המוסיקה האקוסטית מתה, תחי המוסיקה האורגנית - כללי - הארץ

המוסיקה האקוסטית מתה, תחי המוסיקה האורגנית

המוסיקה האקוסטית מתה, תחי המוסיקה האורגנית

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

על הצלחתה הסוחפת של המלה "אורגני" בימינו תעיד העובדה שהיא מוכרת לא רק מלפפונים ומצעים, אלא גם מוסיקה. תחת השם "מוסיקה אורגנית" החליטו מיכל שביט ובני הזוג מיטל ושאולי גרוס, שלושתם מוסיקאים ואנשי החינוך האנתרופוסופי, ליצור מוסיקה קרובה לטבע לילדים. את היעדר חומרי ההדברה, הריסוס וההורמונים מחליף בשני הדיסקים שיצרו היעדר הכלים והעזרים הדיגיטלים המשמשים היום להקלטת מוסיקה (על חשמל נבצר מהם לוותר). וכך, במקום סינתיסייזרים, מכונות תופים ותוכנות לתיקון צלילים וזיופים מבוצעים השירים בליווי קסילופון, נבל, גונגים, פעמונים, גיטרה ואקורדיון ובמינימום אמצעים אולפניים.

מהדיסק הראשון "שיר מבוקר ועד ליל", שיצא לפני שנה, נמכרו עד כה 2,000 עותקים, ומהדיסק השני, "שיר לסתיו", שיצא לאחרונה, נמכרו כבר 1,000 עותקים (ויש גם אתר, organicmusic.co.il). "המטרה שלנו היא ליצור משהו קרוב ככל האפשר למה ששומעים כשפשוט שרים", אומרת שביט, הזכורה כמי שהגישה בעבר תוכניות מוסיקה בערוץ 2. "אנחנו מעודדים את הקול החי והטבעי. המוסיקה הקיימת לילדים מושפעת מאוד ממוסיקה פופולרית, ואנחנו מאמינים שלילדים יש צרכים אחרים".

אבל למה לבחור בתואר "אורגני"? זה מה שקוראים מוסיקה אקוסטית, לא?

שאולי גרוס: "יש עוד מאפיינים. ההפקה נקייה מאפקטים, ההגשה פשוטה ואופן השירה 'רגיל', כמו שכל הורה שר לילד שלו. המטרה היא להתרגל שוב לסאונד הטבעי, הפשוט, השלם, ה'אורגני'. האוזן המודרנית התרגלה לצליל מאוד מופק ומצוחצח, ודימוי השירה נקשר היום למיקרופון וחוטים ומניירות של זמרים. את הדימוי הזה אנו מנסים לשנות. אם בהקשר של מזון אורגני הכוונה היא למשהו שאין בו חומר לא טבעי, הרי שזו בדיוק המטרה שלנו במוסיקה אורגנית".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ