שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

הנדסת התפלה תודיע מחר על כוונתה לגייס בלונדון 125 מיליון דולר

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
יורם גביזון

חברת הנדסת התפלה (IDE), שבבעלותן השווה של חברת כי"ל (כימיקלים לישראל) וקבוצת דלק, תודיע מחר על כוונתה להנפיק את מניותיה בבורסה הראשית של לונדון (LSE). הנדסת התפלה צפויה להנפיק על פי שווי חברה של 500 מיליון דולר. על פי כללי הבורסה בלונדון, חברה שמעוניינת לרשום את מניותיה ברשימה הראשית נדרשת להנפיק לציבור 25% לפחות ממניותיה, כך שהיקפו של הגיוס יהיה כנראה 125 מיליון דולר. החתמים המובילים של ההנפקה יהיו בנקי ההשקעות מריל לינץ' וגולדמן סאקס.

הנדסת התפלה, שהוקמה ב-1964, הקימה עד כה 360 מתקני התפלה ב-40 מדינות, כולל את מתקן ההתפלה באשקלון שמתפיל 100 מיליון מ"ק בשנה, כלומר כ-15% מצריכת המים הביתיים בישראל.

הנדסת התפלה מחזיקה ב-49.9% ממניותיה של חברת VID, שהקימה ומפעילה את מתקן ההתפלה באשקלון בשיטת Build Operate Transfer) BOT). באחרונה ניסתה הנדסת התפלה לרכוש 25% ממניותיה של VID מידיה של חברת אלרן תשתיות, אך המניות נמכרו לחברת ויאולה, שרכשה אותן תמורת 93 מיליון שקל ומחזיקה עתה ב-50.1% ממניותיה של החברה.

VID הרוויחה 17.7 מיליון שקל ממכירת מים למדינת ישראל במחצית הראשונה של 2007.

H2ID, שהיא שותפות שווה של הנדסת התפלה ושיכון ובינוי, זכתה במכרז להקמה של מתקן ההתפלה בחדרה שיתפיל 100 מיליון מ"ק לשנה בעלות של 1.5 מיליארד שקל. השותפות תפעיל את המתקן בתקופה של 22.5 שנים ותמכור את המים במחיר של 2.565 שקל למ"ק. הסגירה הפיננסית של הפרויקט צפויה היום.

הנדסת התפלה מתמחה בהקמה ובהפעלה של פרויקטי התפלה בטכנולוגיות של התפלה תרמית והפתלה באמצעות ממברנות. הנדסת התפלה זכתה ביוני 2007 במכרז להקמת מתקן התפלת המים הגדול בסין בעבור חברת האנרגיה הסינית טיאנג'ין סדיק תמורת 119 מיליון דולר. המתקן יתפיל 100 אלף מ"ק ביום.

הנדסת התפלה סיימה את הרבעון השני של 2007 ברווח של 8 מיליון דולר, בהשוואה ל-3 מיליון דולר ברבעון המקביל ב-2006.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ