שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

האם הבריטים יקנו אהבה מים המלח? חברת אהבה בוחנת הנפקה בבורסת AIM בלונדון

כך נודע ל-TheMarker; לפני שלוש שנים וחצי הוערך שווייה של חברת מוצרי הקוסמטיקה ב-2 מיליון דולר בלבד

אפרת נוימן
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
אפרת נוימן

בשנה האחרונה נהפכה לונדון ליעד אטרקטיווי בעיקר לחברות נדל"ן ישראליות, שחלקן גייסו מאות מיליוני דולרים. ואולם, גם חברות מתעשיות אחרות בוחנות את לונדון כפלטפורמה מתאימה לגיוס כספים והפיכה לחברה ציבורית.

אהבה שנוסדה ב-88' עוסקת בפיתוח, ייצור ושיווק של מוצרי קוסמטיקה המבוססים על בוץ ומינרלים טבעיים מים המלח. לפני שלוש שנים וחצי עמדה המשביר אחזקות למכור את חלקה לקבוצת משקיעים אמריקאים לפי שווי של 21 מיליון דולר, אבל העסקה לא יצאה אל הפועל, ויש להניח שההנפקה המתוכננת תהיה לפי שווי גבוה בהרבה.

החברה הקיבוצית השנייה ב-AIM

אהבה היא חברה רווחית שרוב הכנסותיה הן מיצוא, ומכאן גם ההיגיון בהנפקה מחוץ לישראל. החברה מעסיקה 200 עובדים, מתוכם 180 עובדים בישראל, כשהייצור הוא במפעל באזור ים המלח ועובדי ההנהלה והשיווק מועסקים בחולון. מנכ"ל החברה הוא יעקב אליס, והוא מוביל את התהליך יחד עם שי פרמינגר, מנכ"ל גאון אחזקות.

אם אכן תצא ההנפקה לפועל, תהיה זו החברה הקיבוצית השנייה שתיסחר ב-AIM אחרי שבדצמבר 2005 הונפקה עמיעד מערכות סינון שבשליטת קיבוץ עמיעד. גם במקרה של עמיעד היתה גאון אחזקות בעלת מניות (באמצעות גאון אגרו) והובילה את התהליך. כמה חודשים לאחר ההנפקה היא מכרה את חלקה תמורת 42 מיליון שקל.

אהבה צריכה להראות צמיחה ורווחיות

בשנה האחרונה הצטמצם משמעותית חלון ההזדמנויות של החברות הישראליות בלונדון: השוק נעשה צפוף, והמשקיעים הבריטים נהפכו לבררנים יותר. גם התשואות השליליות שמציגות רוב החברות הישראליות שנסחרות ב-AIM אינן תורמות למוניטין של הנציגות הישראליות. כדי להצליח צריכה אהבה להראות הנהלה איכותית ורקורד של צמיחה ורווחיות, שישכנע את המשקיעים הבריטים שהפעם לא מדובר בחברה של סיפורים.

אהבה סירבה להגיב לידיעה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ