השיטה של אלדד יניב

אד כבד של סירחון מחניק עולה מהדברים שסיפר אלדד יניב לגידי וייץ ‏("בעתיד המאוד לא רחוק יכניסו אנשים לכלא על דברים שאני עשיתי", "הארץ" 20.4‏).


יניב, על פי עדותו, היה חלק מאותה "קוזה נוסטרה" פוליטית שיודעת איך להשיג הטבות, לפגוע בחוק, לאיים על יריבים, לקדם נאמנים ובעיקר את עצמה, ולארוג תוכניות פוליטיות ואסטרטגיות שאין בהכרח קשר בינן לבין האינטרסים הלאומיים.


שיטת הממשל בישראל איננה פחות טהורה משיטות העבודה בדמוקרטיות אחרות. תעשיית הלוביסטים שמכירים את כללי המשחק בין הון, שלטון ותקשורת איננה המצאה ישראלית, ובישראל עצמה היא איננה המצאתו של יניב. אם קיים חידוש הוא טמון באפסותו של הביטוי "כללי משחק".


עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

הגבולות, על פי יניב, נמתחים, באמצעות אנשים הדומים לו, למרחבים לא מוכרים, בשירותם של אנשים שמציגים עצמם כנבחרי ציבור, שמתעטפים באידיאולוגיות מרשימות ושבטוחים שקיימת זהות מובנית בין האינטרס הפרטי שלהם לאינטרס הציבורי. סיפורים דומים נשמעו בעבר מפי פורשים שהחליטו לטהר את עצמם בתהליך של חזרה בתשובה. אנשים שבהיותם בעמדות כוח הטיחו רפש ביריביהם, ומשהחליטו לפרוש מן המשחק - קובעים שהשיטה היא שאשמה.


גם יניב יוצא נגד השיטה וגם הוא מספר כי ביקש סליחה מנפגעיו. אלא שהביקורת על ההתנהלות של יניב אינה מייתרת את הצורך בהפקת לקחים. קל מדי למשוך בכתפיים ולהאשים את "השיטה", כאילו ללא להקות של שתדלנים ולחשנים המצב היה טוב בהכרח. מנגד, תהיה זו תמימות להאמין שבמחי יד אפשר לקרצף ריקבון פוליטי שאינו מכיר שיטה אחרת. הציבור אינו יכול לצפות שדווקא נציגיו, שניזונים מאותה שיטה, שפועלים כדי לצמצם את כוחו של בג"ץ להפריע להם, שרואים בפרקליטות אויב ובמשטרה כלבי ציד - הם שיטהרו את האורוות. אבל לציבור יש כוח פוליטי שבאמצעותו הוא יכול וחייב להעניש את יצרני השיטה ואת יציריה.

Read this article in English: The stench of corruption

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 49
  בראבו, חשבתי כבר שיגיד סליחה ויחזור לנהל את הביצה
 2. 48
  יש להוקיע את יניב ולא לאפשר לו להתקרב למרחב הציבורי-שיחזור בגלגול הבא כצדיק, בגלגול הזה זה אבוד
 3. 47
  אופי האדם רע מנעוריו, ולכן אסור להפקיד בידי בן תמותה כוח גדול או אפשרויות אפשרויות לנצל את כוחו לרעה, אלא לתת זאת למחשבים, ושכלל הציבור דרך האינטרנט יפקח על הגדרת החוקים והפעלתם בידי המחשב.
 4. 46
  אלדד יניב חייב לתת תשובות: ממה הוא מתפרנס עכשיו; ואילו חוקים צריך כדי להכניס אנשים כמוהו לכלא.
 5. 45
  רק ככר התחריר תושיע, האביב הגיע ואנחנו בדרך לככר.
 6. 44
  שאלה אחת שגידי וייץ שכח לשאול את אלדד יניב:

  מי עומד מאחורי הווידוי הפומבי סוחט הדמעות? הרי יניב תמיד פעל בשליחות אחרים?

  למי יש חשבון פתוח עם ברק?
  למי יש מה להרוויח מעיתוי הכתבה בדיוק כעת?
  למי כדאי שתופעת השחיתות תוצג כתופעה רחבה?
  למי יש אינטרס לתקוע המלצות מגוחכות על יאיר קופרניקוס לפיד בכל חור?
  נו? למי?

  גם לי נראה שאלדד יניב, שלמעשה לא גילה שום דבר חדש, התלבש והתראיין הפעם בשליחות האולמרטיה, רגע לפני סיכום פרק א' במשפטי השחיתות.

 7. 43
  חוזר בתשובה?

  מניפולטור ציני. אם היה באמת "חוזר בתשובה" - היה לאחר הווידוי זוחל בשקט לחור שלו ונעלם מעל הבמה. אבל הוא לא מתכוון אפילו לרגע אחד להיעלם; הוא פשוט, מחליף במה בבמה ולא מתכוון לשחרר את הציבור מנוכחותו. הוא עוד יריץ את עצמו לכנסת. ראו את תגובה 7: צודק !

 8. 42
  הפתרון הוא לבחור במפלגות הקטנות

  כך יכנסו אנשים חדשים שטרם למדו את השיטה.

 9. 41
  ואל תשכחו להצביע מרץ
 10. 40
  או שבגץ פועל בשיתוף פעולה אתם. ראה הסחר בפונדקאיות לצורך שלילת אימהות. או שלילת זהות של אב או אם מילדי בנק הזרע והביציות. מי חושב על זכויות אדם, על יושר? העיקר שהתעשיות הרפואיות והמשפטיות מגלגלות הרבה כסף זה מצדיק תמיכה בכל מיני שקרנים בעולם הפוליטי והאקדמי.
 11. 39
  Police needs to investigate

  Why is the reporter and the news paper sympathetic to yaniv.here is a criminal making a public admission of his crimes and even states it is punishable by jail time. Why would other poeplemgomtomjailmin the future and not him going to jail now?

 12. 38
  אלדד יניב ומאמר מערכת

  מאמר המערכת ב'הארץ' מקדמא דנן היה "האורים והתומים" של מערכת "הארץ". דומני שאין ירידה יותר עמוקה למוסד זה אם הוא מגיב בכלל לדבריו של אלדד יניב. עצם עובדת הופעתו של מאמר ירוד כזה משקפת את אשר קרה ל"הארץ" בשנתיים-שלוש האחרונות. זהו מאמר שלמעט 'עובדה' אחת - וגם זו הוכחשה לחלוטין - אין בן כלום למעט גיבוב של משפטי0 תיאוריים שאינם מסתמכים על שום עובדות של ממש למעט חצאי סיפורים שיכולים וכפי הנראה הינם פרי דימיונו של "מאכר" מהסוג הגרוע ביותר שמקומו לא יכירנו במושבותינו.
  אם עורך עיתון כלשהו מרשה למאמר כזה להופיע - זהו סימן היכר לאשר קרה לעיתון הזה.

 13. 37
  "הארץ" מלאה באנשים באלדד יניב
 14. 36
  מאמר מערכת חלש ביותר. מלל ללא תכלית. יש לכם כח לקבוע אג'נדה, הידעתם?
 15. 35
  הכתבה על אלדד יניב הייתה מעולה!

  קודם כל תודה על היכולת והסבלנות להביא כתבה ארוכה מאד עם פרטים רבים שמתארת בפוטרוט את רמת השחיתות "האפורה" של "בכירי" חברי הכנסת, שרים

  אין לי ספק שזה רק קצה קרחון של הביצה הסרוחה
  צריך גם לתת לכם קרדיט על הנכונות לחשוף בפוטרוט את הנושא.

  אשר למאמר המערכת הוא מאכזב ביותר!
  להגיד שלציבור יש עכשיו כוח פוליטי שבאמצעותו הוא יכול לשנות זה שיטחי ואפילו טיפשי לאור הכתבה על אלדד יניב.

  עם מערכת הכסף והעיתונות ואיליי ההון עושים יד אחת ע"מ להריץ מועמדים "נוחים" איך בדיוק לציבור תהיה אפשרות לבחור במישהו אחר ?

  כל אדם בעל אג'נדה אחרת יושתק ע"י מערכת שלמה של עיתונות / חוקרים פרטיים או פשוט צנזורה של בעלי הון ועורכי עיתונים

  אז איזה אלטרנטיבה יש בדיוק לציבור בארץ?

  בהודו מריצים כוכבי קולנוע לפרלמנט כי רוב הציבור שאינו קורא מכיר אותם במילא דרך הסרטים. בארה"ב כבר בחרו בכוכבי קולנוע(רייגן ושווארצנאגר )

  אז..... גם אצלנו הבינו את השיטה... ומריצים כוכב טלוויזיה - יאיר לפיד

  אבל השיטה היא אותה שיטה, שים בובה יפה שמדברת יפה ותן למנהלים (הון) לנהל מאחורי הקלעים - ולזה תיקרא דמוקרטיה

  זה לכל היותר שילטון חברות ההון על ציבור הלא מתוחכם הנתון למניפולציות

  אז איך בדיוק טוען מאמר המערכת שיש לנו אלטרנטיבה או כוח? מה לשים פתק לבן?

  מאכזב.

  למה שלא תהיו יותר אמיצים ותתוו דרך לשיטת ממשל שחשופה פחות לשחיתות? למה שלא תצביעו על שיטת הפריימריז כאחת מאבני הנגף העיקריות להון-שילטון?

  למה שלא תדחפו לתנועה שמכירה בכך שאנו מקדמים מערכת שלטון לא אפקטיבית ומושחתת?

  למה לסמם את הקוראים שלכם במשפטים עלומים? איזה כוח יש לציבור ביום הבחירות? הרי הפתקים שמגיעים לעמדת הבוחר הם אלה שעמדו במסלקת ההון-שלטון אז איפא החופש פה?

 16. 34
  אלדד התחרפן

  אני עדה לכך שהוא התחרפן . אני פוגשת אותו בחוג להתעמלות של ביתו ושל נכדתי וגם שם הוא מתפרץ וקלל אנשים

 17. 33
  אלדד בא לנטיף במניפסט לאומי שכל תכליתו רקבון ואינטרסים.הוא רוצה להכות על חטא ילך למשטרה ויפתח את תיק הפנדורה של מעלליו. אחרי שהוא יתן את הדין יתנו אחרים.בושה וחרפה ואין מחילה.
 18. 32
  מדינת ישראל קטנה מדי ושועיה מושחתים מכדי לבתק את הקשר בין הון לשלטון

  בעלי ההון כבר אינם מיוצגים על ידי לוביסטים במסדרונות השררה, אלא על ידי שרים בממשלה. שאתן שמות?

 19. 31
  מזכיר את העברינים שמתחילים להגיע עם כיפה לבית המשפט.
 20. 30
  בעזרת השם זה יביא איתו גל של חזרה בתשובה

  בעזרת השם יתברך נקווה שמר יניב הוא רק תחילתו של גל חזרה בתשובה שבו האנשים בפעלו כך יחזרו בתשובה ויספרו על השיטה ועל מפעיליה. מי יתן ובקרוב נחזה בעוד ועוד אנשים אמיצים כמותו. (נקווה רק שהוא ישאר בחיים אחרי הראיון הזה).
  ובעזרת השם יתברך שמו לעד נקווה שיקום ראש הממשלה שישב באולפן החדשות של ערוצים 2-10-11 ויסביר בצורה מפורשת שאין אלוהים והכל היה עבודה בעיניים.

 21. 29
  תאוות כוח

  תאוות הכוח של אנשים כמו יניב היא מחלה מסוכנת שגרמה לו לעשות דברים מסוכנים. זאת סוג של מחלה נפש , שכמו כל מחלות הנפש לכולנו יש אותה במידה כזו או אחרת , ולכן אנחנו יכולים להזדהות או להיגעל. אני מאמינה באמונה רבה בכנותו והיושרה של יניב , רק שהוא לא מבין שהוא עדיין לא נגמל, והוא , כמו נרקומן, צריך להיזהר מכל קרבה למקור כוח , כי הוא אפילו לא מודע לסכנה . הבעיה שלו שהיו לא חולצות שלראלף לורן ומזה הוא נגעל ? הבעיה היא לא הסממנים של הכוח , - חולצות יוקרה , אלא מה שיש בפנים. ומה שיש בפנים הרבה יותר מורכב ומסוכן. שלא יחשוב שאם נפטר מהחולצות ומהעסקנות , נפטר ממהות ההתמכרות. הוא שוב במקור כוח- המחאה . נראה אותו מוריד פרופיל על אמת . נראה אותו תורם את האינטליגנציה הרבה שלו לנושאים ראויים ונכונים לא מתוך "מפלגה" תהיה לו עבודה רבה מאוד כדי לעשות את זה . האם אתם רוצים לראות נרקומן כחבר כנסת או כמנהיג ? אני לא .

 22. 28
  מה לגבי הקרנפים בתקשורת, העיתונאים שהם משרתי הציבור שיודעים וממלאים פיהם מים......?
 23. 27
  תגובת ברק העלובה גם היא לא תסולח לו.
 24. 26
  שטיקים וטריקים יחצניים של ברק היו ידועים לרבים. על זה הוא לא מבקש סליחה, ולא נסלח לו.
 25. 25
  מדינת ישראל מדי קטנה ושועיה מושחתים מכדי שניתן יהיה להתגבר על השחיתות

  לא היינו זקוקים לפרקליט השטן שמכריז שעשה תשובה כדי שיגלה לנו כמה מושחתת השיטה הישראלית. 18 משפחות שצברו הון על חשבון אזרחי המדינה, העופרים, הדנקנרים, התשובות, בתוספת כמה אוליגרכים המייצגים את האינטרסים של ולדימיר פוטין, שיודעים בדיוק את מי צריך לשמן, שולטות במדינה. ברצותן ממליכות, ברצותן עורפות ראשים, באמצעות הקונסיליירה שלהן שכבר מזמן אינם לוביסטים אלא מכהנים כשרים בממשלה. האם עלי לציין שמות? חישבו על דג פיראניה. זהו בדיוק. ישראל קטנה מדי וממורכזת מדי מכדי שניתן יהיה לבתק את הקשר בין ההון לשלטון. אפילו אותו ג'קי אדרי האגדי שהוזכר לטובה בראיון עם אלדד יניב אינו חסין. תנו לו חמש שנים בממשלה והוא כבר יתנשק עם הדנקנרים וירקוד יחד אתם בהילולה של הרנטגן בנתיבות.

 26. 24
  אם כולם היו אלדד המבקש סליחה .
 27. 23
  עבריינים לכלא

  אלדד יניב לא יכול לבקש את תמיכת הציבור אלא אם כן יסייע בפועל להושיב בכלא את כל מי שראוי לשבת בכלא

 28. 22
  השיטה היא לא של אלדד יניב, הוא הסנונית שמבשרת את המלחמה על השילטון.
 29. 21
  לא מאמינה

  לא מאמינה "לחזרה בתשובה". התאים לו בעבר להסתופף עם אנשי שררה ועכשיו מסיבות שהוא כנראה יודע אותן מתאים לו להוציא דברים החוצה. הוא לא היה טלית ולא נעשה עכשיו טלית שכולה תכלת. ימים יגידו מה עומד מאחורי התכנית שלו.הסיפורים הצבעוניים על אופן החזרה אינם עושים עלי שום רושם.

 30. 20
  באמת תודה לך, אלדד יניב על הוידוי המשתפך

  אלדד יניב משול לגוש צואה מהביל אשר מחליט יום אחד לפזר על עצמו בושם שאנל חמש ובמקביל לטעון שהוא בכלל עוגת מוס טעימה.
  או להבדיל למניאק של הכיתה שבא ונותן לך בעיטה בביצים ומיד מחייך ומבקש סליחה.
  אלדד יניב, הוא סוג של מחריב עולמות עוכר שלווה. ועכשיו במקביל לוידוי הזה הוא מנסה לשדרג את עצמו מפרקליט הקוזה נוסטרה לחלק משורת הקוזה נוסטרה בכך שהוא מנסה להיכנס לפוליטיקה כאביר איכות השלטון החדש. ועכשיו אחרי שהוא התוודה עמוקות, סיפר איך אשתו הביאה אותו למהלך הזה, וחשף את כל הטינופת שהוא בין השאר סייע ליצור ולקדם, הוא מנסה לשכנע אותנו שהוא התנקה היטב וזך כשלג.
  מצטער, לא השתכנעתי.

  1. לא הבנתי, אז לדעתך הוא שוב משקר והמערכת לא מסואבת? כל "עד מדינה" הוא בהגדרה פושע, אם עדותם פסולה אפריורי, תתקשה מאוד למצוא ראיות מוצדות לשחיתות ופשע.
 31. 19
  אלדד יניב שהעז להסגיר הכל ראוי להיות ראש ממשלה

  אנו מתכוונים לגייס לרשותו כמה שיותר אנשים על מנת שאחד כזה שהעד לצאת מתוך המסגרת המושחתת שחיסלה את מדינת ישראל, ראוי להצדיע לו לסלוח לו על מנת להקים מדינה חדשה.
  עכל הכבוד לאלדד יניב, אנו מעריצים אותך ותומכים בך.
  תתחיל בהקמת המפלגה ואנו נצטרף באלפים ובהמונים , תזכור שאתה רק יכול להציל את המדינה על ידי פתיחת הפה.

  1. זה יהיה כמו לתת לעד-מדינה לנהל את כלא מעשיהו
  2. כל הכבוד לאלדד יניב עתה כולם יודעים מקורות כסף ברק

   מושחתים נמאסתם
   אנו הגימלאים חייבים בקיצבה אפסית ונבחרי צבור מתעשרים
   על חשבוננו

 32. 18
  להגיד שהשינוי הוא בכוחו של הציבור זה להיות חלק מהשיטה
 33. 17
  ב-2010 מונה על ידי מבקר המדינה מיכה לינדנשטראוס לוועדת היגוי לבחינת קביעת נורמות ציבוריות בסוגיות יחסי הון-של

  ציטוט מתוך ויקיפדיה

 34. 16
  נדמה שנרמז בפיסקה האחרונה שבג"ץ לא שותף לשחיתות. איזו סתירה מרתקת לכל שאר הנאמר בכתבה.
 35. 15
  לברך את יניב על בקשת הסליחה, ופרסום גילוי הדעת. וברק כהרגלו לא אשם בשטיקים והטריקים שלו. צח כשלג.
 36. 14
  בקשת הסליחה של יניב מאוד מרגשת. ברק הראשון שצריך לבקש סליחה ולא נסלח לו.
 37. 13
  במפתיע, יש מעט מגיבים אבל הרבה חכמים. בתהילים נכתב "בפרוח רשעים -

  "בפרוח רשעים כמו עשב יצוצו כל פועלי עוון" .

  1. פועלי אוון, לא פועלי עוון.
 38. 12
  אני לא הייתי רוצה לראות אדם כמו אלדד יניב בפוליטיקה הישראלית.

  לפי סיפוריו הוא אדם לא ישר, מטיל רפש באנשים אחרים מבלי להכירם אפילו, שקרן, גס רוח, מתאים בהחלט לצד הימין של הקשת הפוליטית ועובר אפילו את אקוניס בליקוק תחת. אני סולד מאיש כזה.

 39. 11
  כל ברנש הרוצה להתפרנס בגדול, הולך ליהיות סמולני, והופ, והנה הוא נמצא בחונטה התרבותית הליבראלית, מחובק ע"י יודו-אנטישמיים, וגם גויים אנטישמיים, ומה עוד, אפשרויות הפרנסה נופלות עליו בשפע, במיוחד באקדמיה, בתישקורת, וב"הארץ", וגם בנוסף אפשרויות פרנסה רבות, בתצורה של הרצאות בכינוסים ליבראלים אנטישמיים בחו"ל וגם בישראל,
  1. אתה שפוי? על מה אתה מדבר ואיך זה קשור לכתבה?
 40. 10
  האיש שלימד את ברק לבקש "סליחה"

  מצטער זה פשוט לא עובד . נפלנו, סלחנו, נפלנו, סלחנו , התרסקנו.
  גם הכנה שבבקשות הסליחה לא תואיל לנו עוד, האנשים שריסקו אותנו אל תוך המציאות העגומה של 2012 חייבים להעלם מהציבוריות ולתמיד.
  ו

 41. 9
  כתבה שחיסלה סיכויו של אלדד להיכנס למערכת הפוליטית - איש דוחה

  זה מתחיל מתמונתו היומרנית של אלדד יניב הלבוש כמהפכן לייט, עובר לסיגנון משתפך ומתמרך הופך אותו לדוחה, לא רק לדעתי כי אם לכל הסובב אותי שקרא את הכתבה הזאת, לסיכום, הזוי לגמרי, ורצוי שאיש כזה לא יתקרב למערכת המנהיגה את המדינה .

  1. אל תהיה כל כך נחרץ

   אתה מוזמן לתת דעתך להשערה שהעליתי בתגובה משעה 06:49.

 42. 8
  דמוקרטיה

  דמוקרטיה פרלמנטרית היא רק כלי להחזקת הקפיטליזם, הרי מי לא יתעסק ברפש ובשחיתות כשהוא מתוגמל באופן ישיר על כך, ובעין יפה?
  השיטה איננה עובדת כי היא איננה אמורה לעבוד, אין משמעות ל "נבחרי ציבור" יש שליטים ויש נתינים, מצב לא כל כך שונה מהפאודליזם שלפני אביב העמים, אין חדש תחת השמש...
  מישהו באמת חושב שאם הממשלה תשתנה משהו ישתנה? המגמה היא אחת, הכלת הסררה על כל נתיני המדינה... שמאל ימין ומרכז, לכולם יש אג'נדה אחת- שלטון. אל נא תטעו לחשוב שלמישהו אכפת מהעם או מבטא את "רצון העם" - מינוח מעורפל בפני עצמו

 43. 7
  יניב צוחק לנו בפרצוף

  אלדד יניב נדמה כפדופיל שמספר לנו על כל חטאיו בפרטי פרטים ועכשיו מבקש מאיתנו לתת לו לעבוד בגן הילדים של ילדינו

  1. מאד מקוה שאינך צודק. בינתים רק מקוה. אך אולי חוזר בתשובה.
  2. אין מדויק מזה, ניסחת יפה!
  3. תשובה אחת לא קיבלנו מהשמאלני!

   האם הוא יחזיר לציבור את כל המיליונים שהוא עשה על חשבונינו? אני לא מאמין שיניב יחזיר אגורה שחוקה אחת כי הרי ידוע משכבר הימים, השמאלנים תמיד נדיבים...אבל רק על חשבון אחרים!

  4. בדיוק דוד גם אני חושבת כך גם הווידוי הזה הוא תרגיל של אלדד !!!!
 44. 6
  2 הערות לעניין

  1. "ותימלא הארץ חמס" (בראשית)
  2. מה להשוואה בין שיטת הממשל בישראל לבין השיטה בדמוקרטיות אחרות (כדברי המאמר ) ? להיכן נעלמה השאיפה לכונן כאן חברת מופת שהונחה במסד להקמת המדינה ? האם ויתרו על שאיפה זו? או שמא יצר התאווה והביזה טחן עד דק את דרך המופת? ישראל בת 64 ולאן פניה?

 45. 5
  מסקנה אחרת

  בשים לב לאישיותו ולהתנהלותו, כפי שהן עולות מדבריו הוא, נוצר הרושם שיניב ניצל את הראיון כדי להזמין דמי לא יחרץ (לא בהכרח גמול כספי) מאלה העלולים להנזק אם יחליט לחשוף דברים במלואם.

  1. הראיון הוא ביזיון במה למושחת ומניפולטור אפשר להעלות כל אפשרות כל אחת סבירה
  2. "השיטה של אלדד יניב"

   גם אם לא התכוונו לכך, כותרת המאמר תומכת בהשערה שלך.

 46. 4
  דרוש גל ציבורי נושא לשינוי . עכשיו שהשיטה נחשפה ,עולה השאלה האם יש מה לעשות כנגד "הקוזה נוסטרה",ואיך לשנות את המצב?יתכן ומי שצמח וטיפח את 'שיטה' ,כמו יניב למשל,וחזר למוטב ,הוא זה שידע איך , ויכול להוציא המדינה מתוך השבר הזה .
 47. 3
  התנהלות של יניב היא לא מחדשת היא היתה קיימת מאז שנות ה40 לפני קום המדינה

  לדוגמה מוסדות מפאי ואחדות העבודה עסקו בסזון
  בקום המדינה היה שרגה נצר איסר הראל וישראל גלילי שעסקו באותה מטריה של יניב בתקופת ממשלת רבין היו כמהכאלה
  בתקופת ברק כל הזוהמה יצאה אני מודה ליניב אבל לא סולח לו הוא צריך לעמוד למשפט בעיקר בנושא ההדחה של משה מזרחי אולי עוד זוהמה תתגלה

  1. M-M - דברי השטות שלך מלמדים על שולחיך וכן מי אתה ובאיזה מדינה אתה רוצה לחיות.
 48. 2
  מה עם תלונה במשטרה לאלתר?
 49. 1
  מתי יבינו הכתבנים והפרשנים שהשחיתות אינהרנטית לשיטה ולציבור אין שום יכולת לשנות אותה בבחירות עד לההפכה בשיטה האוליגרכית אותה תיאר עו"ד אלדד יניב.
  1. אפשר להציע לו מעמד של עד מדינה

   אפשר להציע לו מעמד של עד מדינה והקלה בעונש תמורת סיוע משמעותי בהכנסת חבריו ומקורביו לשעבר לכלא. אבל עד שייחתם הסכם שכזה הוא צריך להיות במעצר עד תום ההליכים.

   היו בכתבה הודאות מפורשות בביצוע עבירות פליליות חמורות בשנים האחרונות ואין סיבה להתעלם מהן.

  2. ריך לשפוט אותו על פשעיו.הוא אחראי לרצח נער פעיל מתנדב בבחירות 99 בנוסף, הוא משקף את דרך הסמול.רמייה,מניפולציות,שקרים וחצאי אמיתות,ציניות ונכלוליות
  3. דרך היאמין יותר טובה? מלחמות וגזענות השקעה בחרדים ומתנחלים?