שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

תפקידי ועדת שוחט

מירב ארלוזורוב
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
מירב ארלוזורוב

ועדת שוחט לבחינת מערכת ההשכלה הגבוהה הוקמה על ידי שרי החינוך והאוצר באוקטובר 2006. מטרת הוועדה להמליץ על מדיניות למבנה ההשכלה הגבוהה ותקצובה. הוועדה התבקשה לבדוק ארבעה נושאים ספציפיים לעומק: עידוד המחקר וההוראה האקדמיים על ידי מתן גמישות ניהולית למנהלי האוניברסיטאות והחלת שכר דיפרנציאלי תומך איכות, גובה ומבנה שכר הלימוד, חלוקת התפקידים בין האוניברסיטאות למכללות ופרישת מוסדות ההשכלה הגבוהה במרכז ובפריפריה.

פרט לבייגה שוחט, שנבחר ליו"ר הוועדה, חברים בה גם שרת החינוך יולי תמיר, יו"ר ות"ת (הגוף האחראי במועצה להשכלה גבוהה על תקצוב האוניברסיטאות) פרופ' שלמה גרוסמן, נציג משרד רה"מ פרופ' מנואל טרכטנברג, נשיא האקדמיה למדעים פרופ' מנחם יערי, הממונה על התקציבים באוצר קובי הבר ושני נציגי ציבור - פרופ' יעקב זיו ופרופ' ראובן גרונאו.

הוועדה החלה את עבודתה בינואר. היא הקימה ארבע ועדות משנה, לפי הנושאים שהתבקשה לטפל בהם. חלק מוועדות המשנה מונהגות בידי מי שאינם חברי ועדה, כמו ליאורה מרידור המרכזת את הוועדה בעניין גובה שכר הלימוד. ועדות המשנה נפגשות אחת לשבוע ליום של דיונים, שבמסגרתו הן שומעות את כל בעלי העניין באוניברסיטאות - מנהלי האוניברסיטאות, נציגי הסגל, נציגי הסטודנטים וכן מומחים שונים.

ועדות המשנה אמורות לסיים את עבודתן עד סוף אפריל, ועד 30 ביוני 2007 אמורה ועדת שוחט להגיש את המלצותיה לממשלה.

תצלום: אייל טואג

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ