רביבו עוזב את ישראל בגלל "עונש הגליה" של בורר בעולם התחתון

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

ההודעה על כך שכדורגלן העבר חיים רביבו עומד לעזוב את ישראל, עם משפחתו, חוללה סערה גדולה השבוע, במיוחד לאחר ש"ידיעות אחרונות" דיווח שהסיבה לכך היא סכסוך בינו לעבריינים. לפי מקורות בעולם התחתון, מדווח היום "מוסף הארץ", רביבו הסתבך על רקע אישי עם סוחר בעל רקע פלילי, ובבוררות ביניהם "נדון" להגליה מישראל.

הבורר, שעליו החליטו רביבו והסוחר, היה שלום דומרני, עבריין תושב אשקלון שהמשטרה מגדירה אותו ראש ארגון פשיעה. לפי המקורות, דומרני קבע תחילה שרביבו ישלם לסוחר קנס גדול. אבל בכירים בארגון הפשע של משפחת אברג'יל, שבעבר פעלו להרחקת עבריינים מרביבו, לא קיבלו את הכרעת הבורר.

דומרני, אמרו המקורות, כעס על כך והחמיר את העונש: הוא הגדיל את סכום הקנס וקבע שעל רביבו לצאת לגלות. בשלב הבא הודיע רביבו על עזיבתו לארצות הברית, לדבריו בעצת רב ובלי קשר לאיומים עליו.

היחידה הארצית לפשיעה כלכלית של המשטרה בדקה את הקשר בין האיומים על רביבו לבין ארגון הפשיעה של דומרני, אך לא מצאה בינתיים ראיות לכך.

דומרני, בן 33, מוגדר בשנים האחרונות כ"כוח עולה" שמאיים על מעמדם של בכירים ממנו בעולם התחתון. לדברי בכיר במשטרה, "המתיחות בין דומרני לאברג'יל מוכרת לנו במישור המודיעיני".

חיים רביבו לא השיב לפניות "הארץ". איציק אברג'יל, שלהערכת המשטרה עומד בראש ארגון הפשע של משפחתו, מסר באמצעות עורך דינו, שרון נהרי, ש"לא ידוע לנו במה מדובר". שלום דומרני אמר תחילה ש"אני לא יודע על מה אתה מדבר", אבל מאוחר יותר מסרו עורכי דינו, אבי חימי וירום הלוי, שהוא "קורא לו (לרביבו), כמו לכל יהודי, להישאר בארצו מולדתו".

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ