התרסקות המטוס הטורקי בהולנד: כנראה בשל כשל במנוע - בעולם - הארץ

התרסקות המטוס הטורקי בהולנד: כנראה בשל כשל במנוע

היום התברר כי שבוע לפני התאונה שגבתה חייהם של 9 בני אדם, הואשמה "טורקיש איירליינס" בהזנחת התחזוקה של מטוסיה

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
סוכנויות הידיעות

ראש צוות החקירה של התרסקות מטוס "טורקיש איירליינס" אתמול בשדה התעופה סחיפול, אמר שייתכן כי בעיות במנועים קשורות לתאונה, שגבתה את חייהם של תשעה בני אדם. פייטר ואן וולנהובן צוטט בתחנת הטלוויזיה ההולנדית NOS באומרו כי המטוס נפל כמעט ישירות מהשמיים, עובדה שמצביעה על אובדן כוח עילוי במנועי המטוס.

ואולם לדבריו, הסיבה לבעיות המנוע טרם נקבעה. בתוך כך, היום התברר כי שבוע לפני התאונה הואשמה "טורקיש איירליינס" בהזנחת התחזוקה של מטוסיה. "איגוד התעופה האזרחית בטורקיה" הודיע באתר האינטרנט שלו ב 18 בפברואר כי החברה "מתעלמת מההיבט הבסיסי ביותר של בטיחות הטיסה, שהוא תחזוקת המטוס". האיגוד, המונה 12 אלף עובדים של "טורקיש איירליינס", נקלע לסכסוך מר עם הנהלת החברה.

לפחות תשעה בני אדם נהרגו בהתרסקות המטוס בסמוך לנמל התעופה סחיפהול באמסטרדם. על פי דיווחים בכלי תקשורת בהולנד, המטוס התפרק לשלושה חלקים בעת שהתקרב למסלול הנחיתה. המטוס מדגם 737 של חברת "טורקיש איירליינס", נשא על סיפונו 134 נוסעים. כל שלושת הטייסים היו בין ההרוגים.

84 מהנוסעים נפצעו בהתרסקות ופונו לבתי חולים, מתוכם 19 נפצעו באורח קשה ושישה באורח אנוש. "ככל שידוע לנו אין עוד נוסעים על המטוס", אמר ראש העיר הארלמרמיר, הסמוכה לשדה בו נחת המטוס. "אנחנו לא יכולים לומר כלום על סיבת ההתרסקות כרגע. העדיפות הראשונה היא לספק עזרה וטיפול רפואי".

הריסות המטוס הטורקי באמסטרדם. כל הטייסים נהרגו. תצלום: אי-פי

שר התחבורה ההולנדי, קמיאל יורלינגס, אמר כי חברת טורקיש איירליינס עמדה בכל תקנות הבטיחות של סחיפהול, אך הוסיף כי נסיבות התאונה ייחקרו. בשעות הערב נמצאו הקופסאות השחורות של המטוס.

חוסיין סומר, שניצל מההתרסקות, סיפר לתחנת הטלוויזיה הטורקית כי הוא זחל מהמטוס ההרוס דרך אחד השברים שנוצרו בתא הנוסעים. "עמדנו לנחות, ולא הבנו מה קורה, כמה נוסעים צרחו בפאניקה, אבל זה קרה כל כך מהר, אמר סומר. הוא אמר שההתרסקות התסיימה תוך חמש עד 10 שניות. מחברת טורקיש איילנייס נמסר כי "הטייס היה אדם מנוסה ששירת בעבר בחיל האוויר הטורקי". שר התחבורה הטורקי אמר כי זה היה נס שלא היו נפגעים נוספים.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ