ש"ס דורשת להפשיר שכונה יהודית ליד אבו-דיס - כללי - הארץ

ש"ס דורשת להפשיר שכונה יהודית ליד אבו-דיס

יו"ר המפלגה אלי ישי דורש מרה"מ אולמרט להפשיר את בניית שכונת "קדמת ציון"; ישי: איך שלא תסתכל על זה - מדובר בירושלים. אין סיבה להקפיא את זה

נדב שרגאי
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
נדב שרגאי

יו"ר ש"ס, השר אלי ישי תובע מראש הממשלה, אהוד אולמרט, להפשיר מיד את בניית השכונה "קדמת ציון", סמוך לכפר הפלשתיני אבו דיס. במקום מתוכננת שכונה יהודית קטנה ובה כ-300 יחידות דיור.

בש"ס אמרו אתמול כי הגל האחרון של הפשרות בנייה במזרח ירושלים אושר תודות לפעילות המפלגה. בין היתר הופשר פרויקט "אגן איילות" בשכונת גבעת זאב, הנמצא מעבר לקו הירוק.

התוכנית להקמת השכונה אושרה בוועדה המקומית לתכנון ובניה בתקופת כהונתו של אולמרט כראש עיריית ירושלים. אולם היא לא הוגשה להצבעה במחוזית, מחשש שלא תאושר בשל הנחייה מדינית.

שכונה יהודית בלב אזור ערבי

באיזור בו מתוכנת 'קדמת ציון', גרות כבר כמה שנים מספר משפחות יהודיות, שרכשו בתים מערבים באיזור. חלק מהקרקעות במקום נרכשו בראשית המאה הקודמת על ידי יהודים חרדים מאיזור מאה שערים, וחלק מהן הועברו מאוחר יותר לקק"ל. אחד מבעלי הקרקעות הוא המיליונר האמריקאי ארווין מוסקוביץ'.

90% מאדמות אבו דיס נמצאות מחוץ לתחום השיפוט של ירושלים ומוגדרים כשטח בי, שבו יש לרשות הפלשתינית שליטה אזרחית אך לא בטחונית. באבו דיס שבתחומי הרשות נותרו מאות דונמים של קרקע בבעלות יהודית. גם באבו דיס שבתחום שיפוט ירושלים (כ10% משטח הכפר) נותרו מעט קרקעות בבעלות יהודית, שעליהם מתוכננת לקום שכונת 'קדמת ציון'.

השר אלי ישי אמר ל'הארץ': קדמת ציון נמצאת קילומטר וחצי מהכותל המערבי. איך שלא תסתכל על זה - מדובר בירושלים. אין סיבה להקפיא את זה. אחרי שמונה הרוגים, צריך להקים על כל הרוג 100 יח"ד. אני בקשר עם שר הפנים ואדבר גם עם ראש הממשלה, כדי שבוועדה המחוזית יאשרו את התוכנית הזאת במהירות האפשרית", אמר ישי.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ