שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

ריף הדולפינים נקנס במאות אלפי שקלים: פגע באלמוגים מוגנים שוב ושוב

ביהמ"ש הטיל קנס של 350 אלף שקל על מנהלי המקום: "הנאשמים בחרו לבצע את העבודות למרות השלכותיהן הקשות וחרף איסור מפורש שעליו ידעו"

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
צפריר רינת
צפריר רינת

בית משפט השלום באילת הטיל היום (שלישי) קנס של 350 אלף שקלים על החברה המפעילה את ריף הדולפינים באילת ועל מנהל המקום, רוני זילבר. זאת, לאחר שהרשיע אותם בפגיעה באלמוגים מוגנים. מדובר בקנס גבוה במיוחד ביחס למקרה של פגיעה בערכי הטבע. באי כוחם של של מנהלי הריף הודיעו כי בכוונתם להגיש ערעור וביקשו מהשופט לעכב את מתן הקנס - אך סורבו.

הנהלת הריף הורשעה לאחר שאנשי רשות הטבע והגנים החלו לצלול באזור ריף הדולפינים, על מנת לעקוב אחר הפעילות במקום. בכתב האישום נכתב כי הפגיעה בערכי הטבע המוגנים במקום נגרמה מהצבת רשתות במקום לצורך יצירת גדר על גבי אלמוגים (שהם יצורים חיים, צ"ר), וכן הצבת מבנה ברזל על קרקעית הים. "הנאשמים גרמו במעשיהם לפגיעה באלמוגים רבים מספור", נכתב בפסק הדין. "הרשת החדשה הסתבכה ונתפסה באלמוגים רבים אשר חלקם נשברו ונעקרו מהקרקע, ונגרמו נזקים למושבות רבות של אלמוגים".

לדברי השופט יואל עדן, הראיות שהוצגו בפניו הוכיחו כי נזק קשה וחמור נגרם לערכי הטבע במקום וכי הנאשמים פגעו במערכת אקולוגית שבה יצורים חיים רבים, אשר קיומם תלוי באלמוגים. הוא הוסיף וציין שהנאשמים בחרו לבצע את העבודות, למרות השלכותיהן הקשות וחרף איסור מפורש שעליו ידעו. לדבריו, הם עשו זאת מתוך רצון לקבוע עובדות בשטח באמצעות תיחומו בגדר.

ריף הדולפינים באילתצילום: מוטי מילרוד

בהקראת גזר הדין אמר השופט עדן כי מי שבחר להקים עסק כלכלי הגובל באוצרות טבע קיבל על עצמו גם את החובה המוגברת הנובעת מכך שלא לפגוע בהם. הוא ציין כי הנאשמים כבר הורשעו בעבירות דומות בעבר, אם כי בהיקף קטן יותר. לכן, לדבריו, הוא סבר שהקנס שמוטל עליהם צריך להיות קרוב לרף המקסימלי שמאפשר החוק.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ