לציית לחוק, לא לרבנים

מנהל ארגון הפועל למען ההתנחלויות, נחי אייל, משתדל לגייס בוגרי ישיבות - בדגש על תושבי ההתנחלויות - למשטרת ישראל (יניב קובוביץ, "הארץ" 25.12). מטרתו של אייל להשפיע על המשטרה מבפנים, להצמיח ניצבים "שמייצגים את המגזר שלנו" ובהם מפקד מחוז ש"י "בעוד 10-20 שנה".

אייל אינו מקדם את תוכניתו במחתרת. הוא אף מתואם עם מפכ"ל המשטרה רב-ניצב יוחנן דנינו ועם ראש אגף משאבי אנוש, ניצב ירון בארי, שהובא למשטרה מצה"ל. הגיוס למשטרה, כמסלול המספק פרנסה, אינו חסד שאייל או המעוניינים בשירות עושים לחברה הישראלית, אך משום מה הוא מוצג כקירוב לבבות וכגישור בין שני מגזרים. אם לחיל האוויר היתה סיסמת "הטובים לטיס", נושאים אייל ודנינו את דגל "המתנחלים למשטרה".

עשו לנו לייק וקבלו חדשות, עדכונים ופרשנויות מהארץ לפייסבוק שלכם

חוק יסוד חופש העיסוק אינו מתיר להחרים מועמדים לעבודה כלשהי, ובכלל זה בתחומי הביטחון ואכיפת החוק, רק בגלל מקום מגוריהם. בה במידה, אוסר החוק להפלותם מטעם זה לטובה ובכך להפלות לרעה מתחרים על אותן משרות. על המתנחלים הרוצים להיות שוטרים לעמוד באותן אמות מידה הנדרשות מכל אזרח, ליהנות מאותן זכויות ולמלא אותן חובות. אחת החובות היא הצבה ופעילות בכל ימות השבוע ובכל חלקי הארץ, לפי צורכי הפיקוד. יש וקצינים בכירים נבלמים על סף תפקידים חשובים במחוזות המרוחקים ממקומות מגוריהם, אם הם מסרבים להעתיק את מושבם לתקופת התפקיד. על כן תמוה שהמשטרה מסכימה מראש, שהמתנחלים-השוטרים לא יועסקו במחוז ש"י, לבל יתחככו בשכניהם או חלילה ייאלצו לפנותם ממאחזיהם.

רצוי אמנם שהמידור הנגזר מסודיות המבצעים יביא להעדפת שוטרים שאינם מעורבים רגשית במשימות הכרוכות בחיכוך עם מתנחלים - כך נוהג צה"ל לאחרונה בפיקוד המרכז - אך רק כמדיניות פיקודית ולא כתכתיב של המתנחלים המתגייסים למשטרה. על השוטר לציית לחוק ולשרשרת הפיקוד, לא לרבנים ולא לעסקנים.

Read this article in English: Men in blue (kippot)

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 18
  OBEY ONLY THE RABANIM AND HALACHA
 2. 17
  ממתי מגייסת המשטרה לשורותיה דרך מתווכים, ועוד גיוס קבוצתי?

  בוגרי ישיבות, מתנחלים סתם וכל השאר יכולים להתגייס לשורות המשטרה כפרטים בהתאם לכללים הנהוגים. גיוס קבוצתי זה מריח רע...

 3. 16
  עד אז לא רק שמדינה פלשתינאית תקום גם ישראל תהפוך לאנדלוסיה החדשה

  שבו ערבים ועברים יחיו בשלום שווי זכויות במדינה אחת .
  הזמן יעשה את שלו.המתנחלים והחרדים יאכלו חרה בכמויות במדינה כזו.

 4. 15
  אל תתנו להם רובים!
 5. 14
  לציית לחוק?

  האם ההצהרה לציות מתייחסת רק לדתיים או גם לקרן לישראל חדשה והריסת גדר הביטחון בעיבלין ונעלין הנמשכת מספר שנים?
  לא הבינותי!

 6. 13
  די לכיבוש המביש כי עם צודק לא כובש
 7. 12
  משמרות המהפכה, בהתהוות, לנגד עינינו.
 8. 11
  במקום להכריז שמתחת לכבודנו לשרת במשטרה -לשפר אותה
 9. 10
  אגב, ציבור החיילים הקרביים בצה"ל מורכב משלושה סוגים, שליש חובשי כיפות, שליש בנים של עולים מרוסיה, ושליש מתושבי הפריפריה, לא תמצא בקרבי אפילו סמולני אחד לרפואה, כנ"ל המצב במפעלי ההיי-טייק, אין בהם סמולני אחד לרפואה. במשטרה לעומת זאת, אין חובשי כיפות, ובמקומם ישנם ערבים, דרוזים, נוצרים, צרקסים, ומוסלמים. וגם כאן אין אף סמולני אחד לרפואה. למה ?, איך הסמולנים חושבים להמשיך כך הלאה בשילטון. הזויים !!!, אמרתי.
  1. חי בללה לנד אתה עם ההכללות המרתקות שלך,שאין להן אחיזה במציאות.המשטרה היא משטרת מולדובה ביתם.ואין סיכוי שמי מהמתנחבלים יענו על הקריטריונים אותם ציין המחבר.אבל היות ובארץ המושחתת אנו חיים-יש סיכוי שיפתחו סניף משטרה עבורם,כמו בצבא.אח"כ מתפלאים שהמדינה הופכת מדינת הלכה,מדינת חמסטן פוטינסטי
  2. סולו - יצא לך אפילו יותר הזוי מהרגיל! איך אתה מצליח אלוהים יודע

   שיעור הקרביים מקרב הקיבוצניקים והמושבניקים חזר השנה להיות הגבוה מבין המגזרים.
   ומניסיון - חברות ההייטק מורכבות כמעט אך ורק משמאלנים (שכל ושמאלנות הרי הולכים יחד מקידמא דנא), כמו שאר השכבות האינטלקטואליות שעוד נותרו במדינה - ראה מקרה המחאה, בה התאחדו כל החכמים יחדיו - רק חבל שהם כ"כ התאמצו לרצות את בורי הימין...

 10. 9
  אכן צריך לציית לשרשרת הפיקוד ולא לצו המצפון או ליועצים משפטיים כלשהם.
 11. 8
  הם כבר מזמן משולבים במשטרה

  בחורי הישיבות תושבי ההתנחלויות ייקלטו במשטרה בלי כל קושי וימצאו בה בית חם, כי מזה שנים רבות המשטרה היא אירגון בעל אוריינטציה ימנית (ובמשמר הגבול - ימנית קיצונית), שוטרים רבים הם דתיים, או סתם "שומרי מסורת" ו"מתחזקים" למיניהם. מספר אנשי המשטרה המתגוררים מעבר לקו הירוק לא פורסם (אבל הוא ידוע לאגף משאבי אנוש), אך אין זה סוד שהוא אחוז גבוה מאוד מכלל המשרתים בארגון. אין בכלל ספק שנאמנותם של השוטרים-המתנחלים הללו נתונה בראש ובראשונה למקום מגוריהם, והיא קודמת לנאמנות למשטרת ישראל.

 12. 7
  הבן של נחי אייל נפצע באלימות השוטרים בעמונה

  דילגתם על פרט חשוב. הבן של נחי אייל נפצע קשה בראשו בפעילות האלימה של השוטרים בעמונה. זוהי תגובה אצילית של אבא המבקש להשפיע על המשטרה לשנות את דרכי תגובתו ולהתנהג יותר בתובנה ואנושיות.

  1. אולי הוא נפצא כי הוא עסק בפעילות עבריינית?

   אולי הוא נפצע כי הוא התנגד לפעולה חוקית שביצעה בתוקף החלטה של ממשלה ריבונית? אולי הוא הגן על שודדי קרקעות? מה ההבדל בינו לבין חברי משפחת פשע מסוימת שהשטלתה על שטח לא שלה באזור השרון? שכן מדובר בקרקע יהודית ושם בקרקע ערבית?

  2. לבל"ד ורע"מ, אולי החלטת הממשלה אינה חוקית? ממי בדיוק "שדדו" את הקרקעות? מעולם לא הצלחתם להביאם ולכן אתם רצים לבג"צ במימון מדינות זרות עויינות ולא להליך הרגיל לעניין סכסוך קרקעות, בית המשפט השלום/מחוזי... אגב, תמיד אתה כ"כ בעד החלטות הממשלה? ומה בעניין בילעין, נעלין וירושלים? ומה דעתך בעניין שודדי הקרקעות הערביים והבדואים? ועוד אגב, האם החלטת ממשלה מתירה אלימות של שוטרים, כבעמונה? אז לא עוד טרנספר דה לוקס של יהודים, זה נגמר בטיפשות של הטרנספר באלפי יהודי גוש קטיף, לתשומת לב השמאל.
 13. 6
  ומה בדיוק רצה המשורר להביע? הוא רוצה אחרת, נא יתגייסו הוא וילדיו למשטרה, אם לא לצהל ליחידות קרביות... אגב, הבן של נוחי איל נפצע קשה ע"י שוטרים מתפרעים, מדובר בצעיר שהוא מלח הארץ מיחידה קרבית ומתנדב מנערותו לטובת הציבור, חבל שאינכם מציינים עובדה מעניינת ומצערת זו, לא ראיתי שמיהו כתב כאן אז נגד התפרכויות השוטרים, הרי בכדי לפגוע במתנחלים, הכל כשר וכל אמות המידה ה"שוויוניות" מתאיינות לפתע...
 14. 5
  מה שזרעת - ,אחרי 20 שנה קיבלת .

  ניצבים מהמגזר שלנו.
  מה זה אומר- שאייל תולה תקווה שנתניהו וחבורתו ויורשיהם לא יגיעו לשום פתרון מדיני, ימשלו לעוד 20 שנה במדינה דו לאומית מהנהר ועד לים ואז אייל וחבורתו ינסו לכפות על אזרחיה את שיגעונותיהם.

 15. 4
  מדינת האייתוללות
 16. 3
  עוד 10-20 שנה לא יהיה מחוז ש"י משום שהוא יהיה חלק מפלסטין
  1. הלוואי!
 17. 2
  מה שבאמת עצוב הוא שאין להם אפילו תקווה שמשהו ישתנה ב20 שנה שיקח למיטב בניהם להפוך לניצבים
 18. 1
  שאבעס!

  התביעה משוטר שומר מצוות לחלל את השבת כשאין מדובר בפיקוח נפש גובלת באוטו-אנטישמיות.