שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

שלושה חודשי מאסר למעסיק שלא שילם שכר מינימום

זו הפעם הראשונה בה בית המשפט מטיל עונש מאסר בגין הפרת חוק שכר מינימום. "יש לקוות שהדבר ירתיע", אמרו במשרד התמ"ת

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
רותי סיני
רותי סיני

בית הדין האזורי לעבודה בתל אביב הטיל שלושה חודשי מאסר בפועל ושנת מאסר על תנאי על בעל חברת שמירה ששילם לעובדיו פחות משכר המינימום הקבוע בחוק. זו הפעם הראשונה שבית משפט גוזר מאסר בגין הפרת חוק שכר מינימום.

המאסר נגזר בשבוע שעבר במסגרת הסדר טיעון על ערן יעקבי, המנהל והבעלים של חברת הדר ביטחון ושמירה, וככל הנראה יומר בעבודות שירות. נוסף על כך הוטל קנס של 50 אלף שקלים על הנאשם, וקנס של 100 אלף שקלים על החברה.

הפרשה החלה בתלונות של אחדים מעובדי החברה למשרד התמ"ת. בעקבות התלונות נפתחה חקירה במחלקת האכיפה במשרד, ובסופה הוגש כתב אישום על ידי עו"ד אנט שקורי-פליישמן.

חוק שכר מינימום מאפשר להטיל עד שנת מאסר וקנס של 202 אלף שקלים בגין כל עבירה לכל חודש. הואיל ומדובר בתשעה עובדים ובעבירות שהתפרסו על פני 14 חודשים, הקנס המרבי יכול היה להגיע ל-8.7 מיליון שקלים. ואולם, השופטת אורלי סלע התחשבה בקשיים הכלכליים שאליהם נקלעה החברה ובמצוקות הכספיות, הבריאותיות והאישיות של יעקבי. כמו כן התחשבה השופטת בכך שהנאשם הביע חרטה על מעשיו והודה בהם, ובכך חסך זמן שיפוטי יקר.

השופטת אישרה לנאשם לשלם את הקנס ב-40 תשלומים, אך קבעה שירצה שלושה ימי מאסר על כל חודש שלא ישלם. עוד פסקה שאם יחזור על מעשיו במהלך שלוש השנים הקרובות, יישלח לשנת מאסר בפועל. "יש לקוות שעונשים מסוג זה ירתיעו מעסיקים המונעים מעובדיהם זכות קיום בסיסית ע"י ניצולם", אמר היועץ המשפטי של משרד התמ"ת, מיכאל אטלן.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ