אורבוטק קונה אורבוטק: רכשה את ההחזקה של אורמת בחברה תמורת 7.2 מיליון דולר - כללי - הארץ

אורבוטק קונה אורבוטק: רכשה את ההחזקה של אורמת בחברה תמורת 7.2 מיליון דולר

ההחזקה באורבוטק נרכשה לפני 15 שנה והיא רשומה בספרי אורמת ב-814 אלף דולר; מניית אורבוטק זינקה 20% מתחילת השנה; אורמת: המכירה מסיבות פיננסיות פנימיות

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

חברת אורבוטק רכשה כ-300 אלף מניות של עצמה שהוחזקו עד כה על ידי חברת אורמת. אורבוטק שילמה לאורמת 7.2 מיליון דולר בסך הכל, לפי מחיר של 24.15 דולר למניה - 1.3 דולרים למניה מתחת למחיר בו נעלה אורבוטק את המסחר ביום שישי האחרון.

ההחזקה של אורמת באורבוטק נרכשה לפני 15 שנה תמורת 814 אלף דולר, כך לפי הרישום בספרי אורמת. כלומר, בנוסף למימושים בדרך, מדובר כעת ברווח הון של כ-6.4 מיליון דולר. אורבוטק, הנסחרת בבורסת נאסד"ק ומתמחה במערכות אופטיות לאיתור פגמים במעגלים מודפסים ובמסכים שטוחים, נוסדה כסטארט אפ קטן בעידודה ובתמיכתה הכלכלית של אורמת. יהודית ברוניצקי, בעלת השליטה באורמת יחד עם בן זוגה, יהודה, היא דירקטורית באורבוטק. ברוניצקי הודיעה לחברה, כי אורמת מבקשת למכור את המניות מסיבות פנימיות לאורבוטק, הקשורות בעניינים פיננסיים.

אורבוטק נסחרת בנאסד"ק לפי שווי שוק של 830 מיליון דולר בעקבות עלייה של 20% מתחילת השנה. לאחר הרכישה יקטן מספר המניות המונפקות של אורבוטק ל-32.3 מיליון.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ