שנתיים למעבר לתשלום בדיגיטל: 20 אלף מנויים לאתר הארץ

מכתב לגולשים של מו"ל הארץ, עמוס שוקן

עמוס שוקן
עמוס שוקן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עמוס שוקן
עמוס שוקן

אל הגולשות והגולשים של הארץ,

לפני שנתיים ביקשנו מן הגולשים באתר "הארץ" להשתתף בעלויות הפקת התוכן, זאת כדי לאפשר לכם לגשת לכל התכנים מכל מכשיר ומנגד לאפשר לנו להמשיך ולהשקיע בפיתוח האתר והתוכן. התוצאה הפתיעה גם אותנו. לאתר "הארץ" יש היום 20,209 מנויים דיגיטליים משלמים, והמספר הזה גדל בעקביות. מאז המעבר לתשלום, השימוש באתר "הארץ" ובאפליקציות לסמארטפונים נמצא בעלייה מתמדת והגיע לשיא של כל הזמנים.

החשיבות של "הארץ" לדמוקרטיה הישראלית ברורה היום יותר מתמיד. "הארץ" רואה לנגד עיניו אך ורק את האינטרס של הקורא ושל הציבור, כפי שאנחנו מבינים אותו בתום לב, ולא נוהג כמו כלי תקשורת מתחרים שמשרתים אינטרסים אחרים. חיזוקו של "הארץ" הוא, על כן, אינטרס ציבורי מובהק – בקיומה של עיתונות חופשית, ביקורתית, ומחויבת רק לציבור. הדמוקרטיה הישראלית נמצאת בשנים האחרונות תחת מתקפה, ו"הארץ" עומד על המשמר כדי למנוע פגיעה בה. לפני שבועות אחדים ארגנו את "ועידת ישראל לדמוקרטיה" שהיתה פתוחה לכל קוראינו, ואשר השתתפו בה למעלה מאלף איש ואישה שדנו באיומים על אופייה הדמוקרטי של ישראל.

לכם, המנויים, "הארץ" נותן תוכן מעולה ומגוון. השנה הרחבנו מאוד את הסיקור החדשותי, את מדורי התרבות והפנאי, את מערך הבלוגים, את תכני המגזין ואת האזורים האינטראקטיביים. האתר עבר לפני מספר חודשים לפורמט חדש, ריספונסיבי, המתאים עצמו לגודל המסך שבו קוראים בו. בין היתר שילבנו באתר החדש כפתור של "קריאת זן", שמאפשר לנקות את המסך מפרסומות והפרעות (הכפתור ממוקם בטור הימני בכל דף כתבה). שיפרנו גם את האפליקציות לאייפון ולאנדרואיד, ובקרוב יעלו מוצרים נוספים שיתנו עוד ערך למינוי הדיגיטלי שלכם.

כאשר עברנו למודל בתשלום, רבים אמרו שישראלים לא ישלמו דמי מנוי באינטרנט. הוכח שההיפך הוא הנכון, והתשלום מסייע לנו להמשיך לעשות עיתונות איכותית גם בזמן שהמודל העסקי של העיתונות בעולם ובישראל מתערער. בהזדמנות זאת אני מציע למי שטרם רכש מינוי ל"הארץ" לעשות זאת עכשיו ולקבל גישה מלאה לכל התכנים, עם פחות פרסומות וללא חסימות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ