שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
אמיר הלמר
אמיר הלמר

צבי דינשטיין, בעל השליטה והיו"ר לשעבר של החברה הציבורית דורות, נחקר אתמול ברשות ניירות ערך ושוחרר בערבות של חצי מיליון שקל.

לפני כחודש נחקר מנכ"ל החברה - גדעון ישפה - ברשות ניירות ערך בחשד לעבירות על החוק בנוגע להסתרת עניינו האישי בעסקות שביצעה החברה עם חברת דוקליין האנגלית שבה מחזיק ישפה - על פי הנטען - 50%. דורות משקיעה בנכסי מקרקעין בבריטניה.

ישפה הוא בעלה של העיתונאית גילי דינשטיין-ישפה וחתנו של צבי דינשטיין, סגן שר האוצר לשעבר ובעל השליטה בחברת דורות המחזיק ב-64%.

בזמן שישפה נחקר בישראל, שהה דינשטיין בבריטניה וככל הנראה חזר לאחרונה לארץ לאחר שהושגה בינו לבין רשות ניירות ערך הסכמה לגבי חקירתו בפרשה.

על פי בקשת השחרור בערובה שהוגשה אתמול לביהמ"ש, בודקת הרשות חשד לפיו ישפה ודינשטיין השתמשו בנכסים ציבוריים של דורות על מנת לקבל לכיסם הפרטי טובות הנאה אישיות בסכומים של מיליוני שקלים.

לפי הנטען דינשטיין וישפה, על פי החשד, הסתירו מהנהלת דורות מהדירקטוריון שלה ומציבור בעלי המניות את העובדה כי הם משתמשים בנכסים ציבוריים של דורות לשם קבלת טובות הנאה אישיות.

מממצאי חקירת הרשות עולה כי אחת הפרשיות שנחקרות בעניינו של דינשטיין נוגעת ל-400 אלף ליש"ט (כ-3 מיליון שקל) שהועברו לחשבונו הפרטי של דינשטיין תוך שימוש בנכסיה של דורות.

מממצאי החקירה עולה כי בחודש יולי 2002 קיבל ישפה הלוואה אישית מבנק אוף סקוטלנד בסכום של 400 אלף ליש"ט לצורך רכישת דבוקת השליטה בדורות. עד אותה עת היה דינשטיין בעל השליטה בדורות.

מהחקירה עולה כי בהתאם לדרישת הבנק היה על ישפה למסור לבנק בטוחות להחזרת הלוואה. לפיכך, נטען דשעבדו ישפה ודינשטיין את אחזקותיה של דורות (50%) בחברת דוקליין המחזיקה נדל"ן בבריטניה ואשר מניותיה הוחזקו בנאמנות עבור דורות וזאת כבטוחה להחזרת ההלוואה האישית של ישפה.

פעולה זו, כך נטען, הוסתרה מהדירקטוריון וכספי ההלוואה שנלקחה על ידי ישפה הועברו באופן מיידי לחשבונו של דינשטיין. כמו כן, נטען כי ישפה רכש באמצעות ההלוואה את השליטה בדורות מדינשטיין, שעשה שימוש בכסף לפרוע חובות אישיים והכל תוך שימוש בנכסים של דורות והסתרת העניין מהדירקטוריון והציבור. החשדות המיוחסים לדינשטיין הם קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות.

דינשטיין כאמור שוחרר בערובה של חצי מיליון שקל.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ