שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
ג'קי חורי
גילי כהן
ג'קי חורי
גילי כהן

פלסטינים דיווחו הבוקר (ראשון) כי מתנחלים הציתו הלילה בית בכפר ח'ירבת אבו פלאח, מצפון לרמאללה, וריססו במקום כתובות נאצה. לפי הדיווחים, איש לא נפגע אך נזק כבד נגרם למבנה. צוות של המינהל האזרחי יצא לכפר כדי לבדוק את האירוע.  

לדברי ע'סאן דגלס, שעוקב אחרי פעילות המתנחלים בצפון הגדה, בבית היו כמה בנות משפחה כשבקבוקי תבערה הושלכו לעבר המרפסת וגרמו לשריפה. "למזלן של הבנות הן הצליחו להתעורר ולצאת מהבית ולהזעיק עזרה מהשכנים", אמר דגלס, "התושבים הצליחו להשתלט על האש אבל בכל זאת נגרם נזק כבד לבית". לטענתו, העובדה שרוססו כתובות נאצה בעברית על קירות הבית מעידה על כך שמדובר בפעולה של מתנחלים. 

הבית שהוצת בח'ירבת אבו פלאח, הבוקרצילום: אי־פי

ביום רביעי שעבר דיוווחה סוכנות הידיעות הפלסטינית מען כי מתנחלים הציתו מסגד בכפר אל-מרייר, מצפון-מזרח לרמאללה. עדי ראייה סיפרו למען כי מתפללים שהגיעו למקום בשעות הבוקר ראו כי המסגד עולה באש, והצליחו לכבותה. נזק רב נגרם בקומה הראשונה ונזק קל בקומה השנייה. לדבריהם, המתנחלים ריססו כתובות נאצה נגד העם הפלסטיני.

מאז יולי 2011 הוצתו עשרה מסגדים, חלקם בתחומי הקו הירוק וחלקם מעבר לו בגדה המערבית - אך לא הוגש אף כתב אישום נגד המציתים. 

כתובת נאצה שרוססה על קיר הבית, היוםצילום: אי־פי
הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ