האפיפיור נוטש את ה"פופ-מוביל" הממוגן: "לא אדבר אל העם מקופסת סרדינים" - אירופה - הארץ

האפיפיור נוטש את ה"פופ-מוביל" הממוגן: "לא אדבר אל העם מקופסת סרדינים"

בראיון לעיתון ספרדי, הסביר האפיפיור כי בגילו, כבר אינו חושש מהמוות. בראיון אמר עוד האפיפיור כי ייתכן ויפרוש מהתפקיד בעתיד

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

האפיפיור פרנסיסקוס החליט לוותר על ה"פופ-מוביל", המכונית הממוגנת בה נסעו ראשי הכנסייה הקודמים, כך עולה מראיון שנתן לעיתונאי הישראלי הנריקה צימרמן, שהתפרסם בעיתון הספרדי La Vanguardia. "אני זוכר כי בביקורי בברזיל, הביאו לי "פופ-מוביל" סגור. אולם, איני יכול לברך את האנשים ולהגיד להם שאני אוהב אותם מתוך קופסת סרדינים, גם אם היא עשויה מזכוכית. בשבילי, מדובר בקיר", אמר פרנסיסקוס.

מאז ניסיון ההתנקשות בחייו של האפיפיור יוחנן פאולוס השני בשנת 1981, בוותיקאן הקפידו לספק מכוניות ממוגנות לראשי הכנסייה. אולם, פרנסיסקוס הסביר כי אינו חושש לחייו. "בואו נהיה מציאותיים. בגילי כבר אין לי הרבה מה להפסיד. אני יודע שמשהו עלול לקרות לי, אך זה בידי האל".

צילום: רויטרס

סימנים לסלידה של פרנסיסקוס מהמכונית הממוגנת נראו כבר בביקורו בברזיל, כאשר האפיפיור נסע בפיאט לא ממוגנת מנמל התעופה לריו דה ז'ניירו. המוני מאמינים ניסו לגעת באפיפיור ומנעו מהשיירה להמשיך בנסיעה, כך דווח בסי-אן-אן. בנוסף, מדי שבוע האפיפיור נוהג לפגוש את אלפי המאמינים המגיעים לכיכר סנט פטרוס בוותיקאן כשהוא מסייר ברכב פתוח, המאפשר לו ללחוץ את ידי המבקרים ואף להזמין אותם לעלות לרכב.

עוד סיפר האפיפיור כי הוא אינו שולל את האפשרות שיפרוש מהתפקיד בעתיד, בדומה לאפיפיור בנדיקטוס, שפרש אשתקד. למרות שעל פי המסורת האפיפיור נשאר בתפקידו עד מותו, ובנדיקטוס היה האפיפיור הראשון שפרש מאז 1415, פרנסיסקוס הסביר כי "תוחלת החיים מתארכת, ואנו מגיעים לגיל בו קשה להמשיך. כשהרגע יגיע, אני אעשה את מה שהוא (בנדיקטוס) עשה. אשאל את אלוהים מה עלי לעשות, הוא כבר יענה לי".

לשאלה על המורשת שלו, השיב האפיפיור כי הוא אינו נוהג להרהר בכך. "אני אוהב כשנזכרים באדם, ואומרים, 'הוא היה בחור טוב, הוא עשה מה שיכול היה, והוא לא היה כל כך רע. אני אוכל להסתפק בכך". צפו: האפיפיור ב"פופ-מוביל".

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ