שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
יורם מלצר
יורם מלצר

אין במטבחי מקום לעזים. העז היא חיה מצחינה וזוללת הכל, כולל את שולחנותי וספסלי. וכשהיא מתה היא עוד יותר מצחינה. כדי להיפטר מצחנת העז, היפטר מהעז". הדברים הנחרצים לקוחים מספר בשם "הערות מטבח של ליאונרדו דה וינצ'י". ליאונרדו היה האחראי על המטבח של לודוביקו ספורצה במילנו. צמד המחברים Jonathan Routh & Shelagh עיינו בכתב היד "קודקס רומנוף". סביר שמדובר בכתב יד של ליאונרדו עצמו, ובכל אופן ברור שהוא הדובר בטקסט. כטבח בפונדק בפירנצה, ליאונרדו מתחיל לפתח מנות מעודנות. הוא מבקש למכן את עבודת המטבח. במקביל, הוא הוגה מכונות מלחמה. הוא שולח הצעה ללורנצו דה מדיצ'י. כיאה לממציא מודרני, שרטוטיו מלווים בדגמים תלת-ממדיים. שלו עשויים בצק ומרצפן. כישלון חרוץ: לורנצו מקבל את הדגמים ומגיש אותם כמאכל לאורחיו.

ב-1482 ליאונרדו מתמנה ליועץ לביצורים וכאחראי לנשפים וארוחות בחצר לודוביקו ספורצה במילנו. לודוביקו סבלני כלפי הגאון המוזר. ליאונרדו מתחיל לממש חלומות - מכונות לטחינת פרות וחזירים, מכונת צלייה, מערכת התזת מים, מתקנים לטיפול בצחנה, מכונת ניקיון. לצד אסונות במטבח - פרות נתקעות במכונת הטחינה - ופרט לתקופות שבהן לודוביקו מרחיק את הגאון מארמונו כדי שיצייר ולא יזיק, ליאונרדו צובר שנים של ניסיון קולינרי.

"הערות-מטבח של ליאונרדו דה וינצ'י" כולל תובנות מקצועיות ושפע מתכונים. כותבי הספר ניסו את המתכונים. היו להם הצלחות, אבל גם כישלונות - כמו במתכון להכנת עוף הטבלן, שליאונרדו ממליץ לתלותו לששה שבועות לפני הבישול. העופות בניסוי נרקבו לאחר שבועיים והיו לא-אכילים. לא הכל נוסה: מתכון לבשר נחש היה חריג גם אז. רק האסטרולוג של החצר הכין אותו. והטעם? "מבושל, הוא כטוב שבדגים אבל צלוי טעמו דומה לטעם חזיר הבר". ועל אשכי הנחש אומר לנו ליאונרדו: "מה הוא טעמם של אשכי הנחש, זאת אינני מעז להסביר לכם: שכן הוא מתוק, והוא מר, והוא חזק והוא מעודן, ואין טבח שיוכל לשפרו בשום דרך". באירוע חשובה ההרמוניה. למשל: "רעל טוב יש לתת תמיד בתחילת הארוחה, שכן הוא פועל במהירות רבה יותר על קיבה ריקה... כך הוא יועיל הן למרעיל, שלא יזדקק אלא למנה קטנה... והן למארח, שלא ירצה שהשעשועים שבכוונתו להציע לאורחיו לאחר הארוחה יופרעו על ידי גסיסת קורבנו".

ליאונרדו היה חלוץ ההיגיינה במטבח, ממציא מפית השולחן, מקדם המזלג, נביא "המטבח החדש" ומאבות הספגטי. הפסטה אמנם היתה קיימת מזה דורות, נראה שהוא הגה את חיתוכה לרצועות צרות. לפי הנאמר בספר, מכונת הספגטי שהוא המציא היתה יקרה ללבו במיוחד. הוא לא נפרד ממנה עד מותו, משוכנע בעתידה הגדול. המצאה אחרת שלו, קומביין לקציר גרגיר הנחלים, הרגה ששה ממפעיליה. לודוביקו השתמש בה בהצלחה לכתישת חיילים צרפתים בחזית.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ