המשטרה לאתר בית"ר: אל תפרסמו תגובות גזעניות - כללי - הארץ

המשטרה לאתר בית"ר: אל תפרסמו תגובות גזעניות

הפרקליטות הורתה למשטרה להזהיר את אתר אוהדי בית"ר י-ם בשל חשש להסתה לגזענות נגד ערבים בטוקבקים

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

פרקליטות המדינה הורתה אתמול (ראשון) למשטרה להזהיר את מנהלי אתר האינטרנט של אוהדי בית"ר ירושלים, כי עליהם להימנע מפרסום תגובות גולשים (טוקבקים) שבהן קריאות נגד ערבים. זאת עקב חשד לעבירת הסתה לגזענות.

אין זו הפעם הראשונה שמשרד המשפטים מזהיר אתרי אינטרנט כי באחריותם למנוע הסתה בתגובות הגולשים. לפני כשנה פנה משרד המשפטים לכמה אתרי אקטואליה באינטרנט - חלקם אתרים מרכזיים וממסודים וחלקם שוליים וקיקיוניים - וביקש מעורכיהם לצנזר דברי הסתה המתפרסמים בתגובות הגולשים. זאת בעקבות פרסום תגובות המסיתות לאלימות, לסרבנות ולגזענות באתרים רבים. האתרים התבקשו למנוע הפרה של דרישות החוק.

לפני שבועות אחדים ניתנה פסיקה תקדימית, שתאפשר לפעול נגד גולשים המפרסמים תגובות שפרסומן מנוגד לחוק. הפסיקה מחייבת ספקיות אינטרנט לגלות את זהותם של גולשים שפירסמו תגובות אנונימיות באתרי אינטרנט, אם יקבע בית משפט כי ה"משובים" שפורסמו מעוררים חשש ממשי לביצוע עבירה פלילית של לשון הרע. הטכנולוגיה מאפשרת לכל ספקית אינטרנט לדעת מאיזה מחשב של לקוח שלה נשלחו הודעות טוקבק לכל אתר אינטרנט. הפסיקה ניתנה בעקבות פרסום תגובות מכפישות על אם ובתה באחד מאתרי האינטרנט לפני כשנה.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ