שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

רס"ן ר' ערער לעליון: דורש פיצויים גבוהים יותר

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה

רס"ן ר', שבתחקיר בתוכנית "עובדה" הוצג כמי שביצע וידוא הריגה בילדה בת 13 בעת שהיה סרן, הגיש ערעור על פסק הדין שקבע כי אילנה דיין וטלעד יפצו אותו ב-300,000 על הוצאת דיבתו. ר' ערער בתחילת השבוע לבית המשפט העליון על פסק דינו של בית המשפט המחוזי בירושלים מדצמבר בשנה שעברה, והוא דורש פיצויים בסכום גבוה יותר, אך לא נקב בסכום מדויק. סכום התביעה המקורי עמד בזמנו על 3 מיליון שקלים.

רס"ן ר' פרץ לתודעת הציבור בנובמבר 2004, בעקבות תקרית ליד מוצב גירית בעיר רפיח, שבה נהרגה הילדה אימאן אל-האמס בת ה-13. בכתבה ששודרה חודש לאחר מכן בתוכנית "עובדה" בערוץ 2 והתבססה על תצלומים והקלטות מתוך המוצב, ניתן היה להבין כי רס"ן ר' ביצע וידוא הריגה בילדה.

מאז שידור הכתבה זוכה רס"ן ר' בבית דין צבאי, ולאחר הזיכוי הגיש תביעת דיבה נגד דיין ונגד טלעד, שהיתה הזכיינית ששידרה את התוכנית בערוץ 2. בפסק הדין של השופט נועם סולברג נטען כי עריכת החומרים והצגתם גרמה עוול לר'. "בכמה וכמה מן העניינים העקרוניים, המרכזיים והמהותיים בכתבה, הוצגו עובדות האירוע בדרך שנטתה מן האמת, והביאה אל תודעתו של הצופה רשמים, עובדות ומסקנות שאינם אמת, ואשר יצרו בעיני רוחם של הצופים תדמית שלילית על התובע", כתב סולברג.

בערעור שהגיש רס"ן ר' לבית המשפט העליון הוא מבקש שסכום הפיצוי שפסק לזכותו סולברג יוגדל באופן משמעותי. לטענת פרקליטיו של רס"ן ר', יש פער משמעותי בין קביעותיו "החדות והברורות" של השופט סולברג לגבי חומרת לשון הרע שהוציאו דיין וטלעד ולגבי חומרת הפגיעה ברס"ן ר', לבין שיעור הפיצוי שנפסק. "חופש הביטוי אינו החופש לשקר", נכתב בערעור, "חופש העיתונות אינו החופש להעלים מידע מהותי מהצופה, ובעיקר, חופש העיתונות אינו נותן פטור מוחלט וחסינות מוחלטת מנשיאה באחריות על מעשים ומחדלים שנעשו, ובכתבה זו נעשו גם נעשו".

בית המשפט העליון האריך אתמול את המועד להגשת הערעור מטעם דיין וטלעד עד אמצע החודש.

ממערכת "עובדה" נמסר אתמול בתגובה כי "התשובה הברורה לפסק הדין תינתן בערעור שיוגש על ידי הנתבעות בתוך מספר ימים, כפי שהודיעו שיעשו כבר לאחר מתן פסק הדין של בית המשפט המחוזי".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ