שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
רפי בנבנשתי
רפי בנבנשתי

>> ארגון ידידי כדור הארץ והמזרח התיכון ממשיך במסעו הקולני לחסל את ההזדמנות להציל את ים המלח ולייצר מים מותפלים החיוניים כל כך לירדן. הארגון מציג פרויקט משלו לשיקום הירדן הדרומי, כפתרון פלאים להצלת הירדן וים המלח. דו"חות הבנק העולמי, שבהכנתם השתתפו מיטב המומחים מישראל ומהעולם, קבעו כי פרויקט תעלת הימים מים סוף לים המלח הוא חיוני למטרות שנקבעו.

ירידת המפלס של ים המלח בקצב של 1.1 מטרים בשנה גורמת לנזקים כלכליים וסביבתיים בהיקף עצום. הבנק העולמי העריך נזקים אלה - מוחשיים ובלתי מוחשיים - בעשרות מיליארדי דולרים.

הנזקים כוללים נזק בלתי הפיך לים כתוצאה מהצטמצמות גוף המים ועליית מליחות מימיו, מהזרמת מאות אלפי מטרים מעוקבים בשנה של תמלחת מהמפעלים הכימיים, מהזרמות של מים מליחים וביוב מהירדן ומקורות אחרים, ומהעברה מתוכננת של 20 מיליון מ"ק של מלח מבריכה 5 לים. נזקים נוספים נגרמים לאגן: יצירת בולענים הפוגעים במבנים, כבישים ושטחים חקלאיים; התרחקות החופים ויצירת משטחי בוץ גדולים, והרס שמורות הטבע באזור; השתנות דרמטית בנופי הים והאפשרות שיצטמצם בהיקפו ובעומקו בשליש בהשוואה למצבו כיום, וחשש מאובדן יכולתו למשוך מבקרים בעתיד.

לפי מומחי הבנק העולמי, פרויקט תעלת הימים מורכב משני פרויקטים עיקריים: התפלת מי ים והובלת המים לצרכנים, והשני - הובלת מי ים להתפלה ולים המלח וכן יצירת אנרגיה. פרויקט המים המותפלים, שעלותו מוערכת ב–4.5 מיליארד דולר, נמצא כדאי מסחרית במחיר מים של 1.5 דולרים למ"ק לצרכנים בעמאן. מחיר המים הנוכחי הוא 1.5–3.2 דולרים למ"ק ומחיר החלופות ‏(עקבה ודיסי‏) לאספקת מים הוא 1.5–2 דולרים למ"ק.

דרום ים המלחצילום: עופר וקנין

הפרויקט השני, הובלת מי ים לים המלח ויצירת האנרגיה להובלתם, שעלותו מוערכת ב–3.5 מיליארד דולר ‏(בלא מנהרה בעקבה‏) נמצא בתהליך גיבוש. השאלה המרכזית בנוגע אליו היא מי ישלם עבור הצלת ים המלח - כיצד יחולק התשלום בין תושבי העולם, הממשלות הנוגעות בדבר והמפעלים הכימיים.

ניתן לשער כי מדינות העולם עשויות לתרום מחצית מעלות הפרויקט להצלת ים המלח. הן התגייסו בעבר להצלת ימת ארל והים הכספי. יתרת הכספים תבוא מתשלום עבור ההזרמה לים על ידי הממשלות המונעות זרימת מים בנהר הירדן והמפעלים השואבים מי ים לאידוי בבריכות. היקף התשלום הדרוש הוא סביר בהתחשב בהכנסות הגדולות של הממשלות מתמלוגים מהים ‏(350 מיליון דולר‏) והרווחים הגדולים של המפעלים ‏(יותר מ–2 מיליארד דולר‏).

המלצות הבנק העולמי לגבי ביצוע הפרויקט מתחשבות בדאגות הארגונים הירוקים. הפרויקט יוקם בשלבים ‏(במשך 50 שנה‏). השלב הראשון יעלה כנראה 3.9 מיליארד דולר, מתוכם 2.3 מיליארד דולר בפרויקט התפלת המים. בשלב זה לא יוזרמו יותר מ–400 מיליון מ"ק בשנה לים, כדי למזער את סכנת ההלבנה וההאדמה של ים המלח.

שאיבת מי הים במפרץ אילת תתבצע במקום הממזער את הפגיעה בסביבה האקולוגית. המוביל בערבה ייבנה - בסטנדרטים מחמירים כמו של קליפורניה ואלסקה - תוך מזעור הסיכונים הסביבתיים.

הצלתו של הירדן, כפי שמציעים הירוקים, היא חשובה - אבל אסור שתמנע את הצלת ים המלח ולא תיתן הזדמנות לירדן הצמאה לפתור את בעיות המים שלה.

הכותב הוא דוקטור, לשעבר יועץ לבנק העולמי ולשר האוצר ויו"ר משותף של הוועדה לבדיקת תעלת הימים

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ