שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

זוכרימפדיה: גולשים מספרים על נופלים

אנציקלופדיית תוכן הגולשים הראשונה להנצחת חללי ופצועי מערכות ישראל תאפשר לכל אדם לכתוב ערך ולהעלות תמונות וסרטונים על יקיריו שנפלו או נפגעו

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה

בימים אלה עלה לראשונה לרשת פרויקט ה"זוכרימפדיה"-אנציקלופדיית הזיכרון השיתופית הראשונה להנצחת נפגעי מערכות ישראל ופעילויות איבה. "זוכרימפדיה" המבוססת על פלטפורמת ה"ויקי", תכנס בין ערכיה את כלל חללי ופצועי צה"ל והטרור, יחד עם סיפור פציעתם וגבורתם של לוחמי מערכות ישראל החיים בינינו כיום.

הפרויקט הוקם על ידי ארגון זוכרים כחלק מפעילות ההנצחה הכוללת במסגרתה יערך גם אירוע הזיכרון הראשי "זוכרים שרים ומספרים" בבנייני האומה בליל יום הזיכרון. במקביל לאירוע השנתי שעורך הארגון הוחלט השנה להקים את פרויקט ההנצחה הווירטואלי אשר ישמש אנציקלופדיה שיתופית להנצחת למעלה מ-20,000 חללי ו-50,000 פצועי צה"ל כמו גם את 4500 חללי ופצועי פעילויות האיבה בארץ ובעולם.

"בסה"כ נפגעו כ-80,000 אנשים שמעולם לא זכו להנצחה והוקרה מרוכזת. רשת האינטרנט מאפשרת לנו את ההזדמנות הזאת, ישנם אנשים שסיפורם מעולם לא סופר בפרהסיה, ביניהם לא רק לוחמים אלא גם נשים וילדים" אומר דב קלמנוביץ, יוזם הפרויקט ויו"ר ארגון זוכרים שהינו נפגע האינתיפאדה הראשונה.

"הפרויקט הווירטואלי השיתופי הזה", אומר קלמנוביץ, "משקף למעשה את רעיון ארגון זוכרים הפועל להנצחה וזיכרון תחת איחוד הפלגים השונים בחברה הישראלית". עם עלייתו של הפרויקט לאוויר נכתבו כבר כ-50 ערכים על ידי הציבור הרחב. כשהערך הראשון שנכתב היה על הצנחנית המיתולוגית חנה סנש".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ