שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
שיר ראובן
שיר ראובן

השבוע עלתה עונת v.i.p של האח הגדול אחרי שבועות של פרומואים אגרסיביים. כשהגיע הרגע אסי עזר וארז טל עמדו מצוחצחים והציגו בזה אחר זה את הדיירים החדשים, מופתעים ונרגשים (כפי שהמעמד מחייב), כאילו אינם מודעים לכך שכמה שבועות לפני, רחוק מקשת ותוכנית הדגל שלה, בלוגר הרכילות עומרי חיון חשף בזה אחר זה את רוב שמות הדיירים הנכנסים (ועוד שניים שלא נכנסו).

צילום: רועי ברקוביץ

"האח הגדול" היא תוכנית ריאליטי שהולכת ומתבצרת בממלכתיות חונקת. למרות הז'אנר החופשי כביכול — חומר גלם שאינו מבוים או מתוסרט — המערכת נאלצת לשמור על קו מהוגן. קשת מחויבת לא לשדר דברים מסוימים, או לשדר ולהתנצל כפי שקרה בעונות קודמות. לטלוויזיה יש יותר מדי לאבד בשביל להיות משוחררת באמת, ולכן תמיד תציג גרסה מפוסטרת של המציאות. העניין אירוני במיוחד כשעוסקים בתוכנית כמו "האח הגדול".

חיון הוא ההפך המוחלט: בלוגר שנולד באינטרנט וחוגג אותו ואת החופש שבו, מול כל מדיום אחר, שתמיד ייראה ארכאי לעומתו. בזמן שמדורי רכילות באתרים או עיתונים גדולים מחויבים לסבכי אינטרסים או לצווי איסור פרסום, חיון לא כבול לאיש. כך הצליח לפרסם את רשימת הדיירים הנכנסים בכל עונה של "האח הגדול" עד כה, למרות איומי התביעה התכופים מצד קשת.

ההתנגשות הזאת לא הגיעה משום מקום. קשת לא יודעת להתמודד עם חיון. בזמן שחיון בן ה–23 מפר בשמחה צווי איסור פרסום, קשת שולחת שני מנחים בחליפות להתנצל בפני הצופים על כמה קללות של דייר בעייתי. מולו היא נראית כמו גוף כבד ומסורבל. איומי התביעה מזכירים את הפועלים הבריטים שניסו להילחם במעבר של המפעלים למכונות מתוך מחשבה שזה מה שיעצור את המהפכה התעשייתית. בזמן שקשת עשויה לנסות להביא את חיון לבית המשפט, הוא יחשוף את רשימת הדיירים של שתי עונות של "האח הגדול".

חיון הוא גרילה של רכילות, וגרילה אי אפשר לנצח. בקשת ככל הנראה הבינו את זה בעצמם ולא טרחו לאיים בתביעה לאחר שחיון חשף את רשימת הדיירים המלאה בשבוע שעבר. המנצח במאבק הזה מוכתר מסורתית באמצע העונה. המציאות ש"האח הגדול" מתיימרת לספק הופכת לגסה מדי עבור הטלוויזיה, ומי שרוצה לצפות בה יכול לעשות את זה רק באתר של עומרי חיון.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ