קליע ומכתב איום נשלחו לראש העיר בית שמש - משפט ופלילים - הארץ

קליע ומכתב איום נשלחו לראש העיר בית שמש

החמרה במתיחות בין חרדים לחילונים בעיר

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

עליית מדרגה במתיחות בין חרדים לחילונים בבית שמש: מעטפה ובה קליע ומכתב איום שעליו חתום גורם אלמוני בשם "הלובי החילוני", התקבלה אתמול בלשכתו של ראש העיר בית שמש משה אבוטבול. "בחרת בצד של החרדים ולכן ניקח לך את החיים והמשפחה", נכתב במכתב שמוען לראש העיר, "יש מלחמה... אנחנו לוקחים את החיים שלך ועושים בום גדול לדתיים, לנו יש כוח גדול ואש". אבוטבול עצמו שוהה בחו"ל בימים אלה ואת מכתב האיום פתחו אנשי לשכתו. משטרת בית שמש פתחה בחקירת האירוע, והמעטפה ובה מכתב האיום והקליע הועברה למעבדה לזיהוי פלילי. בתגובה לדברים האשים אמש אבוטבול גורמים באופוזיציה בעירו, וכן את כלי התקשורת, בהסתה נגדו שהביאה לטענתו למשלוח הקליע ללשכתו. לדבריו, "מנסים לדרדר את בית שמש למלחמת תרבות - דבר שאני לא אתן לו לקרות".

אבוטבול (ש"ס) נבחר לתפקיד לפני כשנה וחצי, לאחר 15 שנים שבהן כיהן בעיר ראש עיר מטעם הליכוד. מאז בחירתו לראשות העיר, גברה באופן ניכר המתיחות בין החרדים לחילונים בבית שמש. המאבק האחרון שהלהיט וממשיך להלהיט את הרוחות בעיר נוגע לעתידו של בית הספר לשפות ותרבויות, המשרת אוכלוסיית תלמידים מהמגזר החילוני, אך ממוקם בלב אחת השכונות החרדיות בעיר. לאחרונה הוחלט בעיריית בית שמש לסגור את בית הספר על רקע הירידה במספר התלמידים בחינוך הממלכתי, המתפזרים בין מוסדות החינוך הקיימים, ולהקצות את המבנה והכיתות לטובת האוכלוסייה החרדית בשכונה. עם זאת, מאוחר יותר, הורה שר החינוך גדעון סער לבדוק מחדש את הנושא, ובחודש שעבר הודיע בכנסת כי בית הספר לא ייסגר.

בסביבתו של אבוטבול טענו אתמול כי "מאז בחירתו, גורמים אופוזיציונרים אשר לא השלימו עם בחירתו לתפקיד מסיתים ומלהיטים את הרוחות בעיר באופן קבוע ומתמשך". עוד טענו מקורביו של ראש העיר כי "רק לפני חודשיים בישיבת המועצה, הזהיר ראש העיר כי להסתה הקשה נגדו עלולות להיות השלכות קשות, אשר יצאו מכלל שליטה וכי מלים מסוגלות לרצוח".

ראש העיר השוהה בחו"ל אמר אתמול בתגובה כי "כל החלטותיי מתקבלות בצורה עניינית ובשיתוף עם הגורמים המקצועיים והמשפטיים. למרות האיומים, לא אירתע מלהמשיך לפעול בנחישות למען כלל האוכלוסיות השונות בעיר". עוד, אמר אתמול אבוטבול בראיון טלפוני לשירות החדשות החרדי "הקו החדש", כי הוא מאשים את התקשורת בליבוי הרוחות בעיר, ואף הצביע על כתבה ששודרה ביום שישי האחרון ב"אולפן שישי" בערוץ 2, שהתייחסה להעברת בית הספר לשפות ותרבויות לידי חרדים. לדבריו, "זהו בית ספר שהוא חצי ריק, שקיבלנו החלטה להעביר אותו לגורמים החרדיים בעיר שסובלים ממצוקה קשה של כיתות חסרות. כאשר סגרו את בית ספר רנה קסין של החילונים בירושלים, לא שלחו לניר ברקת קליע, והנה כאן מנסים לדרדר את זה למלחמת תרבות".

חבר מועצת העיר בית שמש מטעם האופוזיציה, שלום לרנר, אמר אתמול כי "האופוזיציה בעיר מגנה בכל תוקף כל פעולה של אלימות פיזית או מילולית כלפי ראש העיר. אנו קוראים למשטרה להתייחס בחומרה למעשה ולמצות את הדין עם האחראים לו".

תגיות:

תגובות