רשות ההגירה ערכה מבצע אכיפה בת"א ופינתה יותר מ-300 עובדים זרים - חינוך וחברה - הארץ

רשות ההגירה ערכה מבצע אכיפה בת"א ופינתה יותר מ-300 עובדים זרים

יחידת עוז, היחידה המבצעית של הרשות למינהל אוכלוסין ערכה מבצע אכיפה באזור גן לוינסקי ונווה שאנן בת"א

דנה, וילר-פולק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
דנה, וילר-פולק

הרשות החדשה למינהל אוכלוסין, הגירה וביקורת גבולות יצאה היום (רביעי) לדרך ואין דרך טובה יותר לומר "אנחנו כאן" מאשר לערוך הכרות עם השטח. היום בצהריים (רביעי) ערכה יחידת עוז, היחידה המבצעית של הרשות, מבצע אכיפה באזור גן לוינסקי ונווה שאנן בתל אביב. במהלך המבצע טיפלה היחידה, בגיבוי שוטרי מג"ב, בלמעלה מ-300 עובדים זרים.

אבירמה גולן | מדינה יהודית וגזעניתהרשות החדשה למנהל אוכלוסין מתחילה לעבוד

"כ-100 פקחי הרשות הגיעו למקום, חילקו לילדים כוסות מים ועצרו מיד לאחר מכן את העובדים", סיפר רום לבקוביץ' ממוקד סיוע לעובדים זרים שהגיע למקום, "הם מילאו ארבעה אוטובוסים, ובהם פליטים רבים שלא ניתן לגרש. נראה שהם מנסים לנצל את הקיץ, אז הכל שקט יותר והמבצעים יגררו פחות הדים".

עיישה, מבקשת מקלט מדראפור שנעצרה ושוחררה אחרי חמש שעות, סיפרה כי "עצרו אותי ושאלו למה אני בתל אביב. הסברתי שכאן יש לי עבודה בניקיון, וכאן גדלים ששת ילדיי. הם הסבירו שאני צריכה לצאת מתל אביב, אבל כאן החיים שלי".

חוק "גדרה-חדרה"

במהלך המבצע, עוכבו מעל ל-300 עובדים זרים ופליטים, מתוכם מעל 100 עדיין עצורים ובשעות הקרובות יסתיים הליך הטיפול. יש לציין כי גם פליטים וגם עובדים חוקיים מעוכבים בעקבות החוק המכונה "גדרה-חדרה", לפיו עובדים זרים צריכים לשהות מחוץ לטווח זה. בכוונת הרשות לפעול באינטנסיוויות, אך במהלך חודש יולי לא יעצרו קטינים וקשישים במטרה לאפשר למשפחותיהם להתפנות מרצון. בחודש אוגוסט גם הם צפויים להיעצר.

על פי נתוני הרשות, חיים בישראל היום 250 אלף עובדים בלתי חוקיים. "החל מהיום קיבלנו אחריות על אכיפת החוק ונקבע כי יהיה עיסוק אינטנסיווי בנושא שמשפיע קשות על כלכלת ישראל", אמר ציקי סלע, מפקד יחידת עוז. הוא הוסיף כי "היום יצאנו לתחילתה של פעילות רציפה, בה נאתר בכל מקום ובכל שעה עובדים בלתי חוקיים, נפעל לפי החוק בנחישות אך בהרבה רגישות וזו הנחיה ברורה שלי למפקחים. בחודש יולי לא נרחיק צעירים וזקנים מתוך כוונה לאפשר למשפחות התפנות מרצון ואף נסייע למעוניינים"", אמר סלע.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ