שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
אנשיל פפר
ג'קי חורי
אנשיל פפר
ג'קי חורי

אלוף פיקוד הצפון גדי איזנקוט התייחס הבוקר (ראשון) לדבריו של השר יוסי פלד ולפרסומים בעיתונות הערבית בדבר תקיפה אפשרית של ישראל בלבנון. לדברי איזנקוט, ההתחחמות בגבול הצפון היא "וירטואלית", ואין לה אחיזה במציאות.

בהרצאה במכון למחקרים אסטרטגיים בתל אביב, הבהיר איזנקוט, עם זאת, כי אם תתחדש המתיחות בצפון, "התפנית תהיה מהירה, ובמרחב בו אנחנו חיים בו, הזמן הוא יקר". הוא הוסיף כי המבחן של צה"ל בהתמודדות מול חיזבאללה והגורמים אחרים הוא מבחן היכולת ולא מבחן הכוונה, וציין שמאז מלחמת לבנון השנייה, חיזבאללה הכפיל את היכולת הרקטית שלו, והוא נפרס בצורה רחבה יותר מצפון לנהר הליטני, ובדרום לבנון הוא אף הכניס את רוב אמצעי הלחימה שלו לתוך 160 הכפרים השיעים.

איזנקוט הדגיש כי אם תתפתח בעתיד לחימה מול חיזבאללה, התגובה הישראלית תהיה "לא פרופורציונאלית", והסביר כי "במצב בו חיזבאללה מרכז את התחמושת בכפרים, לא ניתן לצפות שלא נתקוף שם".

הבוקר ציטט העיתון א-שארק אל אווסט מומחים זרים, הטוענים כי החיזבאללה העביר סוללות טילים לטווח ארוך לתוך אזור צפון לבנון ועומק בקעת הלבנון. לפי הדיווח, צעד כזה מהווה סכנה להתרחבות העימות בין ישראל לחיזבאללה.

העיתון המשיך ודיווח כי כוחות יוניפי"ל העבירו למעלה מעשרת אלפים חיילים לביצוע סיורים ופטרולים באזורים שהיו בעבר מעוזים של החיזבאללה בדרום לבנון, כשלצידם כמה אלפי חיילים מצבא לבנון. על פי הדיווח, הגברת הנוכחות של יוניפי"ל תסייע במניעת חיכוך וגם תחסום העברת נשק ותחמושת באזור.

אתמול נדרש לנושא גם ראש הממשלה בנימין נתניהו, שהבהיר כי לישראל אין כל כוונה לבצע פעולה התקפית נגד לבנון. "מדינת ישראל אינה שואפת לשום עימות עם לבנון", הדגיש נתניהו בהודעה שפרסמה לשכתו. "פניה של ישראל לשלום עם כל שכנותיה".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ