המהדורות הדיגיטליות של הארץ

מהבוקר: מנויים דיגיטליים לגולשי אתר "הארץ". איך זה עובד, ולמה צריך את זה

ליאור קודנר
ליאור קודנר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ליאור קודנר
ליאור קודנר

גולשים יקרים,

בעוד כחודש נציין 95 שנים מאז יצא לאור הגיליון הראשון של "הארץ". בעמוד שמתאר את תולדות העיתון באתר, מסופר שבראשית ימיו היו ל"הארץ" 13 מנויים. היום עומד מספרם על עשרות אלפים. ב-1995 עלה "הארץ" לראשונה לאינטרנט ולפני שנה השקנו את הגרסה הנוכחית של האתר. היום "הארץ" הוא האתר העשירי בגודלו בישראל, ועל פי הוועדה הישראלית למדרוג, בחודש ינואר ביקרו בו 700 אלף "גולשים אמיתיים".

אם להשתמש בהגדרה של מו"ל העיתון, עמוס שוקן, הבוקר אנחנו "משנים את מערכת היחסים שבין 'הארץ' לבין קוראי המהדורות הדיגיטליות". כבר כעת ניתן לרכוש מנוי למהדורות הדיגיטליות בעלות של 4.90 שקלים לחודש הראשון, ואז במחיר השקה של 319 שקלים ליתר השנה או 31.9 שקלים מדי חודש. לרכישת המנוי לחצו כאן. ביום שלישי יתארח שוקן באתר וישיב לשאלות הגולשים על המהלך (לשליחת שאלות לחצו כאן), אבל בינתיים הנה מדריך קצר:

* אתר "הארץ" ימשיך להיות פתוח בחלקו לכל הגולשים. דף הבית, דפי המדורים, מבזקים וידיעות שוטפות יהיו פתוחים לכלל הגולשים

* כל תכני עיתון "הארץ" יעלו מעכשיו לאתר. מערכת "הארץ" עברה לשיטת עבודה של "דיגיטל פירסט", כך שכל כתבה או מאמר מועלים לאתר לאורך היום, מיד כשהם מוכנים לפרסום. בנוסף, מנויים דיגיטליים זכאים גם לגישה בחינם לעמודי PDF של העיתון המודפס – אלה יתפרסמו מדי בוקר כאן.

* גולשים רשומים יוכלו לקרוא עשר כתבות או מאמרים בחינם בכל חודש קלנדרי. בצד העליון השמאלי של המסך יופיע מונה כתבות, יזכיר לכם כמה כתבות קראתם החודש.

* אם נרשמתם בעבר לאחד מאתרי קבוצת "הארץ", אין צורך להירשם מחדש, אלא רק לבצע התחברות למערכת. אם שכחתם את הסיסמה עמה נרשמתם, ניתן לבצע שחזור סיסמה.

* לקריאת יותר מעשר כתבות או מאמרים צריך יהיה לרכוש מינוי בתשלום. אנחנו ממליצים להשתמש במחירי ההשקה שלנו: מינוי דיגיטלי בפחות משקל אחד ביום. 4.90 שקלים בחודש הראשון, ואז 319 שקלים לשאר 11 חודשי השנה (כלומר, 29 שקלים לחודש), או בתשלום מדי חודש, של 31.9 שקלים.

* מנויים יומיים על העיתון המודפס זכאים לגישה חופשית לכל תכני האתר, ומנויי עיתון ששי יהיו זכאים למנוי דיגיטלי ב-50% הנחה. כאן ניתן לחבר את המנוי המודפס למנוי הדיגיטלי.

* "הארץ" מציע גם חבילת מנויים משולבת – מנוי דיגיטלי מלא ועיתון שישי עד פתח הדלת. החבילה כוללת גישה לכל תכני "הארץ" באתר, בסמרטפונים ומוסף "הארץ" באייפד, וכן עיתון שישי – חדשות, גלריה, מוסף "הארץ", תרבות וספרות ומרקר ויק. מחיר ההשקה של מנוי מסוג זה הוא 90 שקלים בלבד.

* סטודנטים וחיילים מוזמנים לקנות מנוי דיגיטלי ב-4.90 שקלים בחודש הראשון ולפנות לאחר הקנייה לשירות הלקוחות שלנו לקבלת 30% הנחה בהצגת תעודת סטודנט ו/או תעודת חוגר.

* הגולשים מחו"ל יכולים לרכוש מנוי למהדורות הדיגיטליות של הארץ. התשלום מתבצע בשקלים, אך כרטיס האשראי שלכם יחוייב במטבע המקומי.

* ניתן ומומלץ לשתף כתבות של "הארץ" ברשתות חברתיות. קישורים ישירים מפייסבוק או טוויטר מאפשרים לקרוא כתבות מ"הארץ".

* בתוך שבועות אחדים נציע למנויים הדיגיטליים גם גישה חופשית לאפליקציה אינטראקטיבית של מוסף "הארץ" באייפד. הודעה על כך תתפרסם באתר.

* לבקשת הגולשים, מנויים דיגיטליים ייחשפו לכמות מופחתת של פרסומות (בין היתר, לא נציג פופ-אפים, פופ-אנדרים או מעברונים).

במקביל חלים הבוקר שינויים קלים באתר הארץ. האזור האישי עובר מהטור השמאלי לחלק השמאלי העליון של המסך – שם תוכלו לרכוש ולנהל מנוי, לבדוק כתבות מרשימת הקריאה ועוד. חלון המבזקים נפרס כעת לרוחב המסך, מתחת לשורת "בראש החדשות". במקומו מופיע אזור חדש – "הכתבות האחרונות באתר" שמציג את התכנים שהועלו בכל מדורי הארץ בדקות האחרונות. בחלק התחתון של האתר תיחשפו ליותר תכנים של "הארץ" (סוף השבוע, מדע, בריאות) וגלריה (טלוויזיה, אוכל, אופנה).

לסיום אדגיש שוב את דבריו של עמוס שוקן, על חשיבות המהלך. "העסקה של רכישת מנוי אינה רק התקשרות מסחרית. זו גם השקעה חשובה בעתידה של עיתונות איכותית בישראל. עיתונות עצמאית שרואה לנגד עיניה אך ורק את האינטרס הציבורי כפי שהיא מבינה אותו בתום לב, ובמקרה של 'הארץ', גם עיתונות שמקדמת בישראל ערכים חברתיים, תרבותיים, דמוקרטיים וליברליים ומגינה עליהם ככל יכולתה".

אשמח לשמוע מכם, כאן באתר, או במייל (lior.kodner@haaretz.co.il).

בברכה,
ליאור קודנר
ראש חטיבת הדיגיטל
הארץ

* יש לכם שאלות בנושא המנוי הדיגיטלי? לחצו כאן לדף השאלות והתשובות

* יש לכם מנוי לעיתון? לחצו כאן לדף השאלות והתשובות

* רוצים ליצור איתנו קשר? לחצו כאן לקבלת כל פרטי ההתקשרות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ