שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
הארץ
הארץ

לאחר ישיבות מרתוניות שנמשכו שלושה ימים, נחתמה ביום שישי לפנות בוקר העסקה לכניסתם של משקיעים חדשים לערוץ 10 - אנשי העסקים רון לאודר ושלמה בן צבי. לפי תנאי העסקה, הסכים מימן לוותר על עמדת השליטה, ובחלוקה החדשה יחזיקו מימן ולאודר נתחים שווים בני 40%. בן צבי יחזיק 20% ממניות הערוץ.

על פי הערכות, חלוקת האחזקות היתה אחד מסלעי המחלוקת העיקריים, שכן מימן ביקש להישאר בעל השליטה או לפחות בעל המניות הגדול, בערוץ שבו השקיע יותר מ-80 מיליון דולר. מימן העדיף את שותפותם של בן צבי ולאודר על פני זכיינית ערוץ 2 קשת, שיכולה היתה לתרום מיידית לשיפור הכנסות הערוץ בעזרת נכסיה הטלוויזיונים, אך דרשה 80% ממניות הערוץ והקלות רגולטוריות שיובטחו עוד לפני חתימתה.

הסכום שישלמו בן צבי ולאודר מוערך ב-25 מיליון דולר. הפרטים המלאים של העסקה ייוודעו לכל המאוחר ב-11 בדצמבר, המועד האחרון לצו הקפאת ההליכים תחתיו פועל ערוץ 10, כאשר נאמני הערוץ עוה"ד אלי זהר וליפא מאיר יבקשו את אישור ביהמ"ש להסכם. כמו כן, עדיין נדרשים אישורי הרשות השניה ובנק לאומי - הנושה הגדול ביותר של הערוץ.

בן צבי ולאודר מחזיקים בישראל בקבוצת תכלת ובאמצעותה בערוץ התכלת הדתי שמשודר בכבלים ובלוויין (76% לבן צבי ו-24% ללאודר) וכן בשבועון "מקור ראשון". עם זאת, את רוב הונם צברו בחו"ל. בן צבי, שעלה לישראל מאנגליה, נשוי לבתו של קונרד מוריס - מהעשירים שביהודי אנגליה.

בינואר 99', הציעו בן צבי ואחיו הלל גולדבלום לרכוש 80% ממניות חברת האחזקות הנלד"נית אמות השקעות, תמורת 160 מיליון דולר; חלקם בהצעה היה 20%. בן צבי מייצג היום בישראל את קרן ההשקעות הנדל"נית הזרה אולימפיה, שהובילה את הקבוצה. בן צבי גם היה בין המתמודדים על רכישת השליטה במשביר לצרכן.

לאודר הוא בנה של אסתי לאודר, בעלת אימפריית התמרוקים הבינלאומית, ונחשב למקורבו של בנימין נתניהו. בבעלותו של לאודר בישראל חברת JCS-אולפני הבירה, חברת האולפנים וההפקות מהגדולות בישראל שכוללת בעלות חלקית בערוצי הספורט 5 ו-+5. ייתכן שבמסגרת ההסכם להשקעתו בערוץ 10, יסוכם על אספקת תכנים ושירותים מ-JCS-אולפני הבירה לערוץ 10.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ