שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

האלוף במילואים אודי שני יפקד על הגיס הצפוני

מלקחי המלחמה

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה

האלוף (מיל') אודי שני ימונה בעוד כחודש למפקד גיס צפון בצה"ל. שני יחליף בתפקידו את האלוף (מיל') משה עברי-סוקניק, שביקש לפרוש לאחר כשנה.

הרמטכ"ל הקודם, רב-אלוף (מיל') דן חלוץ, החליט על ביטול מפקדות הגיס, הפועלות מתחת לפיקודים המרחביים ועיקר ייעודן הוא בעת מלחמה. כחלק מלקחי מלחמת לבנון השנייה הוחלט על הקמתן מחדש. האלוף עברי-סוקניק מונה למפקד גיס צפון ואילו האלוף ישי בר מונה למפקד גיס נוסף. עברי-סוקניק, שניהל את התחקיר על תפקוד אוגדה 162 בקרבות בלבנון, נטל חלק משמעותי במאמצי השיקום של צה"ל לאחר המלחמה ובתנופת האימונים שבאה אחריה.

שני, כמו עברי-סוקניק, הוא קצין שריון בהכשרתו. בזמן המלחמה כבר היה בחופשת פרישה מצה"ל. בתפקידו האחרון שימש כראש אגף התקשוב במטכ"ל. את המינוי הנוכחי יעשה כנראה בשירות מילואים. על מינוי עברי-סוקניק נמתחה בזמנו ביקורת בצבא, בשל חשש לניגוד אינטרסים לנוכח העובדה שהוא מייצג בארץ חברה אמריקאית שיש לה קשרים עסקיים עם הצבא. מינויו עבר אז אישור של הפרקליטות הצבאית, שקבעה כללי התנהגות בעניין. דובר צה"ל מסר אמש כי הרמטכ"ל, רב-אלוף גבי אשכנזי, נענה לבקשת עברי-סוקניק לסיים את תפקידו. המינוי של האלוף (מיל') שני נעשה באישור שר הביטחון, אהוד ברק.

היוצא האלוף עברי-סוקניק

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ