אותה הכנסת לנצח

נבחרי העם מבקשים להנציח את עצמם, ובעיקר את כהונתם, בכנסת. ועדת השרים לענייני חקיקה החליטה שלשום לתמוך בהצעת חוק שהגיש ח"כ יריב לוין מהליכוד, המאלצת מתמודדים חדשים לכנסת להקים לעצמם מפלגה בתוך שבועיים מהכרזתם על מועמדות, ובכך להגביל את יכולתם לגייס תרומות. ועדת השרים גם החליטה לדחות את יוזמת מפלגת העבודה לקיצור תקופת הצינון לבכירי צה"ל ומערכת הביטחון משלוש שנים לשנה.

קבלת החוק של לוין ופסילת יוזמת העבודה נובעות מאותה מטרה: השרים והח"כים רוצים להנציח את כהונתם, למנוע בחוק את רענון השורות של הפוליטיקה ולחסום ככל שניתן את הדרך אליה למועמדים חדשים שמחוץ למערכת הפוליטית. הצעת לוין נועדה לחסום את יאיר לפיד בדרכו, ובלימת הצעת העבודה נועדה למנוע מקצינים בכירים להשתלב במערכת הפוליטית אחרי תקופת צינון סבירה.

אין לקבל את הפעילות הזאת של גילדת הפוליטיקאים. הפוליטיקה הישראלית בשנים האחרונות מדשדשת במי אפסיים, והמפה הפוליטית חסרה דמויות מרשימות. בבחירות הבאות יש לפתוח ככל האפשר את הזירה לקולות חדשים ולאישים אחרים, שלא צמחו בקרקע הגידול של העסקנים דווקא, שיעמידו את עצמם למבחן הבוחר.

עשו לנו לייק בפייסבוק וקבלו את מיטב הכתבות ישירות אליכם

אין לחסום את הדרך לא של שדרי טלוויזיה כלפיד (שאליו מכוונת הצעת החוק של לוין), לא של קצינים כגבי אשכנזי ואחרים (שאליהם מכוון התיקון בחוק של העבודה), ולא של אישים מתחומים אחרים. רק הבוחר יקבע אם אישים אלה נראים לו, אם טובה דרכם בעיניו ואם ברצונו לראותם בבית הנבחרים. ח"כים מהסוג של לוין ודומיו יש לנו כבר די והותר. יש לאפשר לרוחות חדשות לאוורר את הפוליטיקה הישראלית, שאינה מצטיינת בפתיחות יתר, בגיוון ובריבוי אלטרנטיבות אמיתיות. תהא הדעה על לפיד או על קציני צה"ל אשר תהא - את ההחלטה על עתידם הפוליטי מוכרחים להשאיר בידי הציבור, בידיו בלבד, ולא לאפשר לקומץ עסקנים לחסום בחוקים את דרכם לפוליטיקה.

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 32
  כפי שיש תקציב שחור, יש מורשת להמשך הכנסת??

  מאז קום המדינה, והכנסת, יש שם חוק שחור ואפל, אשר נשבעו כנופיות למינהם שם? שהכנסת תנהג כמערכת עליונה לקיום המדינה או לאי קיומה? על כן נכון לנצח אותה הכנסת תהיה, וגם יש שייכות לבונים החופשיים??
  לכן אין זה מפתיע שהפולטיקה אינה יציבה, ותמיד תהיה שם אפלה?
  \ואפלייה????

  \סמי אלקיים

 2. 31
  הכנסת אינה נצח?

  העם היהודי נצח כן, הבית של היהודי אינו ברור בבית שלישי זה???
  מובן מאליו שהשמש תזרח מחר, זה לא נכון? אין זה מובן מאליו שאנו עם בית? היו לנו חורבן ושואה? נכון ? נכון, מי יש לו ביטוח שלא נגיע לבית רביעי??? למה? שנאת אחים שם טמון המכרסם לבית שלישי, שנאת חינם,
  עלך אמת אנו לא סובלים את הקיום שלנו? רק מילחמות אנו אוהבים????
  סמי אלקיים

 3. 30
  החוק הרי הוא לכולם

  בבוא הרגע המלינים גם הם יוכלו להשתמש באותו חוק אז מה הבעיה

 4. 29
  יריב לוין מנסה לחסל את הדמוקרטיה ואת מה שנותר מהציונות ולהפכה לדיקטטורה ימנית לאומנית חשוכה דוחה ולהצדיק את כל דברי האנטישמיים הגדולים ועוד לקבע זאת
 5. 28
  למה חבורה לא מרשימה? לוין,אקוניס,בן רעי וכיוב' אנשי מעלה הרשימו אותי מאד.
  1. הליצנים האלה מתאימים לקרקס ולא לכנסת
 6. 27
  נו ועכשיו יובל דיסקין אומר שהציבור בישראל יותר מסוכן לעצמו אפילו מאיראן! באמת יפה מצידו. חבל שלא דייק יותר, מי בדיוק מסכן אותנו? הפרופסורים הליברלים? השופטים הנאורים? העיתונאים החוקרים? או אולי כל אלה שמנגד- הזויים מלהטטים שפניהם אחורה בזמן, אל שלהי ימי הבית השני? חבל שלא פירט. בעיקר חשוב שיבינו אלה שמתקשים בהבנה. יענו ברחל. בתך. הקטנה. נו ,זאת עם העיניים הלא-רכות.. השנייה
 7. 26
  הם מפחדים מדעות שונות משלהם !
 8. 25
  המאבק הציבורי לפסילת מועמדותו של יאיר לפיד לכנסת תופס תאוצה

  הפחד מיכולתו של יאיר לפיד לגרוף קולות ולהגיע לכנסת בראש מפלגה משלו גורם להתנהגות אירציונלית. מהנסיון לייבש עתונאים (לא רמטכ"לים או מנכ"לים) או לצנן אותם שנים ארוכות לפני שיותר להם לרוץ לכנסת, כדי שהציבור יספיק לשכוח אותם, עבור בהיטפלות ההיסטרית לפרט הלא רלוונטי, שמר לפיד לומד במסלול לדוקטורט בספרות מבלי שיהיה באמתחתו תואר ראשון, שומו שמיים, וסילוקו מהאוניברסיטה בידי המל"ג של סער, ועתה יוזמת חקיקה שתמנע מלפיד קבלת תרומות, שמזרז חסיד שלטון החוק ונר הדמוקרטיה יריב לוין. אודה על האמת, לא עלה כלל בדעתי לתת את קולי ליאיר לפיד, גם ל"שינוי" של אביו המנוח לא הצבעתי. אך היום נדמה לי שהצבעה למפלגתו של יאיר לפיד, אם יאפשרו לו בכלל לרוץ לכנסת, היא המעשה הדמוקרטי הנכון, על אפם וחמתם של כל מניחי המוקשים בדרכו.

  1. תגובה נכונה. העם יגיב בהתאם כי המושחתים נמאסו עליו!!!
 9. 24
  מי זה היריב לוין הזוועה הזה?
 10. 23
  הצינון היחיד שנידרש הוא למוחו הקודח של - לא בכדי 'יריב' - וצוות מריעיו המאותגרים הצלחתית.
 11. 22
  השחיתות העדינה של ח"כ (חולי כנסת) נראית כאילו עברנו להתנהגות של השבטים באפריקה. בבוא היום יצאו האנשים המטורפים האלה עם מצ'טות לערוף את המתנגדים להם ולחסל אופוזיציות בשיטות היטלראיות
 12. 21
  להערכתי הגיע הזמן שכל עסקני הקואליציה ובראשם סוחר הרהיטים הממולח יפנו את מקומם,לא כן?
 13. 20
  הגיע הזמן לפטור אותנו מהביבים הימנים החשוכים. לשנות את שיטת הבחירות עכשיו!!!
 14. 19
  שי את סולו איזה שילוב מוצלח.השמאל הם טרוריסטים והימין רשעים וחרדים,

  איזו ה מדינה,,, איזו מדינה.. מיוחדת במינה.שום דבר לא טוב בה. נפגש לאחר הבחירות ונתעורר לאותו מצב של היום שהוא גם בעתיד.

 15. 18
  ממשלת הרשע של הימין משרתת רק את החרדים והעשירים...ניפגש ביום הבחירות
 16. 17
  הסיבה לקריסת מפלגות הסמול, היא טירור עוסלו. ואת טירור עוסלו הביאו לכאן מפלגות הסמול,
  1. מפלגות הסמול עדיין אחוזות בטימטום הסמולני. לכן מצביעי השמאל השפויים נשארו וישארו בבית ביום הבחירות. נשארו המתי מעט, הסמולנים ההזויים, ששונאים עצמם-עמם-מדינתם. אגב, את מר"צ החזיקו מעל אחוז החסימה חבריו של ניצן, אלא ממצעד הגאווה. וגם ביבי וליברמן זה העונש שקבלנו על טימטום עוסלו שהביא לטירור, זאת הייתה יכולה ליהיות סיבה למסיבה, אלמלא הקפיטליזם החזירי של ביבי, שנחת וינחת עלינו שוב. אלוהים ישמור !!!.
  2. חובה להבין את התגובה הזו לעומק, מצד שני קצת חבל על הזמן, אז מרפרוף ניתן להבין שזו פרודיה על תגובה של ימני אדוק, ולא יפה ככה ללעוג לחלשים. צריכים להשכיל אותם, לצאת נגד מגמת ביעור ההשכלה של השלטון ב-30 השנה האחרונות! (חוץ מדרכו הנפלאה של יקירנו יצחק רבין זצל שהעלה את מדרגת החינוך יותר גבוה משעסקן ימני כלשהו יוכל אי פעם אפילו לשער...)
 17. 16
  הח"כ שהגיע בקולות בוחריו, לא מקבל את דין הבוחר אחריו. כנסת פרטית שלו
 18. 15
  ח"כים מסוגו של לוין ודומיו יש לנו כבר די והותר.
 19. 14
  מה זה גלידת הפוליטיקאים? גלידה דלת קלוריות?
 20. 13
  כל החוקים כיום מתוקנים לשעתם. היות וכרגע החוק הזה מתאים למועמד שלי, לכן אתמוך בו. כרגע החוק ההוא מתאים לך ולכן אתנגד לו. אילו היה קצין בכיר רוצה להצטרף לליכוד היתה תגובת המערכת הפוליטית מתהפכת וכך גם עיתון הארץ, שהיה מוקיע את אלו שרוצים להפוך את ישיבות המטכ"ל לקרש קפיצה לפוליטיקה. גם החוקים לשינוי הרכב ועדת בחירת השופטים הם מזעזעים כאשר הם מתאימים למפלגה א', והם מוצדקים כשהם מתאימים למפלגה ב'. יום אחד יהיה בית המשפט העליון מורכב מאישים כמו רובינשטיין, ברלינר, סולברג ועוד, בעוד הכנסת תהיה ליבראלית-שמאל. לכולם יהיה אז ברור שיש לאפשר למערכת הפוליטית להביע את השינויים בחברה הישראלית גם בהרכב השופטים בעליון. מקור ראשון יצא אז נגד הפוליטקאים הקטנים המבקשים לבחוש במערכת המשפט, והארץ יבקש דמוקרטיזציה בהליך בחירת השופטים. "לא ייתכן", יכתוב אז פרשננו לענייני משפט, "שהשיטה של חבר מביא חבר תימשך ותנציח את ההרכב השמרני הנוכחי". בקיצור, תתחילו לחשוב על חוקים מבלי לדעת במי ולמי הם מסייעים
 21. 12
  מתי יבינו תומכי הימין כי יריב לוין, דני דמון, ודומיהם מדרדרים -באחריותו הכוללת של נתניהן - אותנו למשטר לא דמוקראטי במובהק?
 22. 11
  כל מילה בסלע. הבעיה אינה שיעתוקים נוסח נכלולי הימין בעשרות השנים האחרונות. הבעיה אינה שכלול הנוכלות. הרס הדמוקרטיה והנצחת ההפקר וההרס-כמו הכפייה הדתית והכיבוש הם הם הבעיה שלנו. כמו שהמחתרות לא ידעו לבנות דבר משל עצמם- אלא רק לפוצץ, להרוס, להרוג, כך ממשיכי דרכם. הפקר והרס אומנותם.
  1. בזכות המחתרות קמה מדינת ישראל.
  2. טעות בידך עמיקם היקר

   גם אני, תוצר של מערכת החינוך הישראלית משנת1977, חשבתי כמוך. גם לי שטפו את המוח. אבל העובדות הן שכדי להקים מדינה לא היה מספיק לגרש מכאן את הבריטים (ונכון שהמחתרות אולי תרמו לעזיבתם המוקדמת). כדי להקים מדינה היה צריך להקים תשתיות, היה צריך לקבל הסכמה של גורמים בינלאומיים (ראה כט' בנובמבר שהתבססה על משלחת האו"ם לארץ). איזה תשתיות המחתרות הקימו? מה הם הקימו בעצם?
   למזלנו הגדול בראש היישוב העברי עמדה הנהגה אחראית שעסקה בבניין הארץ - אחרת לעולם לא היתה קמה כאן שום מדינה.

 23. 10
  כל מילה בסלע. הבעיה אינה שיעתוקים נוסח נכלולי הימין בעשרות השנים האחרונות. הבעיה אינה שכלול הנוכלות. הרס הדמוקרטיה והנצחת ההפקר וההרס-כמו הכפייה הדתית והכיבוש הם הם הבעיה שלנו. כמו שהמחתרות לא ידעו לבנות דבר משל עצמם- אלא רק לפוצץ, להרוס, להרוג, כך ממשיכי דרכם. הפקר והרס אומנותם.
 24. 9
  מפלגתו של מובארק במצרים השתמשה באותן שיטות
 25. 8
  ח"כ לוין- בגלל פוליטיקאים כמוך המדינה ירדה מהפסים

  במקום לדאוג לאזרחים, חברי הכנסת דואגים לעצמם.

 26. 7
  מישהו אמר ליכוד דמוקרטי......
  1. מסיתי השמאל מתחזים למגיבי ימין/מרכז בכדי לחבל בשיח הציבורי, את שמו הם נושאים לשווא, עקב אפסותם, אפסות טיעוניהם ואי אמינותם. למי שיש טיעונים טובים אינו נזקק לרמאויות, בלופים והתחזויות אך זה מה שנשאר מהשמאל באתנן של מדינות זרות עויינות...
  2. אבל זה באמת לא אקט דמוקרטי, אתה לא חושב, איציק 2?
 27. 6
  "לא יסור שבט מיהודה ומ-ח-ו-ק-ק מבין רגליו" - רומז הכתוב, כי מעת שיתחיל לכהן כחבר כנסת ("מחוקק") לא יסור ממנו שבט מלכות ויינתן לאחר. ודעת יחיד היא, שמחוקק משול לפרמשתק, שנאמר: "ומחוקק מ-ב-י-ן ר-ג-ל-י-ו". מה פרמשתק בין רגלים, כך מחוקק בין רגלים וגו'.
 28. 5
  אין להסתפק במאמר הזה.

  יש להרים קמפיין נגד המגמה לחוקק חוקי נגד- שמטרתם האחת להשליט את סדר היום של הימין ההזוי ולשמר את כסאות נציגיו.

 29. 4
  זאת ה"דמוקרטיה" שבה ביבי מתפאר בפני כל העולם. מושחתים נמאסתם!!!!!
 30. 3
  גם המתמודדים החדשים יעברו בבית המחוקקים תהליך של שחבור חליפי ובתום הקדנציה יונהר, כי שיעתקו את אורחותיהם הנלוזות של קודמיהם.
 31. 2
  קרקס הפרעושים סוקר לעייפה. התקשורת מצפה לפרעושים חדשים. זכותה.
 32. 1
  אין בעולם חבורה עלובה יותר ממנהיגי ישראל

  מרדו!