צעירה התאבדה שלוש שנים אחרי שהוחלט שלא להגיש כתב אישום נגד אביה על אונס

לפני שמונה שנים התלוננה ורד לב כי אביה אנס אותה לאורך שנים, אך הוא לא עמד לדין בשל התיישנות. לפני מותה כתבה: "אעזוב את העולם בעוד מספר ימים"

נעה שפיגל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים13
נעה שפיגל

ורד לב, צעירה מצפון הארץ שהתלוננה נגד אביה כי אנס אותה, שמה קץ לחייה בשבוע שעבר בפורטוגל, שלוש שנים לאחר שהוחלט שלא להגיש נגדו כתב אישום. לפני כשמונה שנים התלוננה לב כי אביה אנס אותה במשך שנים, מאז שהיתה ילדה קטנה. ההליכים התנהלו במשך זמן רב ולאחר שהוחלט שלא להגיש כתב אישום עזבה לב את הארץ.

לדברי פרקליטות מחוז חיפה, תחילה נסגר התיק מחמת התיישנות. בהמשך ביקשה הפרקליטות להמשיך ולחקור את התלונה על פי גרסה נוספת של לב. בשל העובדה כי חלפו יותר מעשר שנים ממועד ביצוע העבירות הועברה בקשה לאישור כתב האישום למשנה לפרקליט המדינה דאז, יהושע למברגר, ובסופו של דבר החליט פרקליט המדינה כי חומר הראיות שנאסף אינו מבסס סיכוי סביר להרשעה. בנוסף, ציינו בפרקליטות כי לאחר החלטתו של המשנה לפרקליט המדינה הוגש ערר על ידי באה כוחה של המתלוננת, אולם גם הוא נדחה על ידי פרקליט המדינה דאז, משה לדור, וכי הנימוקים לדחייה הוסברו מספר פעמים בכתב ובעל פה למתלוננת.

ורד לב בשביתת רעב מול הכנסת, ב-2010צילום: דניאל בר און

בעמוד הפייסבוק שלה כתבה לב בפוסט האחרון שפרסמה, ב-24 בנובמבר, כי היא אינה יכולה להיאבק יותר ב"עולם הכלא". "אם אף אחד לא יעצור אותי, אעזוב את העולם בעוד מספר ימים", היא כתבה באנגלית. בפוסט שכתבה יומיים קודם לפרסום הפוסט הזה, היא ציינה שהיא מצטערת שעניין ההתאבדות שוב עלה בדעתה. "שום עזרה לא באה משום מקום אז אני צריכה לעזור לעצמי". עוד כתבה בפוסט כי היא מקווה שלאחר מותה קורבנות יבינו כי העולם הוא מסוכן מדי בכדי לחיות בו, וכי זה בזבוז זמן לנסות לשנות זאת לטובה.

מפרקליטות מחוז חיפה נמסר בתגובה כי הם כואבים את מותה של המתלוננת. "מדיניות הפרקליטות בכל הנוגע לעבירות מין, לא כל שכן לאלה שבוצעו נגד קטינים במשפחה, היא תקיפה ובלתי מתפשרת. הפרקליטים המטפלים בתיקים מעין אלה עושים זאת ברגישות יתרה תוך הבנה למצוקות הרבות בהן שרוי קורבן העבירה, כך נהגנו גם בתיק זה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ