חושך לגרש

האירועים האלימים שהתרחשו השבוע בבית שמש - החל בהתנפלות ביריקות ובגידופים על הילדה נעמה מרגוליס בדרכה מבית הספר הביתה, וכלה בפגיעה בצוותי טלוויזיה שבאו לעשות את עבודתם העיתונאית - הם איתות אזהרה חמור. הציבור הרחב חש בסכנה, ואתמול בערב באו רבים לבית שמש להפגין נגד ההתפרעות הקיצונית הזאת ונגד האיום המרחף מעליה ומבשר רע. זוהי התארגנות מבורכת, המעידה על מעורבות ואכפתיות אזרחית, ועל רצון לשמור על החברה מפני אלה הבאים להחריבה. עם זאת יש לזכור כי בית שמש היא מקרה קיצוני, כי הגרעין הקשה של הפורעים הוא חריג בעייתי, ושרוב הציבור החרדי מוקיע את הקיצוניות הזאת וסובל ממנה בעצמו סבל רב.

הניסיון הישראלי מלמד כי שנאה גורפת כלפי חרדים היא המוצא הקל ביותר לכל פופוליסט, בפוליטיקה או בכלי התקשורת. שנאה זו עלולה להוביל לתוצאות הרסניות. במקרה הטוב היא תעצים את בדלנות החרדים. במקרה הרע, היא תעצים את האלימות. הפורעים בבית שמש הם עבריינים פליליים לכל דבר ועניין. הם אינם יכולים להסתתר מאחורי השקפת עולמם הדתית, פסקי ההלכה של רבניהם או הטענה (הנכונה כשלעצמה), שהרשויות העדיפו להתעלם במשך שנים מההפקרות הגוברת בעיר המתחרדת והניחו לגרעין הריאקציוני להלך אימים על התושבים בה ולהפוך אותם לבני ערובה חסרי אונים.

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הפרשנויות ישירות אליכם

כיוון שכך, המשימה לגרש את החושך - להבהיר לקיצונים שישראל היא מדינת חוק, ושרובם המכריע של הישראלים אינם רוצים לחיות במדינת הלכה נחשלת אלא הם מעדיפים לחיות כאזרחים שומרי חוק בחברה חופשית, פתוחה ונאורה - מוטלת על הממשלה. הממשלה חייבת לגבש מדיניות נחרצת וחד משמעית, שבמסגרתה יתאפשר למשטרה, לפרקליטות ולבתי המשפט לטפל על פי חוק במתפרעים ובמנהיגים הרוחניים המדרבנים ומשלהבים אותם להשתוללות. אנשים אלה מסכנים את שלום הציבור שבתוכו הם חיים, ומאיימים לערער את הדמוקרטיה ואת החברה הישראלית כולה.

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 30
  התקשורת מנסה להראות לחרדים שקואליציה עם הימין לא כדאית. שקט יובטח להם רק ע"י שיתוף פעולה עם השמאל.
 2. 29
  להשוות את מעמד המיעוט החרדי למעמד המיעוט הערבי. הערבים לא משרתים בצה"ל ומורשים לעבוד ללא הגבלה. יש לאפשר זאת גם לחרדים, וכך תפטר בעיית הנטל על החילונים. נטל שהם בעצמם גרמו לו.
 3. 28
  אתם חוטאים בחטא ההכללה הגורפת.את הפוגעים לאסור ולבדיקת פסיכיאטד

  אותם גברים שאינם מסוגלים להסתכל על נשים בקירבתם,ובמיוחד לא על ילדות בנות 8 ,יש לשלוח לפסיכיאטר שיבדוק את פעולות היצר שלהם.כתוב"איזהו גיבור, הכובש את ייצרו".מכאן שהגבר שירק על ילדה , וכל אלו שמבקשים שנשים תתרחקנה מהם, יחוייבו לעבור מבחן, בדיקה, טיפול פסיכיאטרי.
  אבל תמנעו מהכללות.99.99% מהחדרים ו - 100% מהדתיים אינם מדירים נשים ואינם פוגעים בנשים.

 4. 27
  שתי מדינות לשני עמים: מדינה לחילוניים ומדינה לחרדים

  שפתינו לא שפתם, דעותינו לא דעותיהם, מנהגינו לא מנהגיהם, מלבושינו לא מלבושיהם.

 5. 26
  הצחקתם אותי

  מי שהמציא את המשת"פיות עם החרדים הם ממשלות השמאל. הבעיה היא שממשלות הימין העלו את זה לדרגת אומנות ממש. מאחר ושלטון הימין מובטח כאן להרבה שנים, אין סיכוי שמשהו ישתפר. ביביהו וכנופייתו מעוניינים בהנצחת שלטונם ולא מעניין אותם שום דבר. לצערי, הציבור הישראלי מקצין בדעותיו ימינה, מספר בעלי זכות הבחירה אצל החרדים גדל (גם המתים מצביעים שם) ומדינת ישראל כפי שאנחנו מכירים אותה היום לא תמשיך להתקיים עוד שנות דור, אם בכלל.

 6. 25
  שנאה גורפת כלפי חרדים היא המוצא הקל ביותר לכל פופוליסט (מאמר המערכת, הארץ, 28.12.11)

  ישר כוח.

 7. 24
  טומי צדק!
 8. 23
  איפה היו כל הסיפורים על "הדרת נשים" בזמן ממשלת אולמרט? משהו השתנה מאז?
  1. נכון!! אז לא נתנגד לתופעות חברתיות בזויות כדוגמת "הדרת" נשים (מילה מכובסת ומולבנת, שאינה מעבירה את מלוא המשמעות של התופעה החברתית), פשוט משום שהן רווחות כבר המון שנים, ורק עכשיו "נזכרו" לצאת נגדן. מתכון בטוח להמשך התעמרות, התעללות, עושק, פגיעה בקבוצות החלשות בחברה.
 9. 22
  אתם קוראים לסיקריקים "פורעים". וואלה. הם אלימים. אתם קוראים לנוער הגבעות "פורעים". וואלה, שוב. גם הם אלימים. אבל אם אלה ואלה פורעים, איך נכנה את מתפרעי הימין הערבי הלאומני שמשתוללים שבוע אחר שבוע בבילעין ואחיותיה? אבנים. בקבוקי תבערה. נסיונות לפגוע בגדר המערכת בכדי לאפשר חדירת מחבלים מתאבדים, פה ושם איזה מעשה מגונה ב"אקטיביסטית" שסותמת את הפה הקטן שלה כדי לא "לפגוע במאבק" - וכל זאת מתוך אידאולוגיה גזענית ואלימה להחריד אשר שוללת את זכות ההגדרה העצמית של העם היהודי בגבולות כלשהם, מתוך הכחשת עצם קיומו - בצירוף תמיכה נלהבת ב"התנגדות" (כלומר, פשעי מלחמה מחרידים) ראיית מבצעיהם כגיבורים לאומיים, וקבלת תנועות שנאה מחרידות המטיפות בגלוי לרצח עם ומתרברבות בטבח אזרחים כ"תנועות לגיטימיות". תגידו, אתם לא מבינים כיצד הטרמינולוגיה המטופשת בה אתם משתמשים שם ב"הארץ" מגחיכה את טיעוניכם והופכת את העיתון לפשקוויל? מה "פורעים"? מתפרעים אלימים כבר לא טוב? מפירי סדר? פושעים? רק פוגרומצ'יקים יש לכם בראש, ואפרטהייד ואונס?

  אתם קוראים לסיקריקים "פורעים". וואלה. הם אלימים. אתם קוראים לנוער הגבעות "פורעים". וואלה, שוב. גם הם אלימים. אבל אם אלה ואלה פורעים, איך נכנה את מתפרעי הימין הערבי הלאומני שמשתוללים שבוע אחר שבוע בבילעין ואחיותיה? אבנים. בקבוקי תבערה. נסיונות לפגוע בגדר המערכת בכדי לאפשר חדירת מחבלים מתאבדים, פה ושם איזה מעשה מגונה ב"אקטיביסטית" שסותמת את הפה הקטן שלה כדי לא "לפגוע במאבק" - וכל זאת מתוך אידאולוגיה גזענית ואלימה להחריד אשר שוללת את זכות ההגדרה העצמית של העם היהודי בגבולות כלשהם, מתוך הכחשת עצם קיומו - בצירוף תמיכה נלהבת ב"התנגדות" (כלומר, פשעי מלחמה מחרידים) ראיית מבצעיהם כגיבורים לאומיים, וקבלת תנועות שנאה מחרידות המטיפות בגלוי לרצח עם ומתרברבות בטבח אזרחים כ"תנועות לגיטימיות". תגידו, אתם לא מבינים כיצד הטרמינולוגיה המטופשת בה אתם משתמשים שם ב"הארץ" מגחיכה את טיעוניכם והופכת את העיתון לפשקוויל? מה "פורעים"? מתפרעים אלימים כבר לא טוב? מפירי סדר? פושעים? רק פוגרומצ'יקים יש לכם בראש, ואפרטהייד ואונס?

  1. לשקרן הבור הימני (14:51). אנשי שמאל לא זורקים אבנים. תן ולו שם אחד של ישראלי אחד שהועמד לדין על כך. מי זורק אבנים הם הפלסטינים. ע"פ החוק הבינלאומי לנכבשים מותר להתנגד באלימות לכל חייל כיבוש.
 10. 21
  מה עם תחבורה ציבורית בשבת?
 11. 20
  כשמדובר בחרדים ומתנחלים מתמלא הארץ עיזוז וגבורה, בסוף גם אתם חלק מהשטעטל בה כל סקטור נגד האחרים
 12. 19
  אגף תגובות הקוראים אצלכם כל כך צולע עד שנדמה שהממונה על כך יוצא מביתו על קביים בהליכה מסורבלת ואז מגיעה השעה ךחזור הביתה ולהתכונן ליציאה של מחר באותו סדר.
 13. 18
  הכל אשמים הפוליטיקאים

  ביבי וגם קודמיו מכרו את נפשם לשטן כדי לזכות בכסא ראש הממשלה.בבחירות הבאות צריך לבחור רק במפלגה שתכריז שלא תכנס עם החרדים לממשלה.אם נייבש אותם ונפסיק למממן אותם על חשבוננו הם ייעלמו לאט לאט ויסתלקו מעולמינו ואולי גם נשלם פחות מסים לרשויות המס העושקות אותנו.

 14. 17
  טעות היא לחשב שהבריונים המשתוללים בבית שמש מנותקים משאר החרדים

  ומהמתבדלים, שהם החרדים, יוצאים מתבדלים קיצוניים יותם וכך הלאה. זהו רצף של בדלנים שבקצהו האחד בדלנים שפויים ובקצהו השני סהרוריים... הטיפול בבעיה אינו יכול להיות נתון למשטרה ודורש ניתוח עמוק יותר שיכאיב

 15. 16
  גורמי אכיפת החוק

  הם האשמים בהתפרצות האלימות הזאת, לאחר שנים של "החלקות" וויתורים בטיפול באירועי אלימות מצד החרדים כלפי חילונים וכלפי עצמם.

  עד היום המשטרה מגיבה בקול רפה מול האירועים, מקיימת את נוהל "דלת מסתובבת" כלפי עצירי החרדים, כלומר עוצרת מישהו מהם, מודיעה לתקשורת שהנה הם ביצעו מעצר, ואז משחררת אותו והעולם כמנהגו נוהג.

  בושה למשטרה שבאירוע בירושלים מלפני כמה שבועות, משפחה עם ילדים הותקפה בביתה על ידי חרדים, והמשטרה הגיעה רק לאחר כשלוש שעות, כאשר הכל מוקלט ואחר כך מפורסם בתקשורת.

  1. יש בארץ עולם תחתון המרכב ממשפחות הפשע ומאות כנופיות פשע אלימות. את ההזויים מהשמאל מעניינת רק "אלימות" החרדים שנאבקים על קודשי עם ישראל לדורותיו.
 16. 15
  זה הכל עניין של סקס

  חיי הדתיים מתנהלים אגב הגבלות חמורות בכל הנוגע לסיפוקים גופניים, ובייחוד סיפוק מיני. זה יוצר תסכולים חמורים שמייצרים סטיות מיניות, ובתוך כך גם נטיות פאדופיליות. ילדה קטנה בעבורם היא סמל של סקס, וכשהם רואים אותה הם מגיבים כמו סוס שנחשף לריח של סוסה מיוחמת. בקיצור, למה להכביר מילים, הם פשוט משתגעים מן התאווה המינית, והם מתרגמים אותה לגילויים של שנאה ואלימות - אין להם שום דרך אחרת. אבל זה הרסני ומסוכן מאוד.

 17. 14
  על איזה מדינת חוק בדיוק אתה מדבר? על שר חוץ שממסמס את התיק שלו שנים ומהתל בבריונות שלו במערכת המשפט?על רפיסות יועצים משפטים לממשלה שמתמנים כדי לטייח את הרס ועוולות ביבי ושות'? על בריחת הביבי מועדת חקירה ממלכתית והטלת השריפה על המבקר חסר השיניים? מאז שהימין עלה לשלטון ומאז שביבי וחבורת שירו שיר שלו ליברמן והחרדים בשלטון,המדינה שכחה למה היא נולדה; וביבי ידע ויודע, שכל מה שהוא עושה זה להכרית את ערכי המדינה שהאבות שלנו בנו כדי להנחיל את תורת הבריונות מאז ימי המחתרות.אין הבדל בין פעולות תג מחיר והמחתרות.בדיוק כמו שאין הבדל בין רמיסת הדמוקרטיה בחוקים שביבי נותן ידו להם לבריונות הימין בשטחים או בגבולות הקו הירוק.המינויים שלו למינהל אול לשר הסברה אינם בריונות?היינו הך.כשהמוטו המוביל הוא "הפקר פטרושקה"-הרחוב כולל מוסדות הציבור קוראים אותו מיד.
 18. 13
  במדינה יהודית, זו תהיה תופעה יום-יומית. במדינה ציונית זה לא היה קורה.
 19. 12
  הבורא ברא שכל הגברים הם חרמנים, ושכל הנשים הן סקסיות, לשם מטרה אחת בלבד, הבאת צאצאים לעולם, והבדיחה של הבורא היא, התצורה המגוחכת שבה הסקס מבוצע. ומסביב לזה, בני אנוש עושים חגיגה גדולה, ונותנים לזה משמעויות אין ספור, דתיות, פילוסופיות, חברתיות, אומנותיות, מסחריות, משפטיות, וכו.. וכו..,

  לא צריך להעלות ולשבח זאת,
  כמעשה בעל איכויות נעלות ביותר,
  זה בס"הכ אקט פרימיטיבי למהדרין,
  שנעשה ללא צורך בתבונה כל שהיא,
  וקיים בכל בעלי החיים, מהסוגים הנמוכים ביותר,

  וכל מי שהדחף לאקט פרימיטיבי זה מפריע לו לחיות בשלווה ובשקט,
  שיעשה טובה לעצמו ולסביבה שבה הוא נמצא, ויעבור סירוס מרצון.
  וההצעה לדוסים החרדים היא, לבצע את הסירוס לאחר הולדת שני צאצאים,

 20. 11
  הפשיזם לא יעבור, הוא יישאר

  אפשר לשיר ולרקוד את הפשיזם? ההצגה של קברט בתל-אביב מאשרת שכן. אפשר לצבוע את הפשיזם? הקירות במסגדים מאשרים שכן. אפשר לשרוף עם הפשיזם? המתפערים בבסיסי צה"ל מאשרים שכן. אפשר לשתות את הפשיזם? המסטולים במועדונים מאשרים שכן. אפשר ללבוש את הפשיזם? הקיצונים החרידים מאשרים שכן. אפשר לחוקק את הפשיזם? הכנסת מאשרת שכן. אפשר להגן על הפשיזם, בתי משפט מאשרים שכן. והממשלה?... הממשלה מכבדת את רצונו של העם. והעם- דורש- הרס- חברתי. העם – דורש- הרס -חברתי.

  1. לא בטוח שכולם יודעים מהו פאשיזם.

   הפשיזם הוא משטר עממי שבמרכזו ה"עמך". הפשיזם מדבר בשפתו של האיש הקטן, וערכיו הם הערכים המסורתיים של חברה ומשפחה העוברים מדור לדור והנהירים והמקובלים על הרוב הגדול של בני אדם. זה בניגוד לדמוקרטיה הליברלית המדברת בלשונה המלומדת של האליטה הליברלית, זו שממציאה חדשות לבקרים ערכי מוסר וערכי משפחה חדשים ו"מודרניים", וסה"כ מייצגת מיעוט קטן בקרב הציבור. וזאת הסיבה שהמשטרים הפשיסטים בספרד, גרמניה ואיטליה זכו לפופולריות שהדמוקרטיות הליברליות יכולות רק לחלום עליה.

 21. 10
  כחילוני מוצהר אני ממליץ לחרדים להגיע לת"א בהמוניהם ולהפגין כאשר אונסים ילדות,מתעללים בזקנים ורוצחים ערירים בבתיהם.
  1. זה לא יעזור לך, כאשר הם יהיו רוב הם ייתלו אותך בביצים בכל מקרה
  2. לחילוני המוצהר תעבור לבית שמש וירקו על הבנות שלך מה אתה אומר. וגם יקראו לילדות קטנות פריצע ושיקסא. כשאין שכל ממציאים תגובות כאילו פייריות
  3. Hear! Hear!
 22. 9
  בבית שמש רק 35% מבעלי זכות הבחירה חרדים

  כן קשה להאמין אבל זה המצב . אבוטבול עלה לשלטון בקולות העבודה , מאוכזבי ליכוד וחרדים מול פיצול של מועמד ליכוד שהיה תחת הליך פלילי ומועמד מפד"ל שנתפס בציבור כחסר כריזמה ונסיון . שיעור הצבעה של 100% בציבור החרדי ואדישות מסוכנת בשאר הציבורים . ראש העיר חרף הצגותיו לתקשורת עודד ליבה ותמך בכל התהליכים המסכנים את העיר .

 23. 8
  בגעוש סמבטיון הטסטוסטרון

  חסך מיני חמור הוא עמוד האש ההולך לפני המחנה של בריוני "נוער הזוועות" ועבדקני הדרת נשים. תורתם-אומנותם אוסרת עליהם מתן פורקן ליצריהם שלא בצינורות המקובלים, קרי: השחתת זרעם לריק. אין תמה, כי בגעוש סמבטיון הטסטוסטרון יוצאים אלה להשחית מסגדים ואלה לנאץ את בנות ישראל האסורות עליהם.

  1. אתה לא מצליח לבצע את ההבחנה בין נוער הגבעות וקיצוני החרדים

   והסלט שיוצא לך לא ממש מוצלח

 24. 7
  היה יהודי בביתך ואדם בצאתך
  1. למה שלא תהיה אדם גם בביתך ?
 25. 6
  "זכויות מגיעות רק למיעוטים שמצביעים עבור השמאל הנאור". בכל היתר יש להלחם ולהתעלל בכל כוחותינו, עד שישנו את דרכי ההצבעה הנלוזות שלהם".
  1. אתה מחובר למציאות? מי שמתעלם מהזכויות של אחרים זה הפורעים של בית שמש. אמרת שמאל וזהו הכל מסתדר אצלך בראש. והחושך נהיה אור
 26. 5
  "עת לעשות לה', הפרו תורתך." יאמר הפונדמנטליסט האקסטטי, בן לכנופיית "תג מחיר" או למיזוגנים חרדיים, הרואים באורחם ורבעם של ה"מתייונים" חזיר על המזבח. להוותנו, מתקיים בנו "איש את רעהו חיים בלעו." היכן מוראה של מלכות?
 27. 4
  ומי מממן את הקהילה הנחמדה הזו בבית שמש?
  1. דן, אמנם החברה החרדית מקבלת תקציבים מהמדינה, אבל

   אותם קיצוניים מאנשי "העדה החרדית" ו"נטורי קרתא", לא מקבלים מהמדינה שקל.
   המימון שלהם מגיע ישירות מחו"ל.

 28. 3
  הממשלה הזו? ממשלת חרחור שנאה ומדון? שכחתם מה זה להיות יהודים?
 29. 2
  הדת והגזענות

  "התיאוריה הכללית של האדם" מראה שלדיקטטורות הנקיות שאיפשרו רק למנהיג אחד להיות, היה יתרון השרדות. לדיקטטורות- היידע עם מנהיג יחיד היה יתרון גדול יותר. הדתות הן צורה של דיקטטורות היידע. העם היהודי נפרד ממולדתו בגלל רבוי המנהיגים שהם הרבנים שכל אחד מהם נתן למאמיניו את החוקיםהמייחדים אותו והכלי הטוב למטרה זו היא הגזענות.

 30. 1
  האדם שמכר את נשמתו לחרדים עבור ראשות העיריה הוא מר אולמרט, ואתם שתקתם