מאות השתתפו בעצרת לזכרה של ורד לב וקראו לביטול ההתיישנות על עברות מין

לב התאבדה לפני כשלושה שבועות, כארבע שנים אחרי שנסגר התיק נגד אביה - שלטענתה התעלל בה מינית במשך שנים - ללא העמדתו לדין

נעה שפיגל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עצרת בתל אביב, הערבצילום: מוטי מילרוד

כמאתיים בני אדם קיימו הערב (שבת) עצרת בתל אביב לזכרה של ורד מאיה גאיה לב, שטענה במשך שנים כי נאנסה בילדותה על ידי אביה ואחיה, וכארבע שנים לאחר שנסגר התיק ללא הגשת כתב אישום, התאבדה לפני כשלושה שבועות בפורטוגל. בעצרת הדליקו המשתתפים נרות ונשאו שלטים, עליהם נכתב בין היתר "למה כשאבא אוהב זה כואב" ו"גם חולות נפש נאנסות ודוברות אמת".

באי העצרת קראו לביטול ההתיישנות על עברות מין, וביקשו למחות נגד התנהלות הרשויות מול נפגעות ונפגעי עבירות מין, בעיקר ילדים. בין נושאי הדברים בעצרת היה יובל אלעזר, בן זוגה של ורד. בנוסף - איילת וידר כהן, יו"ר לשעבר של עמותת "קולך" קראה קדיש, הוקרא טקסט שורד כתבה והשיר "שיר לשירה" של קורין אלאל, שהיה אהוב על ורד, הושמע.

עצרת בתל אביב, הערבצילום: מוטי מילרוד

לפני כשמונה שנים התלוננה לב כי אביה אנס אותה במשך שנים, מאז שהיתה ילדה קטנה. ההליכים התנהלו במשך זמן רב ולאחר שהוחלט שלא להגיש כתב אישום עזבה לב את הארץ. לדברי פרקליטות מחוז חיפה, תחילה נסגר התיק מחמת התיישנות. בהמשך ביקשה הפרקליטות להמשיך ולחקור את התלונה על פי גרסה נוספת של לב.

בשל העובדה כי חלפו יותר מעשר שנים ממועד ביצוע העבירות, הועברה בקשה לאישור כתב האישום למשנה לפרקליט המדינה דאז, יהושע למברגר, ובסופו של דבר החליט פרקליט המדינה כי חומר הראיות שנאסף אינו מבסס סיכוי סביר להרשעה. בנוסף, ציינו בפרקליטות כי לאחר החלטתו של המשנה לפרקליט המדינה הוגש ערר על ידי באה כוחה של המתלוננת, אולם גם הוא נדחה על ידי פרקליט המדינה דאז, משה לדור, וכי הנימוקים לדחייה הוסברו מספר פעמים בכתב ובעל פה למתלוננת.

עצרת בתל אביב, הערבצילום: מוטי מילרוד

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ