שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
נדב שרגאי
נדב שרגאי

הרב יעקב מדן, ראש ישיבת הר עציון ומהרבנים המרכזיים בציונות הדתית פנה ליועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז וביקש ממנו ש"מדינת ישראל תתקן את העוול שנגרם למרגלית הר-שפי". הרב מדן סבור, ש"ערב יום הכיפורים, על המדינה לפייס את הר שפי לאחר שהסתבר, לאור קביעת שני ראשי שב"כ שהיא חפה מפשע".

הרב מדן מציין בפנייתו, כי שני ראשי שב"כ לשעבר - כרמי גילון ועמי אילון - התבטאו בגלוי על כך שמרגלית הר-שפי לא ידעה על תכניותיו של יגאל עמיר לרצוח את ראש הממשלה, יצחק רבין. ובכל זאת, הרשעתה הפלילית באי-מניעת הפשע, כביכול, לא בוטלה ונותרה בעינה.

בפנייתו ליועץ המשפטי לממשלה מפנה הרב מדן את תשומת ליבו לאמירותיהם של שני ראשי שב"כ לשעבר. מדן מצטט את גילון, מי שהיה ראש השב"כ בזמן הרצח, שכתב בספרו "שב"כ בין הקרעים", כי "דרור עדני הכיר חלק מרעיונותיו האופרטיוויים של יגאל עמיר (אך) הר-שפי לא ידעה עליהם". מדן מצטט בפנייתו גם את מחליפו של גילון, עמי אילון, שאמר בכנס פעילים של מפלגת העבודה באשקלון ב-2007, כי "הר-שפי לא ידעה על תוכניות יגאל עמיר".

בתגובה לפנייתו של הרב מדן, השיב עוזר בכיר למזוז, עו"ד רז נזרי, כי היועץ המשפטי לממשלה אינו מעוניין להיעתר לבקשתו של הרב מדן. "פתוחה בפני הגברת הר שפי האפשרות להגיש בקשה למשפט חוזר," נימק נזרי.

מדן הביע בתגובה אכזבה מתגובת היועץ המשפטי. "כשמישהו עושה עוול גדול מאד לאדם אחר, הוא חייב לפייס את אותו אדם. לא האדם הנפגע צריך להיות זה שנאלץ לרוץ אחרי הפוגע ולהתחנן 'תפייס אותי'". לדבריו, סעיף 31 לחוק בתי המשפט מעניק ליועץ המשפטי לממשלה את כל הסמכות ליזום משפט חוזר ואף הליך של זיכוי למפרע ללא משפט חוזר שהוא המתאים בנסיבות העניין.

עוד בנושא:

- מרגלית הר שפי - האישומים וההרשעות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ