שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
שלמה גזית
שלמה גזית
שלמה גזית
שלמה גזית

מה שקרה בשבוע שעבר ביצהר - אסור שיימשך. זה לא היה בלתי צפוי, כולנו ידענו כי במוקדם או במאוחר זה עתיד להתלקח. לא ידענו מתי, לא ידענו היכן, לא ידענו מה יהיה הניצוץ שיצית את האש, אך ידענו כי זו רק שאלה של זמן - האש תתלקח. אין מדובר במדינת ישראל נגד ארץ ישראל, זו איננה שאלה של שמאל מול ימין. על הפרק עומד החוק מול פורעי החוק, המדינה מול מי שאינם מקבלים את כללי היסוד שלה.

היו סימנים מעידים רבים. פיגועי "תג מחיר" נעשו לא רק נגד "אויבים פלסטינים", דבר לא היה קדוש בעיניהם של "העשבים השוטים" שלנו. הם פעלו נגד כנסיות, נגד אנשי שמאל יהודים, נגד מערכת המשפט, ביזו חיילים דרוזים, אנשי תקשורת. אך באירועים ביצהר נחצה הגבול - הם הכריזו מלחמה על חיילי צה"ל.

ממשלת ישראל נמנעה עד היום מעימות. שוב ושוב המציאה תירוצים מתירוצים שונים ודחתה את מתן הפקודה. כעת - אם איננו רוצים לחזות בחורבנה של המדינה - על הממשלה לשים לכך סוף. היא מוכרחה לצאת למערכה.

מערכת הביטחון אובדת עצות. כיצד פועלים, איך מגיבים. אדוני שר הביטחון, אם אינך יודע כיצד לנהוג, זמן אליך את ראש השב"כ (ואולי את שר המדע, בעל ניסיון עשיר כראש שב"כ לשעבר), ושאל אותו כיצד פעלנו נגד פורעים פלסטינים. כיצד שמרנו על חוק וסדר ביהודה ושומרון מאז 1967. כן, דתם ולאומיותם של הפורעים איננה משנה במקרה זה. אעז ואומר - פורעי החוק והסדר היהודים מסוכנים לנו פי כמה מן הפלסטינים. אלה הם הסרטן שבגופנו אנו, וזה שולח גרורותיו ופוגע באברינו החיוניים. ולא נותר לנו זמן - אם לא נפעל עתה זה עלול להיות מאוחר מדי.

אדוני ראש הממשלה - זהו האתגר החשוב והגורלי העומד היום בפניך. אין לך ברירה, זה נפל ב"משמרת" שלך. אתגר זה חשוב לאין ערוך משלמות הקואליציה, הוא חשוב פי כמה מחידוש המו"מ המדיני, הוא חשוב יותר מכל עסקה לשחרורו של ג'ונתן פולארד. נקלענו למצב חירום, והכל חייבים להיערך לפעולה. קודם כל הממשלה. וכל סיעה בקואליציה שאיננה מוכנה להטות שכם - שתפרוש! אתה צריך ממשלה שכל חבריה הם שותפים נחושים במאבק שיידרש.

הקם צוות הכולל את היועץ שלך לביטחון לאומי, את נציגי משרד המשפטים, המשרד לביטחון פנים, משרד הביטחון, המטכ"ל, השב"כ. אין לנו ולך זמן - הטל עליהם להביא לפניך תוכנית פעולה, ואתה והקבינט שלך חייבים לאשר את התוכנית ולתת לה אור ירוק בתוך ימים ספורים. אל תדחה זאת, גם לא עד לאחר שבוע הפסח.

אלוף בדימוס גזית היה ראש אמ"ן

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ