שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
אנשיל פפר
אנשיל פפר
אנשיל פפר
אנשיל פפר

איל הספנות הישראלי, סמי עופר, עתיד לקבל תואר אבירות לשם כבוד ממלכת בריטניה, על תרומת הענק שתרם למוזיאון הימי הלאומי של בריטניה. את התרומה העביר עופר לאחר שחזר בו מכוונתו לתרום 20 מיליון דולר למוזיאון תל אביב.

עופר הוא מהאנשים העשירים בישראל. הונו, יחד זה עם אחיו יולי, הוערך על ידי העיתון פורבס, ב-2008, ב-6.7 מיליארד דולר. נכסיו, בחלקם בבעלותו בלבד ובחלקם עם אחיו יולי, כוללים את חברת צים, חברת ניהול הספינות זודיאק, בתי הזיקוק בחיפה, החברה לישראל, בנק המזרחי ועוד.

משרד החוץ הבריטי הודיע אתמול שעופר יקבל בקרוב An Honorary Knight Commander of Most Excellent Order of the British Empire KBE

(אביר לשם כבוד במסדר הנעלה ביותר של האימפריה הבריטית) "כהוקרה על תרומתו לשימור מורשת הצי הימי של בריטניה".

עופר הודיע בחודש מארס השנה על תרומה של 20 מיליון לירות שטרלינג (כ-127 מיליון שקל), למוזיאון הימי הלאומי בגריניץ' בלונדון. הכסף ישמש להקמת אגף חדש במוזיאון ולשיפוץ האונייה העתיקה "קאטי סארק", העוגנת במזח בנהר התמזה. האונייה נשרפה כמעט כליל לפני שנתיים.

בתמורה, האגף החדש במוזיאון וגלריה מתחת לאונייה, ייקראו על שם עופר. השר לענייני תרבות בממשלת בריטניה, אנדי ברנהאם, אמר בעקבות ההודעה על הענקת התואר כי "תרומתו של סמי עופר לשימור המורשת הימית של בריטניה היא עצומה. הודות לנדיבותו, המורשת המפוארת הזו תמשיך להילמד ולהסעיר את דמיונם של דורות רבים". עופר, ששירת בצי המלכותי, יקבל את התואר בחודש הבא. מכיוון שאינו אזרח בריטי, לא יוכל להיקרא בתואר "סר".

לפני שנתיים קמה סערה ציבורית בעקבות כוונת מוזיאון תל אביב להיקרא על שם עופר ורעייתו, תמורת 20 מיליון דולר שהתחייב עופר להעביר למוזיאון. בשל הסערה, ביטל עופר את התרומה.

ישראלי נוסף שאמור לזכות בקרוב תואר אבירות הוא נשיא המדינה, שמעון פרס, שיקבל את התואר מידי המלכה בחמישי הבא.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ