שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
רוני זינגר
-חרותי
רוני זינגר
-חרותי

בשנים הארוכות בהן צדוק יחזקאלי כותב ב"ידיעות אחרונות", הוא רשם שורה ארוכה של חשיפות עיתונאיות וכתבות מגזין שיצרו תהודה רבה. כתבות רבות פירסם יחד עם העיתונאית ענת טל שיר. הם גם זכו יחד בפרס סוקולוב היוקרתי בשנת 2002, על סדרת הכתבות שפירסמו במוסף "7 ימים", שבה חשפו את פרשת צלילות לוחמי שייטת 13 בנחל הקישון המזוהם וריבוי מקרי מחלת הסרטן שהתגלו בקרב הלוחמים במשך השנים.

בשנת 1987, בעת ששימש כתב ספורט של העיתון, הותקף יחזקאלי פעמיים על ידי אוהדי קבוצת הכדורגל בית"ר ירושלים, לאחר שמתח ביקורת על הקבוצה. יחזקאלי הוכה ואף נדקר, ושכב פצוע בבית החולים. עם החלמתו הוחלט בעיתון לשלוח אותו לארה"ב כשליח העיתון בניו יורק, שם שהה כעשר שנים.

לאחר מבצע חומת מגן במאי 2002 פרסם יחזקאלי כתבה שעוררה הדים רבים על "דובי הכורדי", חייל מילואים ששירת כנהג דחפור בעת מבצע חומת מגן וסיפר בגאווה כיצד במשך 75 שעות רצופות "גילח ומחק" בתים בג'נין.

בכתבה שפורסמה במגזין התקשורת "העין השביעית" בתום "חומת מגן", סופר כיצד נאבקו הכתבים הצבאיים באיסור שהטיל דובר צה"ל על הכניסה לשטח בו נלחמו הכוחות, וכיצד הכתבים הפרו את האיסור. באשר ליחזקאלי, נכתב כי "היחיד שבלט בהליכה על הסף היה כתב 'ידיעות אחרונות' צדוק יחזקאלי, שהגיע לפאתי מחנה הפליטים בג'נין והוגדר על ידי עמיתיו כ'קמיקזה'", בשל תעוזתו בשטח האויב.

בשנים האחרונות בלטו גם כתבותיו האחרות. בשנת 2001 פירסם תחקיר על חברת "זוגלובק" ולפיו ארזו במפעל בשר ישן באריזות חדשות. בעקבות התחקיר שלל משרד הבריאות לתקופה קצרה את רישיון החברה. יחזקאלי בן ה-52, גרוש ואב לשניים, הקדיש בשנים האחרונות שעות רבות מזמנו לרכיבת אופניים, ולפני כחצי שנה אף נפצע בזמן רכיבת כביש.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ