כל ישראל חברים של דנה רון - ביקורת טלוויזיה - הארץ

כל ישראל חברים של דנה רון

מתברר שמנחת "החברים של דנה" היא בעצם דמות מורכבת ומעניינת. אז למה היא בוחרת להסתגר בעולם המדומיין שמתחיל ונגמר ב"האח הגדול"?

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
מורן שריר
מורן שריר

"החברים של דנה", ערוץ 2, 15:50

כל תוכנית של "החברים של דנה" מתחילה בקטע קצר שמצולם מאחורי הקלעים. רואים שם את המגישה, דנה רון, משוחחת עם האורחים שלה כאילו בשיחה חופשית, לפני שהמצלמות נדלקות. השיחה הקצרה תמיד נקטעת כשמנהל האולפן קורא לרון להתחיל את השידור. אתמול, למשל, היא דיברה עם לאה שנירר ומנור שבת אגב מריחת לק על הציפורניים. מה היה בשיחה הזאת: דנה החמיאה למנור על צבע הלק; דנה החמיאה למנור על זה שהיא ירדה במשקל; מנור אמרה שבשביל לשמור על המשקל, היא חייבת להצטרף לחוג הפילאטיס של לאה; לאה אמרה לה שהיא באמת חייבת לבוא.

השיחה הזאת היא כביכול פטפוט כן ומשוחרר שמתקיים מאחורי הקלעים כשהמצלמות עוד לא עובדות. אז איך זה שהוא מורכב אך ורק ממחמאות, חנופה ופרסום סמוי - אותם חומרים שמהם עשויה "החברים של דנה"?

דנה רון עם לאה שנירר ומנור שבת. מצמצמת את עצמה לגילויי אהדה אוטומטיים

יכול להיות שזה באמת העולם של דנה רון. יכול להיות שהיא אשה שחושבת שהכל "מהמם", שכולם "החברים של דנה" וכל מה שמניע אותה בחיים זה הרצון "לפרגן, לפרגן, לפרגן". אלא שלא ככה היא הצטיירה השבוע בתוכנית "המתנחל" של חנוך דאום בערוץ 10. בתוכנית הופיעה רון כדמות אנושית לגמרי - מורכבת, מעניינת, בטח לא תוכי שמדקלם מחמאות ומסמיק כשהוא שומע מלה שלילית. אז למה היא מתעקשת לסגור את עצמה בעולם רכרוכי של נשיקות מלאכותיות וחיוביוּת-בכל-מחיר? דנה רון, אשה לא טיפשה בכלל, מצמצמת את עצמה לגילויי אהדה אוטומטיים כדי לקיים את ערכי הסלבריטאות הישראלית, כמו שהיא מבינה אותה.

בתוכנית ששודרה אתמול שוחחה רון (שהתפרסמה ב"האח הגדול 3") עם אביבית בר-זוהר ("האח הגדול 4") על טהוניה רובל ("האח הגדול 5"). בכך הושלם מעגל תרבותי שמתחיל ונגמר במפלצת הריאליטי של קשת. בתוך המעגל הזה נהוג לפרגן, לבוא בטוב ולחשוב שדברים הם מהממים. זה עולם מדומיין, שטחי ומוזר, שמאמץ את כללי הריאליטי. מתנהגים בו כאילו המצלמות פועלות תמיד וכאילו אדם תמיד עלול להיות מודח אם יגיד מלה רעה על מישהו. העולם הזה "מציאותי" בדיוק כמו ששיחת הבנות לפני השידור כנה, חופשייה ומשוחררת.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ