שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

בתגובה על "מוחמד לא מת" מאת ראובן פדהצור ("הארץ", 24.1.10)

הטענה, כי לא היתה טיפת דם בזירה, שגויה. ניתן לראות בבירור את הדם בתצלומי הווידיאו וללמוד על כך מדו"חות בית החולים שטיפל בג'מאל א-דורה, אביו של מוחמד. ג'מאל הגיש תלונת דיבה בצרפת נגד ד"ר יהודה דוד ועיתון יהודי צרפתי שפירסם את טענותיו, ולפיהן הצלקות של האב נובעות מניתוח שבוצע שש שנים קודם לכן. ד"ר דוד מדבר רק על פגיעות בגפיים, ולא על פציעה קשה מאוד באגן של ג'מאל. שופט חוקר בצרפת קיבל את התלונה, והנושא יעבור לבחינת בית המשפט.

ברצוני להעיר, כי שום רופא בבית החולים שיפא בעזה אינו טוען שהילד שהובא לחדר המיון הגיע בעשר. מנהל חדר המיון אמר: "מוחמד א-דורה הגיע בסביבות השעה אחת". זה היה בסביבות השעה שתיים לפי שעון ישראל כי הפלסטינים עברו באותו יום לשעון חורף.

פדהצור מרמז שהיתה כאן קונספירציה, שהשתתפו בה מאות מפגינים פלסטינים, רופאי בית החולים שיפא ובית החולים הצבאי בירדן, שם טופל ג'מאל א-דורה, ושירותי הביטחון הישראליים לא גילו דבר. הייתכן?

רשת הטלוויזיה הצרפתית "פראנס 2" באמצעות הצלם טלאל אבו-רחמה צילמה אירועי אמת כפי שקרו ב-30.9.00 בצומת נצרים. אין מדובר בביום, אלא באירועים קשים שהתקיימו והובילו למותו של מוחמד א-דורה ולפציעה קשה של אביו. לשם בחינת העניין הודיעו "פראנס 2" וג'מאל לא פעם, כי הם מוכנים להוצאת עצמות הילד מהקבר. "פראנס 2" הודיעה שהיא מוכנה להקמת ועדה בדיקה בסטנדרטים בינלאומיים.

למרות דברים אלה מעולם לא התקבלה פנייה רשמית משום גורם ישראלי להשתתף בחקירה רצינית ורשמית.

ברצוני להבהיר, כי המאבק המשפטי מול פיליפ קרסנטי טרם נגמר, והוא תלוי ועומד לפני בית המשפט הגבוה לערעורים בפאריס. כמו כן הנהלת "פראנס 2" הביעה מחאה חריפה על הסרט של אסתר שפירא.

שרל אנדרלין

ראש המשרד של "פראנס 2"

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ