בלאט: "מכבי לא תפנה אליי עד שלא יחליטו על ספאחיה" - ספורט - הארץ
מינוי דיגיטלי של הארץ - באתר בסמרטפון ובטאבלט - חודש ראשון ב-4.90 ₪ בלבד
מצטרפים ומשדרגים לאחת מחבילות התוכן האיכותי של הארץ. עכשיו במבצע השקה! רק 4.90 ₪ לחודש הראשון. נסו עכשיו >>
הרשמה למערכת
שם פרטי
שם משפחה
דוא"ל
סיסמה
אישור סיסמה
טלפון נייד
 ?נרשמתם בעבר לאתרי קבוצת הארץ התחברו   |   שכחתי סיסמה

בלאט: "מכבי לא תפנה אליי עד שלא יחליטו על ספאחיה"

מאמן בנטון טרוויזו יכול להשתחרר מהחוזה לעונה נוספת שיש לו בקבוצה האיטלקית. מה שעושי לטרפד את חזרתו ליד אליהו הוא הסכום שכנראה ידרוש. בינתיים מבהיר ג'יימי ארנולד שמי שרוצה אותו יצטרך לשלם, והרבה

עוד לא יבשה השמפניה שניתזה בחדר ההלבשה לאחר הזכייה באליפות המוזרה, ויש שיאמרו בלתי מוצדקת, ובמכבי תל אביב כבר החלו לתכנן את העונה הבאה. בפגישה שנערכה בסוף השבוע בין חברי ההנהלה הוחלט כי נוון ספאחיה, ככל הנראה, לא ימשיך בתפקידו וכי יש למצוא דרך להתיר את החוזה עמו.

השאלה היא מי יבוא במקומו. האופציה הראשונה היא דייויד בלאט, אם כי עדיין לא נעשתה פנייה רשמית למאמן בנטון טרוויזו. "חשוב להזכיר שאני חתום לעונה הבאה בבנטון, למרות שיש לי אפשרות להשתחרר מהחוזה בגלל מה שקרה העונה (הפחתת הנקודות בגלל טעויות ההנהלה בעניין רישום הזרים, י"ג) והעובדה שהקבוצה לא תשחק ביורוליג", אמר אתמול בלאט ל"ספורט הארץ".

"מכבי עדיין לא פנתה אליי, ולדעתי היא גם לא תפנה עד שלא יחליטו שם באופן סופי מה קורה עם ספאחיה", הוסיף בלאט שמתחייב כי "בשבוע הקרוב אקבל החלטה היכן אאמן בעונה הקרובה".

גורמים בהנהלת מכבי טוענים כי לשאלת הדרישה הכספית תהיה חלק גדול בהחלטה אם בלאט יחזור בסופו של דבר למכבי. בלאט צפוי לדרוש יותר מ-750 אלף דולר לעונה, סכום שמכבי מתנגדת באופן עקרוני לשלם למאמן, ובמיוחד אם תצטרך לפצות את ספאחיה במאות אלפי דולרים.

מאמן עבר נוסף שמוזכר כאופציה הוא פיני גרשון, שמפעיל קשרים ומקורבים כדי להכשיר את הקרקע לחזרתו ליד אליהו. ואולם בהנהלת הקבוצה טוענים כי הסיכויים לכך נמוכים ביותר. שמות נוספים שנבחנים הם שרון דרוקר ועודד קטש, אך גם אליהם עדיין לא נעשתה פנייה רשמית, למרות ששניהם היו רוצים מאד לאמן במכבי, גם תחת מאמן-על. מי שהיו רוצים להישאר הם עוזרי המאמן הנוכחים, גיא גודס ודניאל גוט, שעדיין לא קיבלו שום הבטחה.

במקביל לסוגיית המאמן החלו במכבי לדון בנושא סגל השחקנים לעונה הבאה, ואחת המטרות הראשונות היא להחתים את גיבור הפיינל-פור והמצטיין בקבוצה בחודשיים האחרונים, ג'יימי ארנולד. הפורוורד המתאזרח טוען מנגד כי קיבל הצעות קוסמות מאירופה, וכי יהיה צורך במאמץ מיוחד כדי להשאיר אותו במדים הצהובים. "זאת החלטה שנכנסים אליה הרבה מאד גורמים", אמר ארנולד. "מדובר בהחלטה של המשפחה, במעמד שלי בקבוצה ובכסף. אין ספק שארצה חוזה גדול באופן משמעותי".

בתרגום חופשי, מדובר בחצי מילון דולר ומעלה לעונה. כשמוסיפים לכך את משכורת העתק של המאמן החדש, הפיצויים לספאחיה, ניקולה וויצ'יץ' (1.4 מיליון דולר) ואולי גם השקעה בהחזרתו של מייסיאו באסטון (1.3 מיליון), מבינים כי תקציב מכבי בעונה הבאה צפוי להיות גדול באופן משמעותי מזה של העונה האחרונה, וכנראה הגבוה אי פעם.נוון ספאחיה. הפרידה ממנו עשויה לעלות למכבי מאות אלפי דולרים

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והפרשנויות של "ספורט הארץ" ישירות אליכם
הוספת תגובה
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת
להוספת תגובה בלתי מזוהה לחץ כאן להוספת תגובה מזוהה לחץ כאן

הקלד את הנושא

הקלד את התגובה

 
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים עם תנאי השימוש של אתר הארץ
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת
להוספת תגובה בלתי מזוהה לחץ כאן להוספת תגובה מזוהה לחץ כאן

הקלד את הנושא

הקלד את התגובה

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים עם תנאי השימוש של אתר הארץ
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת
פרוייקטים מיוחדים