אפל נגד סמסונג: ה-Galaxy Nexus מפר פטנטים - גאדג'טים - הארץ
עוד קרב נפתח

אפל נגד סמסונג: ה-Galaxy Nexus מפר פטנטים

20 משפטים שונים מתנהלים ב-10 מדינות ברחבי העולם, אבל אפל לא מוותרת על עוד הזדמנות. האם לא נוכל לפתוח את מכשירי גלקסי נקסוס בהזזת תמונה?

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
רויטרס

אפל שיגרה אתמול מטח נוסף במלחמתה המתמשכת נגד מכשירי אנדרואיד בכלל וחברת סמסונג בפרט. החברה ביקשה מבית משפט פדרלי בקליפורניה למנוע מהחברה הדרום קוריאנית למכור את מכשירי Galaxy Nexus, המבוססים על גרסת Ice Cream Sandwich החדשה של אנדרואיד.

בתביעה שהוגשה בשבוע שעבר בסן חוזה, אפל טוענת כי ה-Galaxy Nexus מפר פטנטים של אפל. הם כוללים בין היתר את היכולת לפתוח את הטלפון על ידי הזזה של תמונה באצבע, והיכולת לחיפוש מידע באמצעות קול - כמו Siri של אפל.

"גוגל לא יכולה להכחיש את אחריותה לכל הפרות זכויות יוצרים שיתגלו. צו מניעה ראשוני לא ימנע את מכירתו של Galaxy nexus רק מפני שהוא נקרא כך או מפני שהוא נראה כמוהו: הכל נוגע לשאלה איזה פטנטים הוא מפר".

סמסונג מסרה בתגובה כי היא ממשיכה להגן על הקניין הרוחני של החברה ולהתגונן מפני הטענות של אפל, כדי להגן על המשך החדשנות של החברה ועל הצמיחה הכלכלית שלה.

התביעה החדשה פותחת מחדש את החזית מול החברה הדרום קוריאנית, אחרי שהגישה נגדה תביעה באותו בית דין באפריל האחרון. באותה תביעה טענה אפל כי סמסונג העתיקה את אלמנטים עיצוביים מהאייפון והאייפד וביקשה למנוע את מכירת הסמארטפונים והטאבלטים מסדרת גלקסי. המשפט הקודם ממשיך להתנהל, אף שאפל נכשלה בניסיונה להגשיג צו מניעה נגד סמסונג.

מלבד משפטים אלה, שתי החברות מנהלות יותר מ-20 משפטים בלפחות 10 מדינות במסגרת מלחמתן על ההובלה בשוק הסמארטפונים והטאבלטים.

גלקסי נקסוסצילום: none

תגובות