אולפנה להפרת החוק

התנהגותם של ראש הממשלה ורוב השרים בפרשת מאחז גבעת האולפנה בבית אל מזכירה את התנהגותו של עבריין מועד, שהוקעה ועונש אינם מרתיעים אותו מלחזור לסורו. למרות הדברים החמורים שאמרו לא כבר שופטי בג"ץ, בראשות הנשיא אשר גרוניס, בתגובתם לבקשת המדינה לדחות את פינוי מגרון, בנימין נתניהו שולח את היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, "למצוא פתרון" שיאפשר להפר את התחייבות המדינה בפני בג"ץ להרוס את המבנים בבית אל עד סוף חודש זה. כמו בפרשת "בית המכפלה" בחברון, שאוכלס ללא היתר, נבחרי ציבור מתחרים איש ברעהו בהתקפות נגד שר הביטחון, שמעז לנסות לכבד את התחייבות המדינה כלפי הערכאה המשפטית העליונה.

לאחר שהוא עצמו אישר לפני שנה את ההתחייבות לבג"ץ לפנות את עשרות המשפחות המגוררות בשכונת גבעת האולפנה ולהרוס את המבנים, נתניהו הכריז שצו בית המשפט הוא "גזירה שאין הציבור יכול לעמוד בה". מן הראוי שראש הממשלה יסביר לציבור הפלסטיני כיצד יעמוד בגזירה של גזל אדמותיו, ולציבור הישראלי כיצד הוא יעמוד בגזירת ההפרה הסדרתית של החוק והמשפט בשטחים כל אימת שהדבר משרת את האינטרסים של המתנחלים.

גודלו של מאחז האולפנה והשנים הארוכות שאדמתם של פלסטינים משמשת את תושבי המקום, בתמיכתן של רשויות המדינה, אינם נסיבות מקלות, אלא תעודת עניות לשלטון החוק והצדק בישראל. דחיות חוזרות ונשנות של קיום התחייבותה המשפטית, המדינית והמוסרית של הממשלה לפנות את המאחזים - במיוחד את אלה מהם השוכנים על אדמות פרטיות - אינן תחליף למדיניות ראויה. אם אין בידי ראש הממשלה די כוח פוליטי כדי לקיים את החלטות בית המשפט העליון, עליו לפרק את הממשלה ולבקש מהבוחר מנדט למדיניות השלום וההתנחלויות שלה. נותר רק לקוות שהציבור בישראל יתנער מאדישותו ויזעק נגד גזילת אדמותיהם של חסרי ישע, הפרת החוק והיריקה בפרצופה של מערכת המשפט.

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב המאמרים והפרשנויות ישירות אליכם

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 25
  נתניהו הוא הבובה אותה מפעילים המתנחלים. אומץ ליבו כשל שפן ועצמאיותו כאחרון העבדים.
 2. 24
  אונברסיטת תל אביב קודם אחכ גבעת האולפנה

  א. תל אביב יושבת על שטחים ערבים מדוע לא לפנות אותה כנראה השמאל לא פנה לבגץ בענין והימין לא רוצה לפנות אז התוצאה שרק האולפנה תפונה בוז לצבועים

 3. 23
  The Jewish God is not a Liberal: See the Bible for the story of the conquest of the land
 4. 22
  אני מחכה לראות מאמר מערכת אחד של הארץ, שרוממות החוק בגרונו, שדוחק במדינה לבצע את עשרות צווי ההריסה שהוציאו בתי המשפט למבנים בלתי חוקיים שבנו בדואים וערבים בנגב ובגליל.
 5. 21
  להאשים את ביבי בביזיון בית המשפט

  שבוע הבא על בית המשפט להאשים את ביבי באישום פלילי של בזיון.

 6. 20
  איך אני כאזרח יכול לעזור להפסיק את העוולה הזאת ? מתי ואיפה מפגינים ?
  1. נראה לי שאתה יכול להפגין בנתב"ג. רק תביא איתך שכפץ
 7. 19
  מכל הפעולות שביצעו ממשלות ישראל בכל הזמנים הפעולה הכי אוילית ומזיקה מכל הבחינות היא 'מפעל' ההתנחלויות. מבחינה ביטחונית, מדינית, כלכלית, חברתית ועוד. הממשלה הנוכחית היא מזיקה במיוחד
  1. ההתנחלויות מבטיחות את בטחון המדינה, כי הן, ברובן, נמצאות בשטחים החשוהים לבטחון המדינה, ומקשים על חסרי אחריות בינינו המוכנים לוותר עליהם ללא תמורה.
 8. 18
  ציפייתי מעיתונות היא התבססות על עובדות. שכונת האולפנה בנויה על קרקע שנקנתה בכסף מלא

  טענת הקרקע הפרטית נוגעת לחלקה אחת מתוך חמש שעליהן בנויה השכונה, שנרכשה אף היא אך המוכר מתכחש לכך.
  הרכישה לא נרשמה בטאבו בשל הוראה ישירה מהמנהל האזרחי, לא לסכן את חייו של המוכר.
  כזכור וכידוע למי שקורא כלי תקשורת שאינם הארץ, מוכר בית המכפלה נידון למוות בידי הרש"פ. זה היה יכול להיות גם גורלו של מוכר הקרקעות בבית אל.
  העובדות הללו גלויות וידועות. זה לא מפריע לעיתון הארץ לדקלם כהרגלו על 'מאחז האולפנה' (שלושים בתי קומות מאבן) ועל 'גזילת קרקעות'. מבחינתו, כנראה, טוב שיירצח כל פלשתיני שמוכר קרקע ליהודי.

 9. 17
  הישראלים כה לאומנים היום ומרגישים חזקים ולא יאפשרו לרשות השופטת להשבית את השמחה
 10. 16
  היום מצנזרים לפני הצהריים, כמו אתמול? כל תגובה שלי, על מאמר המערכת, על אריאלי וגם על בן מאיר צונזרו, זה חופש הדיון והבעת הדעות?
  1. לו לא היית שולח תגובות בעשרות שמות שונים לא היו מצנזרים אותך
 11. 15
  התחסדות

  פשוט דעה מתחסדת. גם הצגת העובדות מתחסדת ואיננה נכונה.

 12. 14
  אין צל של ספק שנתניהו ורוב השרים של מדית ישראל אינם מבינים את משמעות החוק...

  זה לא יתכן שלאחר שבית המשפט קבע שהתנחלויות ומאחזים בלתי חוקיים חייבים להרוס, יבוא מישהו ויחליט שהציבור לא יכול לעמוד בגזירה...הציבור הוא טיפש (הימני בעיקר), ולא מסוגל להחליט, לשם כך בוחרים ממשלה ואם גם הממשלה לא מבינה מה צריך לעשות, אז בואו נסגור את הבסטה ונכבה את האור...

  1. סגירת הבסטה

   כבה את האור מספר 3

  2. פשש, רק אתה "מבין"... האם האתנן ממדינות זרות עויינות "מסייע" לך "להבין"?
  3. רק האתנן של האוונגליסטים נחשב. מסכן. עם פיפי בראש באמת רק פשש יכול לצאת ממך
  4. רק האתנן של האוונגליסטים נחשב. מסכן. עם פיפי בראש באמת רק פשש יכול לצאת ממך
 13. 13
  את המנדט קיבל רוה"מ בבחירות האחרונות

  מערכת הארץ שחכה כי זו מדינה דמוקרטית שבחרה ממשלת ימין.
  בנוסף, לא ראינו כיצד מערכת הארץ מגנה בכל פעם את התיישבות הבדואים על אדמות מדינה. ומגבה את פסיקות בג''ץ בנושא זה.

  1. עברית איך כותבים נכון- לא שכחנו. לך למד תחילה עברית, ואח"כ תדבר על בדווים. את השטיק הזה מוכרים לך בימין כדי שתוכל לבלבל במוח בשקל כאן על בדווים. אחרי שתלמד עברית, לך למד הסטוריה ותשמע מה יש לבדווים לומר.
  2. אני גם לא הבנתי את טענתו הסופית של המאמר, נציגי רוב העם כבר בקואליציה

   זה אומר שיש לו את המנדט לקיים את מדיניות ההתנחלויות והשלום שבה יבחר. לזה כמובן אין קשר לעובדה שהמדינה מחוייבת בפני החוק ונדרשת לאכוף אותו ללא קשר לאידיאולוגיה. בכל זאת סוף המאמר גרם לי לתהות האם בעית הארץ נמצאים בהכחשה לבחירות האחרונות.

 14. 12
  wishfull thinking

  wishful thinking

 15. 11
  בידואים שיושבים על אדמה פרטית, מה דינם?

  אם החוק שווה גם להם, יש מה לשמוע מכם

  1. גם אתה פתי מאמין ללוקשים שסילבן ורב מתנחבלים ידוע ולרשטיין יועצו מאכילים אותך, כדי שתוכל להתקשקש במקום לראות מה ביבי וליברמן עם מופרעי המתנחלים והימין כמו בן ארי מעוללים בשטחים. זו המנוולות.
  2. כרגיל, במקום תשובה עניינית (שאין לך, כנראה) אתה משתלח...
 16. 10
  צריך לבחור: מדינת חוק או כנופייה
 17. 9
  אנחנו במו ידינו הופכים את ישראל למדינת אפרטהייד מצורעת כמו דרום אפריקה!
 18. 8
  שהמסביר הלאומי ביבי " יסביר לציבור הפלסטיני כיצד יעמוד בגזירה של גזל אדמותיו, ולציבור הישראלי כיצד הוא יעמוד בגזירת ההפרה הסדרתית של החוק והמשפט בשטחים כל אימת שהדבר משרת את האינטרסים של המתנחלים. ". בריונות אייסנר, טרור תג מחיר,אוהדי בית"ר,רבני צפת ויגאל עמיר שהרחיק לכת= כולם ראי לביבי שממשיך לעמוד על המרפסת, לעיתים יורד ממנה, כמו בהקמת הועדה המושחתת לעקיפת היוע"מ, ובעיקר- לטייח את מעשיו כאוכל חינם ידוע. בדמותו, ליברמן, ישי ושאר נכלולי הימין
 19. 7
  השמאל הקיצוני מנסה לבלבל את היוצרות [מי בכלל יודע היום את מקור הביטוי...] הריבון הוא העם ונציגי הריבון אלה המחוקקים, השופטים אינם הריבון אלא בס"ה פקידים האמורים למלא את הוראות הריבון גם לולי היו אלה פקידים הממונים ע"י ועד העובדים שלהם בסגנון נמל אשדוד וחברת החשמל ולא ע"י הריבון, כמקובל במדינות דמוקרטיות אחרות. לשופטים בארץ יש צבע פוליטי, כמקובל בעולם , אך שלא כמקובל בעולם, לשופטים שלנו יש צבע פוליטי מובהק מאד חד צדדי, שמאל קיצוני. אין להם כל אחרית להחלטותיהם, אין להם כל מומחיות מיוחדת בעניינים מדיניים, בטחוניים וערכיים, גם לא הסמכה לכך. השמאל תומך בהם רק משום דעתם הפוליטית, אין לשמאל הזה כל בעיה לתקוף בגסות את השופטים שלדעתו אינם שמאל קיצוני.
  1. שופטים הם רק פקידים? איפה למדת את זה במכולת בשכונה?
  2. לך להיבדק אצל פסיכולוג..ובדרך תעבור איזה שיעור באזרחות
 20. 6
  במדינה שבה ממשלה אינה מכבדת חוק ופסיקה של בית משפט עליון

  לא יעזור אם ראש הממשלה יפרק את הממשלה וילך לבחירות. הוא או אחרים יבחרו ויקימו ממשלה חדשה וזו תמשיך להפר חוק וצווי בתי משפט. הפתרון בחוקה או חוק יסוד ולפיו אי קיום חוק על ידי הממשלה יביא אוטומטית לבחירות תוך 90 ימים ולא במועד שבהכרח נוח למפר החוק.

  1. ואז לא יכבדו גם את החו'ק הזה.
 21. 5
  סגידתם של יהודים לאלוהות הראשה בפנתיאון הכנעני - אל - כדי השתרשות קבע במעונו ("בית אל") היא בחזקת עבודה זרה ומלך מלכי המלכים עתיד להיפרע מן היודו-אמורים האקסטטיים הללו.
 22. 4
  לא יאמן איך שקול ישראל בתכניות השונות (אתמול בתכנית דין ודברים) נותן במה בלתי מופרעת לימיננים שמעיזים לשקר לציבור ולטעון, בסתירה גמורה לטאבו ולקביעת בג"צ, שלא מדובר בקרקע פרטית. וזו רק דוגמא להתדרדרות של הרדיו הציבורי לרמה של פראבדה הסובייטי אם לא למטה מזה. לא מספיק לממשלה הזו עיתון מוטה במוצהר וללא בושה ("ישראל היום") שהשתלטו השתלטות עויינת על הרדיו הציבורי השייך לאזרחים.
 23. 3
  מממשלת ישראל בראשות ביבי לא מצליחה לדלג מעל מעל לחוק היער ולהפוך את ישראל למדינת חוק. כנראה שהם עוד בשלב הגנון של האבולוציה ורק אלימות תשנה את דרכם
 24. 2
  כל ההתנחלויות אינן חוקיות על פי החוק הבינלאומי
  1. המסית השמאלני המתחזה לי במימון מדינות זרות עויינות שוב משקר, אין שום חוק האוסר התנחלות, מעולם לא הצלחתם לענות לאתגר.
  2. למה שמישהו ירצה להתחזות לסתם אידיוט?
 25. 1
  עד שאזרחי ישראל לא יבינו ולא יפנימו שגזילת הקרקעות והרכוש של פלסטינים היום תוביל לגזילת הדירות הפרטיות, הבתים והנכסים שלנו אזרחי המדינה בעתיד - שום דבר לא ישנה את גישת הבוחר בישראל כנגד ממשלת הגזל והעבריינות הזו. למרבה הבושה, הצער והכעס אין בשיח הציבורי שלנו מי שיסביר לנו הסבר היטב שקו ישר אחד מוביל באופן ברור ממעשי נבלה כלפי הפלסטינים לאותם מעשי נבלה שייעשו כלפינו בעתיד. אולי אפילו בעתיד שאיננו רחוק כל כך.
  1. כל מילה בסלע גבי
  2. השמאל הוביל את הקיבוץ לפירוק :האיחוד והמאוחד. השמאל יוביל לפירוק המדינה....
  3. נכון ביותר! חלקו הגדול של הציבור לא מבין שצדק ומוסר אינם ניתנים להבחנה (דיפרנציאציה). מי שעושק את הפלסטינאים אינו מתקשה לעשוק ניצולי-שואה קשישים וחולים ולא יתקשה בסופו של יום לעשוק ולגזול את רכושם של שאר האזרחים. הכל בשם ה"ביטחון המקודש" ו"המדינה הקדושה"...רק האדם ,הפרט אינו קדוש בעיניהם.
  4. אם המדינה תרצה לסלול כביש על אדמה פרטית הוא תופקע ובעל הקרקע יקבל פיצוי כספי לפי שווי הקרקע. זה קורה בכל העולם, וזה מה שצריך לעשות עם השכונה בבית אל. אם בעל הקרקע יקבל כמה מיליוני דולרים על הקרקע (ששוה פחות מעשירית על פי המחירים הנהוגים בשטחי הרשות), טענת גזל מפי המיליונר הטרי תשמע מגוכחת...
  5. האם אתה אזרח ישראלי יהודי ?

   אם כן , אז בוא נדבר .
   ואם לא אז אין לך זכות להתערב

  6. אם הפלשטינים יקבלו כח

   אם הפלשטינים יקבלו כח, היהודים ידאגו יותר לשלמות גרונם ועצירת הדימום ממנו. הרכוש פחות חשוב. ומעטים הפלשטינים שלא ישתתפו בטבח. מעטים עוד יותר ייגנו אותו. ספק אם מישהו מהם ינסה להתנגד לרצח העם.
   אתה מוזמן לקרוא את כתבות התמיכה באסד בעיתונים הערביים ובוויינט.