומים ומעשי נקם.
 12. 5
  סגירה של הערוץ, ובעיקר של חברת החדשות שלו, תפגע אנושות בחופש העיתונות
 13. 4
  גיבוב מילים מיותר.אין הבדל בין סגירת הערוץ,פיטורי כתבים חוקרים או חוקים פשיסטים שהימין בדהרה לחוקק טרם יקום הציבור וידרוש מהמושחתים ללכת הביתה.
 14. 3
  מה הקשר?

  הערוץ פועל בגלוי נגד נתניהו וכתביו כתבותיו בפירוש לא הוגנים ולא נייטרליים.
  אבל הערוץ תוסס ומענין.
  יחד עם זאת הוא בידיים פרטיות ולא ייתכן שיפשוט רגל כלכלית מצד אחד ולא ישלם חובות.
  אחרת היו זכיינים אחרים יכולים לקבל הזכיון.
  אסור לחזור לשיטת מפא"י כשהממשלה היתה מעבירה הלוואות לעסקים פרטיים כדי שיוכלו להחזיר הלוואות קודמות.

 15. 2
  חברי הליכוד במיוחד בכנסת הנוכחית כבר הוכיחו את נאמנותם לבולשביזם הלאומני

  חברי הליכוד של היום אינם אלא חבורת בולשביקים ובינם ובין ז'בוטינסקי ובגין אין שום דבר

  1. אתם חבורת קרימינלים פראי אדם שלא ברא השטן ועל כן אתה האחרון לדבר על מנהיגינו.עכשיו תדמיין נעל רודפת אחריך.
 16. 1
  נזקם מרובה מתועלתם

  ערוצי הטלוויזיה המסחרית מטים את השיח הציבורי. מרדדים אותו, ומשמשים אליטות אינטרסנטיות בשימור קיומן הבסטיאלי של בריות נמוכות מצח.. ככל שייסגרו מהר יותר כן ייטב.